Obdelovanje videov

doro · 100070

doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
: 05 Avgust 2007, 14:03:36
Da ne odpiram drugje nove teme bom kar tukaj vprašala:

Zanima me katere programe uporabljate za sestavljanje videov. Zanimajo me predvsem tisti pri katerih lahko "skriješ" glasove in zvoke in dodaš glasbo.

Hvala :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1 : 05 Avgust 2007, 14:13:23
Zanima me katere programe uporabljate za sestavljanje videov. Zanimajo me predvsem tisti pri katerih lahko "skriješ" glasove in zvoke in dodaš glasbo.

Jaz uporabljam Windows Movie Maker.

Pa še najin najnovejši video (je bolj slabe kvalietete): http://www.youtube.com/watch?v=ty2b4xbwK8s


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 05 Avgust 2007, 14:26:58
Jaz tudi uporabljam Windows Movie Maker. :)
Aja,a lahko domačega prašiča naučiš,da pride ko ga pokličeš?
(če to sporočilo ne spada sem se opravičujem :-[ )



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #3 : 05 Avgust 2007, 14:46:09
Jaz uporabljam pa kar ono ko sm CD dobla zravn digitalca :D  Canon Zoombrowser..  saj kar gre  :)   ravno zdaj ko ste omenili ta movie maker.. bi blo treba poskusit, ravno danes sem se spraševala kje lahk nrdim 'slow motion'   :D  pa sem opazila da lahko v temle movie maker-ju..  edino zdi se mi da ta program zmanjša kvaliteto filma  ???




aja, ja zakaj ga pa nebi mogla   ;)  prašiči itak spadajo pod pametne domače živali. Na hrano se bi ga zihr dalo naučit   :)


lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #4 : 05 Avgust 2007, 15:37:53
Jaz mam Windows Movie Maker :D ,pa je kar dober-sicer imam zaenkrat trikce svojih kuzatov spravljene v mapah-sem pa mnoge stvari poskusala s tem programom.Je fino prav to kar si napisala-lahko skrijes glasove in dodas glasbo ali pa napises se kaj vmes med videom ali pa dodas naslov,konec,itd.

Mi2 s Pho delava pa zdaj na novih dveh trikcih:
-da tacke na mojo roko
-cviljenje :D


Zdaj moram se pogrnuntat kaj bi sprozilo,da bi nagnila glavo na L ali D stran vstran?


Azu : Kaksen zvok uporabljas ti?A si prej kaj probavala na kaj se odzove in potem nagne glavo??
Jaz sem namrec danes en zvok probala-tako da z usti zazvizgam...in je nagnila glavo in mislim,da bo to taprav zvok ::) :)


Lp,vseem *



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 05 Avgust 2007, 18:50:09
Tudi jaz uporabljam Window Movie Maker - 4 dni  ::). Prve dva dni sem ga klela ko vrag, zdaj pa sem čisto not padla in sem strašansko ponosna na svoj prvi 'sestavljeni' izdelek  8) ;).

http://www.youtube.com/watch?v=8tUm5f2OMWM



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 05 Avgust 2007, 21:48:18
Jaz uporabljam kar windows movie maker :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #7 : 05 Avgust 2007, 21:59:18
In kje dobite ta windows movie maker? :)



lup

  • Gost
Odgovori #8 : 05 Avgust 2007, 22:03:26
Ce imas WINDOWS XP,potem bi ga mogla dobiti ze zraven :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #9 : 05 Avgust 2007, 22:04:05
Zanimivo. :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #10 : 05 Avgust 2007, 22:53:16
Jooj lih najdla sm ga in čist do konca naredila video..res samo še muziko bi mogla skrajšat in mi zašteka program in seveda se ne shrani. :'( Še dobro, da je bil samo poskusni video.  :) Za tapravga je treba namreč še posnet, lepše posnetke.  :D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #11 : 06 Avgust 2007, 21:48:34
Hm, a lahko tukej vprašam? :-\
Glede tega movie makerja..kako se to naredi, da je muska zadi, pa da se nič mojega glasu ne sliši? Ker jaz, ko dam glasbo med posnetki se vseeno sliši moj glas.. :-\



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #12 : 06 Avgust 2007, 22:03:58
tam so eni gumbeki od leve proti desni  takoj nad tisto razpredelnico z videom, spodaj glasba itd... prvi je, drugi je mikrofon, potem sta dve lupi...    na prvega klikni, se ti pokaže lestvica - na levi je zvok filma in na desni je zvoj dodane glasbe. Drsnik premakni čisto proti desni pa se ne bo slišalo nič tvojega glasu   ;)


aja u priponki je delček print screena

lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #13 : 06 Avgust 2007, 22:10:14
Hm, a lahko tukej vprašam? :-\
Glede tega movie makerja..kako se to naredi, da je muska zadi, pa da se nič mojega glasu ne sliši? Ker jaz, ko dam glasbo med posnetki se vseeno sliši moj glas.. :-\

Klikni zgoraj na "Posnetek", nato "Zvok" in odkljukaj "Nemo". ;)

Drugače pa se tukaj precej dogaja, ja. :) Ampak misllim, da čez en mesec, ko se bodo počitnice končale, temu ne bo več tako. Kljub temu pa se strinjam s predlogom, da se naredi podforum, ker se dogaja, da nekdo sprašuje o stvareh, ki so že bile razložene. Boste pa imeli moderatorji kar precej dela s tem, da boste temo razdelili ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #14 : 06 Avgust 2007, 22:24:53
Ahaa, ok hvala za odg. ;)



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 Avgust 2007, 22:36:08
Meni ga odpre (program),takoj ko hočem dodat sliko ali video pa se odpre okno o napaki in zapre vse skupaj  :-\ :(
Pa imam 2 tedna star PC...  ???



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #16 : 07 Avgust 2007, 09:49:56
mogoče pa nimaš na koncu filma .avi ??


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #17 : 07 Avgust 2007, 10:46:32
Kako pa odpiraš slike, filme? A daš tam na levi import video, pictures...?

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 07 Avgust 2007, 10:49:43
Kako pa odpiraš slike, filme? A daš tam na levi import video, pictures...?

ja ;)

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #19 : 07 Avgust 2007, 10:52:39
ah, sem pozabila spredaj napisat, da je to vprašanje za doro  ;D Meni drugače tudi na začetku ni šlo, ker sem dajala tam open, pa mi je vse zmrznilo... ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #20 : 07 Avgust 2007, 10:56:22
Jaz tudi upoprabljam windows movie maker pa ne vem kako naj spravim potem file v drugo vrsto fila... da ni .WMMP (enkrat mi je to že uspelo pa ne vem več kako  ::) ). KEr ga v taki obliki ne mroem spraviti na net



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 07 Avgust 2007, 10:59:13
daš... datoteka --> shrani filmsko datoteko

Lp nina



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 07 Avgust 2007, 10:59:39
ah, sem pozabila spredaj napisat, da je to vprašanje za doro  ;D Meni drugače tudi na začetku ni šlo, ker sem dajala tam open, pa mi je vse zmrznilo... ::)

Mislim,da je na vrhu programa tudi možnost za dodajanje in pa na levi strani. Oboje sem poskusla in vedno mi je zaprlo... :-\ ???



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #23 : 07 Avgust 2007, 11:09:09
daš... datoteka --> shrani filmsko datoteko

Lp nina

Hvala  :-*



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 07 Avgust 2007, 15:41:12
Meni pa ko kliknem uvozi video pa tam da bom izbiral kliknem file kjer mam shranjen video ne pokaže ne video-v ne slik...nič. Če mi lahko kdo pove, kaj narediti da se mi videi pokažejo?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #25 : 07 Avgust 2007, 16:12:44
Meni so tudi zdaj pokazali WMM :).Ampka ne znam odrezati muzike ???.Kako to narediti?Recimo,da je posnetek dolg 1min,muzika pa 5?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #26 : 07 Avgust 2007, 16:19:46
Spodaj klikneš na posnetek in greš na desni/levi rob, kjer se ti bo pokazala rdeča puščica in samo potegni proti sredini in ustrezno skrajšaj. Drugače jaz za glasbo uporabljam easy mp3 cutter, kjer izrežem del glasbe ki ga potrebujem; se pa program poskusno dobi na netu za 30 dni.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 07 Avgust 2007, 18:06:22
Meni pa ko kliknem uvozi video pa tam da bom izbiral kliknem file kjer mam shranjen video ne pokaže ne video-v ne slik...nič. Če mi lahko kdo pove, kaj narediti da se mi videi pokažejo?

Spodaj desno izbereš obliko,ki želiš,da jo odpre..Mogoče imaš katero drugo nastavljeno,probaj spremenit.



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 Avgust 2007, 18:31:35
Spodaj desno izbereš obliko,ki želiš,da jo odpre..Mogoče imaš katero drugo nastavljeno,probaj spremenit.

Kje točno je to? :-[



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #29 : 07 Avgust 2007, 19:57:12
Kako pa pri tem Movie Makerju narediš da vmes kaže počasneje? ???