"sivi lasje"

mttara · 4086

mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
: 07 Avgust 2007, 10:37:06
Ojla,
Moja MT-jka pri 13 mesecih že ima "sive lase", no ene 3 sive dlake sem zasledila. ::) Me zanima, če je to normalno. :-\ Če ne, kaj je možen vzrok? A ji delam preveč skrbi :D, je mogoče od šoka, ker je bila pred kratkim napadena (čeprav nič hudega ni bilo), so geni, hrana (je ravnokar s puppy prešla na adult hrano), mogoče ji manjka kakšen vitamin ali kaj ... ???
A bo to kar samo zginilo? ... sem sama tudi že imela dva siva, a jih kar na lepem ni več, he he :D
Upam, da ne sprašujem neumnosti! :-[

lp



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 Avgust 2007, 12:45:55
Moja ima pri 14 mesecih siv cel trebuh... Včasih je bil črn... Verjetno od stresa zarad operacije...  ???  :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #2 : 07 Avgust 2007, 14:42:42
Ojoj! :( To je kar hudo! :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 07 Avgust 2007, 20:46:18
Pri mojem prejšnjemu psu (sr. črnemu pudlju) sem tudi po enem letu že opazila sive dlake, ki so ostale takšne tudi na njegova stara leta. No hočem povedati to, da tudi pri 15-ih je bil enak, nič bolj siv ;) Pri mojem sigirno ni bilo to zaradi kakršnega koli stresa ;) :)

LP


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #4 : 07 Avgust 2007, 20:57:53
Hvala za tolažilen odgovor! ;D Upam, da bo res tudi pri Tari ostalo le na teh treh!

lp



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 08 Avgust 2007, 08:04:44
Upam, da bo res tudi pri Tari ostalo le na teh treh!
Če ne jo pa pobarvaj z barvo za lase... Sej so itak vse testirane na živalih...  
Just kidding... :P ;)

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #6 : 08 Avgust 2007, 08:14:26
Ja, žal res testirane na ubogih živalih :-\
A poglej tole http://www.mrpet.si/index.php?id=764&lang=sl ... ma kaj vse ne bodo zmislili! Obup!
Tudi ko bo, če bo (upam, da bo ... da bo dočakala globoko starost!) čisto siva, meni ne bo nič manjša lepotička. :P Jasno, želim vedeti, kaj je lahko vzrok ... le, da ni kaj narobe ;)

lp



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 08 Avgust 2007, 08:23:41
A poglej tole http://www.mrpet.si/index.php?id=764&lang=sl ... ma kaj vse ne bodo zmislili! Obup!
Svašta ej... Kaj si ne zmislijo...

Ej, res ne vem kaj je vzrok za te sive dlake... Se pač pojavijo... Tako kot pri ljudeh, verjetno.  ???
Če bi bile od stresa, potem bi jih bilo malo več kot samo tri... Recimo cel trebuh, tako kot pri moji...  :-\ Za tri dlake se pa res ne splača sekirat...  :D Škoda živcev...

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #8 : 08 Avgust 2007, 08:32:06
Ja, prav imaš ... da ne bom še jaz posivela :o :P

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #9 : 23 Avgust 2007, 00:19:10
Nekaj malega o sivenju psov sem našla na mojpes-u (http://www.mojpes.net/modules/odgovori/article.php?storyid=635):

"Sivenje dlake je povsem naraven pojav pri psih. Pri temnejših sive dlake opazimo že zelo zgodaj, pri svetlejših pozneje ali sploh ne. Čas pojavljanja prvih sivih dlačic in obseg sivenja pa se od psa do psa razlikuje. Nekateri so okrog gobčka močno sivi že od drugega leta dalje, nekateri začnejo siveti šele mnogo kasneje. Kadar je sivenje zelo hitro in se obseg močno razširi tudi na dlako drugih delov telesa, na katerih sivenje ni običajno, je potrebno najti vzrok v telesu. V takem primeru je treba obiskati veterinarja, da opravi potrebne preiskave.

Odgovarja: Martin Simončič"


lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 24 Avgust 2007, 11:04:49
Nekaj malega o sivenju psov sem našla na mojpes-u (http://www.mojpes.net/modules/odgovori/article.php?storyid=635):

"Sivenje dlake je povsem naraven pojav pri psih. Pri temnejših sive dlake opazimo že zelo zgodaj, pri svetlejših pozneje ali sploh ne. Čas pojavljanja prvih sivih dlačic in obseg sivenja pa se od psa do psa razlikuje. Nekateri so okrog gobčka močno sivi že od drugega leta dalje, nekateri začnejo siveti šele mnogo kasneje. Kadar je sivenje zelo hitro in se obseg močno razširi tudi na dlako drugih delov telesa, na katerih sivenje ni običajno, je potrebno najti vzrok v telesu. V takem primeru je treba obiskati veterinarja, da opravi potrebne preiskave.

Odgovarja: Martin Simončič"


lp

8) ;D :D



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #11 : 24 Avgust 2007, 11:29:08
he he he, Alya lumpa :P