Pokriti mačji wc

Gost · 67914

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 23 Januar 2013, 02:37:47
Jaz mislim, da Modkat vseeno ni za primerjat z navadnim pokritim wc-jem, ker je čist drugače narejen, čeprav razumem zakaj te skrbi. :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #61 : 23 Januar 2013, 08:35:46
180$  :o
pa sploh pošiljajo v Evropo? In pol še carina...  :'(

Mislim, da se pride ceneje skozi, če daš tukaj naredit nekaj podobnega za lastno uporabo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 25 Januar 2013, 12:37:47
Ga ima nemški zooplus za 120 eur. Kar še vedno ni malo, ampak ni treba iz USA naročat. Enkrat sem ga celo za 99 eur zasledila, pa ne vem a to na zooplus, a kje drugje.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 25 Januar 2013, 13:42:07
 :) ne grem naročat  :D ceno vem že od prej. :o
Samo sistem me firbca, koliko je res učinka.
Ga bom pa brez problema sama sestavla če bo treba  8) Pač modkat je fensi šmensi dizajn. Naš bo (če bo) pa pač ena domača varianta - ki zna konec koncev izgledat super. Se bo moja mačka najavla v pimp-my-litter box  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 25 Januar 2013, 22:12:06
Se bo moja mačka najavla v pimp-my-litter box  :P

 :D :D :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #65 : 30 Januar 2013, 10:53:58
Ce kdo nima za Modkat, ena druga huda in dokaj poceni ideja..  :P :P


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #66 : 30 Januar 2013, 11:11:49
Oo, kako fajn!  :D  Aja drugač pa, a tale predpražnik nič ne pika mačjih tačk?  :-[ Sem ga že enkrat hotela kupit, pa se mi je tako grob zdel...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #67 : 30 Januar 2013, 11:13:25
Tole je pa res super pogruntavščina  :D . Če/ko se enkrat uspem odločiti, da sprejmem še kakšno mačko v moj dom bo tole sigurno prišlo v poštev. Je tudi elegantna rešitev kako psu preprečiti dostop do mačjega stranišča  ;) .



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 30 Januar 2013, 13:12:40
Nekaj takega bom pa tudi jaz enkrat imela.  :D :P Sem vidla že podobne variante, tako da kar je nekaj opcij. Je kul, ker se wc-ja sploh ne vidi. :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 31 Julij 2013, 19:10:26
Od našega ''projekta'' je minilo že nekaj časa. No da povem. Šlo je za izdelavo muckinega kotička. Razlogi zanj so bili:
- mala hiška
- gužva
- odprta okna, vrata za potrebe zračenja
- in striktno notranja mačka.
Da nam ni dolgčas imamo na kmetiji tudi striktno notranjo mačko.  8) Kar pomeni, da v mali mali hiški, ki je precej nagnetena z vsemi nami ni šans, da prezračiš drugače kot, da mačko nekam varno ''pospraviš''. Mucika pa potrebuje Praskalnik, Razgledne točke, Wc, Ležišče, Jedilnico.
Zaradi vseh logističnih manevrov (in njenega vedno razzzzmmmeeetttanneeega peska >:D) smo ji postavili do stropa segajočo in cca 80x80 ''mačjo hiško''. Ima ''svoje stanovanje'' v stanovanju ::) Bolj po mačje povedano - mini mačjak.

Za lažjo predstavo to izgleda kot visoka (in široka) omara, ki ima z dveh celih strani mrežo. Tri nadstropja oz. bolje povedano police čez celotno površino (za čim boljši izkoristek prostora). Za dostop v nadstropja ima manjše odprtine in poličke, da pride gor/dol. Modkat patent  :P
V čisto spodnjem nadstropju ima pokrit WC. Zraven je ravno dovolj prostora za skrinjico z njenimi potrebščinami. Na to skrinjico mora stopit, da pride ven iz Wc prostora. Seveda je to izdatno obloženo z gumijastimi tepihi, da VES pesek PUSTI zraven wcja :D :D :D. No tako je nastal homemade Modkat.
Torej nadalje. Naslednje nadstropje je namenjeno praskalnemu stebru in ''jedilnici'' (šalčke so ravno prav visoko, da tudi psi ne malicajo).
Ter še tretje nadstropje. Spalnica. Posteljica, viseča mreža(čisto pod stropom), tepih (za umorit seveda) in njeni najljubši brckoti.
Ostale igrače - vsepovsod. ;)
Da je vse skupaj še bolj ''modiš'' je to na kolescih, da lahko ob primernem vremenu notranji mački omogočimo sonček  8). Poleg sprehodov na povodcu seveda.

Tako, da Vse Se Da Če Se Hoče  8) Notranja mačka pri odprtih oknih v varnem okolju.  ;D
Da se razumemo. Mačka ima možnost uporabe celotne hiše. Ta njen ''mačjak'' je namenjen temu, da jo varno omejim takrat, ko se zrači (in je res nemogoče drugače kot tako). Prej se jo je zaprlo v potovalni boks. Svoj prostor od wcja in praskalnika pa itak potrebuje. Tako to pri odprtem ''mačjaku'' uporablja kot svoj kotiček (poleg vseh ostalih podposteljnih/nadposteljnih kotičkov, polic, omar...), ko pa je potrebno poskrbet za varnost je pa njej to čisto QL, ker ima prilično dovolj prostora pa še NjeNo je :D

Ps: pardon za OT v temi o pokritem wcju...dejansko je vse to nastalo po ideji o modkat-u. Kako mačje stvari v malem prostoru optimalno razporedit, da je ok za mačko in njene podložnike.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #70 : 31 Julij 2013, 19:45:54
Nic ne verjamemo, dokler ne vidimo slikovnega gradiva!  :P :P

Drugace bi problem z odprtimi okni na cenejsi nacin resila z zamrezitvijo oken, pa dobro..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 01 Avgust 2013, 16:13:11
Ko bo meni ratalo tehnično naložit slikovni material  :-[ (tko bol bogi komp)

Nop. Material je bil pri hiši. Malce predelav pa to  ;) Itak pa mačka rabi ''svoj kot''. Že tko al tko jo je cela bajta polna  >:D Hkrati s tem je dobila neprimerno velik ''praskalnik''. Žurke ima, ko se podi gor pa dol.  :-* Tisto, kar je imel prej je bilo bore malo ravno zaradi prostora. Tako smo pa maximalno (in še malo zraven) izkoristili en tak čist nefunkcionalen prostor.
Problem je, da če hočem hišo prezračit (učinkovit prepih) moram odpret ne samo okna ampak tudi vhodna vrata. Obnovljena ene 200+let stara hiška  ::) Ne sprašuj kako so takrat delali razporeditve prostorov  ::)
Pa okne so delali take male, da mi mačka ne more čez okno uidit mi pa čez vrata lahko.  :D Mal heca.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 01 Avgust 2013, 17:36:03
Na koliko casa menjate filter? Zdej imam nov wc ene 3mesece pa se mi zdi da bi ga bilo potrebno zamenjat.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 01 Avgust 2013, 17:46:26
Mi zelo redko - ubistvu smo jih v 3 letih enkrat ali dvakrat.  :-[ Ga imamo v dnevni sobi, pa ne vidim potrebe da bi ga bolj pogosto, čistimo enkrat dnevno in ni vonja.  :)
Imamo pa mi zdaj kar pestro  :-\ Nekaj dni muci niso imeli očiščenega stranišča (naša napaka - jaz sem mislila da čisti oče, on pa da čistim jaz  ::) ) in včeraj in danes so potrebo opravili na kavču in po dnevni sobi.  :( Zdaj smo vse temeljito sčistili, jutri nov pesek (upam da bo prišel) in resnično upam da bo zdaj ok.  :-\ Še kak nasvet?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 01 Avgust 2013, 18:45:12
Še kak nasvet?
Seznam z dnevi na wc nalepit pa klukce delat ko počistiš  ;) Si ziher, da od daleč vidiš vzdrževanost pokritega wcja. Ko na Petrolu kdo/kdaj čisti.  :D

Mi filter na vsake 2 mesca obrnemo. Potem pa po potrebi menjamo. Precej odvisno od urina mačke+kombinacije peska. Ko sem pri eni imela precej prašen pesek, sem filter menjala skoraj mesečno.  ::) Pri tadrugi pa zdrži res dolgo. Sicer so poceni, pa že morda bolj zaradi občutka menjam kot zaradi potrebe.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 01 Avgust 2013, 18:47:49
Dobra ideja  :P



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 01 Avgust 2013, 19:03:59
Glede na to kolik živalc je pri nas za oskrbet je do sedaj se pokazal sistem urnika oz. oznak. Se ne zgodi več, da kdo misli, da je že tadrug.  ;) Če druga ne imam za določene zapakirane dnevne porcije pa se vidi, če že kaj manjka.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 01 Avgust 2013, 22:30:56
Hvala za odgovore :) dnevno cistim, celotni pesek menjam na teden pa je obup. Kje se pa kupijo filtri?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #78 : 01 Avgust 2013, 23:00:14
Kateri pesek pa imaš? Tedensko menjat celotnega se mi zdi kar pogosto, mi ga menjamo na en mesec (za dva mačka imam en wc). Mogoče bi bilo fajn kakšno drugo znamko probat. Filtre imajo pa verjetno tam kot wcje ;) V zoo trgovinah. Jaz sem parkrat kupla tam, kjer naročujem tudi brikete, sedaj sicer vidim, da nimajo več. Jih pa tudi ne uporabljamo več, ker mi jih je ta mali stran trgal  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #79 : 01 Avgust 2013, 23:00:52
Hvala za odgovore :) dnevno cistim, celotni pesek menjam na teden pa je obup. Kje se pa kupijo filtri?

Uporabljas kaksen "poceni" pesek? Mene je izucilo, da se splaca malo vec zapraviti, ampak smo vsaj brez vonjav in kompletnega zamenjamo na dva/dva in pol meseca (ubistvu takrat, ko se cela vreca iztece)..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 02 Avgust 2013, 00:40:16
Iz dm-a uporabljam, fajn mi je ker dela lepe grudice in se ne raznasa. Gre pa hitro. Bom ocitno res mogla zamenjat pesek. Pocasi spoznavam kaj in kako, imam macka sele tri mesece, tako da hvala za vsak nasvet.  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #81 : 02 Avgust 2013, 06:16:54
Jamsi preberi si temo o macjih posipih, je napisano kar nekaj razlicnih znamk in mnenj uporabnikov.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 02 Avgust 2013, 17:46:51
Jamsi preberi si temo o macjih posipih, je napisano kar nekaj razlicnih znamk in mnenj uporabnikov.  ;)

hvala :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 02 Avgust 2013, 20:22:12
Jaz tudi predlagam menjavo peska na enega bolj kvalitetnega.

Je pa še en trik, če imaš mačko ki rada ful koplje in lula po wc-ju (ne po pesku, po plastiki). Če vidiš da je pesek še ok, da je vonj peska ok, ga lahko daš v eno vrečo, wc temeljito umiješ, in daš pesek nazaj notr in je to to.

Jaz to včasih naredim, pa ni za verjet koliko madežev je na plastiki, ker mačke včasih tako kopljejo, da lulajno na skoraj nič peska. In je razlika potem kar opazna, ko sam wc pomiješ.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 03 Avgust 2013, 10:28:15
A imaš na stranišču vratca?  :) Pri nas smo nekaj časa imeli brez vratc in nizko kakovostni pesek in je bil obup.  :-X Potem sem jih navadila na vratca, preizkusili smo več različnih peskov in zdaj smo na Golden Odour, za 2 odrasla mačka čistimo enkrat dnevno in nič ne smrdi, pa imamo stranišče v dnevni sobi. Filtrov pa nismo že mogoče 2 leti menjali.  :-[
Aja pa da povem: naši muci so nehali s protestiranjem z opravljanjem potrebe po dnevni sobi in gredo spet pridno v stranišče, smo naredili par ukrepov in se je uredilo  :-*



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #86 : 03 Avgust 2013, 14:50:33
Ok, jaz si pa ne predstavljam, da čistite samo enkrat na dan  :-[ Se vam res obnese? Jaz spucam trikrat, včaaasih dvakrat (izjema je seveda, ko sva odsotna, takrat se čisti 1-2x na dan) pa še sproti včasih, če ravno dobim katerega, da je bil not  :) Se bolje počutim, če vem, da jima ni treba pol ure iskat fraj placa za lulanje  :-[ Drugače pa super, da se je uredilo  :) Kakšni so pa bili ukrepi? Mogoče še komu prav pride...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 03 Avgust 2013, 15:59:37
Včasih smo tudi mi velikokrat na dan, ampak zdaj ravno če se kdaj (zelo redko) kaj zavoha.  :-[
Predvsem smo počistili temeljito (tla, kavč, posoda od stranišča...), jih bolj opazovali če bi hotele opraviti izven stranišča, menjali celoten pesek v stranišču in seveda zdaj mislim da ne bomo več pozabili očistiti.  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 06 Avgust 2013, 16:46:55
A imaš na stranišču vratca?
A si tvoja dva tudi nagajat pri izstopu iz Wcja? Od kolegice mačka nonstop mačaka not zapira  >:D Gre revež lulat ona pa tko fino šapo naslone na vrata da se revež zabije in ne more ven >:D Sicer ji ne ostane dolžen. Sam je pa tok hecno za videt   :D :D :D ''Talk to my paw! :P''

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 06 Avgust 2013, 20:29:54
Kupila in sprobala ever clean, tko da je sedaj super, ocitno je bil res pesek kriv.