Pokriti mačji wc

Gost · 67917

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #30 : 19 April 2006, 12:46:21
Mogoče bi mu mogla pa vratca samo malo privzdigniti, da bo videl malo notri in bo prišel notri. Mogoče je pa to govoriti lažje kot pa narditi.  ;D :D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #31 : 19 April 2006, 12:59:27
Sej to je najbolj smešno, da on da glavo notri in se vratca malo odmaknejo, potem tudi z nogo malo peska ven pomeče, ampak notri pa ne gre. No, bo že! ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 19 April 2006, 14:58:39
jaz sem kar za cel mesec vratica zalepla na notranjo stran in ko sem jih spustila je bilo mački malo čudno,ampak ker je že ugotovila, da notri ni nobenega bavbava in da je tam njen vece je hitro pogruntala kako je treba noter. Lepo počasi in previdno, da jih po glavi ne dobi in je hihi  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanyca

  • Gost
Odgovori #33 : 25 April 2006, 15:58:54
Moji gospodični pa več ne uporabljata wc-ja. Gospodič ga itak nikoli ni(Deni) in je vse to opravljal v natravi, zdaj pa še Kitty in Loti, hodita ven, nimam pojma kam po dvorišču nimamo nič. Joj, da me ne bo soseda z metlo....lol ;D
Pa po eni strani je dobro, mi vsaj ni treba čisti, po drugi pa čiščenje itak ni nič zahtevno in zdaj je wc le za okras. >:(


lp :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 25 April 2006, 19:12:39
hja... mačka gre najraje na mehko zemljo, ki jo je lažje odkopati, tako da ni dosti izbire... direktno na gredico gredo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #35 : 10 Maj 2006, 13:10:19
Naša je pa zadnji mesec v hiši zamenjala mačji WC z vsem drugimi prostori razen WC mačjemu...  :-[ Pa vedno je imela očiščenega pa nov pesek....  ::) No, sedaj pa lepo uživa zunaj, kjer pa ima 'svobodni WC' med rožami  ::)


rrrrr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 18 Avgust 2006, 21:04:48
Zdaj mi pa povejte kje naj kupim pokrit mačji wc z filtrom? In kako naj bi ta filter izgledal. Gledala sem ene v Tukanu sam ne vem, če je pravi. Pa kolikšna je cena? Naš Gipsy se mi zdi, da nič druzga ne dela kot kaka in lula.Se pozna, da ne gre nič ven. Pa pesek razmetava. Al gre kar z prvim dvem tačkam v posodo in ga meče ven. Jaz pa potem sesalec v roke in sesam kot neumna.

LP Renata



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 18 Avgust 2006, 21:22:09
 ;D ;D Če misliš, da ti bo pri razmetavanju pomagal pokrit wc, te moram razočarati. Tudi mi smo mislili, da bo peska potem okoli wc-ja manj pa ga je še vedno za cel peskovnik :-[ ::) ( ne vem kako mu to rata :-\) Drugače pa filter je iz oglja, ki absorbira "dišave". Izgleda kot neka taka črna mrežica, ki se jo vtakne v pokrov wc-ja in menja nekako na 3 mesece. Mislim, da ima večina pokritih wc-jev tudi filter. Cena takih stranišč pa pride nekako nad 6000sit.

Lp nina



rrrrr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 19 Avgust 2006, 07:29:19
No jaz sem pa mislna, da bo potem kaj boljš. No upat ni greh! Fajn bi blo, če bi kje dobila starega al pa kakšnega na posojo, da vidim, če to funkcionira. Če si kdo želi spoznati zgodbo o mojem mačkonu naj si prebere spodnjo povezavo in si ogleda slikice.

LP Renata


http://www.diva.si/forum/viewtopic.php?t=1978



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #39 : 19 Avgust 2006, 07:39:29
Jaz imam pa pokrit WC ravno zaradi peska, ki ga je bilo pri navadnem ogromno. In čeprav vrat še ni gor, peska skoraj da ni več  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 19 Avgust 2006, 07:56:15
Jaz imam pa pokrit WC ravno zaradi peska, ki ga je bilo pri navadnem ogromno. In čeprav vrat še ni gor, peska skoraj da ni več  ;)

Blagor se tebi 8)

Lp nina




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #42 : 19 Avgust 2006, 11:15:14
Res ne vem, kako bi se to pri nas obneslo...  ???



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #43 : 19 Avgust 2006, 21:43:05
Hoj.
Naša Nija ima tudi pokrit wc, kupili smo ga v Tukanu in je bil cca 5 jurjev. In se kar obnese - peska okoli ni veliko. Imamo pa isti problem, kot je bil zgori opisan - ne zna odpret vratc. Se hecamo in hecamo pa ne gre. Če se slučajno zaprejo, ko je notr, neki casa kople kot da bi hotla odspodi ven, potem pa obupa in obsedi. In čaka. Jst še vedno upam, da je to zato,ker je še majhna (4 meseci) in da se bo naučila, ko bo malo stareša in močnejša.
Lp



Lanyca

  • Gost
Odgovori #44 : 20 Avgust 2006, 15:17:18
Hoj.
Naša Nija ima tudi pokrit wc, kupili smo ga v Tukanu in je bil cca 5 jurjev. In se kar obnese - peska okoli ni veliko. Imamo pa isti problem, kot je bil zgori opisan - ne zna odpret vratc. Se hecamo in hecamo pa ne gre. Če se slučajno zaprejo, ko je notr, neki casa kople kot da bi hotla odspodi ven, potem pa obupa in obsedi. In čaka. Jst še vedno upam, da je to zato,ker je še majhna (4 meseci) in da se bo naučila, ko bo malo stareša in močnejša.
Lp
Mi smo ga tudi v Tukanu kupili, za nekje 5000 sit.
Jaz mislim, da bo mucka s časoma, ko bo večja sama odpirala in zapirala vrata.
Lahko bi dokler ne bo malo večja in močnejša vratca odstranili in jih čes čas dali nazaj.
Mi z odpiranjem vratc nismo imeli problemov, naši mački sta jih velikokrat uporabljali za igro in jih dol vrgli. >:( >:(
Upam, da bo mucka začela uporabljati vratca. ;)

lp



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #45 : 20 Avgust 2006, 17:31:27
Hoj.
Sej jst tudi mislim, da bo odpirala, ko bo malo večja (in predvem močnejša). Medtem jo bomo pa še malo privajali.
Vratca smo imeli nekaj časa sneta, zdaj so pa priprta, ker sicer vrže veliko več peska ven in to je blazno všeč našemu Lumu (kuža), ki potem hoče ta pesek na vsak način pojest. To pa seveda ni všeč meni :). Zato so vratca kar gor. Pa še malo se privaja na ta način.

lp




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #46 : 21 Avgust 2006, 11:27:06
Naša je tudi naredila celo svinjarijo pri navadnem veceju in ne samo, da je pesek ven metala, tudi sfalila ga je... :-X
Pri pokritem je nekaj peska ma je večinoma tisti, ki se ji malo na tačke prime in ki si ga zunaj otrese.

Sem pa vidla že neke vesolske, ki imajo predprostor, samo stanejo okrog 10.000 če ne celo več.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rrrrr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 21 Avgust 2006, 18:27:40
Wc imamo in tudi noter je že šel. Za začetek sem odstranila vratica, da se malo navadi. Bomo vidli kaj bo! Vam sporočim.


LP Renata



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 01 Maj 2010, 12:15:30
Mi bomo mački kupili pokrit wc.Če imaš dve mački rabiš dva wcja?Sem nekje prebrala da rabi bit wcjev isto kot mačk, nekje enega več kot mačk, nekje še enkrat toliko kot je mačk...Sprašujem ker bomo verjetno imeli dve muci :o ;D :) :-* :P.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 17 Maj 2010, 23:54:23
Ko sem še jaz imela 2 mačka, smo imeli kar en WC, bil pa je bil nepokrit. Ker je bila baba zgleda "taglavna", je šel dec opravljat potrebo kar v tuš kabino  :o Večinoma. Ko se je pridružila še 3. mcua, je bilo pa treba zanjo posebi kupit 2. wc (ravno tako odprt).

Jaz bi ti svetovala, da zaenkratz kupiš enega, pa naj bo večji. Če boš odkrila kake skrite lužice ali kaj podobnega, lahko še vedno dokupiš. Moja sestra ima en mini wc (pokrit) za 2 mačka: dec je ogromen mačkon, baba pa drobcana, ampak nima (sestra) nobenih težav.

Bop pa mogla toliko bolj skrbet, da bo wc vsak dan spucan - nekatere mačke so občutljive in ker bosta dva, bo pač več kakcev in kroglic.  :P



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 17 Maj 2010, 23:55:52
Še to: jaz imam zdaj sicer eno muco, ampak ima večji pokrit wc kot sestrina mačka. Ima pa kotnega. V Mr. petu stane 22 evrov, kar se mi zdi ful poceni za tisto znamko (Ferplast). Torej, glej, da boš kupla večji wc. Sploh, ker samčki ponavadi "narastejo".  ;D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 20 Junij 2010, 13:13:19
Smo kupili 1 pokrit wc pa bomo videli.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 26 Junij 2010, 13:00:01
Kako gre navajanje na pokrit wc? Jaz sem najprej imela kak teden brez vratc, potem sem dodala vratca in mačko nekajkrat "potisnila" not - sicer je potem nekaj časa notri mijavkala pa sem ji odpirala vratca, da je šla ven. Potem je nekaj časa znala samo ven hodit, not sem jo pa mogla potisnit, ampak že celi čas sem jo sumila, da me pravzaprav samo zafrkava, ker je preveč brihtna, da ne bi dojela "fore.  :-\

Da ne omenjal, kako ji je cel žur s tačko od zunaj pesek ven metat ...  :D Pravi peskovnik. In, kako je zadnjič driblala svoj posušen kakec po stanovanju. *bolj star, bolj nor*



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 29 Junij 2010, 21:24:37
Ju še niti nimam, kmalu prideta.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 17 Julij 2010, 22:42:49
Kako gre navajanje na pokrit wc? Jaz sem najprej imela kak teden brez vratc, potem sem dodala vratca in mačko nekajkrat "potisnila" not - sicer je potem nekaj časa notri mijavkala pa sem ji odpirala vratca, da je šla ven. Potem je nekaj časa znala samo ven hodit, not sem jo pa mogla potisnit, ampak že celi čas sem jo sumila, da me pravzaprav samo zafrkava, ker je preveč brihtna, da ne bi dojela "fore.  :-\
Dobro. Najprej smo ju postavljali le v posodo s peskom, nato smo dodali zgornji del, danes še vratca, katera pa smo sneli, ker se je Kkiki z njimi igral in se hodil igrat v wc. Nikoli nista opravili potrebe na tleh. Notri se pa tudi obe naenkrat zbašeta.

Da ne omenjal, kako ji je cel žur s tačko od zunaj pesek ven metat ...  :D Pravi peskovnik. In, kako je zadnjič driblala svoj posušen kakec po stanovanju. *bolj star, bolj nor*



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 04 Januar 2011, 16:59:39
Mi smo najprej dali samo podstavek s peskom, nato še pokrov brez vratc. Ko smo dali vratca pa čupa ni znala noter. Zdaj, med počitnicami pa sem ju z ustrajnimi vajami s sirčki naučila uporabe vratc.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 21 Januar 2013, 19:45:04
Ok bom tukaj...Pokrit wc že imamo. Mačka ga brez problemov uporablja. Vratca niso problem. Prej sem imela enega navadnega pokritega. Sedaj imam takšnega da se odpre večji zgornji del in ga je lažje čistit. Do tu vse lepo in prav...ampak mačka mi nenormalno veliko peska ven zmeče. Ej res, ko da bi se z lopatko noter igrala  >:D Pri prejšnjem je bilo morda za odtenek bolje. Ampak to smo že ugotovili zakaj je ta slabši (vratca mu ne ''tesnijo'' ker je prek zooplusa prišel en mal zvit, pa tega prej nismo ugotovili :-\). Predpražnik že imamo. Wc obrnjen proti steni, tako, da ne mora kar pobrisat ven in si tačke res malce obriše. Ni prva niti edina mačka...ampak neverjetno Posebna  ::) zmaj moj  :-* Sej se pometa, sesa, briše...ampak določene stvari pa že mejijo na kriminal.  ;)

Se pa sedaj malce zanima za wc-je ki ima vhod od zgoraj. Nekaj takega:
http://www.modko.com/pages/modkat-litter-box
http://www.petco.com/product/14467/Clevercat-Top-Entry-Litterbox.aspx

Seveda se zna zgodit homemade varianta...ampak vseeno - a že ima kdo izkušnje s takim? Čiščenje, praktičnost, uporabnost, smrad...? Karkoli za idejo dodelat  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 21 Januar 2013, 19:55:41
Tale modkat zgleda podoben tistim, ki se uporabljajo za učenje mačk za uporabo človeškega stranišča.  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 22 Januar 2013, 18:34:38
Men je Modkat najlepši wc kar jih je in bi takoj kupila za moje mačke, sam kaj ko je ena malo butasta, pa zato še vratc ne morem met na wc-ju in se bojim da mi ne bi znala ven iz Modkata zlest.  :(

Glede na to kako je Modkat narejen, mislim da se da rešit problem metanja peska naokoli, ker mora mačka malo skočit ven in takrat pesek pade proč. Potem pa še malo postoji gor na vrhu, predno skoči dol. V teoriji pač... v glavnem, tvoja mačka zna prit v wc skozi vratca in zna it ven. Jaz bi ziher Modkat vzela  ;D ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 22 Januar 2013, 19:35:17
Ja v teoriji bi tud moglo bit manj peska pri pokritem wcju. Moja zmaja pa rikverc ven zleze, tko da si s hrbtom drži vrata odprta pa s prednjimi na fulllll zakoplje. No pošaflja ves pesek čez vrata ven  ::)
Pri modkatu mi je ušeč, ker ima na vrhu luknjice skozi katere lahko eventuelno ven prinešen droben pesek pade nazaj. Ampak se bojim da bi mi tisto zapiralo uničila.

Eh bomo vidli. Tegale smo pred kratkim menjali. Tko da je nov ampak mi res ne sede, ker je še malo zvit zraven :-\

Tokrat že predčasno zbiram info o novih ''pametnih'' mačjih straniščih...itak bo ona potem nekje našla nekaj za uničit  ::) Mogoče bi jo pa lahko zaposlila kot preizkuševalko wcjev  >:D da odkrijejo vse napake preden ga pošljejo v prodajo.  :D

Kako enostavno je imet tadrugo mačko, šele sedaj vidim, ko imam tole inovatorko  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.