INTERVJU !!! baaaaaaa....

**Jackie** · 3076

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 17 Oktober 2005, 13:13:22
Hej !
A lahko prosim mi kdo odgovori na naslednja vprašanja ( imam do jutri ) ;
- kdaj ste se začeli ukvarjati s psi ?
- kateri je bil vaš 1. pes ?
- ste ga kdaj razstavljali ?
- Imate še zdaj kakšnega psa ?
- ga lahko na kratko opišete ?
- imate v prihodnosti kakšne načrte v zvezi s psi ?


So pa zaželjeni kakšni bolj tako , ne vem kako naj se izrazin .....
No , tako recimo Neyka , nina  , crt , sara (moon ) , LIZA, T.M.T. ....
Če štekat e lahko vas pa več odgovori pa bom mela več za izbirat


HELP !
Lp , kancha  :'(



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1 : 17 Oktober 2005, 13:37:00
No jaz imam ravno nekaj časa, ker sem zbolela in sem doma ostala pa bom rešila tale intervju :)

1. Svojo prvo psičko sem dobila slabih pet let nazaj in od takrat naprej sem vedno bolj aktivna v pasjem svetu. Prvo leto sva obiskovali pasjo šolo, potem sem začela z agilityem, pasjimi razstavami, rally obediencem, dogdancem in še s pasjim friziranjem.
2. Moj prvi kuža, oziroma psička je zlata prinašalka Liza.
3. Liza je bila na osmih razstavah, potem sem začela razstavljat tudi mojega drugega zlatega prinašalca, Aarona. Poleg njiju pa razstavljam tudi pse drugih lastnikov.
4. Huh, kar težko je Lizo opisat tako nakratko...Je tipična zlata prinašalka, včasih zameri, drugače pa zelo prijazna, ubogljiva in prilagodljiva. Obožuje otroke in muce, ne prenese samote zato je najbolj srečna, ko je v središču pozornosti. Crkljala bi se 25 ur na dan, zelo rada se pride pocrkljat tudi v posteljo. Na začetku, ko sem jo dobila, je bila nekaj časa zelo sramežljiva in občutljiva, kasneje (in sploh zadnje leto, ko ji družbo dela še Aaron) pa je postala precej bolj živahna in pogumna. Z veseljem se uči novih stvari, premaguje agility ovire, obvlada malo morje trikcev in se udejstvuje tudi v rally obediencu. Pasjih razstav ima zaenkrat dovolj, verjetno bo kakšno obiskala med veterani.
Pa še Aaron...Aaron je pravo nasprotje Lize, imata pa tudi nekaj skupnih značilnosti. Je precej bolj zamerljiv in muhast-tipičen samec zlati prinašalec. Zna biti izredno trmast prav tako pa kdaj uboga bolje kot Liza. Z veseljem se uči oziroma sodeluje z mano, če le ima kakšno korist od tega (nagrade). Na razstavah nastopa kot maneken, več ko ima pozornosti, bolj visoko nosi glavo in rep. Včasih imam občutek, da prav opazuje okrog, če ga vsi gledajo in mu ploskajo, kot bi hotel povedati: "Hej, tukaj sem! Jaz sem najlepši..." Da pa gresta tudi pamet in lepota skupaj pa dokazuje s tem, da se zelo uspešno pripravlja(va) na izpit B-BH in se zraven naučiva še kakšnega trikca.
5. Definitivno me bodo psi spremljali vse moje življenje. Rada bi tudi še naprej sodelovala na pasjih razstavah in drugih panogah kinologije, morda kdaj vzredila kakšno leglo,...


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 17 Oktober 2005, 13:44:22
hvala ,zelo si mi pomagala ...  ;D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 17 Oktober 2005, 13:48:44
Kancha ne vem zakaj si mene omenila zgoraj,ker...nisem profesionalec ;).Lahko pa odgovorim ;).

1.Hmm...ukvarjat.Pse imamo že ves čas,torej 13 let mojega spomina.Prva moja psičkva v mojem spominu je bila rodovniška šarplaninka Ara.To smo na žalost uspavali.Sedaj pa imamo njufija rona s katerim se mnogo več ukvarjaam kot prej.
2.1. psička je bila šarplaninka ra,ki je bila od vseh.Tako kot sedaj Ron
3.Ne nikoli saj nima rodovnika in tudi tako ga ne bi.
4.Seveda ;D
5.4 letni novofundlandec,zelo razigran in nagajiv,velik ljubitelj vode...višina 69cm,teža 55kg,črn.A je dost?Lol
6.Moji načrti...upam,da 2 psa.Obvezno rodovniški njufi in AM.

Upam,da je dobr ::).Lol

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 17 Oktober 2005, 14:04:24
Ma kaj dobro , super je !
Bravo Tjaša  ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5 : 17 Oktober 2005, 19:00:32
Si bom še jaz drznila odgovroiti, čeprav zgoraj nisem napisana. Ko se mi ravno da. ;D Pa mogoče si že naredila, ko je že toliko ura.

1. Psi so me zanimali že od kar se spomnim, v 3. razredu pa sem si zaželela svojega psa. Pa sem najprej dobila Enciklopedijo psov (ki je postala moja Biblija), potem pa Witty.

2. Prvi pes, ki se ga spomnim je bil doberman Lord, ki pa je umrl ko sem bila stara okoli 5, 6 let. :( Prva čisto moja psička pa je škotska ovčarka Witty.

3. Ja, Witty je bila na 5 razstavah.

4. Ja, še vedno imam Witty. ;D

5. Witty je petletna škotska ovčarka z rodovnikom. Je rjave barve. Vedno mora imeti vse pod nadzorom in pošlihtano, kot se za ovčarje spodobi. Ponavadi je bolj lena, včasih pa ima posebne dneve, ko ima veliiiiko energije. Ima opravljen ISP A, včasih pa sva hodile tudi na agility. Tako da je kar izobražena. ;D ;D

6. V bljižnji prihodnosti (5 let?) si želim še enega škota, razstavnega samca, čez nekaj časa pa kakšnega aussija za agility in ostale pasje zabave. Za daljno prihodnost pa vem samo, da me bodo vedno spremljali psi.

lp, rina

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 17 Oktober 2005, 20:23:42
- kdaj ste se začeli ukvarjati s psi ?
- kateri je bil vaš 1. pes ?
- ste ga kdaj razstavljali ?
- Imate še zdaj kakšnega psa ?
- ga lahko na kratko opišete ?
- imate v prihodnosti kakšne načrte v zvezi s psi ?

- z prebiranjem knjig se ukvarjam od majhnega (pasjih seveda), če to šteje, z psom dejansko pa tri leta in pol
- ZP Smart
- 1 razstava
- Smarta in Rumbalajo
- Smart: trmast, samosvoj, vedno ima svoj prav,ljuitelj otrok, moški pač, Rumba močan lovski nagon, ustrežljiva, potrpežljiva, zleze v naročje se zvij v kločič in spi kot maček
- seveda, ampak so še skrite želje ;)

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Oktober 2005, 14:02:42

- kdaj ste se začeli ukvarjati s psi ?
- kateri je bil vaš 1. pes ?
- ste ga kdaj razstavljali ?
- Imate še zdaj kakšnega psa ?
- ga lahko na kratko opišete ?
- imate v prihodnosti kakšne načrte v zvezi s psi ?

Bom za Mishkota pisala, ker je dejansko MOJ prvi pes. Tako da je cisto moj, popolnoma skrbim zanj jaz..(ok, z drobno pomocjo)..

- Ze dolgo nazaj .. Ko je k bajti prisel prvi pes..
- S tem da je bil cisto Moj (sem ze zgoraj napisala kaj s tem mislim) je bil do sedaj Mishko
- Obiskuje razstave (Vrtojba njegova 3. razstava)
- Imam. Mishko, Chuck ..
- Mishko je civava, ki ti kdaj zameri, drugace je pa vedno pripravljen na igro z pasjimi prijatelji. Obvlada ''ke je lump'' in ''ke je kuza'', takrat se pokaze ''pogumni'' Mishko.. je taprav miško  ;D :-*
- Psi me bojo vedno obkrozali..  ;) Upam da bom fajn v kinologiji (razstave, ipd)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #8 : 18 Oktober 2005, 14:30:18
Hej !
A lahko prosim mi kdo odgovori na naslednja vprašanja ( imam do jutri ) ;
- kdaj ste se začeli ukvarjati s psi ?
- kateri je bil vaš 1. pes ?
- ste ga kdaj razstavljali ?
- Imate še zdaj kakšnega psa ?
- ga lahko na kratko opišete ?
- imate v prihodnosti kakšne načrte v zvezi s psi ?


Pa še moj intervju:  ;) ;)

1. Malo predno sem dobil Gano. To je kakšnih 4 lete nazaj.
2. Moj prvi pes, oz. psica je Gana ( zlata prinašalka ).
3. Ne
4. Ja, Gano.
5. Je eno veliko razvajno in scrklano bitje. Je zelo dober čuvaj in ne spusti vsakega k hiši. Rada hodi na sprehode, še rajši se pa kopa v jezeru.
6. Seveda.

Upam, da ni prepozno.  ;D ;D ;D


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 18 Oktober 2005, 19:43:34
HVALA , sem naredila 3 intervjuje ....
upam , da ne bo kakšne zamere ....


eden od njih
         PSI SO MOJE ŽIVLJENJE

Lana Premk je mlado, uspešno dekle, ki želi svoje življenje posvetiti psom. Trenutno ima 2 psa. Zlata prinašalca Lizo in Aarona.
Z njima je uspešna v razstavljanju in še nekaterih disciplinah, v katerih tekmuješ s psom .

Kdaj ste se začeli intenzivno ukvarjati s psi?
Svojo prvo psičko sem dobila slabih pet let nazaj in od takrat naprej sem vedno bolj aktivna v pasjem svetu. Prvo leto sva obiskovali pasjo šolo, potem sem začela z agilityem(pasji šport ),
 pasjimi razstavami, rally obediencem (učenje raznih trikov), dogdancem (ples s psom) in še s pasjim friziranjem.

Kateri je bil vaš prvi pes oz. psičk ?
 Moja prva psička je zdaj 5- letna zlata prinašalka Liza.

Ste psičko kdaj razstavljali?
 Liza je bila na osmih razstavah, potem sem začela razstavljat tudi mojega drugega zlatega prinašalca, Aarona. Poleg njiju pa razstavljam tudi pse drugih lastnikov.

Imate trenutno kakšnega psa?
Da , imam (še vedno) zlato prinašalko Lizo in Aarona iste pasme .

Ga lahko na kratko opišet ?
 Uh, kar težko je Lizo opisat tako na kratko...Je tipična zlata prinašalka, včasih zameri, drugače pa zelo prijazna, ubogljiva in prilagodljiva. Obožuje otroke in muce, ne prenese samote zato je najbolj srečna, ko je v središču pozornosti. Crkljala bi se 25 ur na dan. Zelo rada se pride pocrkljat tudi v posteljo. Na začetku, ko sem jo dobila, je bila nekaj časa zelo sramežljiva in občutljiva, kasneje (in sploh zadnje leto, ko ji družbo dela še Aaron) pa je postala precej bolj živahna in pogumna. Z veseljem se uči novih stvari, premaguje agility ovire, obvlada malo morje trikov in se udejstvuje tudi v rally obediencu. Pasjih razstav ima zaenkrat dovolj, verjetno bo kakšno obiskala med veterani.
 Aaron pa je pravo nasprotje Lize, imata pa tudi nekaj skupnih značilnosti. Je precej bolj zamerljiv in muhast-tipičen samec zlati prinašalec. Zna biti izredno trmast prav tako pa kdaj uboga bolje kot Liza. Z veseljem se uči oziroma sodeluje z mano, če le ima kakšno korist od tega (nagrade). Na razstavah nastopa kot maneken, več ko ima pozornosti, bolj visoko nosi glavo in rep. Včasih imam občutek, da prav opazuje okrog, če ga vsi gledajo in mu ploskajo, kot bi hotel povedati: "Hej, tukaj sem! Jaz sem najlepši!!!" Da pa gresta tudi pamet in lepota skupaj pa dokazuje s tem, da se zelo uspešno pripravlja(va) na izpit B-BH(izpit iz poslušnosti) in se zraven naučiva še kakšnega trika.

Imate v prihodnosti še kakšne »pasje« načrte ?
Seveda me bodo psi spremljali vse moje življenje. Rada bi tudi še naprej sodelovala na pasjih razstavah in drugih panogah kinologije. Rada bi vzredila kakšno leglo zlatih prinašalcev



Lana , hvala za ta pogovor . Želim ti še veliko uspehov na raznih »pasjih« prireditvah in sploh na področju kinologije .






                                                                                                       Pripravila Zina J.
 


Aja , pa malo sem priredila in oblikovala , česar se tu ne vidi ...

















LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #10 : 18 Oktober 2005, 20:49:09
Ooo, tole izgleda pa kot pravi intervju :)
Nobene zamere pa upam, da ti bo tale intervju prinesel kakšno petko  ;) ;)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 19 Oktober 2005, 14:29:54
LIZA ,  kaj petko , tole je bila desetka  ;D


HVALA