Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1454829

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3810 : 28 Oktober 2010, 11:43:05
Kakšna zakonodaja neki? Če FCI sprejme standard, da ima corso spuščena ušesa lahko zakonodaja 100x dovoljuje kupiranje, če boš hotel psa peljat na razstavo da bo po standardu (kot si se ti izrazil) bo moral imet ušesa, a ne  ;) Če ga boš imel pa doma za na kavč je pa lahko tudi brez nog, če misliš da je to ok.  ::)

Glede na to kako smo % zastopane ženske proti moškim na tem forumu je čisto logično, da se je oglasilo več žensk. Kinologija je očitno ženski "šport" >:D :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3811 : 28 Oktober 2010, 11:51:26
PS:res ni da,sam ne morem da ti nebi napisal...kolko žensk je do zdej replikiralo in kok moških?? :P :D Hehehehe
ja, moškim pogosto zmanjka argumentov  ;).
Manjkajoči košček X krosmosoma, ki se zato spremeni v Y, ima pač vsestranske dolgoročne posledice  :P
hehehehe

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3812 : 28 Oktober 2010, 11:54:29
Kakšna zakonodaja neki? Če FCI sprejme standard, da ima corso spuščena ušesa lahko zakonodaja 100x dovoljuje kupiranje, če boš hotel psa peljat na razstavo da bo po standardu (kot si se ti izrazil) bo moral imet ušesa, a ne  ;) Če ga boš imel pa doma za na kavč je pa lahko tudi brez nog, če misliš da je to ok.  ::)

Glede na to kako smo % zastopane ženske proti moškim na tem forumu je čisto logično, da se je oglasilo več žensk. Kinologija je očitno ženski "šport" >:D :P


Kaj ti še zmeraj ni jasno al kaj...sej zato sem ti rekel da ti pišeš za CCje, jst sem na mislil NASPLOŠNO o kupiranju psov!!! Bo sedaj dovolj razločno povedano in obrazloženo??? Tudi debata se je razvila kasneje na vse kupirane ne izrecno tistega kateri je bil napaden s pohabljenim psom kao... ::) Malo sledi pogovoru...
Kot drugo zdej pa ti omenjaš razstave itd... ::) Zato pa pravim neglede na to kaj pa koga boš tel met za psa, si bo vsak dobil kar bo tel! Če ga ne bo razstavljal ga pa ne bo,bo ga mimel pa samo zase doma na kavču, boli te! Sam če bo tel imet kupiranga ga bo dobil, če tudi bo ga mogel 10.000 km stran ga it iskat!

heheheh na zadnjo stavek, se bom zadržal komentarjev...  :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3813 : 28 Oktober 2010, 11:57:09
Kaj ti še zmeraj ni jasno al kaj...sej zato sem ti rekel da ti pišeš za CCje, jst sem na mislil NASPLOŠNO o kupiranju psov!!! Bo sedaj dovolj razločno povedano in obrazloženo??? Tudi debata se je razvila kasneje na vse kupirane ne izrecno tistega kateri je bil napaden s pohabljenim psom kao... ::) Malo sledi pogovoru...
Kot drugo zdej pa ti omenjaš razstave itd... ::) Zato pa pravim neglede na to kaj pa koga boš tel met za psa, si bo vsak dobil kar bo tel! Če ga ne bo razstavljal ga pa ne bo,bo ga mimel pa samo zase doma na kavču, boli te! Sam če bo tel imet kupiranga ga bo dobil, če tudi bo ga mogel 10.000 km stran ga it iskat!

heheheh na zadnjo stavek, se bom zadržal komentarjev...  :D

Umiri se malo. Pa preberi kaj sem jaz napisala in standard katere pasme sem citirala ::)



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3814 : 28 Oktober 2010, 11:58:25
ja, moškim pogosto zmanjka argumentov  ;).
Manjkajoči košček X krosmosoma, ki se zato spremeni v Y, ima pač vsestranske dolgoročne posledice  :P
hehehehe

Hahahaha lahko da v tvojem življenju poznaš take katerim zmanjka argumentov,žal jst nisem tak... :) Mogoče da imajo moški več za delat na okoli, medtem ko vi pole se pametne po forumih delate... :) Glede kromosomov je pa krneki, če se psustimo na nivo kokoši pa določenih vicov, bomo hmali realnost vidli...resnica boli... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3815 : 28 Oktober 2010, 12:03:03
Ja Ninci....a sem jst kej slabga nazaj argumentiral pod tvoj post??? :) Mislim da ne! :) Dopisal sem samo tako, kot smo tudi govorili da na splošno govorjeno glede kupiranja,ti si pa logično za CCje napisala... ;) Vseskupaj je bila samo dopolnitev tvojega posta. :) Ker vi redni obiskovalci forumov, morete vedet, da se tudi neizkušeni ljudje zadržujejo  in učijo na straneh, pa nevem če bi bilo vsim jasno kaj si hotla ti s tistim SACC povedat...  ::) Ponavadi človek kratice na hitro prebere,in bi hitro razumel da ja itak u ita se ne sme več rezat uh... Razumeš zdej?

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3816 : 28 Oktober 2010, 12:12:27
Lahko prosim nehate! Če želite nadaljevati to temo, odprite novo debato o kupiranju oz. nekupiranju ali pa o zaostalosti moških/žensk, kar pač hočete, in se tam razpucavajte. Tukaj pa nehajte smetiti temo...



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3817 : 28 Oktober 2010, 12:21:51
Lahko prosim nehate! Če želite nadaljevati to temo, odprite novo debato o kupiranju oz. nekupiranju ali pa o zaostalosti moških/žensk, kar pač hočete, in se tam razpucavajte. Tukaj pa nehajte smetiti temo...

Škoda k ne obstajajo tukaj na forumu kot na FBju...VŠEČ MI JE! :) Bi kar kliknu na to! :D S tem da nisem ne jst začel ne provociral da je do tega pršlo...krivci so drugje... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3818 : 28 Oktober 2010, 13:26:15
Naš mali pa pravi, da bo tajnica :D.



Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3819 : 28 Oktober 2010, 21:37:04
Naš mali pa pravi, da bo tajnica :D.



Lp

Uh, kak je že velik :P Kak pa je kaj karakterno?



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3820 : 29 Oktober 2010, 00:17:31
Lars je zelo scrkljan  :P, vztrajen - sam pride iz zaprtega boksa  :o, trmast, še vedno neumorno požrešen,... Odpravili smo prejšnja neželena vedenja (grizenje rok, lulanje,...), razen pobiranje po tleh. Zadnjič, ko sva bila na sprehodu, je imel toliko dela z ovohavanjem po tleh (če bi se pojavilo slučajno kaj za v usta >:(), da se je dobesedno direktno z glavo zaletel v štango  :'(. Pol me pa pogleda: "kaj si mi pa to naredila?"  ???
Z odraščanjem se pa že pojavljajo nove stvari; in sicer se je začel ful postavljati in lajati, če slučajno pridejo kakšni neznanci. Drugače pa je ful prijazen fant in moj srček  :) :P

Kako pa je kaj Rozi?


Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3821 : 30 Oktober 2010, 09:31:43
Lahko prosim nehate! Če želite nadaljevati to temo, odprite novo debato o kupiranju oz. nekupiranju ali pa o zaostalosti moških/žensk, kar pač hočete, in se tam razpucavajte. Tukaj pa nehajte smetiti temo...

 :D Smo s to debato več zvedeli o drug drugemu kot z marsikatero drugo ;)

Sončen dan nas je pregnal na obalo










bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3822 : 30 Oktober 2010, 13:34:29
Kako pa je kaj Rozi?

Naša Rozi je pa, kot jaz rečem, pes s posebnimi potrebami ;) Od kar sem sicer pogruntala, kako moram z njo, je sicer čisto drug kuža, taka zlata psička, da sploh ne moreš verjeti (tudi doma, ne samo izven doma, kot prej) in kar preveč navezana name (jaz se največ z njo ukvarjam in sedaj učim druge, kako morajo postopati z njo...). Ampak pred tem pa sem jaz sama sprovocirala kar nekaj težav pri njej, zaradi katerih ji še zdaj 100% ne zaupam... Ampak to moram v moji glavi razčistiti... Poleg tega tudi ona rabi čas, da pozabi na vse napake, ki smo jih prej nevede delali z njo... Je pa karaktrerno in fizično še veliko pod nivojem 6 mesecev, tako da verjamem, da bo nekaj od te njene situacijske nesamozavesti in nervoze, ki smo jo sami sprovocirali, tudi izginilo z odraščanjem...

Drugače pa je za Rozi največji problem to, da bi potrebovala lastnike z bolj urejenim življenjskim stilom (ali lastnike z še enim odraslim stabilnim psom, od katerega bi se učila), ker pri nas pa je od vedno tako, da si psa delimo z mojimi starši (tja jo vozimo v varstvo, medtem ko smo v službi). Urniki služb so nepredvidljivi, enkrat greš takrat, prideš takrat, drugič drugače. V hiši pri mojih starših je vedno polno obiskov, ko midva končava s službo imava tudi vedno kakšne druge plane. Enkrat gremo tja, drugič nekam drugam. Rozi pa rabi neke stalnice in točno uro in prostor za spanje... Zadnji mesec poskušam sicer skrbeti za njen urnik, kdaj so sprehodi in kdaj ona spi in je 1000x boljše. Nobene nervoze, kot pri malem dojenčku, ko je zaspan in ne more zaspati... In kar je najpomembnejše, ne prihaja več do nobenih konfliktov med nami... Aja, še to, bistveno pri njej je bilo tudi, da sem ugotovila, da je treba z njo komunicirati s pomočjo znakov pasje govorice, ker edino tako jo lahko pomiriš, ko je v stresu, ali jo pripraviš, da izvede nek ukaz, ki ji ni všeč... Če poskušaš karkoli drugega pride samo do konflikta... Z znaki pasje govorice pa je zadeva čisto preprosta...

V glavnem v teh nekaj mesecih, od kar imamo Rozi, sem prebrala tono literature na temo pasjega vedenja in komunikacije, ker je enostavno nisem razumela, ona pa ne mene, in bolj ko sem poskušala zadeve reševati, do več konfliktov je prihajalo. Bi pa zdaj dala vse, da bi lahko ta čas obrnila in ji že od začetka nudila podporo, ne pa jo spravljala v stres... Upam pa, da bo kljub vsemu zdaj odrasla v samozavestno in karakterno stabilno psičko, ker drugače pa je res super psička, cartasta, poslušna, polna drivea, uživa v delu...

Me pa veseli, da ste se vi z Larsom že takoj tako super ujeli. Tako je bilo z mano in Bonie...



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3823 : 30 Oktober 2010, 17:26:10
:D Smo s to debato več zvedeli o drug drugemu kot z marsikatero drugo  ;)


Ninci povej mi samo,kako ste pripravli psa da se ne boji vode? :P moj je z vodo skregan!? :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3824 : 30 Oktober 2010, 19:48:15
Citiraj
Uh, kak je že velik Tongue Kak pa je kaj karakterno?

Lars je bil danes pri nas na manikuri in je res super dečko.  :-*



Micka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3825 : 30 Oktober 2010, 20:50:46
Živjo vsem,

Že kar nekaj časa spremljava to temo, no danes pa sva si le vzela čas, da na kratko predstaviva še našo Mico.

Mica je v bistvu Chiva von Porta Pretoria (Faden Del Rosso Malpelo x Timoniere Thor), stara je 5 mesecev in nama je v veliko veselje. Je prijazna, učljiva, zabavna, nežna, skratka faca. Imamo pa tudi težavo... Mica je precej boječa, anksiozna. Preden opiševa problem, morava še povedati, da živimo v bloku sredi Ljubljane, kar pomeni, da je okolica hrupna in živahna. Težava se včasih začne že pri prehodu iz lifta v pritličju. Problem ima namreč s srečevanjem ljudi v ozkih prehodih (prehod iz lifta, vetrolov, ozki pločniki, ozki tuneli itd.) Kadar so v pritičju pred liftom ljudje, se vkoplje in ne gre rada iz lifta. Kadar ni ljudi, tudi ni problemov. Naslednji problem je prehod skozi vrata v vetrolovu. Spet, če so ljudje, zdirja proti izhodu ali pa se obrne nazaj proti liftu. Če ni ljudi, ni problemov. No, potem pa začne oprezati za "nevarnostjo". Prestraši jo kolo, ki se pelje na drugi strani ceste, prestraši moped, ki priprdi mimo. Prestraši jo človek, ki gre mimo po pločniku. In ko tako opreza za "nevarnostjo", je slepa in gluha za vse. Totalno je fiksirana na ta svoj strah in ne reagira ne na hrano, ne na igro. Skratka, pogosto je cel sprehod nesproščena, cmevka in ko vidi, da se začneva vračati proti domu, začne vleči. Bližje kot sva, bolj vleče. Poskušali smo z ustavljanjem, spreminjanjem smeri, kroženjem, ampak nič od tega ni bistveno pomagalo. Pa tudi če bi, mislim da to ni bil pravi pristop, saj bi tako rešili le posledico, ne pa vzroka - strah.
Mogoče si je iz zapisanega težko predstavljati, kako vse skupaj zgleda, a če ima kdo kak predlog, ga bova vesela.

No, povsem drugače pa je, ko gremo na travnik ali v gozd... Prilagava nekaj fotk...


lp













ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3826 : 30 Oktober 2010, 21:15:48
OO Mica dobrodošla :)  Sem že par dni nazaj gledala fotke na nemški strani :-*

Mi je pa Črt rekel v torek, ko ste se srečali, da je stanje že boljše, ampak očitno še ni ok :(



Micka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3827 : 30 Oktober 2010, 21:27:20
Ja, stanje je res boljše kot je bilo. Ampak je treba vedeti, da je bilo precej slabo. Tako, da smo še zmeraj daleč od tega da bo ok. Sva pa vesela, da vseeno je nek napredek, da gre na boljše.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3828 : 31 Oktober 2010, 06:47:39
O, a si mi na Barju srečujemo? Jaz imam 2 bernija. :) Škoda, ker greste vedno hitro mimo, se kužkom še ni uspelo spoznat :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3829 : 31 Oktober 2010, 07:52:22
 :o :o Dve zanimivi fotki

Bokser leta 1800


Bokser leta 1934




era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #3830 : 31 Oktober 2010, 08:20:22
 :oVav, kako sta lepa!
Še "uhla" sta lepo prirezana. Na celski razstavi sem videla enega predstavnika s prirezanimi ušesi, GRO-ZA.
Mogoče tudi zaradi tega, ker jih sploh nisem več vajena. :)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3831 : 31 Oktober 2010, 10:47:19
Tega iz 1934 bi zamenjala za Corsota. Ziher :)
Evo še šar slikic od včeraj.
Pri igri z našo skoraj 9 letno Bernko.


Ki mu sploh ne ostane dolžna :)

Pa še 2 portreta


lp



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3832 : 31 Oktober 2010, 12:14:12
Živjo!

Micka -> kot sem že rekel nekaj postov nazaj, je tudi moj bil na začetku zelo bojezljiv in previden do drugih rečeh pa to, tako da me je malo skrbelo recimo kako bo na prvi razstavi. Že recimo ko sem šel stran od hiše na sprehod (to pravim starost med 3-6 mesesi) in ko je zaslišal psa lajat pa še posebaj da ga ni vidu, se je vsedu prestrašen na tla in zabarikadiral kao jst ne grem nikamor in tam bom stal. :) V šolo sem ga vozil že od 3 meseca naprej in je bil socializiran,a vseeno je bil bol prestrašen nad lajanjem pa to. Če se le da gre povsot z mano ko le upam. Z avti ,kolesi, hrupom in vsem pa nimam problemov, tudi bojezljiv ni več, in mislim da je to poleg drugih reči pripomorlo seznanjenje z drugmi psi in ljudmi na razstavi. Pa lahko se kom usliši smešno pa vse, a bil sem že za ob 6h zjutraj tam in ko smo prišli tja ga je blo zelo strah vsega lajanja skupej pa vse. Postavili smo se v halo kjer je bil potek razstav pa to. Prvič je vidu pa slišal toliko psov pa lajanja. Pa mi rejec reče, naj ga raje sprehajam med drugmi psi itd,čeprav bo kak lahko zarenčal pa zalajal najga. Poslušal sem ga in ga lep čas sprehajal gor pa dol, in sem mel občutek kot da se mu je ta preostali strah in odpor zmanjšal. Zdej je počasi star že 10 mesecev, pa msilim da je to strah že prebolel, čeprav me je bilo na začetku isto kot tebe strah.

Miško -> uuu tud vaš je kar zrastu,pa glava mi je ful ušeč,lep lep! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3833 : 31 Oktober 2010, 14:55:56
Hi,javascript:void(0);

Lep pozdrav "novim" članom in lastnikom cc-jev. Kot je napisala Nina smo bili včeraj na kozmetičnem obisku pri njej in Črtu. Naš mali je zopet  srečal Brihto ( je super  ;D vzgojiteljica  ;D).

Midva sva z Larsom zadovoljna (je pa vsak dan nekaj novega), ampak se trudimo  :-\ :P ::). Večkrat upoštevamo nasvete lastnikov, ki imajo cc-je na katere so lahko ponosni (npr.: Brihta).

Ful bi bili veseli, če bi lahko videli kakšne nove slike Rozi, je super punca  ;)

p.s.: tudi Mica je zakon (na nekaj fotkah je super ujeti trenutek) :D :o

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3834 : 31 Oktober 2010, 15:49:22
Živjo
Uuuu sami lepotci,čestitke vsem ze lepe pesjane in pa, da bodo čim bolj zdravi  ;)
Tudi pri nas je vedno bolj pestro, vsak dan kej novega odkrijemo se naučimo, razbijemo  ;) :P
Mava pa en problem, kašla ko en star fotr prečikan  :( mislim da se je zanč v šoli, ornk prehladu, al pa je od kakega psa fasal tu pri nas,s katerimi je bil v stiku, k baje da se prenaša med psi :( upam da ni kej hujšega, da se bo poštimal. Zgledal je pa tko k da se mu je nekaj zataknil, na konca pa kao da bo bruhal, sam ne bruha..zdej se mu kašelj že trga in upam da se bo šlo na bolje! Ali ste imell kdaj podobne težave z vašimi psi? Nekaj sem prebral na tem forumu o kužnem kašlju, in mislim da kaže  vse simptome , glede na to, da je prijateljev pes, s katerim sta se družila, tudi začel!
 Star je  3 mesece in ima 14kg in nima problema z apetitom in igrivostjo.

Še ena včerajšna  ;)






 



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3835 : 31 Oktober 2010, 16:04:33
Ojla! Moj je tako poleti čihal kak teden, pa je šlo samo mimo, prehladil se je ob morju zgleda ko smo bli enkrat, sam pol je pa samo šlo mimo. Če te ful skrbi, najbolje da ga pelješ h veterinarju pa je, ker samostojno ugibanje pa to je skoraj brezveze. :) Lahko da je samo kak občasni prehlad pa to(toplo mrzlo, drugi psi itd), lahko pa da je kej druzga. :)

Ps:ko že povivaš uhlje, mu jih dej pravilno, pa dej mu noter kako mehko z zunaj a trdo notranjo oporo, da bodo pokončni! :) Ker če ne boš imel uhlje uvite navznoter kot lunin krajec oz. oven roge!  :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3836 : 31 Oktober 2010, 16:06:09
Miško pomoje bi tudi tistega iz 1800lahko ;)

Jure če sta kužna najbolje, da se nekaj časa izogibata stiku z drugimi psi. Če bo čezdalje bolj kašljal pa morata k vet. Lahko mu daš kakšno žličko medu.
Pa hitro okrevanje ;)




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3837 : 31 Oktober 2010, 18:27:06
Pozdravljena Micka. Lepa psička. Tud mi imamo težave s plahostjo pri eni psički ampak zelo napredujemo, skoraj ni več moč opazit, da je plaha. A je mogoče kdo od staršev plah? Naj bi bilo dedno. Očeta vaše psičke sem spoznala in je prav prijeten prijazen samec in mi ni deloval plah.
Pa, da se malo pokažemo. Blu uspešno redimo, postala je bolj ješča in pridobiva na teži. Prišli smo že na 40 kg.

DOLCE BLUE BABY







Naša Lucy pa raste kot goba. Je res izjemna psička s super karakterjem. Za razliko od Blu zelo ješča in nič plaha. Je tudi zelo učljiva in pa hiperaktiven mladiček s full energije.

ORKA OCEAN BUBBLE SANGUE MAGNIFICA

Stara 4 mesece in ima polnih 20 kg. Je pa tudi baje največja v leglu, tako so povedali vzreditelji.







In še dve skupni Lucy & Blu



Poslušnost  :P :P



Lp


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3838 : 31 Oktober 2010, 19:58:27
Micka, to, kar pišeš je lahko kar resen problem, sploh ko psička odraste in mogoče začne v strahu reagirati tudi samoobrambno... Glede na tvoj opis, ne verjamem, da gre samo za plahost mladiča, ki bo minila z odraščanjem...
Čimprej preberi kakšno knjigo na to temo (recimo The Cautious Canine) ali najdi pomoč. Zdaj je psička še toliko mlada, da lahko zadevo še spravite v normalo...
Jaz bi vsekakor takoj preprečila nastanek vsake take situacije (recimo najprej greš sama z liftom pogledati, če ni nikjer nikogar in greš s psičko v lift, takrat ko se ne bo srečala z nikomer, pred blokom jo daš v avto in pelješ na sprehod na samo...). Vem, da je v vašem primeru to težko, ampak dokler jo boste silili v situacije, v katerih se boji, se bo ta njen strah samo stopnjeval. Potem pa bi pričela z desenzibilizacijo in counter conditioning. To pomeni, da premisliš točno katerih stvari se boji. Če so to ljudje, ugotoviš na koliko metrov ljudi še prenaša brez da kaže znake strahu. In potem kontroliraš situacije, da ljudje ne pridejo bližje ali pa se ti obrneš in greš z psičko vstran, v kolikor bi se nekdo približal na nevarno razdaljo. Vsako tako srečanje, v katerem psička še ne pokaže strahu, nagradiš z ekstremno dobrim priboljškom ali igro (niso vsi priboljški enako vredni za psa, ugotovi, kaj pa je tisto, za kar bi umrla...), zraven jo še vzpodbujaj. Z veselim glasom recimo vsakič reči, Glej, nekdo pride ali nekaj takega. Sčasoma to razdaljo med tujimi osebami in psičko zmanjšuješ. Samo tako, da nikoli ne pride do tega, da bi bilo za psičko preveč in bi spet pokazala strah. Preden začneš s tem še dobro razmisli, kako psička kaže strah, kaj so prvi znaki (so to ušesa nazaj, rep med noge ali majčkeno migaje z brki..., včasih je nekaj čisto malega in že pri tem znaku, moraš prekiniti s tistim, kar delaš in psičko razbremeniti, ker sicer boš spet en korak nazaj...).
Poleg tega delaj na odnosu s psičko, psička ti mora zaupati, zato je nikakor ne sili v situacije, v katerih se ne počuti dobro. To je največja napaka, ki jo lahko narediš. Pozabi zdaj na socializacijo mladička, z njo moraš najprej rešiti to zadevo, potem boš lahko nadaljevala s socializacijo... Ne verjami, da moraš samo ignorirati ta njen strah, to velja za normalno plahost mladička v določenih, predvsem novih situacijah.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3839 : 31 Oktober 2010, 20:02:40
Miško, tvoj pesjanar pa je ratal pravi lepotec :P

Enako Blue, tamala je pa itak ful luštna... Pa velika tudi :o Rozi je prava strekla proti njej...