Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1454893

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 20 December 2005, 08:56:42
ja to, pa od raznih infekcij ki nastanejo zaradi mraza, infekcij ušes itd. no ampak sem mnenja da o tem tudi ne moremo govoriti v celoti, kajti mislim da so to posamzeni primeri, ki pa se dogajo verjetno tudi pri drugih pasmah, ki niso nikoli bile v svojem obstoju nikoli kupirane, samo da na te nismo toliko pozorni.

Seveda se infekcije pojavljajo tudi pri drugih pasmah pa zato nikomur niti na misel ne pride, da bi jih kupiral (mislim predvsem na ušesa). Ušesa in rep se tudi Corsotom nikoli niso kupirala zaradi vnetij, ampak zaradi dela, ki so ga opravljali. Potem pa so vnetja postala nekakšen izgovor, da se je kupiranje še naprej izvajalo ::). Danes ko se jih za delo, vsaj tako kot nekoč, ne uporablja več pa tudi kupiranje ni več potrebno.

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #61 : 20 December 2005, 09:24:15
Živjo, Spike tudi na tem forumu.

Rada bi povedala samo to, da King očitno ne raste več, saj je že cel mesec visok 69 cm - torej še čisto v standardu (na naše veselj  ;) ). Sedaj gre očitno v širino, saj teža mu pa raste še naprej in imamo sedaj že 49 kg. Vednar se mu še zelo vidijo rebra, tako, da je še vse po planu. Fant odrašča in se razvija (razen določenih nesrečnih pripetljajev) prav lepo. Sedaj se mu širi glava in prsni koš.  Želeli smo "ogromnega Corsa" - "tapravega deca" in ga očitno imamo. :-*

Počohaj tvoje preostale mladičke (žal ste predaleč, da bi jih lahko še enkrat tudi sama). A nam lahko zaupaš v katere kraje po Sloveniji so šli ostali, da bomo bolj pozorni, ko se bomo kje vozili?

Se vidimo v Ljubljani! Mi smo tudi prijavljeni s Kingom.

LP, Januša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #62 : 20 December 2005, 20:02:35
Rada bi povedala samo to, da King očitno ne raste več, saj je že cel mesec visok 69 cm - torej še čisto v standardu (na naše veselj  ;) ). Sedaj gre očitno v širino, saj teža mu pa raste še naprej in imamo sedaj že 49 kg. Vednar se mu še zelo vidijo rebra, tako, da je še vse po planu. Fant odrašča in se razvija (razen določenih nesrečnih pripetljajev) prav lepo. Sedaj se mu širi glava in prsni koš.  Želeli smo "ogromnega Corsa" - "tapravega deca" in ga očitno imamo. :-*


 ;D Si upoštevala nasvet pa ste ga obtežili? ;)

Aja pa še glede kupiranja, da ne bo kdo mislil, da koga obtožujem, ker ima kupiranega psa. Sploh ne. Tudi meni kakšen kupiranček pade v oko ;) Sama osebno rep, bi še preživela, ker se nič več ne vidi, ko pesjan pride k tebi. Pri ušesih pa ... če ga daš kupirat tam okoli 9 tedna, pa potem previjaš,  ... si pa mislim ne hvala. Zakaj bi moral pes trpeti take stvari zato, da bo meni lepše izgledal recimo.
Če bi se pa odločila za posvojitev starega psa bi mi bilo pa praktično vseeno, z ušesi ali brez, z repom ali brez, .... ker pa se odločam za mladiča in lahko izbiram, tudi bom ;)

Lp nina







vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #63 : 21 December 2005, 08:45:21
;D Si upoštevala nasvet pa ste ga obtežili? ;)


Ninci, nasvet sem seveda upoštevala - smo ga obtežili z obliži, povoji, pa še Lukatu sem rekla, da je sedaj že čas, da ga začne jahati.... ;)

Se pa s tabo glede kupiranja zelo strinjam. Tako kot sem trpela sedaj, ko je bil čisto porezan in bogi... da bi mu sama zadala bolečine zato, ker mi je tako bolj všeč - ni govora.  ::)

LP, Januša



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 21 December 2005, 11:00:43
[quote  Pri ušesih pa ... če ga daš kupirat tam okoli 9 tedna, pa potem previjaš, ... si pa mislim ne hvala. Zakaj bi moral pes trpeti take stvari zato, da bo meni lepše izgledal recimo.   
Citiraj


Kupirati ali ne kupirati to je sedaj in to bo vedno vprašanje. Ne vem jaz osebno sem pristaš tega in sam tudi osebno vem da me marsikdo zaradi tega tudi grdo pogleda,  tudi v žlahti, ne pa da me ne bi še kdo drug. Ampak sam tudi vem, da po operaciji ne gre za nobeno previjanje, da to ni tako drastično hudo in ne vem kako trpeče in boleče, če se to dela dovolj zgodaj, če je to seveda narejeno profesionalno in tvoja edina skrb po takšnem posegu je, da se zadeva lepo celi in da je čista. Če je pa to tok težko delo potem pa........, je pa res tako kot sva že enkrat govorila, to so kot volitve eni so za drugi proti.

Priznati pa tudi moram, da sem bil zraven, ko so kupirali enega od naših samčkov iz prvega legla. Kupiral ga je veterinar v Poreču, moram reči da to pa je bilo res "mesarsko klanje", kajti kužu je po posegu  kri tekla kar lepo, res da je bil star takrat 5 mesece (uho je dosti bolj prekrvavljeno kot pri dve mesecih) in sem ga še zaspanega pomagal prenesti v avtomobil, roke sem imel čist krvave, potem ušesa je zašil slabše kot bi šival otrok luknjo na hlačah, šivi so se po enem dnevu razvezali itd. v glavnem baraba od barabe kakor da na mizi ne bi imel živega bitja no tudi nam je zaj...... Andro in pri njej moram reči, da mi je žal  :'( :'( :'( :'(da sem jo kupiral toliko kolikor imam las na glavi (nisem plešast :D). V glavnem ta človek se ni niti malo spoznal na svoj posel in mu je važno samo to, da pobere denar potem pa ti reče tako kot je meni rekel:" e pa šta je, pa šta da vam sad napravim "šit hepends" pa šta". Po pravici povedano bi ga najrajši ........

Zaradi moje izkušnje in izkušnje tega samčka in njegovih lastnikov sedaj vsakemu novemu lastniku rečem, da naj zelo dobro premisli če se bo odločil za kupiranje ušes in me naj pokliče če se bo odločil za ta poseg, da ga naslovim na veterinarja, ki ta poseg res opravi profesionalno. Ampak lahko rečem da se je do zdaj za to odločil samo eden, vsi raje odstopijo od tega. Ja slaba izkušnja izredno vpliva na ljudi.

lp

Živjo, Spike tudi na tem forumu.

Rada bi povedala samo to, da King očitno ne raste več, saj je že cel mesec visok 69 cm - torej še čisto v standardu (na naše veselj ;) ). Sedaj gre očitno v širino, saj teža mu pa raste še naprej in imamo sedaj že 49 kg. Vednar se mu še zelo vidijo rebra, tako, da je še vse po planu. Fant odrašča in se razvija (razen določenih nesrečnih pripetljajev) prav lepo. Sedaj se mu širi glava in prsni koš. Želeli smo "ogromnega Corsa" - "tapravega deca" in ga očitno imamo. :-*

Počohaj tvoje preostale mladičke (žal ste predaleč, da bi jih lahko še enkrat tudi sama). A nam lahko zaupaš v katere kraje po Sloveniji so šli ostali, da bomo bolj pozorni, ko se bomo kje vozili?

Se vidimo v Ljubljani! Mi smo tudi prijavljeni s Kingom.

LP, Januša

Mladiki so doma lahko rečem od Kopra do Maribora potem pa zavijete levo proti Saarlouisu. Pa jih boste sigurno vmes videli. Ja v LJ v se vidimo, grem tudi zaradi tega ker sodi italijanska sodnica, da bom potem vzrediteljici poslal oceno če bo slabša kot odlična. Ker ona pravi da zanjo velja samo ocena italijanskih sodnikov in da pod odlično ne more dobiti, ker gre za najboljšega psa v leglu. Kaj si bo pa potem zmislila bom pa seveda poročal. Pogodbo sem sedaj tudi prevedel iz češčine in v njej ne duha ne sluha o šov kvaliteti nasplošno nobene garancije na nobeno stvar, po eni strani dobro da je nisem podpisal, po drugi strani pa mi tako ali tako nič ne pomaga. Kuža je sedaj tukaj, je kakršen je in s tem se moram sprijazniti, čeprav težko. Upanje zmeraj ostaja.






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #65 : 22 December 2005, 16:36:44
Spike jaz te ne mislim nič grdo gledat. Če ti kupiraš svoje mladiče je to tvoja stvar, ker je leglo tvoje in pač narediš z njimi kar ti paše, no skoraj kar ti paše ::).

Drugače pa... je težko povedati koliko to boli psa, ker pač njegove bolečine ne moremo vzeti nase niti je ne moremo opredeliti. Sicer pa mislim, da sva eno tako diskusijo res že imela, ampak če večkrat ponoviva ne škodi ::) ;D morda se še kdo z kakšnim tretjim mnenjem oz. pogledom iz druge strani priključi debati.

Citiraj
Kuža je sedaj tukaj, je kakršen je in s tem se moram sprijazniti, čeprav težko. Upanje zmeraj ostaja.

Tule gre debata najbrž o Spike-u.  Pa mi pač babji firbec ne da miru,  sploh pri stavku je kakršen je, se mi postavi vprašanje zaboga kakšen pa je? ??

No pa ko smo govorili o literaturi ena vsaj meni zelo všečna stran. Vse lepo narisano, razloženo, imajo celo psa, ki je Ch.Slo ::) in to iz oddaljene Rusije. Evo Standard in Glava psa, ki mi je izredno všeč. No všeč mi je glava, za psa se mi zdi, kot da ima full kratke tace ampak to najbrž naredi slika in to, da je fante kar lepo nabit ::)

Lp nina





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #66 : 22 December 2005, 18:05:48
Ninci linka ne delata.

Spike tudi mene zanima kaj je s tvojim psom narobe? Drgač pa...slabih vzrediteljev (če sem narobe razumela kar koli se oproščam) kar mrgoli in če naletiš na takšnega in pri njem vzameš psa potem ko ti oblubi oh in sploh, lahko samo upaš da je zdrav. Jaz sem ena srečnih...moj pes je zdrav  :P upam da pri tem tudi ostane.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #67 : 22 December 2005, 18:09:21
Ninci linka ne delata.

 ??? ??? Meni delata :-\.
Mogoče še takole:
Standard: http://www.ilcanecorso.ru/st&his/index_en.htm

Slika glave pa zdaj res nekaj šteka... lahko pa si jo pogledate na http://www.ilcanecorso.ru/our_dogs/nesh_en.htm

Upam, da dela :-\

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 23 December 2005, 08:10:46
No da ne bi kdo mislil, da je tako "hudo". Naš Spike je dejansko za svojo starost dovolj velik, skladen in lep samec z res lepo močno glavo za ravno dovolj dolgim in širokim gobcem. Pri njem ni problem zunanjost, temveč notranjost - preveč je crkljiv kar je po eni strani zelo dobro in pa preveč nesamozavesten. Pri njem je problem, da zmeraj ko ga katerikoli od domačih pokliče, pride do tebe kot da bi se bal, kot da bi ti hotel reči "ja a sem spet kaj narobe naredil" kuža je popolnoma nesiguren vase. Ko sem ga vzel iz legla me seveda to niti ni tako motilo, kajti po eni strani je logično da te mladič gleda malo postrani "ja kdo pa si ti zaboga, kam me pa neseš", saj te ne pozna, po drugi strani pa me seveda malo moti kajti naši mladiči so igrivi in jim je dejansko vseeno s katerim človekom so sam da se lahko igrajo z njim. Ja in kljub temu da je bil ves prestrašen sem ga seveda vzel in pripeljal domov, prva dva meseca je bil z nami v hiši, z namenom da se nas privadi in postane bolj razigran, pa nič od njega. Potem sem ga prestavil k našim Corsicam katere je že poznal in seveda so ga sprejele med sebe. Nobena si ga ni podrejala. Brez problema se je igral in nikoli ni bilo videti bilokakega konflikta med sabo. Vendar pa sem seveda opazil nekaj drugega, kajti če sta se Perla in Andra med igro zravsali jo je Spike potegnil v kočo in ju gledal skrit iza vogala, karje zgledalo prav smešno, po drugi strani pa za zjokat. Takoj sem posmislil oz. to tudi sedaj trdim in tem vztrajam, da je moral imeti kuža zelo zelo zelo slabo izkušnjo že v samem leglu tako s strani drugih psov kakor s strani človeka.
Ko sem se obrnil na vzrediteljico in ji povedal o težavi, da je Spike ni siguren vase, da se drugih psov boji itd..., prav tako pa je seveda pogovor stekel še o rodovniku in pogodbi, sem dobil odgovor:" Kaj pa komplicirate, dobili ste najboljšega psa iz legla kakršen je je, če mislite da ni dober, ga peljite na razstavo, tam ga bodo ocenili ali je dober ali ne. Upoštevala bom ocene samo od italijanskih sodnikov in če bo ocenjen manj kot odlično dobite novega psa. Glede rodovnikov pa ste samo vi tako neumno bebasti da ne morete zastopiti, da to ne gre tako hitro, cel svet to zastopi samo vi ne." No to j dobesedno prevedeno iz nemščine, v katerm jeziku sva kontaktiral. Ampak seveda problem na razstavi ne bo v izgledu problem je v obnašanju in ker je Spike težko pripraviti za razstavo oz. ga nikakor nemorem, kajti kuža se nikakor ne more sprostiti ves je upet (hrbet potegne kot da bi gledal lok), mi bo seveda sodnica napisala "ni v razstavni kondiciji" ocena bo najverjetneje manj kot odlično in ko bom oceno poslal vzrediteljici bo spet napisala "no vidite pes je dober, ostalo gled priprave na razstavo je pa vaša stvar" in seveda tako ne bom dosegel ničesar. Pa tudi to, Spike je pri nas sedaj že več kot 8 mesecev saj ga ne morem dati vstran, mogoče pa mi le rata tudi s katero drugo pomočjo.

Tako to je na hitro, drugače pa se ta štorija s to vzrediteljico nadaljuje še za cca. 2 uri pogovora.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #69 : 23 December 2005, 09:40:55
Citiraj
Pa tudi to, Spike je pri nas sedaj že več kot 8 mesecev saj ga ne morem dati vstran, mogoče pa mi le rata tudi s katero drugo pomočjo.

Kakšno pomoč imaš tule v mislih? Pasjega psihologa?
Sicer si najbrž probal že vse, ampak vseeno koliko sta res intenzivno delala na dvigu njegove samozavesti??

Tole me je ubistvu full presenetilo, sem mislila, da je kaj fizičnega, osebno bi to tudi lažje prenesla. Ker če bi dala za psa kar nekaj denarja, pa bi potem imel kakšno napako in ne bi bil "popoln"bi rekla ok tako pač je. Če pa pes pride iz legla tako prestrašen in nesamozavesten pa...  :-X Kakšen vzreditelj je to ??? :-\

Lp nina





spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 23 December 2005, 11:22:47
Ne vem ta pasji psiholog, kako je s tem, sam glih nimam nekakšnega mnenja o tem psihologu ustvarjenega. S Spikom drugega ne delam kakor pa samo igra, igra in igra. Poskušal sem že z vajami poslušnosti pa se pri tem obnaša kot da ni siguren ali bo zadevo prav naredil ali ne, pa sem raje zadevo zaenkrat opustil, saj bi rad samo eno da mi začne zaupati, da vidi da mu nič nočemo, da ima pri nas isto mesto in veljavo kakor drugi psi. Dejansko mu posvečam večjo pozornost kakor drugim Corsicam. Tudi med sprehodi in samo igro ko priteče do mene ali kateregakoli drugega pride ves ponižen, ne pokaže nič tistega sproščenega kakor sem navajen od svojih ostalih Corsotov, ki pridejo vzravnano in ponosno. Na primer če ga hočem postaviti v razstavno je to tak problem, kajti ko mu dvignem zadnjico, gre z glavo navzdol, ali obratno, postane ves usločen in trd in na očeh se mu vidi da ga je full strah, mislim za mene to ni čisto nič normalnega, sploh pa ne sedaj ko sem domov pripeljal VJP-ja, s tamalo nimamo od prvega dneva nobenega problema, če jo hočeš postaviti to ni nobenega problema psička stoji tako elegantno, sproščeno, ponosno, na vrvici teče brez problema, rečeš sedi se vsede, na živižg se odzove in pride do mene ter se usede in čaka na priboljšek, tako da lahko rečem za dva meseca starosti fantanstično socializiran kuža in pa seveda kuža je glede naučenega boljši kot je vzredielj obljubil, naravnost presenčen sem. Moram tudi reči da sem se pogovarjal glede tega problema že z marsikaterim in do zdaj mi je vsak dejal, da po obnašanju gre za čistega farmskega psa, kateremu je že v leglu bila odvzeta samozavest in je bil ves čas v podrejenem položaju, s samim človekom pa dejansko ne vem kakega kontakta ni imel. Na kratko povedano čudovit pes kot predstavnik pasme, namenjen samo kot ljubljenček ne pa tudi morebiti kot ponosen razstavni pes in možnosti da bi se kaj spremenil je zelo malo, če se do zdaj ko je star deset mesecev še ni. Vendar bomo vseeno videli. Glede vzrediteljice pa raje brez besed, glede na to da so mi jo ljudje priporočali, kot vestno in dobro vzrediteljico. Ja mogoče za pse ki jih proda v katero od drugih evro držav ampak jaz ne najdem dobre besede več zanjo sploh, pa ko sem spoznal njeno pravo plat obraza. Jaz osebno ne morem biti tak.
Naj povem samo to iz letošnjega spomladanskega legla je odšel en samček v Nemčijo oz. malo živi v Nemčiji malo v Španiji. Pred dve tednoma sem bil obveščen da je kuža zaradi srčnega napada umrl. Srce se mi je trgalo ko pomislim kako je rastel, kako smo ga peljali v nov dom, kako nas je milo gledal in hotel na vsak način priti iz avtomobila novega lastnika potem pa me telefonu mama od lastnika obvesti,  kaj se je zgodilo. Takoj sem kontaktiral lastnika samca s katerim sem paril in kaj sem izvedel da je samec konec spomladi umrl zaradi odpovedi srca in da je zaradi težav s srcem bolehal že cca. tri leta in bil zaradi tega na tabletah. Ko sem ga vprašal zakaj me na to ni opozoril pred paritvijo mi je dejal saj ni dedno, no očitno je in to sem mu tudi povedal. Ker se čutim moralno odgovornega smo se odločili in seveda temu nesrečnemu lastniku ponudili svojega samčka iz zdajšnjega legla, ki sem ga imel namen obdržati ker je čista kopija svojega očeta, sedaj pa seveda čakamo na odgovor.
Sam pravim, bodi dober in ne bodi sebičen, priznaj svoje napake in sprejmi kritike, kajti iz tega se lahko veliko naučiš in vsako dobro in nesebilčno delo, ti bo stokrat poplačano.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #71 : 23 December 2005, 11:31:20
Naj povem samo to iz letošnjega spomladanskega legla je odšel en samček v Nemčijo oz. malo živi v Nemčiji malo v Španiji. Pred dve tednoma sem bil obveščen da je kuža zaradi srčnega napada umrl. Srce se mi je trgalo ko pomislim kako je rastel, kako smo ga peljali v nov dom, kako nas je milo gledal in hotel na vsak način priti iz avtomobila novega lastnika potem pa me telefonu mama od lastnika obvesti,  kaj se je zgodilo. Takoj sem kontaktiral lastnika samca s katerim sem paril in kaj sem izvedel da je samec konec spomladi umrl zaradi odpovedi srca in da je zaradi težav s srcem bolehal že cca. tri leta in bil zaradi tega na tabletah. Ko sem ga vprašal zakaj me na to ni opozoril pred paritvijo mi je dejal saj ni dedno, no očitno je in to sem mu tudi povedal. Ker se čutim moralno odgovornega smo se odločili in seveda temu nesrečnemu lastniku ponudili svojega samčka iz zdajšnjega legla, ki sem ga imel namen obdržati ker je čista kopija svojega očeta, sedaj pa seveda čakamo na odgovor.
Sam pravim, bodi dober in ne bodi sebičen, priznaj svoje napake in sprejmi kritike, kajti iz tega se lahko veliko naučiš in vsako dobro in nesebilčno delo, ti bo stokrat poplačano.

Lani si paril Perlo z Sultanom, ne? Koliko se sploh delajo kaj pregledi srca pri CC-jih, da niso obvezni mi je jasno, saj kaj pa je v Slo. obvezno, slikanje kolkov in komolcev, vse ostalo kar narediš, narediš sam (če narediš). Meni se zdi pomembno, da sta oba starša pregledana za vse možne dedne bolezni in ja srce je eno izmed takih. Bolezni srca so žal pogosto dedne, kar se je tudi v tvojem primeru pokazalo.

Glede Spike-a pa ne vem kaj naj ti rečem, mi je hudo, ko tole berem ampak izjemno cenim, ker si tole povedal javno. prav tako kot tisto z srcem.

Lp nina
 



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 23 December 2005, 12:46:20
Ne vem zakaj bi bil tiho in izkušnjo držal zase, nič ne bi imel od tega, iz tega sem se marsikaj naučil  in zakaj moja izkušnja ne bi tudi koristila komu drugemo, ki obiskuje forum. Mene osebno ni sram tega povedati ali priznati, kajti učim se na lastnih napakah, žal pri nas v SLO je pač tako da smo ljudje preveč sebični in faušlivi in le težko pomagamo drug drugemu. In po pravici povedano mi je šlo ne dolgo tega kar na bruhanje v sosednjem forumu ko so določeni ljudje, ki poznajo določene stvari glede določene pasme, njene kavlitete in njene kavntitete in ko so slednji ljudi opozorili na kvantiteto pri vzreji le te pasme v SLO, je bil cel "halo", zamere, grožnje itd. "PODEN" >:( >:( . S Sultanom je bila zame grenka izkušnja, lahko pa povem da mi je lastnica Morpheusa, kateri je oče mladičkov od Andre zagotovila, da nima nobenih s srcem ali čimerkoli drugim.



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 23 December 2005, 13:19:11
Da ne bomo samo moralizirali. Evo ene lepe fotke A se vam ne zdi kot da hotel nekaj povedati.



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #74 : 23 December 2005, 13:23:01
Ha ali pa na hrvaškem forumu me sprašujejo za mnenje o tem Corsotu(?????). Kaj menite vi?
http://i10.photobucket.com/albums/a125/elena11/Dona1.jpg

Vprašanje se glasi:" Jesam ili nisam Cane Corso, to se več dugo pitam?"

slika spremenjena v povezavo; zoe



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #75 : 23 December 2005, 21:15:49
Kje pa so ga kupili?? pri Matoši?? :( :o :o.
Kateri pesjan pa je na prvi sliki??

Lp nina




_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 23 December 2005, 21:43:23
meni tale pes zgleda kot nek mešanc
Kje pa so ga kupili?? pri Matoši?? :( :o :o.
to se tudi jaz sprašujem  >:(
drugače je pa kr lep  ;D

Lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #77 : 23 December 2005, 23:12:27
Hm ne poznam pasme nevem koliko...ampak če se prav spomnim pisanih različic ni...torej...za moje pojme ni corso. Tdui glava mi v primerjavi z ostalimi deluje...drugače. Mimogrede je pa drugače izredno simpatičen kuža se mi kar sline pocedijo. Tudi njegova razporeditev barv mi je perfektna.  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #78 : 26 December 2005, 00:51:29
Nisem ekspert za corsote, ampak tale kuža mi deluje bolj kot mešanček.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 26 December 2005, 05:53:59
Nisem ekspert za corsote, ampak tale kuža mi deluje bolj kot mešanček.

lp

Jst tut ne.. :D
Samo tale mi deluje kot en mlad corso, pa mogoce bolj cudno izgleda ker ma odprt gobec-gube pa to .. je pa v vsakem primeru lusten ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #80 : 26 December 2005, 09:35:11
Tudi njegova razporeditev barv mi je perfektna.  ;D

Barva mi deluje od svicarja (veliki svicarski plansarski pes).

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #81 : 26 December 2005, 13:15:21
Barva mi deluje od svicarja (veliki svicarski plansarski pes).

Ja meni tudi, zato nekako predvidevam, da je kakšen mešanček CC in švicar. Čeprav ... je dokaj majhen za tak miks, razen če gre še za mladiča. Vsekakor corso ni .::)

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 28 December 2005, 18:23:02
Kje pa so ga kupili?? pri Matoši?? :( :o :o.
Kateri pesjan pa je na prvi sliki??

Lp nina



Fotke je iz weba ilcanecorsitaliano in ne morem si kaj da je ne bi pokazal, kajti meni je zelo dobra fotka, Corso milega pogleda.

Barva mi deluje od svicarja (veliki svicarski plansarski pes).

To sem tudi jaz rekel, pa sem dobil odgovor da imata oba oče in mama rodovnike. Sedaj pa čakam da izvem ali jih ima tudi tale in kdo ga je vzredil, mogoče gre pa za kako novo linijo.




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #83 : 28 December 2005, 18:48:48
Ta pes, o katerem govorite je Dona iz Skopja v Makedoniji - oba starša sta uvožena (mama iz Srbije in Črne gore, oče iz Italije). Pravijo, da je čistokrven CC, o čemer sem bila tudi sama malo skeptična.

Opis barve, karere predstavnik je Dona:
"Dark fawn and tubby (very well marked stripes on different shades of fawn and grey). In the fawn and tubby subjects there is a black or grey mask only on the muzzle and shouldn't go beyond the eye line. A small white patch on the chest, on the feet tips and on the nose bridge is accepted."

in še link, kjer so predstavljeni predstavniki te "nove barvne kombinacije", ki ni standardna:

http://www.canecorsogallery.com/gallery/displayimage.php?album=53&pos=0

Upam, da sem vam malo pomagala v ugotovitvah.

LP, Januša







Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #84 : 30 December 2005, 13:40:41
Pardon, ker malo vskakujem v temo med zanimivim pogovorom. ::) Ampak...
V januarski številki revije Moj pes najdemo ... predstavitev CC-jev in slikice valijinega Kinga (in tudi vali same ;)). :) :) Super je, zato hitro v nakup. ;D

Lp, Maša



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #85 : 30 December 2005, 14:42:16
Ja, mogoče res to ne paše v to temo ampak saj bosta Črt,al pa Nina prestavila,če se jima bo zdelo ;).Sam glede na to, da so predstavljeni CC-ji se mi ne zdi za v drugo temo ;).

Ja revijo že imamo doma :)(ko je vali to slišala je takoj hotela imeti revijo :D )Imamo kar 2 :o.


lp Jure


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #86 : 30 December 2005, 18:10:13
zakaj jaz še vedno nisem dobila revije >:( >:( >:(...zdej jo pa še bolj nestrpno pričakujem!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #87 : 30 December 2005, 18:20:17
ker so revijo res že vsi dobili sem malo pogledala po hiši kje me čaka....prej pa vprašam mami kje je revija, če je sploh že prišla...ona pa ja že zdavnej že včeri so jo prnesl! mislm halo kaj pa jest...joj joj >:( ;).

drugače pa res King je ful lep :-*...vse slike so prečudovite!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


CASIUS

  • Gost
Odgovori #88 : 02 Januar 2006, 18:32:38
Tole je pa CASIUS,iz zadnjega SPIKOVEGA legla.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #89 : 02 Januar 2006, 18:36:54
O kaksna lepota :-* kaksne ucke :o se prav zaljubis ;)

(ninci, mogoce boljse, da ne gledas teh slik ;D ;D ;D)

battito animale