Zatezna ovratnica

Gost · 94632

Lanyca

  • Gost
: 18 Oktober 2005, 12:21:07
No tu lahko nadaljujemo temo o zateznih ovratnicah. Tudi lani so se velikokrat navadne ovratnice snele zatezna pa se mi zdi zelo vredu. Če pes ne vleče pa ga v bistvu nič ne zategne, ne? če pa že se res takoj zrahlja.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 19 Oktober 2005, 22:16:45
Jaz mam zatezno.

1. Se hitro natakne in sname
2. z vseh ovratnic se mi snema ne glede na to da ma masivno glavo (zarad dlake ne morm nobene ovratnce zadost zategnt al pa vs štrli)
3. večino časa ni na zategu
4. kadar je treba po glavni cesti ga dam na zateg, da se mi slučajno ne stakne
5. če sem na rolarjih je na zategu (razlog zato ker je vse rolanje na cesti) pa ne obešam se po njegovem vratu ampak sem hitra toliko kot on, oz. ga zaustavljam z ukazom, če me pa ne upošteva, ga sama primem za ovratnico tak da se ne zategne in ga zaustavim.

Zatezna se meni ne zdi bav bav za velke oz. močne pse. Ker tudi, ob nepravilni uporabi itak dobijo t.i. železni vrat in jih zatezna briga prov nč seveda sem proti nepravilni uporabi sam je malo ljudi, ki bi že od začetka to ovratnco prov uporablali (se štejem k tem cepcem ker na začetku nism mela pojma kaj nej z njo počnem sm preprosto misla da bo pes lepo hodu če mu jo okrog vrata obesim). Če pa jo pravilno uporabljaš pa itak sploh ni škodljiva.

Čisto drugače je pa pri malih psih za moje pojme. Da ma en froc psa na zatezni in ga zateguje in cuka pa kaj še. Takim psa nebi dala kaj šele zatezno ovratnco.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 19 Oktober 2005, 22:39:53
Rina je imela do se daj na sebi 1× zatezno ovratnico,pa še to tistih par minut na vadišču,ko je imela izpit.Drugače ji je ne dajem ker sem dejansko proti zateznim....mislim da se da vse naučit tudi brez zategovanja.
Pletena zatezna...ok,ker ne zategne toliko,ampak kovinske pa sploh ne maram...nevem,nekako je nebi nataknila psu za vrat :-\ . Npr. če dam primer...kaj bi bi bilo človeku ljubše(če bi imeli na izbiro zatezna/navadna ovratnica) verjamem da bi se odločili za navadno ;). In obstajajo dovolj močne(navadne).Za dolgodlake peske je res problem ja,ampak če je kuža priden,se ne zateguje ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Oktober 2005, 10:22:57
Pri uporabi ovratnice primerjas ljudi in pse ?

Po novem, ima Mishko zatezno (za vajo za razstavo) in jo bo imel tudi v Vrtojbi.



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 20 Oktober 2005, 10:30:59
Jaz nebi mel nobene ovratnice sam, če bi moral izbirati bi pa usnjeno vzel.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 20 Oktober 2005, 10:51:39
Pri uporabi ovratnice primerjas ljudi in pse ?

Po novem, ima Mishko zatezno (za vajo za razstavo) in jo bo imel tudi v Vrtojbi.

Kdo primerja ljudi in pse???

Rinchy, najlonska zatezna se zategne ko hudič, pol je pa še problem ker se ne sprosti, se je pa Neonu tut v dlako zapletala. Tak da zdej mam kovinsko (ketnco), ki se ne zategne nevem kok se pa tut takoj sprosti.

Je pa res, če je kuža priden se ne zateguje. Lahko jo pa zapneš tako da se ne zateguje in je ovratnica popolnoma nemoteča za psa, razen vkolikor se spravi naprej skočit kar pa psi ki si jih lahko dovoliš met brez zatega naj nebi počeli. Pri Neonu tega skoraj ne opaziš.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #6 : 20 Oktober 2005, 10:54:03
Jaz nimam čisto nič proti zateznim, ki se jih uporablja na pravilen način.
Mi gre pa na živce, ko vidim uporabljati zatezno ovratnico ljudi, ki nimajo pojma, kaj je fora zateznih ovranic in psa nonstop zategujejo. :-X


Lp, Marusa


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Oktober 2005, 12:59:26
Jaz nimam čisto nič proti zateznim, ki se jih uporablja na pravilen način.
Mi gre pa na živce, ko vidim uporabljati zatezno ovratnico ljudi, ki nimajo pojma, kaj je fora zateznih ovranic in psa nonstop zategujejo. :-X


Tocno tako ..  ;) o tem govorim ..

Nejka..
Citiraj
Npr. če dam primer...kaj bi bi bilo človeku ljubše(če bi imeli na izbiro zatezna/navadna ovratnica) verjamem da bi se odločili za navadno ..



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 20 Oktober 2005, 13:37:59
Pri uporabi ovratnice primerjas ljudi in pse ?
Ja zakaj pa ne ??? .
Ja,se strinjam z mary...samo kaj ko jih zelo malo ve o pravilni uporabi.
Ok,vsak ma svoje mnenje o tem,tako da se ne misli prerekat ;).Jaz bom mela za Rino navadno,vi pa za svoje kar želite.(sam priporočam,da med igro z drugimi psi snamete dol)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 20 Oktober 2005, 16:10:02
Tudi jaz sem za zatezno ovratnico, se posebej ko vadiva "poleg".
Je ne davim in nicesar od tega, ampak se mi zdi lazje ucenje tako kot pa z navadno ovratnico.

Je pa res, da se mi zdi ravno najlonska boljsa, ker se takoj nazaj razsiri... ketnica se mi zdi, da bi ji tudi cufala dlako.
Ne vem sicer tocno kaj je boljse, ampak tako si predstavljam.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 20 Oktober 2005, 16:25:46
Pri nas ima pa Ron zatezno ovratnico gor...enkarat v puberteti je vlekel ko norec in sedaj jo ima pač gor.Je pa ponavadi tako,da se ne zateguje.In še...če je okrog vratu tono dlake tudi pritisk ni ne vem kako močen.

Vem pa iz lastnih izkušenj kako se postavlja na najlonski ovratnici ob goneči psički,in kako z zatezno.Pr prvi na zadnjih tacah ves hrope,pri drugi pa cukne in se ustavi.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 20 Oktober 2005, 17:10:59
(navadne).Za dolgodlake peske je res problem ja,ampak če je kuža priden,se ne zateguje ;)

Lp,
Nina
Ja lana ne vleče in se ji ovratnica ne zateguje. Torej ni nič takega če jo ma samo gor. ;) :D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #12 : 20 Oktober 2005, 17:32:30
Kdo primerja ljudi in pse???

Rinchy, najlonska zatezna se zategne ko hudič, pol je pa še problem ker se ne sprosti, se je pa Neonu tut v dlako zapletala. Tak da zdej mam kovinsko (ketnco), ki se ne zategne nevem kok se pa tut takoj sprosti.

Tukaj te pa jaz popravim Soča od Kast iz sosednjega forum oz. od Ambre mama ima pleteno zatezno, pa se čisto normalno sprosti nazaj, ketnce pa nima zato, ker če pes potegne se dlaka pripre in populi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 20 Oktober 2005, 19:57:33
Tudi jaz sem za zatezno ovratnico, se posebej ko vadiva "poleg".
Je ne davim in nicesar od tega, ampak se mi zdi lazje ucenje tako kot pa z navadno ovratnico.

Je pa res, da se mi zdi ravno najlonska boljsa, ker se takoj nazaj razsiri... ketnica se mi zdi, da bi ji tudi cufala dlako.
Ne vem sicer tocno kaj je boljse, ampak tako si predstavljam.

Rosa koliko pa je stara tvoja punca?? Ker do enega leta naj se zatezna naj ne bi uporabljala pa ne zaradi dlake ampak zaradi razvoja. V tej dobi se da psa naučiti poleg na 100 drugih načinov ;)

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 20 Oktober 2005, 20:09:58
Resno? Tega se nisem slisala.

HVALA, da si povedala, da ne bom kaksne skode naredla!!!!!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 20 Oktober 2005, 22:41:02
Tudi jaz sem za zatezno ovratnico, se posebej ko vadiva "poleg".
Je ne davim in nicesar od tega, ampak se mi zdi lazje ucenje tako kot pa z navadno ovratnico.

Je pa res, da se mi zdi ravno najlonska boljsa, ker se takoj nazaj razsiri... ketnica se mi zdi, da bi ji tudi cufala dlako.
Ne vem sicer tocno kaj je boljse, ampak tako si predstavljam.

Ej men se najlonska ne odteguje (pletena). Če je sam vrvica se verjetno. Drgač pa ketnca ne cufa dlake. Sploh nevem od ke ta fora. Okol vrata ma Neon najlepš dlako pa najgostejš pa nč scufano, pa ma ves čas ko je spuščen ovratnco gor. Tut na sprehodih pa ni problema.

Zakaj naj bi pa zatezno dali dol med igro z drugimi psi???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 20 Oktober 2005, 22:46:03
Neyka pri šolanju psa konkretno za ISP-B, takrat še ni bil B-Bh, je imel NO na levi strani popolnoma scufano dlako samo od treningov. Tako da pri resnem šolanju psa, in ne samo pri taki navadni rabi, se dlaka pri zatezni ovratnici zelo scufa.

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #17 : 20 Oktober 2005, 23:07:45
Zakaj naj bi pa zatezno dali dol med igro z drugimi psi???
Ker se lahko zob zatekne v luknjico na ovratnici,in se lahko zgodi,da noter gre,ven pa več ne spravi....in če npr en zacvli se drug ustraši,mu samo izpuli zob :-\ . Sosedova bernka se je igrala z enim psom in so ju komaj rešili narazen,ker je imela bernka zataknjen zob v ovratnico drugega psa :-X .

Glede cufanja dlake sem pa tudi jaz slišala...in mislm da bo kar držalo ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #18 : 20 Oktober 2005, 23:17:36
Kovinska zagotovo scufa dlako psu. Sicer ima Witty najlonsko, ampak smo za izpit imeli kovinsko, pa še ene par dni umes, ker se je tista druga zgubila. Pa se je prec poznal na Wittyjini dlaki. Pa ta naša najlonska se takoj zrahlja. Je pa tako, da je tam na stiku obeh štrikov kovinski obroček, zato takoj popusti.
Se pa strinjam s tabo o dlaki. Res zelo zmanjša učinek. :)

lp, rina

Los je car!


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 21 Oktober 2005, 13:25:22
ja mojemu jo je malo scufala.. samo samo na tistem mestu, ko se zategne,, drugace pa nic..se je pa vidlo tako, kot da ima poskodvono dlako oz. kot da se mu cepi :-\.. tako, da sedaj uporabljam "nekovinsko" (saj ne vem kaki material je), edino za solanje imam kovinsko.
Če grema rolat, pa mu dam kar oprsnico gor,. ko pa se nisem imela oprsnice, pa sem mu zatezno tako preklopla, da ga ni zategovala :)
aja, sem pa ko je bil mlajsi bila full proti zatezni, zdaj pa sem prav hvalezna da obstaja, ker pri njemu poleg njegove trme z pozitivnim nagrajevanjem nisem vec nikamor prisla. Do neke mere je slo, potem pa vec ne ::)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 21 Oktober 2005, 20:12:58
Aja uf res nisem vedla. Kovinska pr nas super funkcionira. Samo bom prešaltala na  navadno vrvico (nepletana samo vrvica kot jo je videt v temi nemšpke doge na vratovih špelinih lepotic) in sicer iz razloga da je ketnca naravnost zoprna za držat v roki. Hitr se zmuzne iz roke in to meni ni všeč. Pa težko je z njo psa postavlat,...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #21 : 15 Marec 2006, 11:55:59
bom slikice nalepila kar sem,da ne bomo smetili teme o šolanju. Sem nekako probala poslikat,kako se jo pravilno natakne psu na glavo.Kako se jo uporablja pa je že napisala Simi v temi o šolanju.
Najprej jo primemo tako,da je v obliki črke P.Čez zgornji del (trebušček od tega P-ja) da pes notri svoj gobček:


In ko zapnemo povodec zgleda nekako takole:


Pa še ena slika:


upam,da je razumljivo!

lp,
nina

+1

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 15 Marec 2006, 14:23:48
Imam eno vprašanje. Ko smo kupovali zatezno ovratnico se nikakor nismo mogli odločit kakšno naj kupimo oz. kako dolga naj bo. Nameravali smo kupiti ono ki je iz dveh ketnc. Imeli so samo do dolžine 60 cm. In dvomim da bi bilo to Indiju prav. Potem smo gledali pa navadne iz ene ketnce pa so imeli samo do 65 cm. Na koncu se nismo odločili za nobeno in smo kupili halti.  ;)

Je pa prodajalec rekel da mora biti zatezna iz dveh ketnc daljša - Ne vem zakaj?
Ali je narobe če je psu zatezna ovratnice dosti predolga? Mislim pač predolga, da ni glih fit oz. da pač ni glih za glih.

Neyka koliko imaš ti dolgo zatezno?



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 15 Marec 2006, 14:46:43
hmm mene tudi zanima koliko je potrebna dolžina zatezne ovratnice ? Sib ima navadno ovratnico velikosti 65 cm pa me zanima če moram kupiti enako veliko ali večjo ? ker sem gledal v trgovini 65 cm pa se mi zdi ful majhna za na glavo  :-\

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #24 : 15 Marec 2006, 15:07:20
Moraš kupit večjo,ker drugače bo mel ves čaz zategnjeno.Najbolje je da gredo pesjani takrat z vami v trgovino in probajo,težko je reči po merah.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 15 Marec 2006, 15:12:31

Neyka koliko imaš ti dolgo zatezno?


70 cm ampak Neon ma fuul močen vrat pa tut velik veš kok je. OK poznam tudi pse z 75 ampak to so že res ekstremi. 65 bi skoraj še mogla bit dost dolga, 60 pa že vseeno kar vprašanje, ker lih dušit se pes ne sme  :-\

Pa ne predolge kupovat, ker pol boste ovratnce rešvale iz pasjih gobcev, ker si jo bodo not loh zapeli ven iz gobca je pa ne bodo dobili.  >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #26 : 15 Marec 2006, 15:15:12
Rinchy, samo sama ne bi dajala dol vratnice,če pa vedno nosiva razstavno-kovinsko ketnico.Ta dlake ne cufa in se akoj vrne v prvoten položaj.Pa še pes je skos pod nadzorom.Drugače pa je tanka in mislim da ni za skrbet da bi šel kakšen zobek ;) ;)
Drugače pa sem sama proti takim vratnicam-ketnam-ki imajo luknjice noter(podobno tako kot jo ima Rina).
No pa še slikice od naše vratnic v priponki,vsaka je za drugo uporoabo ;D



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #27 : 15 Marec 2006, 15:18:49
No vidim da se slikice niso dale v priponke,tako da vam jih pokažem kar takoj:






marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #28 : 15 Marec 2006, 15:20:07
Moj bernc ima 70 cm (pa bi bila lahko malo krajša). Sem pa najprej probal 60, pa je šla ful na težko gor. Najboljše je psa kar v trgovino peljat, pa probat. Je pa po mojem boljše enojna in z večjimi členki. Lepše teče in se manj zapleta v dlako, kot tiste fine dvojne. Priporočam pa kadar se odločate, ne kupit najcenejše. Moja je bila cca 1.500 sit, imeli pa so še ene od našega proizvajaca, je bila cenejša ampak očitno manj kvalitetna. LP. :)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #29 : 15 Marec 2006, 15:27:25
Atos ima 60 cm dolgo zatezno. Sicer jo komaj gor in dol dobiva, samo mu je ravno prav velika. Bbom pa v kratkem kupila drugo, ker je bolj švoh. So mi svetovali Ring 5, ki pa jih baje pri nas ni možno odbiti. Pa za dolgodlake pse naj bi bile čimbollj tanke, da ne cufa dlake.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com