Zatezna ovratnica

Gost · 94672

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #90 : 05 Maj 2006, 14:39:34
Poleg tega zatezne ovratnice razen redkih izjem mažejo dlako. Če jih uporabljamo tudi za cukanje psom z bolj občutljivo dlako le to lepo porazirajo, prostim psom pa se lahko v obroček zatakne krempelj (sprednji slednik se lahko tudi odtrga), redkeje se lahko zatakne tudi zob. Pri bolj občutljivih psih, ki vlečejo na zatezni ovratnici se lahko poškoduje sapnik, pri psih, ki so privezani na zatezno ovratnico pa se to redno dogaja. Da o možnosti zadušitve ne izgubljam besed.

že res in imaš prav, vendar ima oli ovratnico na sebi samo takrat ko gremo z njim na sprehod, ker ima drugače zelo poškodovano dlako na delu kjer je ovratnica :-\
pes na začetku res vleče in se lahko zaduši, vendar se s časoma navadi, moj oli je imel na začetku resne težeave, imel je veliko krasto pod ovratnico, vendar je veterinar rekel naj za ta čas ko ima krasto damo normalno ovratnico potem pa vztrajamo z zatezno, zdi se mi tudi da je oli veliko bolj miren če ima zatezno ovratnico kot pa da ima normalno kot sem že velikokrat povedala se je lepo navadil na njo in mu ne manjka nič ;)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #91 : 05 Maj 2006, 14:48:23
Pa te uboga tudi ko mu jo daš dol?(da hodi brez vrvice lepo poleg)
Nevem no,meni se ni še nikoli snela dol z navadne ovratnice,pa nima nič preveč zategnjene.Samo pravilno jo moraš regulirat pa se ne stakne  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 05 Maj 2006, 14:54:56
seveda me uboga, razen če kje zagleda kakšno mačko(ne more se jim upreti) :P


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #93 : 05 Maj 2006, 16:08:51
seveda me uboga, razen če kje zagleda kakšno mačko(ne more se jim upreti) :P
Aha,pol pa super  ;)
 Namreč poznam primer/e,ko so uporabljali zatezno,da bi odpravili v vlečenje,pa so ga,ampak ubogajo psi samo takrat ko so na povodcu in s zatezno ovratnico  ::) :-\


lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #94 : 05 Maj 2006, 16:17:02
Dora je 5 let nosila zatezno ovratnico (saj jo še nosi, ampak samo še, ko greva na sprehod), in se ji je dlaka na mestu, kjer ima ovratnico tako postavila, da tudi, ko ne nosi ovratnice, zgleda, kot da bi jo imela.  ???
Drugače pa ona lepo opravlja vse vaje z ali brez ovratnice, samo na sprehodih še vleče, če jo ima mami v rokah. :-\ Zato pa sem ji sedaj kupila oprsnik.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #95 : 05 Maj 2006, 16:54:40
Zato pa sem ji sedaj kupila oprsnik.
Oprsnik - a to misliš oprsnico. S tem pes še bolj vleče, vsaj pri moji je tako. No sedaj ne vleče več tako, kot je prej, vleče samo še v družbi pasjih prijateljev in prijateljic.
Zatezno uporabljam v glavnem samo v šoli, izven nje bolj redko, ker ob uporabi ji gre ven res ful ogromno dlake.
lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #96 : 05 Maj 2006, 17:00:13
Oprsnik - a to misliš oprsnico. S tem pes še bolj vleče, vsaj pri moji je tako. No sedaj ne vleče več tako, kot je prej, vleče samo še v družbi pasjih prijateljev in prijateljic.

Dora mene ne vleče, pa če ima zatezno ali pa oprsnico, samo pri ostalih pa je to drugače in njih vleče. Edino, ko ji dovolim, da me vleče, je gor po klancu. Pa še to samo z oprsnikom, ker jo zatezna tam preveč zateguje.
Imam pa prijetljico, ki si svojemu psu ne upa dati zatezne ovratnice gor, ker se boji, da bi se je pes prestrašil in bi zbežal. ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #97 : 05 Maj 2006, 17:05:45
Ja Dora je itak bolj vodljiva, pri moji je vleka že v krvi.


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #98 : 05 Maj 2006, 17:36:16
Sara je imela že pravo morje ovratnic. Najprej kovinske, ki sem jih kmalu vrgla stran, ker so puščale barvo (oziroma dlaka se ji je na vratu grdo potemnila – in cepila). Nato je imela usnjene (hitro potrdi), sedaj pa ima že nekaj mesecev zatežno iz najlona(?) - pač tako debelo vrv. Z njo sem do sedaj najbolj zadovoljna, saj se ne sname tako hitro in ne uničuje dlake (oziroma precej manj kot vse druge). Kot učni pripomoček proti vlečenju se ni obnesla, odvadili smo jo drugače, čeprav so npr. mucki še vedno problem :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #99 : 05 Maj 2006, 18:31:07
Tile polzatezne oz iz najlona se tudi meni zdijo boljše, zato bom moji še to omislila.


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 05 Maj 2006, 20:04:30
no moj oli nima čisto zatezne...ima neke vrste polzatezno, no če lahko tako rečem njegova ovratnica ni iz najlona cela(veriga)ampak ima kot pri navadnem povodcu špago(če lahko tako rečem, saj verjetno veste kaj mislim)in potem malo obročka za zategnit. ::)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #101 : 05 Maj 2006, 20:13:02
Ja vem kako ta izgleda, no ja verjetno že jutri šibam kupit to iz najlona oz tako nekovinsko..lp


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 05 Maj 2006, 20:15:52
pametna odločitev, jaz osebno sem zelo zadovolna pa še bolj ubogliv je, koliko pa vem pa to psom ne škoduje ::)
ubistvu jih ne boli ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #103 : 05 Maj 2006, 22:54:04
Ta najlonska zatezna je meni kar vredu sicer je ne uporabljava ampak jo ima doskrat na sebi, ker mu oči to hitra da samo čez glavo in ga lahko hitro prime, če kakšen pride na dvorišče. drugače pa te ovratnice sem opazila pri rondotu se takoj odvije nazaj mislim odtegne pri psih z več dlake pa to ostane tam do kamor se je zategnilo in se ne odtegne nazaj. sicer moraš probat, ker enim se odvija vrjetno aski bi se, če pa prav vem Neonu od Neyke se je pa ustavilo!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #104 : 06 Maj 2006, 06:48:09
Mi smo pa kupili usnjeno zatezno ovratnico in se Atosu pravtako ne odtegne ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 06 Maj 2006, 11:05:29
ne odtegne? ???
kako to misliš, takrat ko ga zategne(ko te povleče ali se pač ti ustaviš-kakor koli)? ???


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #106 : 06 Maj 2006, 11:31:16
ja ko pes potegne ali pa ko ga ti zategneš se ovratnice zategne in če je pravilno nameščena se nazaj odtegne oz. gre v prvotno lego kot če ne bi bila zategnjena!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #107 : 06 Maj 2006, 11:38:42
aaa
potem pa jo posikusi obrniti narobe ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #108 : 06 Maj 2006, 11:47:55
če je narobe obrnjena se pa sploh lahko zahaklja in se pes zadavi. Baje to tako je jaz samo širim informacije, ki sem jih slišala na predavanju. ;) atosu se ne odtegne pomoje zato usnjena ker ima toliko dlake. rožica..a kovinska se mu ane?



lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #109 : 06 Maj 2006, 11:48:04
Ewe
A preden si mu kovinsko gor dala si probala vse ostale oblike prevzgoje in bila dosldna?

Meni se ne zdi upravičeno, da psa poškoduješ, da ga mora bolet, da ma hraste, da neha vleč...  :o
Če sem narobe razumela, se opravičujem. Ker to je zame mučenje!
To sigurno ni primerna uporaba zatezne ovratnice! Ki naj bi služila, kot sem razumela, popravkom in finesam, mogoče boljšim kontaktom med vodnikom in psom, kjer se vsak premik čuti. Ne pa da se pes davi kakšen teden od tega dobi rane in ugotovi, da če hoče hodit brez bolečin pač ne sme vleč...

Azu je dala super primer. Nje psička ne vleče, ker ve, da ne bo nič dosegla s tem, ostali pa utrjujejo ramenske mišice z njo. Očitno ona dela nekaj ker drugi ne in bi morali. Je dosledna in je psički na njen primeren način povedala, da vlečenja ne mara in ga ne bo dopustila. Pa kovinska zatezna dol ali gor...

Kar se snemanja ovratnic tiče. Pes, ki se hoče ovratnice znebit bo to naredil. A še niste vidli psa, ki namesto da bi potegnil pride bližje, spusti glavo, jo malo strese... Zatezna ovratnica tako pade dol in pes odskaklja? Ha ha... Niso neumni... Za to potrebuje 2 sekundi med hojo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #110 : 06 Maj 2006, 11:59:09
ewe....kako se ti je pa snel iz navadne ovratnice? mislim kako je do tega prišlo...zakaj?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #111 : 06 Maj 2006, 12:02:22
Oliju smo zmeraj kupovali prevelike ovratnice in nikoli se jih ni hotel znebiti razen najlonske, zato smo mu kupili takšno ki manj zategne, preden pa nismo uporabljali zatezne ovratnice in je oli vlekel sem se ustavila in preštela do 10, tako si je zapolnil da z vlečenjem ne bo prišel daleč, čeprav je trajalo 100 let preden sva prišla s sprehoda  :P sedaj pa tako ali tako ne uporablam več povodca, saj se večino časa (sedaj ko je bolj vroče) sprehajava po gozdu (obožuje da se mu skrijem za drevo potem pa me mora iskati) in takrat ko sva v gozdu sploh nima povodca le ovratnico(zaradi lovcev), oli je enkrat v gozdu zgubil ovratnico, to celo najlonsko, mislim da mu je bila pretežka in potem smo mu kupili lažjo in manj zateglljivo, to pa naravnost obožuje, ko mu jo vzamem dol jo hitro pobere iz police in z njo v gobčku hodi okoli vseh, samo da mu jo damo gor  :P najlonsko pa je po nekaj tednih prinesel nazaj domov  ::)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 06 Maj 2006, 12:05:30
ewe....kako se ti je pa snel iz navadne ovratnice? mislim kako je do tega prišlo...zakaj?

lp

do tega je prišlo tako da me je vlekel, že kot majhen kuža, in jaz sem se ustavila, kot sem prej povedala, potem pa je zagledal mačko in se zelo pognal za njo, ovratnici je zaponka popustila in ovratnica je ostala pripeta na povodec in oli je odšel papa  ::)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #113 : 06 Maj 2006, 12:06:39
ja če ima pa preveliko normalno, da mu pade dol. Kupi mu po njegovih merah. če je skos spuščen mu tudi zatezna lahko takoj dol pade še lažje če mene vprašaš. če pa vleče imaš pa po trgovinah toliko pripomočkov s katerim lahko odvadiš vlečenje najbolše je pa če mene vprašaš tvoja pozornost in kliker.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #114 : 06 Maj 2006, 12:08:04
aha. ja torej treba je kupit kvalitetna ovratnico. Jaz imam večino ovratnic na zaponko ampak gre čez in se še zaklene. drugače pa take, ki se zapenjajo tako kot pas.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #115 : 06 Maj 2006, 13:29:24
če je narobe obrnjena se pa sploh lahko zahaklja in se pes zadavi. Baje to tako je jaz samo širim informacije, ki sem jih slišala na predavanju. ;) atosu se ne odtegne pomoje zato usnjena ker ima toliko dlake. rožica..a kovinska se mu ane?



lp

Ja, kovinska se mu pa odtegne. Je pa drug problem, da mu je fino scufala dlako, tako da moj zatezne ne bo več videl, razen na izpitu in na razstavi, ko imava tisto Ring 5 čisto tanko ketnico.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #116 : 06 Maj 2006, 13:32:29
A ta raztavna ketnica pa ni dobra tudi za izpit?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #117 : 06 Maj 2006, 13:48:21
rožica potem tudi v šoli bosta imela navadno ovratnico. Ta zatezna kovniska moji ogromno dlake ven da in jo bom uporabljala samo še za v šolo, ker pač tako tam čjo. Bom kupila tako najlonsko ji..lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #118 : 06 Maj 2006, 14:35:09
Ja, v bistvu je tudi razstavna ketnica v redu ::) ;)

Aska, pri nas v šoli ni obvezna, le na izpitu jo mora imet. Tako da ima ves čas navadno gor. Njemu je zatezna okoli vratu za pol skrajšala dlako, pa jo je imel lih dve uri gor v šoli >:( Še sedaj se opazi in bo trajalo, da bo zrasla nazaj ???

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #119 : 06 Maj 2006, 15:22:39
Ja če je prava razstavna vratnca ne bi smela zmanšat dlake(vratnca).Razen če je premajhna? Dugače pa jaz nimam nič proti zateznim-če so lo v mejah normale(uporaba).Men so se pač vratnce na klipsno zamerle,saj je vsakič tista zaponka počla in pes mi je ušel. Še vseeno so mi bolj zaneslijve zategnjene vratnice,čeprav Deep že kar dobro uboga. Tista na tak način kot pas,da zahaklaš hakeljček v luknoc,mi pa vzamejo preveč časa. Ma pa pač svoje mnenje o vratnicah,saj nekaterim psom bol paše nekaj drugim pač kej drugega. Vsi so si različni.