cimri, cimre, stanovanja...

čara · 93722

Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 08 Junij 2009, 13:54:54
Joj, žal na pamet ne vem imena, je nekje v papirjih, pa trenutno ni nikogar tukaj, da bi namesto mene pogledal. Je pa Athena Hrvatica. :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 08 Junij 2009, 14:22:05
sicer mim teme- ampak vseeno  :-[. Kako imate slepi rešeno tehnologijo,da lahko bereš monitor- a si moraš sprintat ali je kakšen drug pripomoček ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #62 : 08 Junij 2009, 14:28:42
Js se tud s tem ubadam  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #63 : 08 Junij 2009, 14:34:02
Js se tud s tem ubadam  ;D

enako :-[



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 08 Junij 2009, 14:50:10

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #65 : 08 Junij 2009, 15:11:44
Tudi sama sem se ukvarjala s tem vprašanjem in sem našla tole:

Kako si slepi in slabovidni pomagajo pri deskanju po internetu? Slabovidnim zelo koristijo veliki monitorji in posebni programi, ki povečajo besedilo, ki teče v eni vrstici prek zaslona. Drugače pa si besedilo povečujejo na zaslonu, kar pri spletnih straneh, prijaznih do slabovidnih, ni nikakršen problem. Povsem slepi si pri delu z računalnikom pomagajo z elektronsko braillovo vrstico; pomeni jim to, kar pomeni navadnemu sleherniku monitor. Gre za napravo z izbočenimi pikami, s pomočjo katerih slep človek bere v braillovi pisavi tisto, kar ljudje z normalnim vidom vidimo na zaslonu. Siceršnja uporaba računalnika je povsem navadna. Klasična tipkovnica in premikanje s kurzorji. V začetku računalniškega razvoja so za slepe mislili prirediti posebno braillovo tipkovnico, vendar so slepi povsem obvladali tudi klasično. Nekaterim preglavic ne dela niti delo z miško. V pomoč pa so jim zvočni signali. S pomočjo braillove vrstice slepi uporabljajo vse, kar jim lahko ponudijo denimo Okna, od urejevalnikov besedila, Worda...

Vir: http://www.mladina.si/tednik/200216/clanek/nt15/



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #66 : 08 Junij 2009, 17:02:12
Hvalabogu gre tehnologija naprej tudi na tem področju in slepim omogoča že skoraj vse :) Poznam kar nekaj slepih (no Sinica je prva, ki sem jo spoznala, da ima psa vodnika), pa itak niti pod razno ne vem veliko o tem. Lahko si predstavljate mojo faco, ko mi je Sinica poslala SMS :o ;D. Menda sem stala celih 20 minut z odprto gofljo in 1001 vprašanjem v smislu "kako zaboga...".
Sta res super dekleti (pasja in človeška) in vesela sem, da sem ju imela priliko spoznati.
lp
T.
p.s.: Sinica te pokličem, ko se mi malo umiri štala, ki jo trenutno imam, da greva še na kakšno kavo :)

8)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #67 : 08 Junij 2009, 18:59:28
hehe imajo poštimane telefone, PCje. Sošolka ima tudi psičko vodnico in jo pripelje na fax, lepo leži v predavalnicah. Ostali 3je nimajo psov vodnikov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 08 Junij 2009, 21:44:39
Hahahaha, Tecka, a ti si tudi izbuljila  ;D Bi morala videt mene, ko sem prejela njene maile, SMS-je... Sem že mislila, da se kdo zafrkava  :-[ No, mi je prijazno vse razložila. Prijetno dekle in res me veseli, da ji gre s psičko tako dobro!

p.s. Vsak dan se kaj novega naučimo  ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #69 : 09 Junij 2009, 00:57:52
Predvidoma od srede julija se bo oddajala garsonjera v Siski (lj.). Kvadratura je 23+15 m2, obsega predprostor (vezo), kopalnico, eno vecjo sobo v kateri je tudi kuhinja in locen spalni del + prostor za shranjevanje ("rumplkamra" ali garderoba). Poleg tega je na voljo tudi manjsa shramba v kletnih prostorih. Je opremljeno. Stanovanje je primerno za eno osebo ali par, dovoljene so vse vrste domacih zivali.
Vec info na ZS ali mail, ogledi mozni od 16. junija dalje, po dogovoru.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 09 Junij 2009, 20:18:32
Če bi imela službo...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 11 Junij 2009, 23:15:51
Ojej, kakšna debata.
??? Sem pa mislila, da smo tukaj na pesjanarskem forumu in da se ljudje ne obremenjujejo s takimi malenkostmi kot je to kako slepi uporabljamo računalnik. ;) Brajeva vrstica je med videčimi eden najbolj prepoznavnih dodatkov, jo pa izrinjajo t. i. screen readerji - zvočni programi, ki se jih namesti na računalnik in je to to. Enak sistem deluje tudi na novejših telefonih, ki imajo operacijski sistem. Kar se miške tiče je to en navaden lari fari, ker je miška grafična in noben program ne prepozna grafike. Če nekdo npr. poskenira tekst in ga shrani kot sliko, mu to ne bo nič pomagalo, ker je sestava dokumenta drugačna (ne kot tekst ampak kot piksli), zato program ne more prepoznati kode oz. črke/številke. Bah, saj zvenim kot kakšen računalničar! Pustmo to, da še cd-ja najbrž ne bi znala posnet. :o Tečka ti me pa nehaj hvalit, ker me bo še sram postalo in bom pobegnila s foruma! Te je pa lepo brat, sem že mislila nate.
Aha, Cara, ... poznam to punco. Ampak njenega psa pa še nisem videla!
:( Lep pozdrav vsem!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 12 Junij 2009, 10:05:17
ja saj smo na pasjem forumu ;D.. pravijo ,da pes pobere določene lastnosti lastnika... no jaz še vedno zagovarjam teorijo ,da tudi lastniki poberemo kakšno pasjo navado :o... to pomeni da vtaknemo svoj nos v vsako stvar kar nas zanima :D...po pasje 8).
Meni osebno je to res   SUPER zadeva, da je tehnika tako napredovala.  Si pa res nisem predstavljala. Včasih je za nas kakšna stvar pač znanstvena fantastika :-[ ( ja ;).... med drugimi tudi CD zapečt :D)
...... pa še veliko nas je gledalo prispevek po TV-ju in brali smo članek o vaju z Ateno....in  še na pesjanarju si .... pa  se nam zdi Ful fajn. ;) ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #73 : 05 Avgust 2009, 10:45:22
ker se odločam še za enega psa, moram gledati tudi naprej v prihodnost, to je študij. zato me zanima, ali imate lahko psa s seboj? ker, če to ni možno, potem psa definitivno ne bi imela, ker pustiti ga samega celi teden ni ravno najbolše, pa tudi brezveze je imeti psa, ki ga vidiš 2 dni v tednu :-\

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #74 : 05 Avgust 2009, 14:37:07
Težko najti. Mene so spraševali, če dlaka veliko odpade, koliko je velika...In ker je psica velikosti ovčarja so rekli NE, dlaka srednje kratka, večini psom, ki živijo v stanovanju dlaka ves čas odpada, ko se misi pa 2x dnevno pometam, krtačim. In četudi je tip dlake tak, da se NE zapiči....Potem je problem sobivanje z mačko-pri meni neizvedljivo, problem je sobivanje z drugim psom-je pač treba preveriti, če se razumeta ipd. In ja rabiš met svoj avto oz. je fajn, da se voziš na treninge in domov...Meni ne bi bilo praktično, da se selim vsak vikend domov s psom vred-samo čez praznike in če je več dni skupaj fraj.

In sem pač obupala. Psica ostane doma, mama bo z njo hodla v šolo. Jaz pa čimprej iz LJ gasa domov. Upam, da mi uspe dobit cojzovo + službo, da si bom lahko privoščila vsaj zadnji letnik bivanje v kaki garsornjeri z mojimi žvalcami.

Aha pa jaz sem začela že aprila iskati sobo.

V študentu je pa odvisno od cimra, če podpiše dovolilnico.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 10 Oktober 2009, 10:41:45
Ali pozna kdo koga, ki oddaja sobe/stanovanja študentom? Pa seveda da so živali dovoljene.. Bi bila zrlo vesela za kakršnekoli info.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #76 : 07 November 2009, 13:48:19
Če še kdo išče namestitev v LJ, me naj kontaktira za več informacij. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #77 : 24 November 2009, 18:00:09
Ve kdo za kakšno študentsko stanovanje v bližini Biotehniške fakultete za dve študentki in dva psa? Psa sta srednje rasti in lepo vzgojena.



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 21 December 2009, 13:51:59
NUJNO iščem stanovanje kjer imam lahko tudi psa, srednje rasti, čist, lepo vzgojen, ne laja.



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 24 Januar 2010, 14:42:30
No, jaz sem stanovanje našla, kjer so živali dovoljene. Seveda mora ostati kot ob oddaji.
Iščem 2 cimri, na Bežigradu.
Več info na ZS



majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 25 Januar 2010, 15:10:22
Hej hej, tudi jaz iščem stanovanje zame in za mojo psičko - garsonjero nekje v lj, lahko tudi v smeri medvod.. Moja štrumfa je lepo vzgojena in res prijazna prinašalka, vajena bivanja v stanovanju, ne laja.  :) Če bi kdo karkoli slišal, se priporočam za zs!

Be happy :)


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 25 Januar 2010, 19:26:25
Jaz sem par garsonjer zasledila na Bolhi, poglej tam. Je pisalo, da so dovoljene živali.
LP



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 28 Januar 2010, 15:16:21
Išče kdo cimro v MB pa da so dovoljene živali?  :-[ :) :)



blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 20 Februar 2010, 11:01:55
Oddam še eno posteljo na Bežigradu.
Več info na ZS.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #84 : 12 Marec 2010, 13:38:59
Iščem cimro nekadilko za stanovanje v Centru-Trnovem. Stanovanje je enosobno (kuhinja z jedilnico, predsoba, kopalnica, balkon in soba, ki se deli), svetlo, v mirnem okolišu. 2 min do trgovine, prodajalne s sadjem in zelenjavo ter lokalov, picerije in restavracije. Blizu postaj LPP 1, 2, 3, 6, 9, 11, 13, 19, 20, 27 ter fakultet FF (5 min peš), FA, FFA, FE, FRI, FGG, FKKT, FMF, FS, NTF, VF... info: [email protected] ali ZS

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #85 : 18 Marec 2010, 13:52:50
Oddam garsonjero v Siski. klik

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #86 : 13 April 2010, 15:31:45
Jaz bi s septembrom spet rabla novo stanovanje. In tokrat se še bolj trudim zato, da bi bla Bina zraven, ker ji primankuje dela, ukvarjanja...so mi jo preveč razvadli doma in tudi zredili. Nekje v Bežigradu bi blo super in pa da ni predrago. Okvirno s stroški vred 250€. Ne kadim, redna plačnica, Bina pa tudi ve kako se obnaša v stanovanju, hiši. Če kdo ve za karkoli. Edinole mačke pa ne bi smelo biti v stanovanju. Če je drugi pes, pa odvisno kako bi se razumela/razumele. Načeloma je do malih psov fajn, malo pregroba v igri, do večjih psov pa ima nezaupanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


melisa

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 23 April 2010, 09:40:36
Sem študetka 1.letnika veterine in za naslednje leto iščem novo stanovanje v Lj, in sicer takšno, v katerem je dovoljeno imeti živali. Mogoče kdo ve za kakšno, ne preveč drago (nekje do 250eur s stroški/mesec) stanovanje oz. sobo v stanovanju, kjer že živijo kakšni "animal-lover" študenti?  :)

Lp, Eva


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 23 April 2010, 20:18:04
Še vedno oddajam dvoposteljno sobo, možnost daljšega najema. Več info ns ZS



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #89 : 23 April 2010, 22:47:28
O lej jo, Evo, ti tudi  ;D

jaz tudi malo firbcam naokoli za enosobnim stanovanjem, z dovoljenjem živali.. Nam se bo zgleda zmešalo brez svojih psov  ::)  Čeprav tehtam med tem da mam zdej faks res pred nosom in med psom......

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/