Kateri fotoaparat izbrati?

**Jackie** · 10278

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #30 : 03 September 2007, 11:37:48
Kako se vam(za začetinika)zdi ta fotoaparat:
CANON POWERSHOT A560
En ga ima pa je oče za to da bi si takega nabavila jaz. ::)

lp



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 03 September 2007, 12:09:10
Maticc,
ja moj fant ima canona, pa svak pentaxa, pa kolega nikona. Vsi imamo svoje aparate glede na objektive, ki smo jih imeli že od prej. Vsi imamo aparate v rangu 1200 eur in vsi smo zadovoljni s svojo izbiro. O tem rangu fotoaparatov je bilo govora tudi tukaj. V tem cenovnem razredu boš težko našel nikonov objektiv, ki naj bi bil tako boljši od canona. Pa saj obstajajo testi tudi za objektive a ne? Pa ne spet primerjat top modelov aparatov in objektivov, ki jih navadni smrtniki ne bomo nikoli imeli  ;) Pa še nekaj, treba je primerjati objektive za isto ceno. Kolikor vem, so nikonovi objektivi precej dražji od canonovih, ali se motim?

Prav ti pa dam, da ima canon v svojih kitih slabe objektive. Je bolje kupiti samo body in objektive posebej. Izbira je velika tudi po kvaliteti.

Pa da ne bo kdo mislil, da jaz ne maram nikona, ravno nasprotno, samo problem je vedno cena pri enaki kvaliteti kot canon. Pri bodyjih se je ta zaradi boljše prodaje k sreči že izenačila. Moti me samo, da se nekaj že v naprej določi za slabo.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #32 : 03 September 2007, 13:07:53
Tudi jaz premišljujem o bodočem nakupu fotoaparata. Rabila bi ga v veliki meri za agility tekme, pa tudi razstave, vendar največ za agility. Pa me zanima kateri bi bil primeren, vendar ne predrag? Tam nekje od 300 do 400 €. Sem že uprašala v parih trgovinah, pa nekateri prodajalci sploh niso znali svetovati. :(

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 03 September 2007, 13:28:38
Taj, no za primer Sony CyberShot DSC-H7 in Canon PowerShot G3 (čeprav ju je težko primerjati, vseeno). Kot je že Maticc povedal je ISO občutljivost tipala (senzorja) na svetlobo. Večina fotoaparatov ima ISO tam nekje med 100 in 400, moj Canon ima med 50 in 400, Sony pa med 80 in 3200. Zelo dobri fotiči bi naj zmogli narediti solidno sliko brez šuma pri ISO 1600, ampak kolikor je pa temu verjeti - ne vem. Drugače pa so Kodaki (ISO 8000) in Nikoni (ISO 6.400, razširljivost do (!) ISO 25.600) - Canoni pa okoli 1600, 3200, ampak imajo ponavadi zelo dober nizek ISO (50). Trenutno nimam časa kaj več napisati, ampak, ko pridem nazaj lahko malo bolj obširno o ISO, pa še drugih funkcijah.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #34 : 03 September 2007, 17:04:50
Tosy - super si, zlata si! :o Hvala! 8)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 03 September 2007, 17:57:23
Moj dolgoročni načrt pa je ( glede na to, da je moj fotič odšel k drugi družini), nabaviti enega res dobrega kompakta, pa potem kasneje, ko bo denar, en DSLR. sicer sem razmišljala o hibridu, pa se mi zdi vseeno fino če imaš kombinacijo obeh.

trenutno se spoglujem sicer s FujiFP 6500fd, pa Canon S3 IS, pa tudi Sony H7 sem gledala. Nekako se mi zdi najboljša kombinacija vsega Fuji ( ima tudi super fotke pri večjih ISO, torej je fina stvar za slikanje kakih razstav v zaprtih prostorih  :P ), ampak sem navezana na Canon. S3 ima sicer kar nekaj šuma že od ISO 200, pa morda dela Canon malce mehke slike, uf, grozna dilema.....ampak drugače sem s Canonovo kvaliteto res zadovoljna. Na Nikone se pa sploh ne spoznam ( na kompakte), tako da težko karkolli rečem....
S5 pa se mi zdi, da ima morda premalo tipalo za tako število pikslov....

aja, Fuji je edino res velik....

ali pa res ostanem čisto v kompaktih, pa grem na Canon A630, Canon A710 IS ali A570 IS, pa pač čakam na DSLRja....

glede ISO je treba vedeti, da kompakti pač ne morejo delati čudežev, seveda pa je druga pesem pri DSLRjih. Ampak za normalne potrebe je recimo fotka za na forum, internetno stran čisto dovolj, tam pa se vse tako ne opazi.