Naravno : Umetno

Mucika · 23998

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 30 Avgust 2007, 18:47:36
Je pa treba v photoshopu znati delati, da ne pride namesto povodca potem en zmazek. Pa tadobre slike so, vsaj zame, tiste, ki ti vzamejo sapo brez popravljanja v photoshopu.

Se bojim, da boš bolj malo takih našla. :)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 30 Avgust 2007, 18:49:36
Se bojim, da boš bolj malo takih našla. :)

Zakaj  ??? Moje so vse take   :P  ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2 : 30 Avgust 2007, 18:57:17
nobene nisi popravila..recimo kontrasta, brightness ali kaj takega? Zakaj? Ker narava ne da vedno najboljših možnosti za slikanje. ;D Ali pa si videa, da kdaj profesionalni fotografi dajo v kakšne revije slike, ki so dirket iz fotoaparata? Hmm.. ::)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #3 : 30 Avgust 2007, 19:14:50
Tudi moje so 100% "naravne". In z dvema sem res zadovoljna :-[. Saj nismo profesionalni fotografi, ki svoje fotke objavljajo. Meni je to v veselje. Sodelovati namreč.

Lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4 : 30 Avgust 2007, 19:27:09
Mi govorimo o tadobrih fotkah..in tiste so po mojem mnenju delo profesionalnih fotografov ali ne..
Aja pa verjamem, da si z dvema zadovoljna..samo ko ju boš dala pa na ogled kakšnemu profesionalnemu fotografu, ti ju bo pa tako skritiziral, da boš samo gledala..pa to naredi dobronamerno. ;)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #5 : 30 Avgust 2007, 19:53:15
Pa zakaj bi dala moje fotke na ogled profesionalnemu fotografu ???? Jaz v tem natečaju sodelujem izključno zaradi zabave. Saj smo na pasjem forumu, ne na fotografskem.

Se kdo strinja z mano, ali sem si preveč dovolila, ko sem se odločila sodelovati z amaterskimi, neobdelanimi fotkami :-\?

lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6 : 30 Avgust 2007, 19:55:35
Zakaj  ??? Moje so vse take   :P  ;)

Tudi moje niso photoshopane... :P 

In seveda da se da narediti odlično fotko brez Photoshop obdelave!  8) :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #7 : 30 Avgust 2007, 19:56:51
NO, moje so tudi naravne. Bi potrebovale kašno korekcijo samo sem preštorasta na računalniku in tega neznam narest  :-[ . Kaj hočemo, smo pač amaterji, morda z malo slabšimi slikami ampak vsi na tem natečaju s krasnimi modeli  , ki jih mnogo profijev nima :D  :D

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #8 : 30 Avgust 2007, 20:01:19
Moje so tudi naravne... 8) Še ena taka, ki nima kaj dosti pojma o Photoshopu :P.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 30 Avgust 2007, 20:02:24
Pa zakaj bi dala moje fotke na ogled profesionalnemu fotografu ???? Jaz v tem natečaju sodelujem izključno zaradi zabave. Saj smo na pasjem forumu, ne na fotografskem.

Se kdo strinja z mano, ali sem si preveč dovolila, ko sem se odločila sodelovati z amaterskimi, neobdelanimi fotkami :-\?

lp

Za to da bi se poboljšala pri fotografiranju  :)...če se gre za fotke, ki bodo v koledarju...jaz od sebe (in ostalih) zahtevam zares dobro tako kompozicijo, kot tehnično izdelavo +da se barve lepo ujemajo in da je primeren kontarst,ostrina tam kjer mora bit, zamegljeno kjer kaj moti (kako drevo v ozadju). ne maram polovičarstva in hočem kvaliteten izdelek. zato pa nisem našla kaj primernega pri sebi, je nastalo  prepozno.

Tud js sem 1x poslala dve fotki Oskarju Karlu Dolencu eno je lepo pohvalil, drugo pa predlagal popravke...je pa tak DSLR rabi obvezno popravke..Ja postavitev in vse ostalo mora biti že prej, ampak včasih je svetlobe bedasta in je treba odtenke popravit, pa če je kaj motečega izbrisat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #10 : 30 Avgust 2007, 20:18:01
Pa zakaj bi dala moje fotke na ogled profesionalnemu fotografu ???? Jaz v tem natečaju sodelujem izključno zaradi zabave. Saj smo na pasjem forumu, ne na fotografskem.

Se kdo strinja z mano, ali sem si preveč dovolila, ko sem se odločila sodelovati z amaterskimi, neobdelanimi fotkami :-\?

lp

A pa si ti prebrala o čem smo se mi pogovarjali? Meni se zdi da ne..
jaz sem rekla, da so skoraj vse tadobre fotke obdelane, zoe je rekla da so njen tadobre take, ki nos v fotošopu popravljene, jaz sem rekla da težko najde tako, pa da je še dobra povrhu..kje je tukaj govora o tem tečaju? ja, vem da je tema o natečaju samo pogovr je pa stekel v popolnoma drugo smer..

Ostalo ti je pa itak čara povedala..



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #11 : 30 Avgust 2007, 20:19:59
Tudi moje niso photoshopane... :P 

In seveda da se da narediti odlično fotko brez Photoshop obdelave!  8) :D

Odvisno kaj je zate odlična fotka. ;) Sicer se s tem strinjam samo moraš že res imeti kar precej pojma o fotografiranju, poleg tega moraš imeti še srečo s svetlobo, drugimi dejavniki okrog itd., zato so tudi precej redke.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12 : 30 Avgust 2007, 20:23:30
Aja pa jaz bolj cenim tiste, ki so tudi kaj popravljenje v fotošopu..je s tako fotko kar precej več dela, kakor če samo slikaš in vržeš na komp. ;) Pa tudi precej lepše so od naravnih..in za moje pojme fotka mora biti popravljena sicer ne more bit tako lepa. :) In ob vseh tistih fotkah narave, ob katerih vzdihujete, ko gledate kašne lepe fotografije se človek valda ne vpraša koliko je tu obdelave. :)



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #13 : 30 Avgust 2007, 20:30:39
Moje so vse "naravne", nekatere sem samo obrezala, da sem odstranila moteče elemente ;) O photoshopu pojma nimam, ta brightness in to ... :-[
lp
T.

8)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #14 : 30 Avgust 2007, 20:36:53
Sej tut jaz zaenkrat še nimam pojma o fotošopu, ker ga še nisem uspela dobit. delam v enem drugem programu od fotoaparata..ki ima seveda precej manjši spekter za popravljat kot ps. ;)



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #15 : 30 Avgust 2007, 20:47:53
Mucika: Saj mogoče imaš prav; moškim so tudi bolj všeč ženske, ki so "obdelane" pri plastičnem kirurgu >:D.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #16 : 30 Avgust 2007, 20:51:25
Mucika: Saj mogoče imaš prav; moškim so tudi bolj všeč ženske, ki so "obdelane" pri plastičnem kirurgu >:D.
Nevem, če bo to držalo..jih poznam kar dost, ki jim niso. ::) ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 30 Avgust 2007, 20:54:11
Je treba odprt novo temo "dobra - slaba fotka". Ne vem koliko profi fotografov sodeluje na natečaju, a predvidevam, da zelo malo oz. nobeden, tako da je večini dobra fotka tudi tista, ki ni popravljena.
Mislim, da so merila večine nas precej nižja glede kvalitete od profijev! Taka debata bi bolj pašala na kak forum fotografov..  ;)


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #18 : 30 Avgust 2007, 20:55:30
Nevem, če bo to držalo..jih poznam kar dost, ki jim niso. ::) ;)

Hvala bogu :).

lp


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #19 : 30 Avgust 2007, 20:58:24
Saj bomo videli, no.  ::)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #20 : 30 Avgust 2007, 21:01:09
Odvisno kaj je zate odlična fotka. ;) Sicer se s tem strinjam samo moraš že res imeti kar precej pojma o fotografiranju, poleg tega moraš imeti še srečo s svetlobo, drugimi dejavniki okrog itd., zato so tudi precej redke.

Študiram grafično tehnologijo, kar vključuje tudi predmetnik fotografije in digitalne priprave (photoshop), tako da mislim da vsaj približno vem kaj je dobra fotografija.   ::)

Za dobro fotografijo je pomembnih veliko faktorjev, če ujameš vse si na konju in fotografija uspe. Ampak mogoče je za nastanek takšne fotke potrebno prej narediti veliko veliko fotografij.
Če fotografija že v osnovi ni dobra, iz nje ne moreš narediti profesionalne fotografije v Photoshopu. To je dejstvo. Mogoče jo lahko obrežeš, nastaviš kontrast, osvetljenost, mogoče popraviš rdeče oči, malce izostriš, itd. Ampak to so malenkosti, ki jih narediš naknadno, da dodaš fotki piko na i!
Dobra fotografija še vedno ostaja slika, ki je v trenutku ujeta v fotoaparat. ;) Kajti dogajanje je mogoče posneti takšno kakršno je v resnici. Samo znati moraš.
Toliko o tem. Na ''našem'' fotonatečaju pa še vedno sodelujemo samo forumaši, kjer pa niso vsi profesionalni fotografi. ;)
Mislim da večina sodeluje zaradi zabave in želje po lepem koledarju in ne zaradi ''profesionalnih'' ambicij.  ;D

Komaj čakam, glasovanje in da vidim prijavljene fotke.  :P


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 30 Avgust 2007, 21:06:40
Saj s tem, ko jim dodajaš piko na i, je že obdelana, tako da.. ;)
Drugače pa kot sem že prej napisala nima veze s tem natečajem ta debata, ampak je debata o tadobih fotografijah..



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 30 Avgust 2007, 21:32:43
Aja pa jaz bolj cenim tiste, ki so tudi kaj popravljenje v fotošopu..je s tako fotko kar precej več dela, kakor če samo slikaš in vržeš na komp. ;) Pa tudi precej lepše so od naravnih..in za moje pojme fotka mora biti popravljena sicer ne more bit tako lepa. :) In ob vseh tistih fotkah narave, ob katerih vzdihujete, ko gledate kašne lepe fotografije se človek valda ne vpraša koliko je tu obdelave. :)

heh jaz imam pa popolnoma drugačno mnenje - je veliko več dela s fotko, ki se zanjo tako potrudiš, da ne rabi popravkov v photoshopu  ;)   da se potrudiš in spreminjaš zunanje dejavnike (postaviš več luči itd.).. to je zame 'da se potrudiš', ne da pritisneš na eno tipko..   sicer pa - vsak ma svoje mnenje.  Svojih slik ne obdelujem v kakšnem takem programu, če mi ni všeč, poskusim narediti novo..

zame so najboljše fotografije tiste - za katere se vprašaš če so slučajno obdelane, pa niso  ;)



ok dost off-topic...



veselim se vaših slikic ki bodo izbrane  :)

lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #23 : 30 Avgust 2007, 21:35:02
Tiste pravljično lepe fotografije so vse popravljene. :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #24 : 30 Avgust 2007, 21:38:09
Ali pa tudi ne.  :P Kaj pa včasih ko ni bilo digitalne fotografije? Pa ni bilo popravljanja v Photoshopu? A takrat so bile pa same ''amaterske'' fotke? Nobene profesionalne?  ::) :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #25 : 30 Avgust 2007, 21:45:16
se strinjam z majchy..   niso vse pravljično lepe fotke obdelane..   sicer mi pa ni nujno to da stvar zgleda popolna kot v pravljici  ;)  bolj to da znaš s fotoaparatom in svojo iznajdljivostjo naredit dovolj dobre fotke, da ne potrebujejo obdelave, do so še vseeno fantastične  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #26 : 30 Avgust 2007, 21:57:31
oops.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 30 Avgust 2007, 21:59:01
Ce sem prav razumela, pa naj bi bila "moja" pod imenom Blumina, ki je avtorica fotke. Psica v sliki pa je moja, ja.

Ja kot avtor fotke je Blumina, ti si jo pa prijavila na natečaj.

Lp nina



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #28 : 30 Avgust 2007, 22:03:38
Ja kot avtor fotke je Blumina, ti si jo pa prijavila na natečaj.

Lp nina

Joj, kako si hitra--jaz zem zbrisala mojo sporocilo takoj, ko sem opazila da naj bi bile fotke anonimne, zaradi glasovanja...Teme nisem prej sledila, in sem objavila svoj post preden sem prebrala ostalih sporocil.  :-[



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #29 : 30 Avgust 2007, 22:04:08
Sej je še velik drugih programov za popravljat. :) pa  te fotogafi imajo itak največkrat zrcalno refleksne fotoaparate, ker digitalni še niso tok napredni za njih. :D