Naravno : Umetno

Mucika · 24004

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #30 : 30 Avgust 2007, 22:05:05
se strinjam z majchy..   niso vse pravljično lepe fotke obdelane..   sicer mi pa ni nujno to da stvar zgleda popolna kot v pravljici  ;)  bolj to da znaš s fotoaparatom in svojo iznajdljivostjo naredit dovolj dobre fotke, da ne potrebujejo obdelave, do so še vseeno fantastične  ;)

Ja samo si je treba priznat, da so tiste lepše. ;)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #31 : 30 Avgust 2007, 22:10:34
Ja samo si je treba priznat, da so tiste lepše. ;)
Odvisno za koga.Zame so natur ''the best''.
Vendar(moram priznati) so tudi s fotošopom zelo lepe.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 30 Avgust 2007, 22:12:58
Joj, kako si hitra--jaz zem zbrisala mojo sporocilo takoj, ko sem opazila da naj bi bile fotke anonimne, zaradi glasovanja...Teme nisem prej sledila, in sem objavila svoj post preden sem prebrala ostalih sporocil.  :-[

Ni panike saj ne vejo katera je tvoja :P :D

Lp nina



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #33 : 30 Avgust 2007, 22:18:12
Odvisno za koga.Zame so natur ''the best''.
Vendar(moram priznati) so tudi s fotošopom zelo lepe.

Ja samo a ni lepše, če je vse perfect kokr pa da je nevem v enem kotu nekaj črnega, pa barve nežive al pa kej..
človek je itak tako bitje, da mu je vse kar je perfect pač zeloo všeč. ;D vsi strmijo po perfect, povsod. :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #34 : 30 Avgust 2007, 22:24:16
Citiraj
vsi strmijo po perfect, povsod.

Misliš?Imam občutek da od teh ki tukaj debatirajo še najbol ti...meni je tudi naravno bolj všeč.Pač različni okusi in ne moreš nekomu visljevat "da je najbolša fotka tista,ki je v photoshopu zrihtana".Če mu ni včem,mu ni.Če je tebi,ni nujno da je vsem...tako to je ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 30 Avgust 2007, 22:25:19
Punce zdaj pa prosim napišite a imate kompakta ali DSLR in ali slikate "manual" ali prepustite apratu, da nastavi hitrost zaklopa, odprtost zaslonke, moč fleša in ostale funkcije in dopišite ali fotko kako popravite-sem sodi tudi izrez.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #36 : 30 Avgust 2007, 22:37:01
Misliš?Imam občutek da od teh ki tukaj debatirajo še najbol ti...meni je tudi naravno bolj všeč.Pač različni okusi in ne moreš nekomu visljevat "da je najbolša fotka tista,ki je v photoshopu zrihtana".Če mu ni včem,mu ni.Če je tebi,ni nujno da je vsem...tako to je ;)

in kdo komu kaj vsiljuje? A sem ti rekla, da ti more bit všeč, če ne te ubijem al kaj? ::)
Pa, ti ne strmiš h poplnosti...hmm..ti bi raje živela v baraki kot v eni popolno lepi hiški ob morju..ti rajši gledaš enega tipa, ki ti ni všeč kot nevem kakšnega super lepega igralca(primer)..ti si rajši v lj kot na kakšnem popolnem otočku s palmami.. ::)se mi zdi. 8)..aja tole zadnje  je letelo na tisto kar je s črno označeno v citatu.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #37 : 30 Avgust 2007, 22:41:44
Ja samo si je treba priznat, da so tiste lepše. ;)


izraz 'lepo' je zelo relativno.....        vsak po svoje pojmuje pomene 'lepega'..    je 'lepo' popolna usklajenost, popolne barva, popolna popolnost?   Ali je 'lepo' nekaj tudi kar ustvariš sam in si ponosen ker ni treba popravljat da je vseeno čudovito  ;)   tako kot ima vsak svoje poimenovanje 'lepega' (jaz imam raje naravne fotke, tudi borderji so mi lepši od kitajskih golih psov,...     nekdo drug pa bo rekel ah kaj js bluzim - ti psi so lepi, itd...)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #38 : 30 Avgust 2007, 22:45:44
in kdo komu kaj vsiljuje? A sem ti rekla, da ti more bit všeč, če ne te ubijem al kaj? ::)
Pa, ti ne strmiš h poplnosti...hmm..ti bi raje živela v baraki kot v eni popolno lepi hiški ob morju..ti rajši gledaš enega tipa, ki ti ni všeč kot nevem kakšnega super lepega igralca(primer)..ti si rajši v lj kot na kakšnem popolnem otočku s palmami.. ::)se mi zdi. 8)..aja tole zadnje  je letelo na tisto kar je s črno označeno v citatu.


popolno hiško ob morju ti lahko tsunami zruši,  super igralci(primer) imajo v večini primerov pokvarjeno psiho, , na otočku s palmami pa je popolna samota s pajki in strupenimi rečmi. Tako  8)     dost off-topic, samo primerjava pojmovanja 'lepega'..   saj pa ni popolnost vedno lepa

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #39 : 30 Avgust 2007, 22:48:33

Pa, ti ne strmiš h poplnosti...hmm..ti bi raje živela v baraki kot v eni popolno lepi hiški ob morju..ti rajši gledaš enega tipa, ki ti ni všeč kot nevem kakšnega super lepega igralca(primer)..ti si rajši v lj kot na kakšnem popolnem otočku s palmami.. ::)se mi zdi. 8)..

Ne maram morja,čeprav je vsem tako popoln,izberem gor ;).Super lep igralec?Pa je popolen?Čisto,čisto?Karakterno,vizualno,vse?Ne verjamem...oteček s palmami...spet morje.Vidš,tebi je popolno,meni pa ni.In se popolnoma podpišem pod post Jane*.

In ne strmim vedno in povod h popolnosti.Saj tiste male napakice delajo stvari edinstvene.Mogče tista ne čisto prava svetloba naredi sliko edinstveno,popolno.Točno take ne bo naredil nihče!In to je zame tista popolnost-edinstvenost...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #40 : 30 Avgust 2007, 22:50:47
Ne maram morja,čeprav je vsem tako popoln,izberem gor ;).Super lep igralec?Pa je popolen?Čisto,čisto?Karakterno,vizualno,vse?Ne verjamem...oteček s palmami...spet morje.Vidš,tebi je popolno,meni pa ni.In se popolnoma podpišem pod post Jane*.

In ne strmim vedno in povod h popolnosti.Saj tiste male napakice delajo stvari edinstvene.Mogče tista ne čisto prava svetloba naredi sliko edinstveno,popolno.Točno take ne bo naredil nihče!In to je zame tista popolnost-edinstvenost...

Đizs a se morš lih na vsako besedo obest..kokr vidš sem napisala v oklepajo primer..se pravi je lahko hiška v gorah, zarad mene lahko tut na antarktiki, kaj jaz vem kje je tebi popolno..hotela sem samo povedat, da bo vsak izbral tisto varjanto, ki je tebi popolna..al boš zbrala kolibo namestu lepe hiške bilo kje že..



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #41 : 30 Avgust 2007, 22:51:39

In ne strmim vedno in povod h popolnosti.Saj tiste male napakice delajo stvari edinstvene.Mogče tista ne čisto prava svetloba naredi sliko edinstveno,popolno.Točno take ne bo naredil nihče!In to je zame tista popolnost-edinstvenost...

Se podpišem 8) .

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #42 : 30 Avgust 2007, 22:51:52
Ne maram morja,čeprav je vsem tako popoln,izberem gor ;).Super lep igralec?Pa je popolen?Čisto,čisto?Karakterno,vizualno,vse?Ne verjamem...oteček s palmami...spet morje.Vidš,tebi je popolno,meni pa ni.In se popolnoma podpišem pod post Jane*.

In ne strmim vedno in povod h popolnosti.Saj tiste male napakice delajo stvari edinstvene.Mogče tista ne čisto prava svetloba naredi sliko edinstveno,popolno.Točno take ne bo naredil nihče!In to je zame tista popolnost-edinstvenost...

Take, ki jo ti v fotošopu potem popraviš tut ne. ::)



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #43 : 30 Avgust 2007, 22:53:15
Ej punce...tole ne spada več v tole temo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 30 Avgust 2007, 22:53:42
"Malo" ste zašle ;)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #45 : 30 Avgust 2007, 22:54:10
Se podpišem 8) .

A pa dej, narediš zabavo za sorodnikovo 50 letnico naprimer in vse ful lepo pripraviš in hočeš, da bo vse popolno kot si si zamislila in potem se zgodi napakica (zlomiš si nogo recimo) in to bo superr ane. valda, da potem ko ti kaj ne rata rečeš nobody´s perfect..



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #46 : 30 Avgust 2007, 22:54:46
"Malo" ste zašle ;)

Ja vem, kar krepko..pa sej se lahko zbirše al pa kaj, tole itak ne pelje nikamor. :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #47 : 30 Avgust 2007, 22:55:10
Take, ki jo ti v fotošopu potem popraviš tut ne. ::)

Pa ti in tvoj photoshop.Bi človek pomislil,da is ga ti ustvarila ;).Slika,ki je poravljena ni več edinstvena,je kopija edinstvene.Vsaj zame.

Ninci,čisto smo zabluzili.Nas lahko prestaviš bilokam? :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #48 : 30 Avgust 2007, 22:56:09
Pa ti in tvoj photoshop.Bi človek pomislil,da is ga ti ustvarila ;).Slika,ki je poravljena ni več edinstvena,je kopija edinstvene.Vsaj zame.

Ninci,čisto smo zabluzili.Nas lahko prestaviš bilokam? :-[

Kopija je enaka originalu..obdelana fotka pa ni.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #49 : 30 Avgust 2007, 23:01:35
A pa dej, narediš zabavo za sorodnikovo 50 letnico naprimer in vse ful lepo pripraviš in hočeš, da bo vse popolno kot si si zamislila in potem se zgodi napakica (zlomiš si nogo recimo) in to bo superr ane. valda, da potem ko ti kaj ne rata rečeš nobody´s perfect..


pa ne smeš vedno stremet za popolnim.. potem so manjša razočaranja...

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #50 : 30 Avgust 2007, 23:01:46
A pa dej, narediš zabavo za sorodnikovo 50 letnico naprimer in vse ful lepo pripraviš in hočeš, da bo vse popolno kot si si zamislila in potem se zgodi napakica (zlomiš si nogo recimo) in to bo superr ane. valda, da potem ko ti kaj ne rata rečeš nobody´s perfect..
Ja,pa kaj potem.Skoraj nobena zabava ni popolna...

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #51 : 30 Avgust 2007, 23:02:59
Ja,pa kaj potem.Skoraj nobena zabava ni popolna...

Ja predvidevam, da ti ne bo všeč, da ni tako kot si si predstavljala..vsveda preživiš in rečeš, da bo boljše drugič samo všeč ti pa še vseeno ne bo.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #52 : 30 Avgust 2007, 23:08:21
Kopija je enaka originalu..obdelana fotka pa ni.


mhm ko sam narediš fotko bo samo ena sama edinstvena, pa če se 100000000x poskušaš narest enako..   če pa tale original popravljaš s photoshopom bojo pa tudi nastale neštete variante originala..  ampak v tem svetu številk lahko točno izdelaš še eno tako enako obdelano fotko že to je dovolj da zadeva ne spada več pod unikat.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #53 : 30 Avgust 2007, 23:09:32
Ja predvidevam, da ti ne bo všeč, da ni tako kot si si predstavljala..vsveda preživiš in rečeš, da bo boljše drugič samo všeč ti pa še vseeno ne bo.


emm  moraš vključit svojo domišljijo in iz raznih situacij potegnit najboljše..  pač obrneš zabavo npr. tako da bo ustrezala razmeram. Kje pa piše da se potem vseeno ne moreš fajn met?   Always look on the bright side of life...   :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #54 : 30 Avgust 2007, 23:11:50
Mogoče mi res ne bo zelo zelo všeč,vendar všeč mi pa bo.Že to,da vložiš trud in na koncu še kar u redu izpade je zame zelo dobro.Če pa je popolno je sploh super,vendar poplno ni zmeraj in nikoli ne veš kdaj se bo kje zalomilo(tam kjer si najmanj pričakoval),vendar včasih prav te napakice zaznamujejo zabavo.Recimo če bi si polomila nogo,je že res da ne bi mogla plesat,vendar bi bilo zelo zanimivo in vsi bi se spominjali zabave na kateri sem imela zlomljeno nogo ali pa se je kaj drugega zalomilo...
Ponavadi so ravno majhne zabave brez pompoma najbolj uspešne...

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #55 : 30 Avgust 2007, 23:16:13
Mogoče mi res ne bo zelo zelo všeč,vendar všeč mi pa bo.Že to,da vložiš trud in na koncu še kar u redu izpade je zame zelo dobro.Če pa je popolno je sploh super,vendar poplno ni zmeraj in nikoli ne veš kdaj se bo kje zalomilo(tam kjer si najmanj pričakoval),vendar včasih prav te napakice zaznamujejo zabavo.Recimo če bi si polomila nogo,je že res da ne bi mogla plesat,vendar bi bilo zelo zanimivo in vsi bi se spominjali zabave na kateri sem imela zlomljeno nogo ali pa se je kaj drugega zalomilo...
Ponavadi so ravno majhne zabave brez pompoma najbolj uspešne...

That`s what i`m talking about. 8)

jana* si prepričana, da lahko ravno tako obdelavo nardiš? Ker Ps ima čez miljardo funkcij in mogoče ti ne bo uspelo spet tapravih nastavitev naštimat..



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #56 : 30 Avgust 2007, 23:23:27
That`s what i`m talking about. 8)

jana* si prepričana, da lahko ravno tako obdelavo nardiš? Ker Ps ima čez miljardo funkcij in mogoče ti ne bo uspelo spet tapravih nastavitev naštimat..

mhm vse te funkcije imajo neke številke in je nek procent možnosti narediš enako  ;)   pri naravnem pa niti tistega enega procenta ne more bit ker tam ni številk - da ko boš rek osvetlitev za 5% višja..  heh. Ne bo. Številke so pa številke a ne, na njih lahko vplivamo in jih spreminjamo po dolgem in počez, lahko tudi enako.

ps. - mogoče ni nemogoče  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #57 : 30 Avgust 2007, 23:27:12
mhm vse te funkcije imajo neke številke in je nek procent možnosti narediš enako  ;)   pri naravnem pa niti tistega enega procenta ne more bit ker tam ni številk - da ko boš rek osvetlitev za 5% višja..  heh. Ne bo. Številke so pa številke a ne, na njih lahko vplivamo in jih spreminjamo po dolgem in počez, lahko tudi enako.

ps. - mogoče ni nemogoče  ;)

Sicer nevem po kakšnih številkah je ps narejen, ker ga nimam doma samo vem pa da si boš morala kar dost zapomnit kaj si vse spremenila, da bo isto ratalo.

Vglavnem obdelana fotka še vedno ni kopija originala. ;)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #58 : 30 Avgust 2007, 23:35:36
En primer:
če si na listek napišeš kaj si naredil pri eni sliki(s fotošopom) boš to seveda lahko naredil še 1ooox.
če si pa na listek napišeš kdaj si to slikala kateri dan,točno,minuta,sekunda,itd. in naslednje leto to ponoviš ne bo enako.
Narava se ne ponavlja.Vsaka sekunda je edinstvena.
Fotošop pa lahko ponavljaš,če le imaš določene podatke.Že mogoče,da je tista slika,ki jo narediš s fotošopom edinstvena,vendar lahko nekdo s pravimi podatki naredi isto(če ima isto začetno sliko).

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #59 : 30 Avgust 2007, 23:42:16
Začetna slika je še vedno tvoje delo, in to da jo nekdo drug obdela tega dejstva ne spremeni.