Naravno : Umetno

Mucika · 24006

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #60 : 31 Avgust 2007, 00:03:32
Zanimiva debata

Stremenje k popolnosti - ja po eni strani. Ampak kaj je popolno in lepo? Vsak ima svoje. Ena redkih stvari ki se jih iz sociologije še spomnim je ta, da je lepota relativen pojem in da njeno nasprotje ni "grdo", ampak da nima nasprotja - ker e bo vsak odločil zase

Mene spomni na reklamo za dove.
Pege - nekaterim so všeč, drugi bi jih najraje izbrisali iz fotografije. Kaj je zdaj bolje - naravno ali umetno?

Nekaterim je všeč, da ima pes na fotki med tekom zamegljene noge - drugi bi raje videli čistost slike.

Velikih popravkov tudi s photoshopom ne moreš delat, oz. ostanejo očitne sledi. Če so popravki mali, jih pa neprofesionalno oko ponavadi ne opazi.

Jaz delam popravke na fotkah. Ponavadi tiste ta velike ala odstranitev motečega elementa iz ozadja. Ampak pogosteje pa tako fotko zavržem in ni objavljena nikjer. Ker zame fotka izgubi svoj čar. Recimo moja fotka ledenega kristala na pajčevini. Lepa pozicija kristalčka, dobro zamegljeno ozadje, lep kontrast - ampak ups pajčevina se zelo zelo slabo vidi. Če bi jo dorisala bi zame fotka izgubila čar. Ker nikoli in nikdar nebi zadela tiste pretanjenosti pajčevine kot jo vidimo v naravi

sto ljudi sto čudi (za razliko od Tosy so meni kitajci bolj všeč kot večina borderjev  :P ;))

Če se moram odločit za kaj sem  - natur ali popravljene - bom rekla odvisno od primera, marsikdo bi se odločil isto ampak ne za iste fotke  ;)

A in profi fotografi - poznam enega, ki svojih fotk ne obdeluje - zgubi na kvaliteti ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #61 : 31 Avgust 2007, 00:07:00
Zanimiva debata

Stremenje k popolnosti - ja po eni strani. Ampak kaj je popolno in lepo? Vsak ima svoje. Ena redkih stvari ki se jih iz sociologije še spomnim je ta, da je lepota relativen pojem in da njeno nasprotje ni "grdo", ampak da nima nasprotja - ker e bo vsak odločil zase

Mene spomni na reklamo za dove.
Pege - nekaterim so všeč, drugi bi jih najraje izbrisali iz fotografije. Kaj je zdaj bolje - naravno ali umetno?

Nekaterim je všeč, da ima pes na fotki med tekom zamegljene noge - drugi bi raje videli čistost slike.

Velikih popravkov tudi s photoshopom ne moreš delat, oz. ostanejo očitne sledi. Če so popravki mali, jih pa neprofesionalno oko ponavadi ne opazi.

Jaz delam popravke na fotkah. Ponavadi tiste ta velike ala odstranitev motečega elementa iz ozadja. Ampak pogosteje pa tako fotko zavržem in ni objavljena nikjer. Ker zame fotka izgubi svoj čar. Recimo moja fotka ledenega kristala na pajčevini. Lepa pozicija kristalčka, dobro zamegljeno ozadje, lep kontrast - ampak ups pajčevina se zelo zelo slabo vidi. Če bi jo dorisala bi zame fotka izgubila čar. Ker nikoli in nikdar nebi zadela tiste pretanjenosti pajčevine kot jo vidimo v naravi

sto ljudi sto čudi (za razliko od Tosy so meni kitajci bolj všeč kot večina borderjev  :P ;))

Če se moram odločit za kaj sem  - natur ali popravljene - bom rekla odvisno od primera, marsikdo bi se odločil isto ampak ne za iste fotke  ;)

A in profi fotografi - poznam enega, ki svojih fotk ne obdeluje - zgubi na kvaliteti ;)

Ja vem, samo sem prepričana, da bi vsak raje živel recimo v lepi družinski hiški, ki na slikcah izgleda popolno kot pa v eni kolibi, ki na slikcah izgleda kot da se bo lihkar podrla. ;)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #62 : 31 Avgust 2007, 00:27:51
Ja vem, samo sem prepričana, da bi vsak raje živel recimo v lepi družinski hiški, ki na slikcah izgleda popolno kot pa v eni kolibi, ki na slikcah izgleda kot da se bo lihkar podrla. ;)
Samo tale primer ni ravno dober primer.Ker pri fotošopu se gre,da ti nekaj kar je naravno spremeniš oz.polepšaš,vendar pa v resnici je še vedno podobno naravni sliki ne pa fotošopu(no to sem zdaj povedala če res zelo pretiravaš s fotošopom).
Pa itak če bi na slikcah izbiral in bi videl lepo hiško pa kolibo in bi se odločil za lepo hiško,potem bi pa tja prišel pa bi bil kar pred eno kolibo.
Torej je bolje,da ti slike prikažejo resničnost ne pa eno popolnost,saj je brezveze,da nasedeš na to lepoto,ki je v resnici sploh ni.
Nobody's perfect.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #63 : 31 Avgust 2007, 00:33:21
Zakaj bi bila pa kar ena koliba? Saj ne moreš s fotošopom iz slona, muhe narest. :D (iz kolibe, vilo lol)
Drugač pa v mojem primeru itak ni bilo nič mišljeno, da je tista hiška obelana(slikca) to sta 2 različni hiši btw in tista je resnično taka..hehe smo se mal narobe razumel..moj primer nima veze s fotošopom ampak je življenski in se nanaša na popolnost. ;)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #64 : 31 Avgust 2007, 09:25:07
Popolnosti ni ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #65 : 31 Avgust 2007, 10:49:08
Popolnosti ni ;)

Bravo!!!!

Ko si omenjala popolno zabavo.Pa veš koliko časa,denarja in živcev bi namenil tisti popolni zabavi?Ko bi lahko užival v eni povprečni in ne samo gledal kje se bo kaj zalomilo na popolni zabavi.

Zakaj bi si želela,da šolanje izveden popolno?Važno mi je,da lepo zvozim in vse dokončam...
Zakaj bi želela popolno ljubezen?Si predstavljata kakšen dolgčas bi bil to...nobenih zapletov,nobenih presenečenj,nobenih prepirov.Važno da nama je skupaj lepo pa čeprav nisva popolna
Zakaj bi želel popolno družino?Pa saj ravno tista nepopolnost popestri dneve
Zakaj bi želel popolne prijatelje?Potem bi bilo vseeno,če jih ne bi imela saj bi jih do pikice natančno poznala.Tako pa jih spoznavam vsak dan,vsako sekundo mojega življenja...

Poznate pesem Adija Smolarja "živele razlike"?V refrenu poje

Bi taka veza bla idealna,
originalna pa več ne bi bla
oba popolna in preudarna
nikol se ne bi več odkrivala...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #66 : 31 Avgust 2007, 15:26:19
Popolnosti ni ;)

Jo pa še vedno vsi iščejo. ;)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #67 : 31 Avgust 2007, 16:16:20
Jo pa še vedno vsi iščejo. ;)

Mislim da jo od tukaj iščeš samo ti  ;)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #68 : 31 Avgust 2007, 16:31:26
Jaz sem govorila o fotografijah..za druge stvari pa ti neveš, če jo jaz iščem ali pa ne. ;)



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #69 : 31 Avgust 2007, 16:33:18
Sej ni rekla da ve,rekla je da misli.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #70 : 31 Avgust 2007, 16:59:46
Ja, samo nevem na podlagi česa bi to lahko sklepala.(sebe namreč nikjer nikol nisem omenjala ::)) ;)



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #71 : 31 Avgust 2007, 17:35:23
Mucika, pri tvojih letih marsikdo išče popolnost.... z leti pa ugotoviš, da v vsakdanjem življenju je ni, ne obstaja in da te lahko osrečuje mala malenkost, ki lahko pomeni tudi popolnost.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #72 : 31 Avgust 2007, 17:49:04


sto ljudi sto čudi (za razliko od Tosy so meni kitajci bolj všeč kot večina borderjev  :P ;))

Če se moram odločit za kaj sem  - natur ali popravljene - bom rekla odvisno od primera, marsikdo bi se odločil isto ampak ne za iste fotke  ;)

A in profi fotografi - poznam enega, ki svojih fotk ne obdeluje - zgubi na kvaliteti ;)


popravek - za razliko od Jane*   ;)  sem tale primer jaz dala ko sem razlagala o relativnosti 'lepega'  ::)   pa ok ni panike.





Res se pridružujem tistim, ki pravijo da bi bilo življenje v popolnosti nezanimivo, bedno, monotono, itd...    ravno tista nepričakovana naključja, ki jih ne predvidevaš ti popestrijo dan. Neumnost bi bilo vse do potankosti splanirat (namreč popolno itq nikoli ne bo, sploh pa ne za vse, in če stremiš samo k popolnosti, so potem razočaranja toliko večja ko priletiš nazaj na trdna tla in ti nekdo drug pač pove svoje mnenje - npr. na 'popolni zabavi' sem se počutil bedno ker se nisem mogel dovolj sprostiti bilo je preveč folka, alpa kaj js vem, pač primer)



Bravo!!!!

Ko si omenjala popolno zabavo.Pa veš koliko časa,denarja in živcev bi namenil tisti popolni zabavi?Ko bi lahko užival v eni povprečni in ne samo gledal kje se bo kaj zalomilo na popolni zabavi.

Zakaj bi si želela,da šolanje izveden popolno?Važno mi je,da lepo zvozim in vse dokončam...
Zakaj bi želela popolno ljubezen?Si predstavljata kakšen dolgčas bi bil to...nobenih zapletov,nobenih presenečenj,nobenih prepirov.Važno da nama je skupaj lepo pa čeprav nisva popolna
Zakaj bi želel popolno družino?Pa saj ravno tista nepopolnost popestri dneve
Zakaj bi želel popolne prijatelje?Potem bi bilo vseeno,če jih ne bi imela saj bi jih do pikice natančno poznala.Tako pa jih spoznavam vsak dan,vsako sekundo mojega življenja...

Poznate pesem Adija Smolarja "živele razlike"?V refrenu poje

Bi taka veza bla idealna,
originalna pa več ne bi bla
oba popolna in preudarna
nikol se ne bi več odkrivala...

in T.M.T, popolnoma se podpišem se pod tvoj prispevek  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #73 : 31 Avgust 2007, 18:09:09
Mucika, pri tvojih letih marsikdo išče popolnost.... z leti pa ugotoviš, da v vsakdanjem življenju je ni, ne obstaja in da te lahko osrečuje mala malenkost, ki lahko pomeni tudi popolnost.

Mene bo popolnost na fotografijah vedno očarala..za ostalo pa itak nevem kje sem kaj omenila.(kar se mene tiče)
Sicer pa..ljudje so pač taka bitja, ki težijo k popolnosti, čeprav vedo, da je nikoli ne bodo našli..pisat je lahko,to tudi upoštevat pa nekaj drugega.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #74 : 31 Avgust 2007, 18:17:15
Mene bo popolnost na fotografijah vedno očarala..za ostalo pa itak nevem kje sem kaj omenila.(kar se mene tiče)
Sicer pa..ljudje so pač taka bitja, ki težijo k popolnosti, čeprav vedo, da je nikoli ne bodo našli..pisat je lahko,to tudi upoštevat pa nekaj drugega.

pa ne vsi   ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #75 : 31 Avgust 2007, 18:18:23
Ja no, vsak zase ve kdo..jih je pa kar precej. ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #76 : 31 Avgust 2007, 18:19:46
če vsak zase ve kaj in kako..   kako potem ti veš da ostali stremijo k popolnosti?  Potemtakem lahko govoriš le za sebe...

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #77 : 31 Avgust 2007, 18:21:03
Ker na tem svetu ne poznam samo sebe?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #78 : 31 Avgust 2007, 18:26:16
Ja no, vsak zase ve kdo..jih je pa kar precej. ;)


sj si sama rekla  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #79 : 31 Avgust 2007, 18:39:35
Ja, vsak zase ve..če pa tudi tebi kdo pove potem tudi ti veš..vsak zase pa najbolje ve.



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #80 : 31 Avgust 2007, 21:26:58
Popolnosti ni ;)
Jo pa še vedno vsi iščejo. ;)
Nekateri ljudje so zadovolni če ni vse popolno. Nič ni popolno. Najlepše so tiste slike, ki niso obdelane. Vsaj meni so. Če ti sliko obdelaš [Photoshop, PhotoFiltre, Picassa, ACD Photo Editor itd..] je mogoče res lepša.

Ampak to ni več kako dobro znaš fotografirati ker vse napake odstraniš ampak že kako dobro znaš sliko obdelati. [Vsaj zame]

Ko je obdelana je čisto drugačna od originala. Če znaš lepo fotografirati že sam veš katere nastavitve moraš uporabiti, kakšna osvetlitev bo najboljša itd. in to narediš pred fotografiranjem ne pa da potem sliko ful obdelaš in jo razkazuješ kako profesionalno znaš fotografirati.

ljudje so pač taka bitja, ki težijo k popolnosti, čeprav vedo, da je nikoli ne bodo našli..pisat je lahko,to tudi upoštevat pa nekaj drugega.
pa ne vsi   ;)
Vsi res ne, ampak glede na ta način kako pišeš bi rekla da ravno ti iščeš popolnost. A misliš da tvoje slike pa so popolne? Če tako iščeš popolnost dvomim da jo boš našla. Tudi igralke niso popolne. Ko nimajo ličil na sebi se na cesti še obrnil nebi za njo, ko pa je namazana je pa čisto drugačna ampak še vedno ne popolna. Vsaka ima kako napako [mozolji, celulit, brazgotina itd.] Če bi bil vsak dan popolen in nebi bilo nobenih presenečenj bi bilo dolgočasno. Vsi bi bili enaki. Spet dolgočasno. Vsak ima svoj stil fotografiranja in vsakemu so všeč druge stvari. Tudi tiste slike ki se tebi zdijo popolne, nekomu niso niti malo všeč. Kako pa je bilo takrat ko niso imeli vseh teh programov za obdelavo slik? Vseeno so jih objavili in te slike so vsi občudovali. Tudi življenje ni popolno in nekatrim je tako všeč. In nikjer ni pisalo da bi morali za natečaj poslati obdelane fotografije. Velika večina nas sodeluje zato ker mu je to všeč, ker rad fotografira in ne zato da bi razkazoval svoje fotografije češ kako so pa moje dobre [ps.: obdelane so.].

Vsak lahko sliko obdela, da je lepša. Ne more pa je tako, da je popolna. Tudi najbolj priznanim fotografom ne rata vedno narediti lepo sliko. Nekaterim pa je lepša, če je naravna brez da bi jo obdelal in take fotografije so saj meni najlepše. In nerečem da so moje slike popolne. Niso, vem da ne. Ampak všeč so mi take kot so.

Lp. Tea


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #81 : 31 Avgust 2007, 21:33:22
Jo pa še vedno vsi iščejo. ;)

Nekateri ljudje so zadovolni če ni vse popolno. Nič ni popolno. Najlepše so tiste slike, ki niso obdelane. Vsaj meni so. Če ti sliko obdelaš [Photoshop, PhotoFiltre, Picassa, ACD Photo Editor itd..] je mogoče res lepša.

Ampak to ni več kako dobro znaš fotografirati ker vse napake odstraniš ampak že kako dobro znaš sliko obdelati. [Vsaj zame]

Ko je obdelana je čisto drugačna od originala. Če znaš lepo fotografirati že sam veš katere nastavitve moraš uporabiti, kakšna osvetlitev bo najboljša itd. in to narediš pred fotografiranjem ne pa da potem sliko ful obdelaš in jo razkazuješ kako profesionalno znaš fotografirati.
pa ne vsi   ;)

Vsi res ne, ampak glede na ta način kako pišeš bi rekla da ravno ti iščeš popolnost. A misliš da tvoje slike pa so popolne? Če tako iščeš popolnost dvomim da jo boš našla. Tudi igralke niso popolne. Ko nimajo ličil na sebi se na cesti še obrnil nebi za njo, ko pa je namazana je pa čisto drugačna ampak še vedno ne popolna. Vsaka ima kako napako [mozolji, celulit, brazgotina itd.] Če bi bil vsak dan popolen in nebi bilo nobenih presenečenj bi bilo dolgočasno. Vsi bi bili enaki. Spet dolgočasno. Vsak ima svoj stil fotografiranja in vsakemu so všeč druge stvari. Tudi tiste slike ki se tebi zdijo popolne, nekomu niso niti malo všeč. Kako pa je bilo takrat ko niso imeli vseh teh programov za obdelavo slik? Vseeno so jih objavili in te slike so vsi občudovali. Tudi življenje ni popolno in nekatrim je tako všeč. In nikjer ni pisalo da bi morali za natečaj poslati obdelane fotografije. Velika večina nas sodeluje zato ker mu je to všeč, ker rad fotografira in ne zato da bi razkazoval svoje fotografije češ kako so pa moje dobre [ps.: obdelane so.].

Vsak lahko sliko obdela, da je lepša. Ne more pa je tako, da je popolna. Tudi najbolj priznanim fotografom ne rata vedno narediti lepo sliko. Nekaterim pa je lepša, če je naravna brez da bi jo obdelal in take fotografije so saj meni najlepše.

Lp. Tea

Se popolnoma podpišem pod tale komentar!
Lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #82 : 31 Avgust 2007, 21:41:59
Chanel na zunanje dejanike ti ne moreš vplivat in posledično ne na to, da bo vse vredu na fotki, zato obstajajo programi za obdelavo, ki to odpravijo in potem je slikca sploh super..nima pa en, ki nima pojma o fotografiji kej delat v ps-ju s svojo fotko, ker jo lahko obdela tako ali drugače pa ne bo super.

Vsi res ne, ampak glede na ta način kako pišeš bi rekla da ravno ti iščeš popolnost. A misliš da tvoje slike pa so popolne?

predvidevam, da je to letelo name, čeprav jaz ni sem tistega napisala..sicer nevem kako lahko predvidevaš, da jaz iščem popolnost ker kolikor vem se ne poznava ::), pa tudi kot sem že stokrat napisala (samo smola, če prebereš samo zadnji post, ker se ti ostalih ne da) nisem nikjer o sebi govorla, razen ko sem rekla da so mi lepše obdelane slikce..
Aja pa drugo..če mislim da so moje slike popolne..spet nevem od kje ti ta ideja, ker spet nevem kje sem to napisala?(sama sebe namreč nimam za profesionalnega fotografa) A mogoče meni računalnik sam piše poste, ki jih jaz ne vidim? ::)



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #83 : 31 Avgust 2007, 21:51:37
Na veliko večino stvari lahko vplivaš, če znaš. Tudi tist ki nima pojma lahko kaj naredi. Najbrš na samem začetku dela v ps-ju tudi ti nisi imela veliko pojma. Pa prebrala sem vse poste v tejle temi. Od kje mi ideja? V skoraj vsakem postu če ne dobesedno pa med vrsticami napišeš kako mora biti fotografija obdelana. Ali pa to kako si se odzvala na post od Kast-a kot da bi mogli vsi slike obdelat preden jih sploh kam pošlemo.

Lp.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #84 : 31 Avgust 2007, 22:12:00
Na vse ne moreš vedno.
Jaz ne delam v ps-ju.(čeprav spet ne razumem zakaj spet mene not tlačiš).
Iz slabe fotke tut ps ne more narest dobre. ne dela čudežev ampak samo popravlja.
Napisala sem, da je zame boljša obdelana ( lahko mi kopiraš kje vse piše da fotka mora bit obdelana, ker me zanima, če bo iz skoraj vsakega posta to). Pa tudi, če bi to napisala bi to letelo na fotografije, še vedno pa nevem od kod ti ideja, da iščem popolnost povsod..
Kast-a sem vprašala nekaj, nisem pa rekla da mora.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #85 : 01 September 2007, 10:21:27
Men pa je všeč če je obdelana slika.  ;D Ker pač zunaj ni vedno lepo vreme, ni vedno primerno svetlo. Jaz skor vedno dodam kontrast, da je vse bolj barvno. :)

Na seb pa si recimo pege prikrijem (z vsemi mogočimi funkcijami) itd.

Mucika ne bi smela reči da stremijo k popolnosti (ker je res ni, oziroma je za vsakega drugačna) ampak da vsak - čisto vsak - ni izjeme stremi k nečemu boljšemu. Pa ne tiče se to samo slik. Nekdo bi rad bil bolj suh, nekdo bi rad imel lepše pobarvano fasado, nekdo bi rad bil brez peg, da ne omenjam avtov, las, celo oči in še polno drugih reči.  8) Zdaj pa se naj javi nekdo ki si ne želi boljšega. Ki ne želi, da bi njegov pes vsaj na sliki zgledam lepši. Da bi mu dlaka zgledala bolj gosta. Da bi zgledala bolj črni in ne scufana.  :P


p.s. to so bli sam primeri. ne pravim da ma kdo scufanega psa.