Solastništvo

Dina · 48376

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #60 : 11 Oktober 2009, 19:14:34
mene pa zanima kako je s takim solastnistvom:vzreditelj proda mladice,nato ga kupita dva cloveka ki ga bosta imela pod solastnistvom!?!

nič posebnega ;) poznam tak primer in laufa super.



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 11 Oktober 2009, 19:37:15
aha hvala (pogoji in vse isto??)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #62 : 11 Oktober 2009, 19:41:14
vse je odvisno od dogovorov med vzrediteljem ter solastniki.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 12 Oktober 2009, 21:37:05
mene pa zanima kako je s takim solastnistvom:vzreditelj proda mladice,nato ga kupita dva cloveka ki ga bosta imela pod solastnistvom!?!

Čisto brez problema, imamo enega takega doma  :P
Pes kupljen v Nemčiji, pisan na dve psarni, živi pri meni in je mamin otrok, druga psarna ga samo uporablja kot plemenjaka, razstavljamo ga izmenično, kot nam znese, ostale stroške si delimo po sistemu nekaj ti in nekaj jaz in vse klapa, dam primer pač ne vem 1x en plača vzrejni pregled, drugi ga recimo pelje cepit. Aja, vsi dokumenti že od eksport rodovnika naprej so na obe psarni, kljub temu imamo še vedno vse napisano v pogodbi.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #64 : 28 Maj 2010, 21:26:55
Da malo osvežim to temo....
Mene pa zanima kako je s solastništvom, če psarna proda psa v solastništvo v drugo državo? Isto kot če bi bilo v isti državi ali drugače....Ne mislim glede same pogodbe ampak glede formalnosti (kaj piše na rodovniku, kako se prijavlja na razstave ipd). Hvala za odgovore!  :)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #65 : 28 Maj 2010, 22:30:52
Solastništvo za psa, ki gre v tujino je lahko urejeno le s pogodbo med lastnikom/solastnikom. Na rodovniku mora biti navedeno ime le enega. Na razstave ga lahko potem prijavljaš pod tem imenom.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #66 : 28 Maj 2010, 23:14:50
Solastništvo za psa, ki gre v tujino je lahko urejeno le s pogodbo med lastnikom/solastnikom. Na rodovniku mora biti navedeno ime le enega. Na razstave ga lahko potem prijavljaš pod tem imenom.
Hvala za odgovor....vidim pa da nisem dobro napisala zgoraj...kaj pa v primeru da se daje psico v solastništvo, se pravi da se želi da ko se jo bo parilo, da mladiči dobijo "priimek" po te psarni?  :-[



mišula

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 28 September 2015, 11:40:31
Zdravo,
 mene pa zanima če se lahko naredi solastništvo za psa, ki pač nima rodovnika in ni namenjen za razstave itd.. V smislu, da psa kupi par in sta lastnika oba? V primeru potovanj itd, da ne pride do problema, če je lastnik dalj časa odsoten in pes ostane pri drugem lastniku, na katerega pa lastništvo ni napisano. Se v takem primeru lahko uredi solastništvo?



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #68 : 28 September 2015, 13:41:29
V CRP je lastnik lahko le eden. V rodovniku vec. Kaksno imata pogodbo sklenjeno med sabo, je na njiju. Kako se jo bosta drzala, tudi.


majajama

  • *
    • Prispevkov: 93
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 28 September 2015, 15:07:28
Mogoče eno začetniško vprašanje - ali lahko pes potuje v tujino le s tisto osebo, ki je v pasjem potnem listu napisana kot lastnik?
Kaj pa, če potuje z drugo osebo? Mora lastnik napisati kakšno pooblastilo, podobno kot za otroke?



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 28 September 2015, 21:45:17
Če odpreš potni list, imaš na prvi strani prostor za vnos treh lastnikov. Vsaj v mojih je tako (pet danskih in en poljski)