Predstavitev pasme

ninci · 123421

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 21 Oktober 2005, 09:14:16
Včeraj pozno zvečer je bila objavljena prva predstavitev pasme. Zadeve smo se lotili malo drugače kot je naprimer zapisano v knjigah : velikost, teža, karakter, dlaka, ... in naprej naštevanje po alinejah.

Miša se je javila za predstavitev svoje pasme Mastino Napoletano oz. Neapeljski mastif in zadeva je izpadla takole : http://www.pesjanar.si/mnapoletano.htm

Jaz sem najprej opredelila opis na zgodovino, živeti z pasmo in POZOR! ki naj bi opisoval morebitne zdravstvene probleme. No pa je iz tega nastalo še par dodatnih točk zaradi boljše preglednosti.

Torej vsi, ki bi radi predstavii svojo pasmo mi predstavitev in slike lahko pošljete na [email protected].

Zahteve: da z predstavnikom te pasme živite, poznat standard, zdravstvene probleme pasme in nekaj malega o zgodovini.

Še nekaj punc sem prosila za predstavitev tako bodo upam, da v kratkem predstavljeni bullyi in bernci, Miša pa vam bo predstavila še  čivave. Za ostale pasme pa se lahko brez problema javite.

Upam, da vam je všeč :P

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #1 : 22 Oktober 2005, 15:30:01
Heh, jaz sem pa nekaj, kar spominja na predstavitev pasme napisala že v škote. ::)

lp, rina

Los je car!


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #2 : 23 Oktober 2005, 09:49:01
Želim se zahvaliti Nini in Črtu za pomoč pri oblikovanju predstavitve pasme mastino napoletano.
 Vam, dragi pesjanarji, pa bom hvaležna za vaša mnenja, kritike ali celo dodatna vprašanja, če jih imate.
Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 23 Oktober 2005, 09:57:56
Heh, jaz sem pa nekaj, kar spominja na predstavitev pasme napisala že v škote. ::)


Res je podobno ampak ker bi radi, da je potem vse na enem mestu, debata pa bo potekala naprej na forumu, lahko pripraviš tudi po vzorcu Miše predstavitev še za stran. Odločitev pa je tvoja ;)

Aja imamo tudi kandidata za Zlate prinašalce.

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 12 December 2005, 15:09:49
Tako , opisala bom cairn terrierja in nemškega ovčarja  ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 12 December 2005, 15:39:53
N potem bi pa tudi jazkatero pasmo opisala, mi je vseeno katero. ;) Katere so še proste?ZP-ji še so?
Pa še vprašanje lahko to kopiramo dol s trani in potem sestavimo pa slikice zraven in pošljemo? ??? ::)


Lp



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6 : 12 December 2005, 16:01:39



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 12 December 2005, 19:48:04
Aha, zelo dobro je tole pisanje, se še sam poglobiš v opis pasme, ki ga pa vsaj jaz že tako kar dobro poznam...Lahko jaz napišem opis za pasmo Tibetanski španjel?  :)

P.s. Glede slikic pa nisem strokovnjak...ali jih potem vidva pomagata urediti (tekst+slike+vsebino)? :-[

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 12 December 2005, 20:23:51
Aha, zelo dobro je tole pisanje, se še sam poglobiš v opis pasme, ki ga pa vsaj jaz že tako kar dobro poznam...Lahko jaz napišem opis za pasmo Tibetanski španjel?  :)

P.s. Glede slikic pa nisem strokovnjak...ali jih potem vidva pomagata urediti (tekst+slike+vsebino)? :-[

Tosy lahko. Za primer si vzemi tekst od Miše. Ti pošlješ tekst v Wordu in v mailu še slike, tvoje psičke. Tekst in sike pa potem itak urediva midva, ko objaviva na strani.

Lp nina



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 12 December 2005, 21:05:39
Hvala, sem iz vsega navdušenja že začela.. :) Sem si pa resnično vzela za vzor njen text in mi precej pomaga... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 13 December 2005, 20:28:35
evo!

jaz sem napisala opis za Samojeda zdaj samo še čakam, da mi ninci sporoči če je uredu napisano ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #11 : 13 December 2005, 21:44:09
Jaz pa nimam časa..se bom pa spravila zraven za vikend  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #12 : 14 December 2005, 10:21:27
A so bernci še prosti??Se javim,da napišem opis.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 14 December 2005, 10:23:31
A so bernci še prosti??Se javim,da napišem opis.

Je že rezervirano.

N potem bi pa tudi jazkatero pasmo opisala, mi je vseeno katero. ;) Katere so še proste?ZP-ji še so?

Jih je že LIZA rezervirala kar dolgo nazaj.

Lp nina



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #14 : 14 December 2005, 10:29:06
Hmmm,katite pasme so še proste?A je vseeno če od tistim pasem nimam slik(jih nism slikala sama),a jih lahko poberem z neke strani in dam link zraven??



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 14 December 2005, 10:57:55
Pasme, ki je nimaš po pravilih sploh ne moreš pripraviti, razen izjemoma, če te pasma res zanima in o njej veš veliko. Če je kakšna taka se mi javi na privat pa se bova zmenili.

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #16 : 16 December 2005, 23:11:32
Pri meni je v nastanku obširen opis novofundlandcev  :P

Samo še to mi prosim povej Ninci ali je možno da pesjanar deli opis z dvema stranema (torej se opis nahaja na pesjanarju, moji strani pa še na eni, ki je zaenkrat ne bom imenovala)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 17 December 2005, 09:25:13
Pri meni je v nastanku obširen opis novofundlandcev  :P

Samo še to mi prosim povej Ninci ali je možno da pesjanar deli opis z dvema stranema (torej se opis nahaja na pesjanarju, moji strani pa še na eni, ki je zaenkrat ne bom imenovala)?

Ja meni to, da je opis še kje ne predstavlja problema. Avtor si ti in imaš svoj prispevek pravico objaviti kjerkoli.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 20 December 2005, 18:17:50
Evo dodana je predstavitev o rottijih, ki jo je pripravila Bolha. V naslednjih dneh pa se ji bo pridružila še predstavitev o samojedih.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 20 December 2005, 18:19:05
Še link Rottweiler.

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #20 : 20 December 2005, 18:23:47
nina na mojo predstavitev se pa nič ne zanimaš  :'( :'( :'( :'( :'( :'( a je v pripravljanju za na stran? ???

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 20 December 2005, 18:25:23
nina na mojo predstavitev se pa nič ne zanimaš  :'( :'( :'( :'( :'( :'( a je v pripravljanju za na stran? ???

Prosim če še enkrat prebereš moje sporočilo

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 20 December 2005, 18:27:11
 :-X :-X :-X :-X :-X :-X obrosti prebrala sem samo prvi stavek  :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X zmeraj nekaj bleknem ko pa ni potrebno :-[ :-[ :-[

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #23 : 27 December 2005, 13:21:34
Kako napreduje opis samojeda?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #24 : 27 December 2005, 13:22:50
je že narejen  ;) samo ga mora dat nina še na stran  ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 27 December 2005, 13:24:49
No, ursa...čestitke... ;)

Pri TŠ-jih sem pa jaz skoraj konec...zdaj morem še zadnje poglavje napisat in porpraviti... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #26 : 29 December 2005, 10:03:04
ali lahko jaz opišem še Gordonovega setra ali pa Basenja?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #27 : 29 December 2005, 10:29:17
Evo samojed je objavljen Tukaj. Ursi hvala za tekst in Sammy za slike. Manjka še del "Kako živeti z ..." tao, da če bo kdaj imel kakšen lastnik pasme čas, se lahko doda ;)

Ursa trenutno z opisi počakaj, če se bo najprej javi kakšen lastnik pasme. Sicer si pa nabrala že kar precej točk ;)

Lp nina



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #28 : 29 December 2005, 11:01:19
Končno :). A lahko nekaj pripomnim? V bistvu je kar nekaj slovničnih napak ... Druga slikca je preveč stisnjena s strani in ga naredi za nekakšnega škota ... A se lahko zadnjo slikco zamenja? Oz. jo uredim malo drugače, ker tako ne more biti ...

A se lahko doda na koncu od kod so slike? Torej link do moje spletne strani (tako sva se tudi z Uršo zmenili) ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 29 December 2005, 11:03:18
Evo samojed je objavljen Tukaj. Ursi hvala za tekst in Sammy za slike. Manjka še del "Kako živeti z ..." tao, da če bo kdaj imel kakšen lastnik pasme čas, se lahko doda ;)

Ursa trenutno z opisi počakaj, če se bo najprej javi kakšen lastnik pasme. Sicer si pa nabrala že kar precej točk ;)

Lp nina

koliko točk pa zdaj dobim jaz? 3?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]