Magnetna Terapija

trigi · 16556

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 21 Oktober 2005, 10:59:49
Živjo

Pred parimi dnevi smo dobili ponudbo za oglaševanje na PeSjanarju in sicer za nakit ki služi kot magnetna terapija in imajo tudi nakit ki se ga lahko da na ovratnico da pomaga psu.
Par ljudi v Sloveniji naj bi to že poizkusilo na svojih psih, ker so imeli že pozitivne izkušnje pri sebi. In naj bi zlo pomagalo psom ki imajo določene zdravstvene težave z sklepi in take fore.
Mene pa zanima če je že kdo od vas poizkusil in če je, kakšne so njegove izkušnje.
Zanima pa me tudi kaj si vi mislite o tem? O magnetni terapiji namreč.

LP, Črt



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 21 Oktober 2005, 20:08:54
Načeloma takim zadevam ne verjamem. Je pa ponavadi tako. Če verjameš pomaga če ne pa ne. (Filozofsko povedano mislim da vsi veste kaj hočem povedat)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Oktober 2005, 15:24:48
   Moja stara mama ma neko zapesnico in ko jo da gor se ji roke čist nehajo trest :o Če bi mela moja Zoja kakšne probleme bi navsezadnje poskusila škodovat ne more. Podpiram pa isto teorijo kot ti Neyka.

                                                                           Z+Z



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 22 Oktober 2005, 16:05:13
Tudi moj dedi ima magnetno zapestnico.In če jo daš gor,prav čutiš da se nekaj dogaja(sem probala na svoji roki ;D ;)).In tudi njega ne bolijo roke,odkar ima to.verjetno tudi na psih deluje.

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 21 Februar 2006, 11:39:37
Živjo, kar se tiče zapestnic in tega....... ne verjamem.

Mamo doma blazino MRS. V prvi vrsti je namenjena ljudem, pomaga pa tudi živalim. Marsikdo si je že znjo olajšal raznorazne težave. Prijateljica je vozila nanjo psičko, ki je bila že zelo stara in boga, vedno ko je prišla z blazine pa je bila živahna. Emo sem tudi vozila na blazino: po odstranitvi slednikov in zdej po sterilizaciji. Pospešuje regeneracijo celic in s tem je celjenje ran hitrejše.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 21 Februar 2006, 11:46:56
Blazina MRS? Daj povej kaj več :D

Lp, Črt



alenka

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 21 Februar 2006, 12:17:46
Popravek ni MRS ampak terapija z magnetnim poljem (jst ji po domače rečem MRS).
 V bistvu je to cela znanost s katero se ukvarjajo v zdravstvenem centru za energetsko medicino na Dunaju in so na podlagi dolgoletnih raziskav izbelali blazino, ki z umetno napetostno tuljavo posnema naravni permanentni magnet (po domače magnetno polje zemlje). Magnetno polje pa vpliva na celice (koliko- odvisno od jakosti ki jo nastaviš). Posledice na telesu so: izboljšanje energetskega ravnovesja, pozitiven vpliv na vegetativni živčni sistem, izboljšanje prekrvavitve, izboljšanje koriščenja kisika iz rdečih krvnih telesc, pospešena regeneracija obolelega tkiva, regeneracija kostnega tkiva, Sproščanje Ca++ - kar pospeši presnovo in celične funkcije, direkten vpliv na hrustančne celice,..

Uporablja se tako pri ljudeh, kot pri živalih,
no to je čisto na kratko če pa koga zanima več: http://www.vita-life.com



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 20 November 2009, 02:44:03
Slucajno kdo uporablja magnetno lezisce pri kaksni starejsi zivali? Izkusnje?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 28 Februar 2011, 12:29:45
če nečesa ne razumeš še ne pomeni, da ne deluje ;) in ja, obveljalo je napačno prepričanje,da če v nekaj ne verjameš potem zagotovo ne deluje... to ni čisto res :) deluje, še kako deluje, ampak vsekakor tvoj um lahko znatno pripomore ali pa ovira(blokira) zadevo- ampak pri živalcah je na srečo drugače :)) one se ne branijo, ko rabijo pomoč  jo tudi hvaležno sprejmejo in ne ugotavljajo kakšno korist bodo imele od tega, in če so stroški povezani s tem upravičeni ipd kot ponavadi vidiš pri nas :)
Sama sem opazila vidno izboljšanje pri naših domačih živalih... tako na psihičnem kot fizičnem nivoju.
Zanimivo mi je tudi dejstvo, da živali, ki me ne poznajo (večinoma psi in mačke) rade pridejo k meni na ''terapijo''... sosedove, v veterinarski ambulanti, v parku... Živali te stvari ČUTIJO za razliko od nas, ki smo bolj sumničavi... ;) zadeva pa zgleda tako: žival se pritisne ob tvoje noge, roke, ali pa ti nasloni glavo v naročje... odvisno od tega, kje ima težave, traja minutko, včasih tudi dlje, nato odkorakajo svojo pot :) pač dobijo, kar so prišle iskat-energijo. one to poenostavijo. meni pa s tem polepšajo dan :)

da ne dolgovezim, partner izdeluje prenosne magnetne pulzerje, ki pomagajo za različne bolezni (sklepi, kosti, pljuča, srce,...) in pa elektrifikatorje krvi (sliši se grozno, pa je v bistvu zelo enostavna reč :) deluje pa tako- zeeelo poenostavljena razlaga- da pobija vse tujke v organizmu-bakterije, viruse..onemogoča razmnoževanje teh reči. v to kategorijo spadajo vse tegobe s klopnimi boleznimi, kugami, aidsom... seveda, je zelo priporočljivo, da žival preneha z zdravljenjem z uradno medicino- razlog je zelo preprost- uporaba pulzerja in elektrifikatorja bi povečala učinek zdravil vsaj za 10krat, kar je pa lahko že zelo nevarna doza...
poleg tega pa uporabljamo tudi koloidno srebro, ki prav tako pobija bakterije, efekt je praktično takojšen, zdravljenje se bistveno skrajša..

sama nimam nič proti uradni medicini, je potrebna, če nimaš na razpolago drugega,.. drugače pa je sama ne prakticiram- ne zase, ne za družino, ne za svoje živalce. je pač stvar osebne odločitve  :) mi je ne rabimo.

drugače pa zdravim večinoma brez napravic - s partnerjem sva reiki terapevta. uporabnost napravic? - ker ne morem bit na več koncih hkrati in ker imam samo dve roki, pacientov pa je ogromno- zato pulzerji, kot naši mali pomočniki. so prenosni in vedno na voljo  ;D
enkrat v prihodnosti odprem alternativno kliniko za male živalce, ko bo zakonodaja kaj bolj prizanesljiva do alternativnih načinov zdravljenja..  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 28 Februar 2011, 13:02:37
Mene samo zanima, kako te zadeve, ki "pobijajo vse tujke v organizmu", ločijo med dobrimi in slabimi tujki - npr. bakterijami, oz. kako ločijo "dobre" od "slabih" celic.



vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Februar 2011, 20:55:49
ja, pri koloidnemu srebru je problem, da v času terapije pobije tudi koristne bakterije v prebavnem traktu, ampak te probiotične kulture tako človek in žival lahko hitro nadomestijo s pravilno prehrano. ravnovesje se zelo hitro vzpostavi nazaj. preizkušeno :)
glede tega kako loči dobre od slabih, a to je mišljeno kako to,da ne ubije tudi tvojih celic?
na kratko povedano: naše telo ima že v osnovi določeno napetost oziroma tok, bolezen pride šele takrat ko v našem organizmu ni zadosti elektrike, ki bi pobijala vse te neželjene viruse in bakterije, ki so v našem okolju.
zeeelo poenostavljeno: ko dodaš našim celicam zadosten impulz elektrike se membrana močno nabije in s tem prepreči vdor virusum in bakterijam, ki v nasprotju z nami ne prenesejo tako visoke el. napetosti. lahk bi rekli da jim ne paše, pa grejo stran,ven iz telesa, al pa da jih 'skurimo'.

da pa ne bom zadeve narobe razlagala.. ker pač nisem znanstvenik ;) evo link, od tega izumitelja napravic bob beck

http://www.youtube.com/watch?v=MkCHrV6cCfw&feature=related



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Marec 2011, 10:58:32
vvv hvala za odgovor. Je bil za posplošeno razumevanje dovolj razumljiv.  ;)



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Junij 2011, 14:27:18
Mi že kak mesec testno uporabljamo magnetno blazino pri treh različnih psih in opažanja so zelo pozitivna. :)

Splošno počutje psov je boljše, težave, ki jih imajo sicer se v tem obdobju niso pojavljale (trkam na les ;)) pa tudi na splošno je njihova energijska raven vidno višja.

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Šapko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Januar 2015, 14:30:27
Hej.

je kaj novega na tem področju? Morda kdo s kakim novim izkušnjam, predlogi ...??

Kje se da nabavit te blazine? Kdo rabljeno prodaja?
Šapko ima težave v zadnjem delu. Sprobavamo tudi z osteopatijo.
Vsaj kar jst opazim so vbistvu bolj nihanja, je boljše, pa je spet slabše... nikol pa ni vsaj približno čisto ok.