konjsko meso

buc · 9571

buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
: 07 September 2007, 09:53:55
Mene pa zanima , kje bi lahko kupil konjsko meso za svojega psa na štajerskem? Ali pa kako srno povoženo, če je tu gor kaki lovec?
Če mogoče kdo ve naj javi prosim!?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 07 September 2007, 10:35:43
za divjačino se prijavi na lovski forum in tam vprašaj.Mislim, da imajo pogosto dosti mesa odpadnega in od povoza , ker večina lovcev kuha kar to za svoje pse.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #2 : 07 September 2007, 23:52:28
naj bolje da pokličeš naj bližje lovsko društvo ali pa jo sam povoziš  :P :P :P
samo je zelo drago, kar se popravila tiče


l.p.  :)


kateri konc štajerske pa misliš


malena3

  • Gost
Odgovori #3 : 08 September 2007, 00:04:58
No no Ajka..kakšni nasveti... ;D



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #4 : 08 September 2007, 00:12:57
malo heca pa brez zamere, ker sem na dobri poti da to lahko mene doleti koliko srn srečam na cesti domov dnevno po dve, drugače pa kakor sem rekel naj pokliče na prvo lovsko društvo ponavadi jih imajo tam nekje v hladilnikih.

pa še enkrat brez zamere, pač rad se mal pohecam  :P :P


l.p. :)


malena3

  • Gost
Odgovori #5 : 08 September 2007, 00:18:26
Ti se le pohecaj malo.
Tudi pri nas je veliko srn, ravno včeraj so se 4 pasle ob hiši.
Dobro da imamo visoko ograjo. >:D



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #6 : 08 September 2007, 00:22:39
To je nekaj za mojo Ajko  >:D spet bi glasilke treniral kajti srn pa videt ne sme je že živčna.
Malena od kod pa prihajaš ???


l.p. :)


malena3

  • Gost
Odgovori #7 : 08 September 2007, 00:23:36
Iz gorenjske. :P



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #8 : 08 September 2007, 00:26:45
enako potem jih bomo pa skupaj iskali (srne)  :P



l.p. :)

buc potem pa kar na Gorenjsko


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #9 : 08 September 2007, 10:42:23
zgleda da je zadnje čase konjsko meso zelo iskana roba
http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakronika/20070905_3104974.php

Upam, da se bo zadavil z njim  >:D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #10 : 08 September 2007, 11:54:29
Kaskaee, to sem zjutraj prebrala ob kavi v časopisu in res preseže vse meje dobrega okusa.

Mislim da sploh ne gre za to, da bi ga jedel, ampak je bilo treba nekaj novega ušpičiti da bomo v časopisu in pomembni. ::)
Ali pa skregani sosedje...



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #11 : 08 September 2007, 22:13:30
Isto sem prebral v novicah sam zdaj ne vem a je to bilo danes ali pa kakšen dan prej  ??? .Drugače pa res kurjo polt sem dobil ko sem bral članek,  >:( >:( naj hujše je bilo to ko je upisoval koliko krat so ga po glavi tepli preden je podlegel mislim  >:( >:( >:( >:( da to dost pove in upam da se buc ne zajebava na ta račun ker to tudi ni malo ni okusna fora.



l.p. :(


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 09 September 2007, 09:56:35
Ja Buc ne uberi taktike,da prideš do konjskega mesa tako kot jo je tisti v Novicah :(.Je sicer konjsko meso sv****** drago...

Čisto off topic.Mi lahko kdo skenira tiste Novice v katerih je bil ta članek.Jaz sem videla samo 1. stran :(.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 September 2007, 17:46:16
Vidim da sem sprožil naval neodobravanja! :( Nisem mislil da bi konje al pa srne klali zaradi mojega psa pa tudi jaz nebi šel tega naredit konju kar sem zdaj zvedel od vas-slovenske novice! preveč oimam rad živali da bi storil keri kaj, Mislil sem na konje, srne ki so bile povožene al pa so jih morali usmrtit zaradi kake zlomljene noge ali podobno...!!!
Ja verjetno bom res poklical v najbližje lovsko društvo. Sem iz okolice MB!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 10 September 2007, 08:31:35
Buc sja nisem mislila zlonamerno,bolj v hecu čeprav se ob takih dogodkih zgražam na veliko.

Kar se pa konjskega mesa tiče,lahko povrašaš tudi v klavnici,če ti prodajo kakšen kos...čeprav bi se bolje zmenil pri kakem kmetu (ki ti bo ceno še dodatno zasolil ;))

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #15 : 10 September 2007, 09:35:16
T.M.T. bom poiskal če imam še te novice pa ti jih bom poslal,samo če mi pošlješ naslov na moj e mail ali pa na zasebno sporočilo.Buc zanima me kakšno pasmo imaš in zakaj konjsko meso za psa??


l.p.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #16 : 10 September 2007, 10:24:04
Ajka ni mi jih potrebno pošiljati po pošti ;).Sem mislila,če ima kdo skener.Jih bom še zvohla pri kakšnem sorodniku ;).Hvala vseeno.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #17 : 11 September 2007, 13:36:47
ni kaj pa drugič  ;)


l.p.  :)


buc

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 September 2007, 14:10:57


   Odgovori z citatom
T.M.T. bom poiskal če imam še te novice pa ti jih bom poslal,samo če mi pošlješ naslov na moj e mail ali pa na zasebno sporočilo.Buc zanima me kakšno pasmo imaš in zakaj konjsko meso za psa??

Imam Nemšlko dogo! Dobro meso baje za rast mišičnega tkiva, isto kot goveje! To so seveda govorice zato sem s vprašanjem tudi mislil to , če ima kdo izkušnje z srnjinim mesom! prebavne motnje....




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #19 : 24 September 2007, 21:09:11
Buc ni potrebno.Sem že prebrala pri teti...na žalost.Brez komentarja :'(.

Kar se izkušenj s srnjinim mesom tiče.Naš je bil včeraj navdušen nad njim.Pa tudi kakec je bil vredu :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tjašica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 Maj 2013, 11:55:34
Pozdravljeni!
Zanima me, če kdo ve, kje na Štajerskem (Slovenske Konjice, Slovenska Bistrica, Celje, Maribor) bi se dalo dobiti konjsko meso - po možnosti domače (lahko pa tudi mesnice, trgovine). Potrebovali bi ga za našega višavca Pepija, ki ima poslabšano kri.

Hvala vsem za kakršen koli nasvet!

Tjaša in Pepi.