Kaj vzeti s sabo na dopust??

ninci · 15156

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 10 Junij 2005, 09:49:35
Evo bliža se čas dopustov (kljub tem nizkim temperaturam) in predvidevam, da bodo vaši pesjani dopustovali z vami.

Pa ker se vedno kaj pozabi, upam, da bomo skupaj uspeli sestaviti spisek stvari, ki jih ne smemo pozabit.

Mi bomo spakirali :
- pinceto za odstrajevanje klopov
- Eterično olje Sivke (za odganjanje klopov)
- posode za hrano ( tudi to smo že pozabili, ja  ::))
- igrače
- razkužilo (najbrž kar peroksid)
- sterilne gazice
- robčke za čiščenje ušes (mi uporabljamo kar Pampers ::) :P )
- krtačo
- pasje brisače
- potni list (če potujete čez mejo, mi bomo tokrat ostali na naši strani meje)

Sigurno smo kaj pozabili... :-\ tako, da nas lahko dopolnete

Lp nina








ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 14 Junij 2005, 16:44:04
Pesjani tistih, ki potujejte preko mej, v države EU ali na Hrvaško, potrebujejo:
-Evropski potni list (modra knjižica!)
-čip oz. rodovniški kužki dobro vidno tetovirno številko ( v tem primeru čip ni potreben, je pa priporočljiv, da vam na meji ne bodo komplicirali)
- psi morajo biti cepljeni proti steklini in morajo imeti opravljen veterinarski pregled o zdravju, ki je tudi zabeležen v potnem listu

Če potujete v Srbijo ali Črno goro, Anglijo, Malto,... mora imeti pes opravljene še titracijske teste na podlagi katerih se določi število protiteles proti steklini.

Lp nina 






mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 21 Junij 2005, 16:49:59
Mi bomo vzeli poleg nastetih stvari se:
-hrano (brikete + priboljske) ;D
-povodec in ovratnico
-pasjo prvo pomoc

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 21 Junij 2005, 20:25:40
Citiraj
-pasjo prvo pomoc

Kaj vse pa imaš v pasji prvi pomoči??


Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #4 : 21 Junij 2005, 22:16:38
Pasjo prvo pomoc lahko kupis v trgovinah za pse (mislim, da se lahko kupi tudi pri veterinarju) je pa podobno prvi pomoci za ljudi. Sama je sicer se nimam, sem pa nedavno nekje brala o tem in glede na to, da imam doma hiperaktivko, ki se vedno kje poskoduje ali pa si kaj naredi, sem se odlocila, da bom to kupila. Mislim, da pasja prva pomoc vsebuje vse stvari za zdravje in kolikor sem si zapomnila tudi navodila (kako obvezati in s kaksno prevezo...) za vse, kar vsebuje.
Bom pa bolj natancno povedala, ko bom kupila. ;)

Lp, Marusa


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 24 Junij 2005, 20:33:53
Hmm pasje prve pomoči nisem še nikjer zasledila, ko jo boš kupila me zanmima cena in kraj nakupa ;)  mi smo imeli v mislih tole:

- Sterilni zloženci 5x5
- Coban povoj
- Vata
- Intrasite gel
- Betadine raztopina joda
- pinceta
- pinceta za klope
- Bepanthen plus
- Braunovidon krema (mogoče kar namesto joda, ker ga tudi vsebuje, pa še bolj priročna je)
- Micropore ali Levkoplast

Glede na to, da si je Rumba porezala blazinico dvakrat v mesecu in pol >:(, ... se spisek stalno dopolnjuje



Lp nina
 



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Julij 2005, 12:06:47
mene pa zanima, ali more bit majhen pes med vožnjo čez mejo v boxu ali je lahko v naročju?
Lp,Ana



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #7 : 20 Julij 2005, 20:50:27
mene pa zanima, ali more bit majhen pes med vožnjo čez mejo v boxu ali je lahko v naročju?
Lp,Ana

Naša Zara je bila privezana z varnostnim pasom za pse in ležala pri meni v naročju. ;D

Lp, Marusa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 15 Avgust 2005, 12:41:33
Mi bomo vzeli še Linex(če slučajno Rina kakšno drisko dobi)-sicer je pa tut za človeka dobro,če imaš s sabo ;D ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


seba

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 Avgust 2005, 15:09:10
Jaz sem sicer imel svojega Blade-a na zadnjem sedežu avta!!Bil sem pa zraven njega na zadnjem sedežu,ko smo prečkali mejo!!!Ni bilo nobenih problemov glede prečkanja in še sicer mreže nisem imel gor obešene! Hecno pa je bilo ,ko smo ustavili na meji in dali potne liste je Blade nanj(hrvaški mejnik) renčal in lajal k zmešan!! ??? :D

Have a nice day !!!!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 23 Avgust 2005, 17:25:12
Mi smo vzeli in bomo vzeli:
-posode(zdaj jih imamo kar tam...ker sem jih že ene parkrat pustila doma)
-hrano, pribolške
-prvo pomoč
-povodce in ovratnice
-šampon
-vrečke za kakce in torbico za pribolške
-krtačo
-igrače
-POTNI LIST (tudi to smo že doma pustili)
-pinceto za klope
-robčke za ušesa( mi mamo pampersove)
-tepih in deko

to mislim, da je vse.........

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 23 Avgust 2005, 18:37:34

-robčke za ušesa( mi mamo pampersove)


lp

Mi tudi ;D ;D ::)

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 23 Avgust 2005, 19:31:13
Mi tudi ;D ;D ::)

So najboljši :) :) :) :) :)...zadnjič me ja mami gledala...zakaj bom imela pa to...pa sem rekla...za rondota..za njegovo ušeskasto ritko ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 23 Avgust 2005, 22:17:47
Jaz bom pa vzela...samo obleke psa pa ne!!!!!!!!! :'( Krivicaaaaaaaaaaa!


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 24 Avgust 2005, 13:15:36
ko smo meli prejšnjega psa smo ga pustili v varstvu pri babici ...  ;) je naredu kr dost škode ... dalinca (za tv) ji je zgrizu ... pa ponoč k bi mogu it spat je šou u hrib pa lajal pa ni hotu dol ... tk da je mogla babi gor po njega ... =) :) :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 24 Avgust 2005, 23:26:49
Mi smo vzeli in bomo vzeli:
-posode(zdaj jih imamo kar tam...ker sem jih že ene parkrat pustila doma)
-hrano, pribolške
-prvo pomoč
-povodce in ovratnice
-šampon
-vrečke za kakce in torbico za pribolške
-krtačo
-igrače
-POTNI LIST (tudi to smo že doma pustili)
-pinceto za klope
-robčke za ušesa( mi mamo pampersove)
-tepih in deko

to mislim, da je vse.........

lp

Neki me zanima. A mate pse čez cel dan na povodcu da vam okol ne letajo al so tok ubogljivi da so skos zravn vas. Me zanima ker nekateri paniko zaženejo ko vidjo spuščenga psa pa je to chiuaua (ni najbolš napisano naj mi ljubitelji pasme oprostijo) al pa bernardinc. Al peljete bokse zravn vas. Sprašujem predvsem tiste, ki kampirate.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 31 Avgust 2005, 13:17:57
pri nas je takole. Pri prikolici je spuščen, lepo leži.Če je pa sam pri prikolici(zelo redko) je pripet. Ko greva na sprehod je po campu pripet, ko prideva na potko kjer ga lahko spustim je odpet. na plaži, če so psi je pripet drugače je odpet. na sprehodu, če srečamo kakšnega psa pustim, da se povohajo, samo prej ga pokličem pripnem in greva lepo počasi skupaj do drugega psa in potem se povohata. pripnem ga zato, ker nevem kako bo odpreagiral do psa (do samcev se včasih vede agresivno). ko greva v mesto je pripet. Ponoči je pripet. Spi včasih v baldahinu(prostor od prikolice naprej) ali v predprostoru(še en prostor naprej, ki je odprt). kjer koli je mora biti pripet, zato ker je v campu veliko veveric in ježev (borov gozd) in to bi letel..... enkrat sem rekla, ko je spal zraven mene v baldahinu, da ni treba da je privezan saj se baldahin tako ali tako zapre...ja seveda, ko je zavohal ga je odprel in prosto po prešerno po campu. sem ga za prvim vogalom že ujela ;).
če te še kaj zanima.....vprašaj

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 31 Avgust 2005, 13:24:45
pa je to chiuaua (ni najbolš napisano naj mi ljubitelji pasme oprostijo) al pa bernardinc.

Jz bi napisala čivava ... :)

Mi nismo šli še nikol na morje s psom in tudi ne hodimo takrat ko ga imamo, ne zaradi psa, ampak ker mami in ati nasplošno ne marata morja, nama s sestro pa je vseeno ... tak da smo doma s psom ... =)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #18 : 29 November 2005, 21:26:33
No ..... tud pri meni je isto kot pri vas  ::).... ( večinoma) .... letos , ko smo dobili (kupili) Kinga je valy ostal doma :'( :'( :'( pri babici  ;) ..... zato , ker je bil King še mal pre  " divji "  ;D ! Prej pa je šel Valy vedno z nami  ;) ..... no sej bo drugo leto tud on ponovno šel z nami  :) :) :) :) :)



lp Jure


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #19 : 30 November 2005, 14:21:58
Me zanima ker nekateri paniko zaženejo ko vidjo spuščenga psa pa je to chiuaua (ni najbolš napisano naj mi ljubitelji pasme oprostijo) al pa bernardinc. Al peljete bokse zravn vas. Sprašujem predvsem tiste, ki kampirate.
Drugače je chihuahua ali kar čivava ;) pomoje da če je pes lepo vzgojen in ubogljiv, da ne bo panike. imam iskušnje samo v vodi. z zalo (ZP) sva šli enkrat plavat, pa sva šle proč od pomola mislm smo se utaboril proč od glavnega pomola, pa smo glih tm naleteli na enega nudista, pa je šel isto časno v vodo k midve pa je zagnal tako paniko pa sem se delala da ne razumem in sva se lepo žogale v vodi ;) to je najbolš da preslišiš vse in ignoriraš. če pa pokliče policijo pa pač urejaš naprej, oziroma se ima pes tako pravico kopati kot tisti paglovc :P


majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 21 Maj 2006, 11:59:03
kje spijo psi če ste v kampu?predvsem če ste v šotoru me zanima.je lahko kuža ponoči v avtu (seveda ohlajenem,ne da se skuri noter)?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #21 : 21 Maj 2006, 13:46:23
Naša je vedno spala pred šotorom privezana, ali pa v medprostoru v šotoru. V avtu je spala enkrat (ampak pozimi), ker smo jo švercali ker nam niso pustili da bi jo imeli v apartmaju  :P. Je potem naslednje dni spala kar v apartmaju, saj ni noben opazil  ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 21 Maj 2006, 14:20:36
Jaz sem glih predkratkim taborila, sicer v Sloveniji, in pes je bil lepo z mano v šotoru :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #23 : 21 Maj 2006, 14:59:03
kje spijo psi če ste v kampu?predvsem če ste v šotoru me zanima.

Mi smo imeli našo psičko ponoči v kletki v predprostoru šotora.



majchi_na

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 22 Maj 2006, 19:57:35
sploh se nisem spomnila na tisto transportno kletko.sej bi jo lahko tam notri zaprla ker placa ima dovolj.zunaj bi pomojem bolj težko zdržala ker je navajena spat na kavču in bi se verjetno tudi bala bit sama pred šotorom.bomo že neki zrihtali,sej je še dovolj cajta :)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 22 Maj 2006, 22:30:33
če vas bo zeblo bo to definitivno najboljši radiator. ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras