Razstavljate sami?

porti · 15208

porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
: 17 September 2007, 12:29:32
Pozdravček,

mi se počasi pripravljamo na prvo razstavo, pa me zanima ali tisti, ki razstavljate to delate sami, ali vaše psa prepustite "strokovnjaku"?

Če ga prepustite - Koliko je okvirna cena in kako ste handlerja našli?
Če ga razstavljate sami - Kako ste se tega naučili?

Lp

+1


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 17 September 2007, 12:43:46
Razstavljam sama, naučila me je vzrediteljica.  ;)   ;D  Naučiš pa tako kot vsako drugo stvar. Lepo počasi. Najprej samo, da stoji, potem pa počasi da pravilno stoji itd. Bolj pomembno je, da psa navadiš, da ga tipajo tuje roke. Sodnik ga pretipa, pogleda zobe, samcu tudi moda.

Svetujem ti, da se, če imaš možnost, obrneš na vzreditelja. Drugače pa lahko na licu mesta (na razstavi) vidiš, kaka je prava drža za tvojo pasmo. Prosiš koga, da ti pokaže (nihče ne grize  ;) ) in še pred začetkom ocenjevanja malo probaš.

Malo vaje, pa bo. Vaja dela mojstra. Če je pes še mladič, so sodniki zelo razumevajoči. Meni je na prvi razstavi, ko je imela 5,5 mesecev, napisal: "... še ni vajena sodniških rok...." pa zato ni bila nič slabše ocenjena.  :P

Glede handlerjev bi ti težko svetovala. Opaziš jih na daleč, kako se zmeniš, ne vem. Me pa zanima, tako da, če kdo ve.....


Kristinca & Florinca


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 17 September 2007, 13:01:40
Jaz tudi razstavljam sama. Se mi zdi prav, da s svojim psom delaš osebno ti kot lastnik.  ;)

Naučila sem se največ na samih razstavah, veliko pa sem zvedela od ljudi, ki so razstavljali že prej. Nekateri so pripravljeni pomagat.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #3 : 17 September 2007, 14:13:28
Tudi jaz razstavljam sama, do sedaj sem bila na osmih razstavah.
Meni osebno se zd najbolje, da lastnik sam razstavlja svojega psa, saj je njun odnos
najboljši, pes je zelo navezan na svojega lastnika.
Nekaj osnov razstavljanja sem pridobila pri vzrediteljih, dosti sem se naučila na samih
razstavah, obiskovala sem tudi 10.urni tečaj ring dresure.
Vem pa, da z vsako novo razstavo nekaj znanja pridobim.

Lp

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4 : 17 September 2007, 14:29:33
Tdi jaz razstavljam sama oz. sem razstavljala, sva bile an eni razstavi zaenkrat  ;)   Šla sem na "inštrukcije" K voditeljici iz pasje šole, pa še nekaj drugih mi je pomagalo, točno še povedat za Borderje, kaj in kako  ::) 


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 17 September 2007, 15:27:05
Kaj sem ena redkih, ki ji drugi hendlajo psa?  :o  Sicer sva zaenkrat bila samo na eni razstavi ampak sem ga raje prepustila v roke prijateljici - ma vecje veselje do tega in bolj obvlada. Za svojega psa vem, da niti nisem najbolj primerna, da ga peljem v ring, ker je ze parkrat v "kriticnih" trenutkih dokazal, da ce zacuti mojo tremo ali zivcnost (pa ne zivcnost glede tega, kako bo pes ocenjen..), da bo afne guncal... na vse nacine hotel lupcke dajati... se valjal po hrbtu itd. Ponorel cisto, ker ve na kak nacin me spravi v smeh. In nakoncu bi bilo v ringu eno veliko cohanje namesto ocenjevanja. Itak na razstavo, ce gremo, gremo kampanjsko.. tako da je ubistvu vseeno kdo ga pelje v ring. Sigurno ga pa tudi za v ring ne dam popolnemu tujcu.. njo pozna in je ze kar nekaj casa prezivel z njo, tudi izven razstav. Imamo frizerja, hendlerja in roke za cohanje obenem. Neyka hvala  ;)

Ko smo ze ravno pri tej temi.. v tujini sem zasledila, da obstajajo prav profesionalni hendlerji. Je pri nas tudi mozno kaj takega zaslediti oz. obstaja?


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 17 September 2007, 15:55:06
tudi pri nas so profi hendlerji, na razstavi v Trbovljah je tale gospod razstavljal Huskyco od psarne Hydrargium  ;), psička je bila BIS
http://www.doghandling.net/
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1125

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7 : 17 September 2007, 16:14:18
kaskae... tole je PES :P (in ne psica)... In upam, da ne namiguješ da je zmagal pes zarad hendlerja :P
Vse ostalo pa drži kar si povedal ;D

Jst bi dodala le nekaj...
Če hendler (pa naj bo to profi ali lastnik ali kak drug) obvalada zavedo in ve kaj mora delati v ringu, da najbolje predstavi psa, je vse skupaj le en velik plus.
Če pa dvojica ni najbolje pripravljena menim, da ne bi smelo vplivati pretirano na oceno, a žal včasih ni tako. Zdej če je lastniku res ogromno do naslovov, pa ni najbolje prepričan v svoje znanje, je včasih boljše da kdo drug "odhendla" psa.
Nikakor pa se ne strinjam, da bi moral pes zmagati zaradi hendlarja oz. tistega s katerim je v ringu.
Pri nas ni prav veliko profi hendlerjev, jst bi lahko omenila le še mlado Lano  ;D
Dejstvo pa je da znajo nekateri profi hendlarji zelooo hitro ustvariti lep team s katerim koli psom (to mislim da mora biti osnova njihovega dela)  :)

lp



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #8 : 17 September 2007, 16:22:20
pes ???, uuupsss, ime mi deluje bolj žensko  :-[

Hotel sem povedat, da izkušen hendler zna zelo dobro pokazat vse dobre strani določenega psa, in tudi skrit kakšne pomankljivosti  ;D, profiji tudi zelo dobro poznajo sodnike, tko da vejo na katero karto morajo igrat.  ;)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #9 : 17 September 2007, 16:51:24
Porti, smo na istem, midve z mojo frajlico se tudi sedaj pripravljava na prvo razstavo   ;)
Razstavljala jo bom sama, saj je moj namen predvsem to, da jo peljem v družbo mnogih psov in ljudi...socializacija in šele v drugem planu ocena sodnika Pa tudi bolj prav se mi zdi, da to počneš sam, saj, vsaj jas, nebi pustila svoje psičke kar tako nekomu drugemo, sploh pa ne na prvi razstavi, ko bo vse novo.
Šle bomo na nekaj učnih uric k vzreditelju, da nam pove kako in kaj, potem pa se pustimo presenetiti  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #10 : 17 September 2007, 17:37:41
Jah portija kakšnega je na razstavi res težko videti  ;D

Midva sva razmišljala, če bi prosila koga za prvič, vsaj na začetku, potem pa bi ga mož razstavljal (jaz sem prevelik zajec). Na srečo imamo en teden pred mariborsko razstavo srečanje portugalskih vodnih psov, blizu Firenc, tako da bova lahko vprašala vzrediteljico kaj in kako. Bi bilo pa drugače kar malo nerodno. Tako redka pasma, vzrediteljica pa daleč ...  :-\


Sara, me zanima kako se bomo obnesli.  :) Takole za prvič. Tudi midva greva tja predvsem zaradi socializacije in da se navadi na to. Smo ravno še v skupini mladih.  :)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #11 : 17 September 2007, 17:46:09
Porti, pa prosi koga, ki je že razstavljal...ni nujno da je kdo ki ima vašo pasmo, ampak kdo ki vam bo povedal kaj na razstavi delaš, kaj moraš psa nučit...vsekakor bosta izvedela marsikaj poučnega tudi, če nebo točno za portugalskega vodnega psa  ;)


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #12 : 17 September 2007, 18:58:23
Imava eno kolegico, ki jo kar naprej maltretiram z vsemi vprašanji glede kužkov :D Hvala Maja ;)

Drugače pa ne poznava veliko ljudi, ki razstavljajo :( Jih sedaj spoznavava :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 17 September 2007, 19:19:26
Jaz sem svojega razstavljala sama, zdaj pa hendlam še Atuma (kadar mi uspe Lili prepričat da tega lepega psa priijavi na razstavo) in pa Neonovo hčerkico Bibo. Pa poskusila sem tudi z Avstralskim ovčarjem (Grin od lilit) in Irskim mehkodlakim pšeničnim terierjem (Elrmer od Sanje). Če nebi imela veselja do razsatvljanja bi pa šel pes v krog s kakšnim profi hendlerjem (ok profi - v mejah finančnih zmogljivosti) ali pa kakšni prijateljem ki mu je ot pri srcu.

Me je bilo pa prvič tako strah it na razstavo, da si res nisem predstavljala da me bo kdaj zagrabilo takšno veselje  :-*

porti v Lendavo pridete (kateri dan) ali v Maribor - me prav zanima kako vaša pošastka izgleda v živo  :-[

Sem pa malo brskala po spletu in verjetno bo tale stoja za portija pravilna:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/C%C3%A3o_de_agua_Portugu%C3%AAs_2.jpg/250px-C%C3%A3o_de_agua_Portugu%C3%AAs_2.jpg
http://www.dkimages.com/discover/previews/1009/50211449.JPG
Se pravi nič tako posebnega in zahtevnega. Psa nauči stoj in da pusti prestavljat tace in medtem ko stojiš mora dovoliti da imaš roko pod njegovo glavo oz. da se nanjo nasloni ali pa da drži glavo sam v zraku (gleda priboljšek, igračo...), pa naj pusti rep držat (da mu ga lahko dvigneš če ga sam ne).

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 September 2007, 19:35:55
Pozdravljena Porti!

Jaz sicer razstavljam sama svojega psa, če pa bi morala izbrat za svojo psičko handlerja bi to bil ANTE LUČIN!!
http://www.croatiandogs.com/
On je mojo punčko že enkrat razstavljal in moram poveda, da sem bila več kot zadovoljna.
Ima zelo lep odnos do psov...kar se takoj opazi tudi na reakciji psa do njega. Zelo vredu handler je še za moje pojme
Denis Sabolič, ki ima tudi taki poseben odnos do psov...on je zame najboljši handler za škote... užitek je gledat handlerja, ki
ima rad pasmo ki jo razstavlja.
No, cene niso nizke...so pa za mladiče nižje, se mi vsaj zdi.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 September 2007, 19:37:08
Kar pogumno v Lendavo...piše ti domačin ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 17 September 2007, 19:52:18
Porti mi smo imeli tudi problem, da je vzrediteljica daaaaaaaaaaaaaaaleč v slo. pa ni veliko CC-jev ki bi se razstavljali. Tako smo naše učne urice doma na dvorišču posneli, poslali vzrediteljici ona pa je dajala nasvete in navodila kaj moramo popravit. In zdaj gre ;)

Drugače pa enako kot ti, jaz sem zajec, Črt pa razstavlja ::) :-[

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #17 : 17 September 2007, 20:00:36
Razstavljam sama, včasih še kakšnega psa več, ne samo mojih. :)

Začeti je jasno najtežje. Potem pa samo še nabiraš izkušnje. ;)

Los je car!


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #18 : 17 September 2007, 20:17:12
Aaaaa, Ninci kok dobro!  :o Super ideja!

V Lendavo žal ne moremo, ker smo zasedeni. :(

Neyka, hvala. :) Ja to je poza, samo kaj ko najin porti raje okrog leta, kot pa stoji v pozi  :P Hihihihi  Pridemo v Maribor, sveže sfrizirani. :) Bomo en teden prej na srečanju portijev dobili novo frizurico  :o Upam samo, da me ne bo kap zadela, ko ga bom videla.  ;D


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 27 September 2007, 19:29:23
Ninči pa ima res dobre ideje...no, jaz ko nisem sama (sem skoraj vedno) dam snemat dogajanje v ringu.
Pol pa doma gledam in ugotavljam kaj bi se dalo boljše narediti.
Stoj pa lahko vadita pred velikimi okni, ogledalo (terasa ali okna ob trgovinah- dvojni efekt...psa navadiš na nenavadne situacije ter da se v takih situacijah tudi obnaša, te posluša.
Čez čas bo šlo vse avtomatično, brez velikega razmišljanja.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #20 : 27 April 2009, 22:13:54
Jaz sem tudi začela sama razstavljat. Vzrediteljica mi je približno svetovala kako in kaj a ni imela toliko ozkušenj, saj je tudi ona ena izmed tistih, ki išče handlarje za svoje pse. Tako sem na prvi razstavi malo inprovizirala in sva z Bello dobili zelo perspektivno. Ocena je bila super, na naslednji razstavi pa sva že znali.
Jaz sem Bello učila najprej tako, da je samo pri miru stala kolikor dolgo se je dalo, nato sem noge začela premikat. Počasi sva prilezli do razstavne stoje, ko je še rep sama držala v zraku ;)

Zdaj pa razstavljam tudi psa od vzrediteljice in psičko od dedija, saj sva z Bello prenehali in hodiva samo še v JH.. kam te lahko pripreljejo razstave  :D :D

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 21 Avgust 2009, 12:47:51
Moj se ne razstavlja najbolj rad, tako da smo z njim naredili slovenski šampionat, mogoče še naredimo kakšnega hrvata in mednarodnega. Najprej ga je vedno razstavljala sestra, jaz pa sem začela tekmovati v JH-ju. Potem pa sem še jah želela preiskusit razstavljat in mi je bilo res super. Tako da sedaj tudi kdaj razstavljam kakšnega drugega psa, ne samo mojga in seveda ostaja tudi JH  ;D



Midnight Lady

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 01 Marec 2011, 12:05:44
Pozdrav,

proti koncu marca ima naša Lady vzrejni pregled za britanske ovčarske pasme. Zdaj pa se obračam na vas, dragi bralci, ali je morda kdo z okolice MBja in bi bil pripravljen deliti svoje izkušnje oz. znanje o handlanju dolgodlake škotske ovčarke-kako jo predstaviti v njeni najboljši luči? Bi malo povadili, kako handlati in me podučili o tem natančneje, naj povem, da je naša Midnight Lady zelo poslušna in zelo hitro učljiva.

Lepo prosim za čimprejšnji odgovor. Bom zelo hvaležna!

Pozdravček ;)




Lady M.