AGRESIVNOST

INNA · 38574

INNA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 25 September 2007, 10:17:44
Pozdravljeni!
Imam nemškega ovčarja starega 1 leto pa 7 mesecev. Bil je zelo prijazen kuža, do otrok, živali, ljudi, še celo neznancev. Tako da smo se vedno zajebavali da ta ne bo nikoli čuvaj. Vsi so rekli kako je lep, pa prijazen kuža. ''Roko bi dala zanji v ogenj'', da ne bo nobenemu nič naredil. Zdaj zadnji mesec je pa postal zelo agresiven, ampak ne vedno. Če stopiš v njegov boks, če ga hočeš odvezati s povodca....Fant in ''tašča'' se ga bojita, odvezujem ga še samo jaz. Enkrat je tudi name renčal ampak sem preslišala in mu rekla naj sede da se odveževa. Malo je živčen hodil sem pa tja, ni vedel kaj bi, pol je pa sedel, pustil da sem ga odvezala in se je igral. To sekudno renči naslednjo se pa igra pa stiska k tebi, kot da nič ni bilo. Moj ga želi dati uspavati, a sem rekla da nja ga najprej peljeva k veterinaru, da pove kaj narediti. Ali je možno da je od hrane? Začelo se je ko sma mu za kdaj pa kdaj kupila kr eno konzervo.

Fant me pokliče ko ga hoče odvezati, da ga jaz. Vprašal me je ali se ga nič ne bojim..rekla sem..če se ga bom še jaz pol pa ga res lahko damo samo uspavat...jaz sem trmasta...in se ne bom dala,dokler me ne bo ugriznil(vem da to ni prav)...razen če reče veterinar da se tega ne da rešiti.
Danes je naprimer tašči padel mobitel in ga ji je vzel...ni ji ga hotel dati, je renčal (vedno si mu lahko kaj vzel če je imel). slišala sem vpitje in sem šla pogledati. lepo sem šla do njega (misla sem si bo kaj bo) počepnila in rekla naj mi da mobitel. z ušesi dol se je obračal k meni pa stran, pa k meni pa stran...ni vedel kaj bi..pol mi ga je pa lepo sam dal pa še žogico prinesel, da sva se igrala.
Ena stara znanka je imela nemškega ovčarja, starega 8 let...ful prijazen...pol naenkrat pa je napadal ljudi ki so prišli na obisk, na koncu pa domače tako da so ga dali uspavati.
Zakaj pride do tega? Se da to rešiti? Nočem dati mojga pikca uspavat.  :'( Kaj naj naredim?

Lp
Inna



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 September 2007, 11:23:16
Ali je pes hodil v kakšno pasjo šolo?
S tem da želite dati psa uspavati,...... >:( se nikakor ne strinjam!!
Probajte s kakšno pasjo šoplo, s pasjim psihologom, delajte vaje doma z njim VSI, pokazati mu morate, da ste vi in ostali na "vrhu piramid" ne pa on,...
Ne pa takoj obupat!!!

Ali je možno da je od hrane?
Ne nikakor ni to od hrane.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 September 2007, 11:52:03
Veterinar vam pri tem res ne bo mogel pomagati, ker se veterinarji ne ukvarjajo s pasjo psihologijo, razen Pipanove v Lj. Poleg tega v Sloveniji zdravega psa načeloma ne uspavajo.  Očitno ste nekaj pri vzgoji zgrešili, da je sedaj tako. Vprašanje pa je, kako pes renči. Lahko ga vi napačno razumete. Lahko pa je pes osamljen, narobe ali sploh nevzgojen, nesocializiran, nihče se z njim ne ukvarja,... Vzrokov je res veliko. Svetovala bi, da se sedaj odpravite v kakšno pasjo šolo, kjer vam bodo znali pravilno svetovati. Če pa te se odločili, da psa nočete več imeti, je bolje, da ga oddate primernim ljudem, ki ga bodo znali primerno vzgojiti. Po dogodku z mobitelom bi rekla, da pes sploh ne ve, kaj od njega hočete, renči pa od strahu. Druga možnost pa je, da je bolan, oz.ima kakšne zdravstvene težave in se slabo počuti.



INNA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 September 2007, 13:46:20
Nekaj časa je hodil v šolo, pol ko se je pa končala pa ne več, zaradi pomnkanja časa iz naše strani. Tako da smo se doma sami ukvarjali z njim, ga učili,...Res je, da ga boli kolk, ampak je neke tablete, tako da je precej bolje.
Sem pa tudi sama predvidevala da je verjetno za to ker se nekoliko manj sedaj ukvarjamo z njim. Tašča se tko ne, fant zadnji mesec dela nadure, jaz sem pa že 14 dni bolna. Tudi sama sem pomislila na to, ker se je začelo kr hitro po tistem ko sem zbolela. Prej sem se večinoma jaz ukvarjala z njim predvsem igrala, fant ga je pa učil.
Upam da je res samo to, upam da kmalu ozdravim pa da bo vse ok.
Kaj pa narediti ko ne spusti nobenega k sebi? Tako kot od znanke pes?

tjas jaz nisem obupala, imam ga prevec rada in bom naredila vse da bo bolje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 25 September 2007, 14:00:36
Saj je čisto preprosto. Pes je odrastel, ugotovil je, da mu niste kos in je postal vodja. Zdaj vas lepo kaznuje, če ne delate tako, kot je njemu prav. Nekje ste zamočili pri vzgoji in zdaj se vam maščuje.
Ali se da zadevo popraviti? Se da, ampak ne na hitro. Problem je v tem, da morate najprej spremeniti svoje vedenje vi, potem pa se bo tudi pes popravil. Sami boste težko. Pri nas je par strokovnjakov, ki bi vam lahko pomagali.
Druga, hitrejša rešitev je, da psa oddate. vendar pa se novih lastnikov, ki bi bili sposobni in bi se jim ljubilo prevzgojiti zavoženega psa ravno ne tare. So pa ponavadi taki psi kot je vaš pri lastniku ki jih obvlada povsem neproblematični.
Najcenejša in najhitrejša rešitev je seveda evtanazija. Agresivnost je čisto zadosten razlog. No problem.
Bolečina verjetno ni vzrok, pes, ki je agresiven zaradi bolečine se vede drugače.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 25 September 2007, 14:00:36
Vidiš, morda pa si le našla pravi razlog. Prvi je boleč kolk, ki ga morate popolnoma pozdraviti, ker so bolečine očitno še prisotne. Vsaka bolečina pri živali povzroči nehote agresijo, ker drugače ne more pojamrati. Ugotovila si tudi, da se ne dovolj ukvarjate z njim. Kar se pa tašče tiče, morda pa nima pravega pristopa. Očitno je pes navezan nate in te v tej starosti potrebuje, ti pa si zbolela, do drugih pa se obnaša odbijajoče. O tem, da ne bi spustil nobenega k sebi pa niti ne razmišljaj, ker so besede znanke rekla-kazala, ti pa ne moreš vedeti kaj se je v resnici tam dogajalo, lahko je napol izmišljeno. Ko boš ozdravela, poskušaj z njim delati (seveda, če ne bo imel bolečin), vaditi, hoditi na sprehode, se igrati, itd. pa boš videla.  Vsaka žival, še najmanjša potrebuje pozornost, ukvarjanje, delo, sprehode, skratka kdor za to nima časa, naj žival raje odda nekomu, ki ga bo imel.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 25 September 2007, 14:35:32
Saj je čisto preprosto. Pes je odrastel, ugotovil je, da mu niste kos in je postal vodja. Zdaj vas lepo kaznuje, če ne delate tako, kot je njemu prav. Nekje ste zamočili pri vzgoji in zdaj se vam maščuje.
Ali se da zadevo popraviti? Se da, ampak ne na hitro. Problem je v tem, da morate najprej spremeniti svoje vedenje vi, potem pa se bo tudi pes popravil. Sami boste težko. Pri nas je par strokovnjakov, ki bi vam lahko pomagali.
Podpišem se pod ta post.

INNA jaz ti verjamem, da ga imaš rada, vendar, že kot je Lanabela napisala, se tega ne da popraviti čez noč.
Samo nekaj mi ni jasno, tvoj fant naj bi ga učil, pes pa najbolje tebe upošteva? In da je tako hitro obupal?  :-\
No vseeno veliko uspeha vam želim pri prevzgajanju psa. ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 25 September 2007, 14:50:20
A je neutrudno lajanje na tuje pse(samo nekatere!)znak agresivnosti? :-[

Lp Alja



Maggie and Co.

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 25 September 2007, 15:03:52
A je neutrudno lajanje na tuje pse(samo nekatere!)znak agresivnosti? :-[

Lp Alja

A to laja Čapi na druge pse? Lastnost špicev je, da veliko lajajo >:D...vsaj pri Maggie je tako, da vedno laja na druge pse, čeprav je velikokrat v družbi psov. Maggie ga vedno oblaja a se mu nato podredi tako, da se uleže na hrbet zato sklepam, da tudi pri tvojem Čapiju ne gre za agresivnost.
Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 25 September 2007, 15:08:40
A to laja Čapi na druge pse? Lastnost špicev je, da veliko lajajo >:D...vsaj pri Maggie je tako, da vedno laja na druge pse, čeprav je velikokrat v družbi psov. Maggie ga vedno oblaja a se mu nato podredi tako, da se uleže na hrbet zato sklepam, da tudi pri tvojem Čapiju ne gre za agresivnost.
Lp
Ja to da špici veliko lajajo vem... ;)
Pri nama s Chappijom je tako da k nekaterim  psom priteče z mahajočim repkom,druge pa nalaja. ::)
Ko se s psom spozna sta takoj najboljša prijatelja. ::)
To z agresivnostjo ni moj problem.Sprašujem zaradi znanke ki nima dostopa do interneta. ;)
Sicer pa je full lajal le 1 ali 2krat in to pri vpisu v malo šolo ko je bilo okoli 50 psov na enem kupu. :P 8)

Lp Alja



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 25 September 2007, 15:13:42
Tudi jaz mislim, da je pes odrastel in se začel zase postavljat. Rad bi bil alfa. Če si kdaj gledala kake oddaje o volkovih, si najbrž opazila, kako vodja (sploh pri hranjenju) z renčanjem ostale odganja stran, kajti alfa je pri vsem prvi.

Mislim, da je stvar rešljiva, ampak ne čez noč. Začeti bo treba od začetka. Pes si naj vsako stvar (od hrane, vode, igrače itd) zasluži - to pa tako, da mora kaj narest npr. vsesti se ali pa dat prostor. Glede na to, da ste že hodili v šolo, to najbrž zna. Igraj se z njim, kadar se ti odločiš in ne kadar bi on rad. Tudi prenehaj z igro, ko bo najbolj zanimivo. Skozi vrata, po stopnicah greš najprej ti (in vsi ostali) pes pa naj sede počaka, da mu dovoliš. To je le nekaj stvari, s katerimi psu pokažeš, da si ti šef in ne obratno.

Malo še pobrskaj po forumu, na temo vzgoje je bilo že veliko napisano.

Svetujem ti tudi obisk knjižnice. Prelistaj revije Moj pes in sicer članke od dr. Stariha Pipanove. Svetujem tudi knjigi Govorite po pasje in Inteligenca psov od Stanleya Corena. Mislim, da boš našla veliko klasičnih napak, ki jih ljudje delamo v interakciji s psi.

Pa uspešno. In poročaj.


Alya, pes lahko laja iz različnih razlogov. Eden izmed teh je lahko tudi strah. Kako to preprečit sem enkrat že napisala.

Kristinca & Florinca


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 25 September 2007, 15:16:02
Tudi jaz mislim, da je pes odrastel in se začel zase postavljat. Rad bi bil alfa. Če si kdaj gledala kake oddaje o volkovih, si najbrž opazila, kako vodja (sploh pri hranjenju) z renčanjem ostale odganja stran, kajti alfa je pri vsem prvi.

Mislim, da je stvar rešljiva, ampak ne čez noč. Začeti bo treba od začetka. Pes si naj vsako stvar (od hrane, vode, igrače itd) zasluži - to pa tako, da mora kaj narest npr. vsesti se ali pa dat prostor. Glede na to, da ste že hodili v šolo, to najbrž zna. Igraj se z njim, kadar se ti odločiš in ne kadar bi on rad. Tudi prenehaj z igro, ko bo najbolj zanimivo. Skozi vrata, po stopnicah greš najprej ti (in vsi ostali) pes pa naj sede počaka, da mu dovoliš. To je le nekaj stvari, s katerimi psu pokažeš, da si ti šef in ne obratno.

Malo še pobrskaj po forumu, na temo vzgoje je bilo že veliko napisano.

Svetujem ti tudi obisk knjižnice. Prelistaj revije Moj pes in sicer članke od dr. Stariha Pipanove. Svetujem tudi knjigi Govorite po pasje in Inteligenca psov od Stanleya Corena. Mislim, da boš našla veliko klasičnih napak, ki jih ljudje delamo v interakciji s psi.

Pa uspešno. In poročaj.


Alya, pes lahko laja iz različnih razlogov. Eden izmed teh je lahko tudi strah. Kako to preprečit sem enkrat že napisala.
Točno zaradi tega laja-straha.Pozabla napisat. ;D
??? :-[



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #12 : 25 September 2007, 15:21:17
INNA, napisala si tudi, da ima okoli 20 igrač. Stran z njimi! No, ne ravno v smeti, pač pa spred oči. Imejta eno, ki jo ima najraje in jo uporabljata kot motivacijo pri učenju. Dejstvo je, da je treba malo ponoviti vaje poslušnosti. Nič več ga ne puščaj samega s kopico igrač. Naj bodo take igrače, da se bosta lahko skupaj igrala. Ti začneš in končaš igro.


Kristinca & Florinca


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #13 : 25 September 2007, 19:38:25
Sem še jaz kar sem prilepila še moj problem(je tudi že v temi o bokserjih).
Če ni primerno,da je kar tu,mi prosim prestavite.Hvala!
No,to je pa moj problem:
Lona je do ljudi naravnost pretirano prijazna,se ji kar cela rit vrti,ko jo kdo ogovori,ko je imela mladičke,jih je lahko brez problema vsak crkljal,...Sicer malo renči,včasih celo zalaja,kadar jo kdo iz razdalje ogovarja,ampak če pride bliže se takoj carta in igra.To je menda kot iz neke ipike,daj pridi no ali kaj podobnega.Je tudi sicer zelo "govorljiva"-rada malo pojamra... :)
Postala pa je malo nezanesljiva pri stikih s psmi;včasih je vedno hotela vsakega pozdravit in so bile težave samo,ker se je hotela igrati in so se je manjši psi ustrašili,ker je fejst migala.Slabe izkušnje nima-nikoli je ni noben pes napadel.Sedaj pa se včasih kakih večjih psov kar malo ustraši,postoji na mestu ali se obrne proč,če jo pridejo pozdravit je ok.Pa ne pri vseh,pri nekaterih se takoj hoče igrat.V male pse(tudi mladiči večjih pasem) pa se včasih kar malo zažene.Pa spet ne v vse.Če se oni hočejo igrat je ponavadi ok,včasih pa kar zarenči na njih in malo potegne k njim.Sicer nobenega ne napade,niti se ga ne dotakne,ker je že velikokrat bila priložnost,pa nikoli ni bilo nič.Sicer se po tem,ko jo malo povlečem proč,takoj umiri in ne renči,kvečjemu zalaja še ali pa pihne skozi nos.Pa baje nobenemu ne izgleda agresivna pri tem obnašanju,ampak jaz ne razumem kaj hoče s tem doseči.Distance ne vedno,ker tudi sama malo rine v pse in je ne silim v srečanja.Če smo v kakem lokalu in vidi psa it mimo takoj zalaja,spet ko ji rečem ne,postopoma utihne,renči pa ne.S svojimi prijateljčki(nekateri so tudi mali) pa se naravnost čudovito razume-se jih že na daleč razveseli,zanimivo pa je da se najbolje razume s psmi tipa bul,so pa tudi samojed,zlatkoti,mešančki,...Ali je pes ali psica ponavadi ni razlike-kakor kateri.
Ne me zdaj narobe razumet,to ni zdaj nek hud problem,ker se stikom lahko izognem,jo preusmerim,in je vse ok.Zanima me le vzrok za tako vedenje,če bi kdo imel kakšne zamisli,ki jih jaz trenutno ne vidim.Aha,pa včasih odreagira na enega psa dvakrat zapored tako,potem tretjič se igrata,četrtič pa zopet plane proti njemu.Ena ideja je bila,da jo pri neznanih jaz malo napnem z ovratnico(da jo potegnem nazaj,če bi res kaj bilo) in je zato tako.Pa baje,da bi če ne bi bila na povodcu drugače odreagirala,ampak jaz je ne morem v mestu kar spustit in tvegat kaj bo ali ne bo.Drugače pa je dokaj pridna,poslušna,tam kjer ni drugih psov je komot brez vrvice,odpoklic štima,ni problemov skratka.
No,če ima kdo kako idejo,mi naj prosim malo pomaga.Vem,da lahko ignoriram vse druge pse(ko ima žogo ali palico je nič ne zanima bolj),ampak to ni moj namen.Rada bi si pojasnila njeno novo vedenje.
Hvala!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #14 : 25 September 2007, 20:05:13
Inna - Mi smo imeli zelo podoben primer doma. Prav tako, smo imeli nemškega ovčarja, ki pa je čez noč močno spremenil vedenje do nas. Res, da je bil vedno do psov sovražno nastrojen, vendar to ni bil problem, smo ga pač sprehajali tam, kjer ni bilo psov in vedno strogo na povodcu, po vrhu vsega pa je imel na sebi še halti, ki mu bi v primeru nuje za silo zaprl gobec. Do nas je bil vedno prijazen. Nato pa se je pri dveh letih in pol vse spremenilo dobesedno čez noč. Najprej je iz čistega mira napadel oziroma ugriznil očeta. Nato je še parkrat skočil vame, vendar sem jo hvala bogu odnesla brez poškodb. Skoz je renčal, to renčanje se je pa iz dneva v dan stopnjevalo. Nato smo iskali vzroke, vendar jih nismo našli. Družbe je imel dovolj, sprehodov tudi, vsega je imel. Potem smo ga dali policaju, ki trenira policijske pse in vodnike, v upanju, da bo vedenje spremenil, saj je že veliko takšnih podobnih psov "spravil k sebi" - vendar je bil trud zaman in je rekel, da ga ne more premakniti za centimeter. Sedaj uživa nekje na Goriškem pri nekem policaju, ki ga ima. Pravi, da ko začne renčati, se mu umakne in počaka, da se umiri in takrat pride nazaj... če se renčanje ponovi, ponovi postopek tudi sam, se pravi - se umakne, ker druge ni.

Pa ne mi zdaj govorit to je pa vzgoja pa ne vem kaj, ker ni to to...  smo imeli pred tem ovčarjem, tudi nemškega ovčarja, ki je bil idealen in prijazen pes v vseh pomenih besede... prav tako imamo sedaj bernija, ki je prav tako prijazen in idealen - zame... čeprav ga je potrebno še veliko naučiti, glede na to, da je star šele leto in pol... ;)

Aja... pa še to... moje mnenje je, da so nemške ovčarje blazno deformirali tudi karakterno. In pri našem je moglo biti nekaj narobe psihično in to po vsej verjetnosti podedovano - ni bil rodovniški - to je prva varianta... druga varianta je pa taka, da sumimo sosede, da so mu kaj podtaknili, saj so bili - kako priročno - lekarnarji in močno sovražno nastrojeni proti vsem psom.
Ampak ker nismo ziher... tu nemorem ukrepat, če bi bila sigurna, verjemite, da bi še kako ukrepala...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 26 September 2007, 12:05:56
Daj no daj, takega strupa, ki bi iz pridkanega kužka naredil napadalno pošast mu lekarnar prav gotovo ni zvaril. pa tudi jamrat o karakterno uničenih nemških ovčarjih nima kakšnega posebnega smisla, saj tvoj  niti ni bil nemški ovčar.Je bil pač dominanten  pes s (prirojenim) "težjim" značajem od vaših ostalih psov. Tak od malega zahteva drugačno vzgojo kot po naravi vodljivi miškoti. Saj se je kazalo že prej (tudi napadalnosti do drugih psov niste zmogli urediti - samo izogibali ste se težavam ali pa krotili psa s haltijem). Ko je pes povsem dozorel  je tisto, kar se je že dolgo kuhalo, pa vi niste opazili ali niste vzeli resno, kar "nenadoma" izbruhnilo.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 September 2007, 12:21:21
Inna  In pri našem je moglo biti nekaj narobe psihično in to po vsej verjetnosti podedovano - ni bil rodovniški - to je prva varianta... druga varianta je pa taka, da sumimo sosede, da so mu kaj podtaknili, saj so bili - kako priročno - lekarnarji in močno sovražno nastrojeni proti vsem psom.
Ampak ker nismo ziher... tu nemorem ukrepat, če bi bila sigurna, verjemite, da bi še kako ukrepala...
Prva varianta definitivno drži!
Druga pa,... :-X brez zamere vendar se mi tole zdi zelo smešno  :D
Če bi bili tako zelo nastrojeni, bi vašemu psu prej podtaknili kakšen strup, ne pa neke zvarke.
Kaj vse se ljudje spomnejo, ko želijo opravičiti svoja zgrešena dejanja. Tipično nisem nič jaz kriv, moja žival tudi ne, ... sosed je bil,.... :-X



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 26 September 2007, 12:39:24
Lanabela, nekaj takega sem Taj že jaz skušala dopovedat, pa si ni pustila.  ;)

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 26 September 2007, 13:09:34
Taki psi sami po sebi niso prav nič "karakterno deformirani". Nasprotno, ponavadi so najboljši za delo. So pa zahtevni za vzgojoi in ob mevžastih lastnikih postanejo neznosni. To, da ga s "policijskimi metodami" ni bilo mogoče ukrotiti mu štejem v dobro.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #19 : 26 September 2007, 13:30:04
Uf smo napadalni! :o

Prvo kot prvo, ne morete govoriti o psu kaj in kako je bilo narobe, ki ga v življenju niste videli niti ga niste poznali, situacije ne poznate in niste videli spremembe. ;)
Seveda je najlažje govoriti... delati je pa nekaj drugega!

Drugo kot drugo sem Inni povedala našo izkušnjo. In nisem to napisala, da bi mi kdo govoril, ki ni poznal psa, kaj je bilo narobe. ;)

Lanabela - a ni bil nemški ovčar - kaj pa je bil? ???

Saj se je kazalo že prej (tudi napadalnosti do drugih psov niste zmogli urediti - samo izogibali ste se težavam ali pa krotili psa s haltijem).
Njegovo napadalnost do drugih psov pa res ne vem kako bi odpravili... nimam ideje. In je tudi takrat nisem imela.
Imaš mogoče kakšen nasvet glede na to da "poznaš situacijo"?
Lanabela... nekateri psi ne marajo drugih psov in pika. Pa se ti lahko na glavo postaviš, pa ne bo nič bolje!
Če jih ne mara jih ne mara in basta. Kaj naj ga silim v druge pse, če jih ne mara?

Ko je pes povsem dozorel  je tisto, kar se je že dolgo kuhalo, pa vi niste opazili ali niste vzeli resno, kar "nenadoma" izbruhnilo.
Mogoče. Se je pa pes nenormalno in čez noč spremenil... tako, da če bi bilo kaj v tem smislu, bi se po mojem postopoma to kazalo ne pa dobeseno čez noč!

Taki psi sami po sebi niso prav nič "karakterno deformirani". Nasprotno, ponavadi so najboljši za delo. So pa zahtevni za vzgojoi in ob mevžastih lastnikih postanejo neznosni. To, da ga s "policijskimi metodami" ni bilo mogoče ukrotiti mu štejem v dobro.
Tukaj sem brez komentarja in si mislim svoje... ;)


Kaj vse se ljudje spomnejo, ko želijo opravičiti svoja zgrešena dejanja. Tipično nisem nič jaz kriv, moja žival tudi ne, ... sosed je bil,.... :-X
Aha... ::) :-X


Pa res se ne mislim kregat, nimam niti volje, niti časa ne bom trošila za to. Ker se mi enostavno ne da!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 26 September 2007, 14:00:00
Psa res nisem poznala, je pa takih psov toliko in tvoj opis je tako tipičen, da si lahko z veliko verjetnostjo predstavljam kaj je bilo. Lahko seveda da se motim, ampak sodeč po tvojem opisu se ne.
Nemški ovčar brez rodovnika ni nemški ovčar. Pika.
Psa, ki ne mara drugih psov se ponavadi ne da pripraviti do tega, da bi bil do njih prijazen. In za to tudi ni nobene potrebe. Se ga pa da pripraviti do tega, da druge pse ignorira in nas uboga tudi kadar so prisotni drugi psi. Res pa je, da kaj takega lahko dosežeš samo, če te pes prizna za svojega šefa. Drugače pa niti slučajno, pa če se res na glavo postaviš.
In res, take spremembe, kot jih opisuješ ponavadi se zgode čez noč. Saj so opozorilni znaki, a jih nespretni lastniki spregledajo ali pa iščejo opravičila in izgovore.
Glede zadnjega pa si lahko misliš kar si hočeš. To, da se pes policaju nipustil "spraviti k sebi" (vemo na kakšen način se pse "spravlja k sebi" a ne), kaže na močan karakter, ne pa na deformiranost.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #21 : 26 September 2007, 14:26:07
Zakaj sem napisala, da so deformirani - mogoče sem se narobe izrazila. Ampak roko na srce... vedno več nemških ovčarjev je takih, ki so agresivni, ampak mislim, da je tu kriva nekontrolirana vzreja - se pravi nerodovniški primerki, ker se enostavno povedano pari vse-povprek in zato prihaja do raznih fizičnih in psihičnih bolezni. In zakaj jaz mislim, da bi tole lahko bilo dedno. Poglej, ko sem ga šla iskat, nismo smeli zraven mame in očeta, češ, da ne vedo kako bi odreagirala, ker so zraven mladiči in takrat si to niti slučajno nisem predstavljala, da bi to lahko bilo narobe, oziroma opozorilo na morebitne težave. Sedaj vem, da ko greš gledat mladiče, moraš dobro opazovati tudi karakter staršev. Res je, da ni bil tak pes, ki bi se ure in ure crkljal, ampak do nas NIKOLI prej ni bil agresiven, do tistega dne, niti ni nakazoval kakorkoli na tako vedenje, je možnost, da bi kaj spregledali, ampak resnično ne verjamem. Vedno bolj me pa misel vleče na to, da se mu je preprosto povedano zmešalo. Tako, kot se ljudem zmeša, se lahko tudi psom in jaz mislim, da je bilo to to. Ker pes je imel totalno drugačen izraz na obrazu, oči so se mu spremenile, kot da ne bi bil več isti pes, kot da ga nebi nikoli poznala. V glavenem vsak ima svoje mnenje, tudi ti imaš svojega in nič nimam proti temu. Verjemi, pa da mi je bilo resnično zelo zelo težko, ko je moral od hiše, saj enostavno nebi mogli živeti skupaj. Jaz sem se ga bala in čisto opravičeno, saj je šel parkart na mene, pa se ne bojim psov - resnično ne, ampak njega sem se pa po parih zelo slabih izkušnjah začela resnično bati.

Dobro sedaj pustimo naš primer - ker se tu ne da spremeniti nič več... raje pomagajte Inni, da se reši njen problem z njenim psom, saj ona potrebuje nasvete.




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #22 : 26 September 2007, 14:35:35
Taj, verjetno že veš, ampak psi strah čutijo. In ko ga začutijo, temu primerno odreagirajo. Izkoristijo tako, da si takega posameznika še bolj podredijo. Mislim, da je tvoj ovčar to delal. Bali ste se ga, on je to čutil in si mislil idealna prilika, da se povzpnem na vrh hierahične lestvice. Mislim, da ste že prej spregledali znake, ki so kazali na to, da bi bil rad alfa. Marsikaj zgleda tako lušno in prikupno, v resnici pa je vse kaj drugega. Ni samo agresija izkazovanje dominance. Kaj pa polaganje glave, tace v naročje? Ko je odrastel, je bil prepričan, da je alfa in se mu morate vsi pokoriti, če ne bo renčal, popadel.

To je moje mnenje, ti si lahko mečeš pesek v oči, ker je težko priznat, da ste morda naredili napako pri vzgoji.

Kristinca & Florinca


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 26 September 2007, 14:45:55
Zanimivo, šele sedaj, ko toliko govorimo o nemških ovčarjih sem se spomnila, da smo pred nekaj leti imeli v naši skupini v pasji šoli 3 nemške ovčarje-samce, s katerimi je bil velik križ. Poleg tega, da so nenehno lajali, bili še kar neposlušni, so bili tako agresivni do drugih psov, da vaje brez povodca sploh niso mogli vaditi v prisotnosti drugih psov, ker so se enostavno zakadili v prvega samca in borba je bila tu. Na izpitu ni nihče hotel biti v paru z njimi, ker so z odloženega prostora v oddaljenosti vodnika kar poleteli v drugega psa, ki je medtem opravljal izpit. Res neprijetna situacija. Vodniki so se tudi pritoževali, da doma nenehno lajajo in se zaganjajo v mimoidoče ljudi in živali. Poleg tega ima sosed nemškega ovčarja in kljub temu, da že štiri leta hodimo na sprehod mimo njihove hiše, se vsakokrat grozno zaganja proti nam, pa tudi na starejšega soseda, tako da je že večkrat strgal verigo. Ne vem, morda pa mora ta pasma psov imeti posebno vzgojo ali šolanje. Moram pa priznati, da so vsi skrbniki (sami moški) teh psov izgledali zelo labilne in neodločne osebe.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #24 : 26 September 2007, 14:47:34
Vem, da psi strah čutijo. Jaz sem se ga začela bati po napadu na očeta in parkratnih poskusih name. Oče se ga ni do samega konca bal. Mislim, da bi se ga ti na mojem mestu tudi bala.
Še vedno mislim, da je bilo nekaj psihično narobe z njim.

Pa Florinca, ne poznaš me, ker sem taka oseba, da če naredim napako jo priznam. In če bi mislila, da smo kje tako polomili, da bi zaradi tega pes ratal tak, bi priznala. Ampak ker res ne najdem nobenega vzroka za to v naši vzgoji, res mislim, da nismo nikjer naredili tako velike napake, da bi obrodila takšno agresijo. Seveda pa vsak dela določene napake pri vzgoji, tudi tisti najbolj izkušeni.
Ne bom pa sedaj rekla, da smo mi krivi in da smo bili mi tako zelo nesposobni, da je pes tak ratal, samo zato da bi ti slišala kar hočeš ali kdor koli drug (pa brez zamere, ampak tako je). ;)

Kot pravim ne poznate situacije, niti psa, niti okoliščin. ;)




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 26 September 2007, 14:54:55
Seveda je bil karakter podedovan. Samo da jaz ne bi rekla, da je tak značaj slab ali celo dedna napaka. Samo vzreditelj bi ga moral dati lastniku, ki bi takega psa obvladal. Pa bi se razvil v odličnega delovnega psa.
Kdo pa pravi, da s tem ne pomagamo Inni? Saj je njen problem skoraj identičen.
Zmešalo se pa psu zanesljivo ni. Saj pri novem lastniku kolikor toliko normalno funkcionira - če sem prav razumela.
In ko pride tako daleč, da se bojiš lastnega psa, je selitev k novemu lastniku (razen šusa v glavo) edina možna rešitev.
Sicer pa je Karmen zadela žebljico na glavico. Psi z močnim značajem se pri tistih, ki jim niso kos (pa nikjer nisem rekla, da so to slabi lastniki, samo napačnega psa so si izbrali) razvijejo v največje pokore pod soncem.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #26 : 26 September 2007, 15:03:27
Lanabela... ne pri novem lastniku je situacija ista. Samo, da pač tega lastnika ne moti, da je pes agresiven - jaz pa naj se še tako grozno sliši, nisem mogla živeti s takim psom, da se tresem ves čas iz katere smeri bo priletel in me napadel - dobesedno.
V bistvu je situacija taka, da pes uživa na velikem vrtu (verjetno prebiva v pesjaku), lastnik ga več ali manj pusti na miru. Ko pa začne renčati - kar se dogaja dokaj pogosto, se mu umakne in ga pusti pri miru, saj samo tako lahko funkcionirajo skupaj. Mislim, da je pri njih več ali manj za čuvaja, ampak mu to očitno odgovarja, saj družbe izgleda da ne mara, prostora ima baje dosti, tako, da mislim, da mu resnično ne manjka nič - upam.
Sem pa izredno vesela, da se je našel lastnik, ki ga je hotel imeti in ga ne moti, da je pes tak in da naš kuža še naprej živi kvalitetno življenje.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 26 September 2007, 15:06:11
Citiraj
kvalitetno življenje.

Res?   ???    :-X


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #28 : 26 September 2007, 15:14:47
Ja glede na to kakšen je in kje bi lahko bil. :-\ Poslušaj, če pes noče bližine človeka in ga skoraj vsakič narenči, ko pride zraven. Kaj praviš mu odgovarja, da šiba po vrtu in ima mir. Po mojem da ja. Pa če bolje prebereš moj prejšni post, boš vmes našel še besedico - upam. ;)

Verjemi pa da še kako dobro vem kakšno mora biti kvalitetno življenje psa.
Vprašaj kogar hočeš ki me pozna! ;)
Taj kvalitetno življenje pri nas uživa v polni meri, pa še čez!



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 26 September 2007, 15:38:58
Ah ne,mogoče si me narobe razumela.
Niti približno vas ne obsojam ali kaj podobnega.  ;)

Obesil sem se le na besedici "kvalitetno življenje",ker pač dvomim,da pes,toliko agresiven,kot ga ti opisuješ,lahko sploh ima kvalitetno življenje.

Kje bi lahko bil?


Sam sem osebno zagovornik tega,da je žal včasih evtanazija najboljša možnost.Ne toliko zaradi psa,kot zaradi odgovornosti do okolja.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!