Biologija

zoe · 19920

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 28 September 2007, 19:23:15
Odpiram temo za moj faks :D

Gre kdo letos v prvi letnik biologije?

Meni je uspelo prilezti v drugi letnik, zdaj sem izjemna študentka haha ;D ;D

Če koga kaj zanima lahko brez problema vpraša. Upam le, da bom znala odgovorit, saj se z letošnjimi prvimi letniki začne bolonjski sistem.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 29 September 2007, 09:16:16
Odpiram temo za moj faks  :D

Če koga kaj zanima lahko brez problema vpraša. Upam le, da bom znala odgovorit, saj se z letošnjimi prvimi letniki začne bolonjski sistem.
OJ!
Najprej: Kaj je bolonjski sistem?  :)
Lp,Tjaša



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 29 September 2007, 09:36:55
Oi :D ;D :)
jaz bi mogoče šla v prihodnosti študirat biologijo....mi lahko prosim opišeš kako poteka študij, kaj se učite, kje se lahko potem ko končaš zaposliš... in podobno.
lp in hvala ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 29 September 2007, 21:05:12
OJ!
Najprej: Kaj je bolonjski sistem?  :)
Lp,Tjaša

Uh, to je v bistvu reforma študija... Študij po bolonjskem sistemu poteka drugače kot zdaj, naj bi bilo več samostojnega dela, več seminarskih naloge in tega. Pa izpiti naj bi bili priznani tudi v tujini - se pravi lahko eno leto delaš faks pri nas, potem pa greš v tujino, kjer ti priznajo vse kar si naredil pri nas in nadaljuješ tako kot bi pri nas. Tako nekako no... nisem se preveč poglabljala v to, ker nisem v temu sistemu.
Sicer je pa tako, da traja študij po bolonjsko 3 leta, zdaj pa 4.

Ursa, najbolje, da si prebereš vse na tej povezavi: http://www.bf.uni-lj.si/bi/predstavitev-studija/index.html
Tukaj imaš objavljene tudi predmete v posemeznem letniku in tudi kaj naj bi se pri posemeznem predmetu naučili.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 30 September 2007, 14:03:35
še eno vpr. (najbrž ne zadnjo hehe) ;D

a ti boš šla pol na magisterski program?  ker oddelek pa (molekulska biologija, strukturna in funkcionalna biologija in ekologije in biodiverziteta (prosim oprosti za napake :-[ :D))
Mi lahko malo razložiš kaj je to strukturna in funkcionalna biologija, in ekologije in biodiverziteta??? ker se mi ne sanja kaj bi to lahko blo

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 30 September 2007, 15:56:26
Jaz nisem v tem programu ;) Sem še zadnji letnik, ki dela študij po staremu programu.

Citiraj
Mi lahko malo razložiš kaj je to strukturna in funkcionalna biologija, in ekologije in biodiverziteta???

Bom probala, čeprav še sama ne vem točno kaj je kaj :-[ Lahko ti povem, da je ekologija veda o odnosih med živimi bitji in njihovim okoljem, biodiverziteta je pa biološka raznolikost. Kaj točno so oni mislili s to delitvijo ti pa žal ne znam povedati.

Biodiverziteta: http://sl.wikipedia.org/wiki/Biodiverziteta

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 01 Oktober 2007, 21:20:13
Ooooo cestitke zoe :o ;D

Strukturna in funckionalna biologija je po mojem tisto, kar je bil do sedaj morfo-fizioloski blok; ekologija in biodiverziteta pa eko-sistematski blok (si niti ne upam trdit, da so dejansko kaj spremenili program ::))


battito animale


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 17 December 2007, 18:14:50
Kot bodoča diplomantka biologije (če bo vse po sreči potem že naslednje leto do poletja enkrat :)) lahko povem, da je meni bil študij zeloooo fajn, fax in profesorji več kot prijazni, vsaj večinoma :)

Sem šla na sistematsko-ekološki blok (očitno ima po bolonjskem programu zdaj malo bolj fenci šmensi ime, dvomim pa da so kaj spreminjali program :):):))

Če pa še koga kaj zanima pa z veseljem odgovorim.
Glede službe pa vsaj za enkrat bolj slabo kaže, če ti ne diši biti kakšen trgovski potnik za farmacevtske družbe (kar je meni zeloo mimo). Čeprav se najde verjetno kaj, odvisno kaj te veseli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 18 December 2007, 16:23:42
No z bolonskim sistemom je na BF dosti stvari drugačnih...recim obvezna prisotnost na predavanjih in preverjanje le te-nekateri profesorji dosledno poimensko. Študij je bolj strnjen in zato verjetno bolj naporen, ker moraš skoz delat, če hočeš nardit s kolokviji ali pa v 1. izpitnem roku. Če nimaš vsaj 70% pristonosti na predavanjih ne moreš pristopiti k izpitu-jim je vseeno če maš zdravniško opravičilo. To velja za AGR-če so pa na biologiji kaj popustljivejši pa ne vem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 18 December 2007, 19:18:53
Mah to je bilo že pred 8 leti na biologiji, ko sem jaz začela z prvim letnikom :) Vaje so itak obvezne, manjkaš lahko opravičeno 1 ali max 2 krat, odvisno od profesorja.
Predavanja so tudi obvezna oz. zelooo priporočljiva. Večinoma se tudi predavanja vežejo z vajami včasih. In odvisno od profesorja, ampak so pa tudi preverjali prisotnost.
Tako da sam študij je naporen, večinoma si cel dan na faxu. Včasih še 15 min pavze nimaš za kosilo cel dan. Ampak meni je bilo fajn :)
Pa skoz so bili kolokviji, delni izpiti, preverjanja, ...tako da ni bilo nikoli dolgčas :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 18 December 2007, 19:50:37
Ne, tako hudo pred 8 leti pa spet ni bilo ::) predavanja niso bila obvezna. Vaje pa...

battito animale


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 18 December 2007, 23:06:26
Jaz se spomnim da na nekaterih predavanjih je krožil list in si se moral podpisati,da si prisoten. V vseh 4 letnikih se je našlo kaj.

A danes pa na vseh predavanjih preverjajo ali si prisoten? Dvomim.
No ja, še vedno ti pa ostane natrpani urnik vaj :)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 18 Februar 2009, 19:40:41
Ojla vsem!

Evo mene, še ena študentka zadnje "stare" generacije biologije. Drugače od zoe sošolka. :)
jah nam ni skoraj na nobenem predavanju nujno bit vendar pa morajo bit bolonci na vseh pradavanjih prisotni-kolikor sem jaz seznanjena.. :)

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 18 Februar 2009, 21:39:49
Pravilno seznanjena. Jaz točno za BIO ne morem govoriti. Smo pa na AGR imeli zategjeno do ufff. Med drugimi vsak teden preverjanja. Pa niti en izpit nisi mogel pustiti zadaj, zelo malo so jih pogojno vpisali-od 110 s ponavljlci vred jih je sedaj v drugem letniku dobrih 30-max 40. :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 18 Februar 2009, 21:46:28
mah ta bolonjski sistem je obup, vsaj na biologiji..še profesorji tako pravijo..in ne vem zakaj se naša država ne mora učit na napakah drugih...nekatere fakultete (v drugih evropkih državah) so po npr 5ih letih takega študija ugotovile da tako več ne gre in bojo šle nazaj na star sistem...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 18 Februar 2009, 22:05:08
Nam, kot zadnji letnik pred bolonjci, sploh ni hudega :) Bolonjci se pa pomoje kr fajn matraja.

Kot vem pa predavanja tudi za njih niso vsa obvezna, če sploh katera so. Mogoče bo rina znala kej več povedat, ker je zdaj 1. letnik :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 18 Februar 2009, 22:13:37
Nam so takoj v prvem letniku (9 let nazaj, star sistem) povedali, da predavanja sicer ˝niso obvezna˝, ampak je več kot priporočljivo da si prisoten. :) Beri med vrsticami, tudi predavanja so bila obvezna. Jaz sem edino matematiko pa še kakšno podobno zadevo malo preskočila, ostalo pa je blo itak tak zanimivo, da si moral biti tam :)

Bi šla sedaj komot še enkrat :) Kje so tisti fajni časi :)





Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 18 Februar 2009, 22:20:41
hmm 9 let nazaj...so bili pomoje tudi kaki drugi profesorji ker v današnjih časih so marsikatera predavanja dolgočasna, neglede na snov...  :-[ Na žalost!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 18 Februar 2009, 22:48:52
No ja, saj nimajo vsi profesorji talenta za predavati, to je res. Posebno v prvem letniku, ko je še cel kup splošnih predmetov - anorganska kemija, organska kemija...  ::) ::) ::)