Če psa ne vzgajaš sam

Jana* · 23739

Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 04 Oktober 2007, 07:59:31

aja, naš prvi pes je poginil, imel je hudo alergijo na mleko - in se babici ni dalo dopovedat da pes mleka ne sme  :'(

Pa je ni nič izučilo  ???



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #31 : 04 Oktober 2007, 12:14:23
nyssa, imaš pa pestro pasje življenje. Kakšni so bili ukrepi?
V bistvu se je šlo za to,da je mala že od začetka oh in sploh mimozasta,kadar kaj ni po njeno.
Ko pa sem dobila Paxxa,se je vse skupaj še poslabšalo-ker sem jo postavljala na prvo mesto,kar pa je ona razumela,kot da ji jaz odstopam mesto alfe. No,pa sem se spravila urejat to(na res nežen in postopen način) kar je palilo nekaj časa,doker ni začela z izpadi.

Npr.''napad'' je imela,ko je šel kdo od nas v službo(pa je vedno nekdo doma);začela je puščat lužice in ko sem jo okregala-je sledil ''napad''. Ko ni dobila kaj iz mize pri kosilu(pa ji ne dajemo drugače),itd,itd...
Dejansko je šlo tako daleč,da je spustila mini lužico(pa so izkjučene težave z mehurjem in sečili),in brez da bi ji kdo rekel,se je tolk ''zasekirala'',da je prišlo spet do bruhanja  ::)

Moram povedat,da je tale mala ščinka zelo inteligentno bitje in prefrigano tud in ko je bila vržena s veličastnega prostora alfe,je začela delat v obratno smeri ;)
Psihosomatsko je bilo vse skupaj....
Na koncu je bruhala že svetlo rdečo sluz,ker so ji pokale žilice od vseha bruhanja.
Dobila je zdravila in pa vrečo dietnih briketov-to samo zato,da se želodček pozdravi in uredi prebava. Izginil je tist grozen zadah,ki ga je imela,že cel teden je čisto normalna,posvetovala pa sem se z gospo Wallas glede te preobčutljivosti.

Čaka naju še kar dela-važno pa mi je,da vem za kaj se gre in da ne bom več v večnem strahu kako grozno bolezen mora imeti revica ::)-in pa seveda,da nekako naredimo,da ne bo več tako občutljiva...



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #32 : 04 Oktober 2007, 13:27:47
Nyssa...probaj z zeliščnim izdelkom ANXOCARE - vedenjski modulator. Nima kaj škoditi.  :)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #33 : 04 Oktober 2007, 15:39:02
Nyssa...probaj z zeliščnim izdelkom ANXOCARE - vedenjski modulator. Nima kaj škoditi.  :)
Kaj pa počne? Oz.kaj je to in kako se uporablja in kako deluje? :-[



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #34 : 04 Oktober 2007, 19:42:21
Pa je ni nič izučilo  ???

ne, ker ni bil njen pes............

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #35 : 04 Oktober 2007, 22:17:01
Kaj pa počne? Oz.kaj je to in kako se uporablja in kako deluje? :-[

To so nekakšne kapljice, ki jih imamo v naši trgovini (pomagam kolegici v ZOO trgovin). Sicer jih trenutno nimamo na zalogi, lahko pa se pozanimam podrobneje kako in kaj.  :)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #36 : 05 Oktober 2007, 10:59:41
(pomagam kolegici v ZOO trgovin).
A v tisti novi v Celju(mislim,da je Ozka ulica(nasproti Vse za jurja trgovine)),ko dela ena fuuuul prjazna pupa noter?  ;D



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #37 : 05 Oktober 2007, 11:08:22
Jaaaaaaaa!  :o :o :o


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #38 : 05 Oktober 2007, 11:15:08
Sem bila že dvakrat tam(včeraj nazadnje)  8) Paxx,Aika in Gaja se že mastijo z mojimi nakupi  ;D
In mi je taaak všeč,da sploh ne bom hodila nikamor drugam ;)  8)
Res vse pohvale  8)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #39 : 05 Oktober 2007, 11:17:34
A je ta trgovina v starem delu mesta, tam kjer greš mimo zvezde (slaščičarne) pa pol u osko ulico? A je ta trgovina na novo?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #40 : 05 Oktober 2007, 11:19:35
Jap  8) A ti si tud iz Celja?  :-[
se res opravičujem za off topic  :-\
A bomo novo temo odprle?   :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #41 : 05 Oktober 2007, 11:20:57
Ne hodim pa tja v šolo. Pridem v ponedeljek mal pošnofat. A plaščke za pse mate?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #42 : 05 Oktober 2007, 11:25:14
Ja,so tud...



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #43 : 05 Oktober 2007, 11:25:40
Nysaa...očitno sva se zgrešili saj sem delala do 15:00.  :D
Rapgirl...nekaj malega plaščkov imamo, v ponedeljek pa pričakujemo robo še od Karlija.  ;D

Se opravićujem za offtopic...a lahko odpremo novo temo? Čeprav že delam reklamo.  :-[


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #44 : 05 Oktober 2007, 13:01:47
lorry lahko se jaz vprasam.. Skarje za strizenje psov mate? Kot nora iscem tiste za redcenje dlake, obojestranske..

Se meni sorry za offtopic  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #45 : 05 Oktober 2007, 13:23:44
odprla sem novo temo,da bomo nehale smetit tole  :-[
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4742.new#new



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #46 : 05 Oktober 2007, 13:28:46
Hvala Nysaa!  :-* Moderator pa lahko vse pripspevke na to temo prestavi tja. Hvala!
Nadaljujemo tam....  ;)


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #47 : 07 Oktober 2007, 12:23:33
Jaz psa vzgajam sama, ampak tukaj je nov problem...Pes pač ne šlivi nobenega od domačih in potem sem jaz kriva, ker psu ne znam dopovedati da jih mora ubogati  ::) Halo  ???

Je pa vsaj futra ne noben, to je pa tudi nekaj. Sorodniki, in družinski prijatelji so pa tudi že lepo vzgojeni, ker sem naredila že tak cirkus glede tega... so si mislili da sem malo ubrisana. Namreč, ko sem imela prinašalko me nekaj časa niso resno jemali, jaz pa sem vztrajala pri svojem. Potem so starši videli, da se pes slini po mizi in po gostih in so ugotovili, da imam mogoče prav. Od takrat imam mir.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #48 : 07 Oktober 2007, 12:29:37
Ko smo bili na bratvi med "južino",je mu prav vsak hotel nekaj ostankov(kosti!)dat.Jaz psa dvignem in jim hočem dopoveat da se psu poleg mize hrane ne daje.Kaj šele kosti!Potem ko sem za trenutek pogledala stran mu je ena stara gospa dala precej velik kos mesa.Jaz sem jih prav nesramno pogledala in odšla stran.
Potem pa mi mama doma govori,če se mi je zmešalo da se tako obnašam!?Halo!Hja,dokler ne bom starejša me očitno ne bo nihče resno jemal.
Kdo bi pa 12 letnega otroka resno vzel... ::) :-\

Lp Alja



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #49 : 07 Oktober 2007, 12:43:48
Ko smo bili na bratvi med "južino",je mu prav vsak hotel nekaj ostankov(kosti!)dat.Jaz psa dvignem in jim hočem dopoveat da se psu poleg mize hrane ne daje.Kaj šele kosti!Potem ko sem za trenutek pogledala stran mu je ena stara gospa dala precej velik kos mesa.Jaz sem jih prav nesramno pogledala in odšla stran.
Potem pa mi mama doma govori,če se mi je zmešalo da se tako obnašam!?Halo!Hja,dokler ne bom starejša me očitno ne bo nihče resno jemal.
Kdo bi pa 12 letnega otroka resno vzel... ::) :-\

Lp Alja


tuii 17-letnega očitno ne..  (mene)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 07 Oktober 2007, 13:00:23
Jaz psa vzgajam sama, ampak tukaj je nov problem...Pes pač ne šlivi nobenega od domačih in potem sem jaz kriva, ker psu ne znam dopovedati da jih mora ubogati  ::) Halo  ???

Ej, tocno tak problem imam tudi jaz. Vse kar se tice psa je na meni od sprehodov, do hranjenja, do ucenja, pa ceprav lezim napol mrtva v postelji (ravno te pretekle par dni me je zadel en prehlad z vrocino, ampak psa morm se vedno JAZ ven peljati).. In potem, ko pes domacih vcasih ne uboga (sploh osnovne komande, trikce z veseljem izvrsuje) slisim veckrat dnevno "ta pes cisto nic ne uboga", ja seveda, ce bi se kdo kaj vec ukvarjal z njim, bi mogoce se koga kdaj ubogal, tako ima pa mene (vsaj mislim da) na vrhu hierarhije, potem je on, potem ostali druzinski clani.. In seveda dela po svoje, kadar mu pase.. In se mi zdi neumno potem vedno kadar kaj ne uboga, posegat vmes pa ga kregat ali odstranit iz sobe. Saj pes ni nic kriv, krivi so starsi, ki ne znajo z njim vcasih malo strozje delati!!
Mogoce kaksen predlog za resitev tega problema?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 07 Oktober 2007, 14:02:14
Ovčka, pri meni je isto. Se dogaja ravnokar - ta trenutek. Smo dobili obiske in hočejo sedet zunaj in mati mi reče: pejdi zapret psa. Kaj???? no way! >:(
Da ki skače po ljudeh in to ni kulturno. Mislim,vzami si čas in jo odvadi. Kaj misliš da sem deklica za vse? Da jo zmorem vse naučit in vsega odvadit? Kako jo bom če jo vedno zapreš,.. :-X ???
Zdaj je zaprta in cvili,laja,joka in je spet neuzgojena ker noče nehat. Nikoli ji ni prav.
Itak imajo mene ki zmorem vse oz. je pes neumen ker ne razume da ne sme bit vesela ko pridejo obiski  >:(



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #52 : 07 Oktober 2007, 14:15:00
Jaz sem nehala zapirat psa ko pridejo obiski...  sicer je moj malo drugačen - ko so obiski laja in bog ne daj da bi ga kdo pobožal - bo imel kar odtis njegovih zob - "nevzgojen pes".  Ampak vedno ko sem ga zaprla je bilo potem še slabše - norel je, lajal, se zaletaval okrog in potem vsi ljudje "joooj pa spusti ga noter poglej kok je šikan pa lej ko laja".  Nikol nobenemu nič ni prav.
Zato sem se odločla da nebo nikoli boljše če ga bom večno zapirala - enostavno zdaj ga ne zaprem več, ljudem poskusim razložit zakaj ga NE božat, včasih zaleže, včasih ne (takrat je pač izhod v sili - pobašem psa in grem)  :-\   se je pa popravlo - sedaj Tery laja samo ko nekdo vstopi, potem pa neha in tudi v ljudi ne sili več ampak gre na svoj prostor ter se uleže.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #53 : 07 Oktober 2007, 18:50:06
Ej, tocno tak problem imam tudi jaz. Vse kar se tice psa je na meni od sprehodov, do hranjenja, do ucenja, pa ceprav lezim napol mrtva v postelji (ravno te pretekle par dni me je zadel en prehlad z vrocino, ampak psa morm se vedno JAZ ven peljati).. In potem, ko pes domacih vcasih ne uboga (sploh osnovne komande, trikce z veseljem izvrsuje) slisim veckrat dnevno "ta pes cisto nic ne uboga", ja seveda, ce bi se kdo kaj vec ukvarjal z njim, bi mogoce se koga kdaj ubogal, tako ima pa mene (vsaj mislim da) na vrhu hierarhije, potem je on, potem ostali druzinski clani.. In seveda dela po svoje, kadar mu pase.. In se mi zdi neumno potem vedno kadar kaj ne uboga, posegat vmes pa ga kregat ali odstranit iz sobe. Saj pes ni nic kriv, krivi so starsi, ki ne znajo z njim vcasih malo strozje delati!!
Mogoce kaksen predlog za resitev tega problema?

Lp..

Jah pri meni je tako, da je psica pač moja in se nimam kaj pritoževati da sama skrbim zanjo. Mi je všeč, da je tako. Bolj me skrbi to, ko bom cel dan na faksu, potem bo pa štala ker jo noben tudi ven ne zna peljat. Sem probala problem rešit in sem mami rekla, naj jo malo "trenira" poslušnost. Kaj je bilo? Toliko se je zafrkavala, da sem jo iz sobe poslala. Kot bi prvič videla psa, čeprav smo ga že imeli 7 let. Potem pa mi reče "Kar koli naredim ni prav", kao da ji jaz ne pustim da bi se sploh vtikala v psa. Ja itak, če mi uničuje mesece doslednega dela z njo, samo da blizu pride. Je pa razlika pri zdajšni in prejšni psici. Pri Enyi sem dosledna že od samega začetka in me uboga kot urca, zato mi gre takšno ali drugačno zafrkavanje psa še toliko bolj na živce. Pri prejšni psici sem se pa tudi sama na začetku malo lovila in nekaterih napak kasneje nisem več mogla popraviti. Pa še vsak jo je malo po svoje vodil oz. NEvodil.

Ta vikend pa tudi jaz na sprehode z vročino hodim  :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #54 : 07 Oktober 2007, 19:01:13
Saj je pri nas tudi tako - psa striktno vzgajam sama ker bi ponorela če bi mi eden v dveh minutah uniču vso moje delo..  zato bo verjetno edina možnost da gre pes z mano u lj ko bom šla študirat. Ker doma bi v enem mesecu postal predebel, da o neuboganju in plezanju po hierarhični lestvici ne govorim. Če sm čist odkrita, edina, ki bi lahko mela mojega psa je moja babica (ne tista o kateri sem prej govorila da daje psu hrano in kaj vse še). Zanimivo, prav lepo zna delat s psom, tudi priboljške mu daje samo njegove, pa še tistih ne brez tega da bi moral tery nekaj naredit  :D   prav zanimiva je, u bistvu ga je sama naučla ene par stvari  ;D  med drugim to da se na ukaz "ja ka boš pa zdej naredu?" nrdi mrtvega pa mene zna tery po njeni zaslugi iskat  :)
ampak, še vseeno, če ga ima, ga ima max 10 ur..  ne bi ga ji pa pustla več časa, ker je tery pač tak da hitro začne lest po hierarhični lestvici, in če ga ne dovolj hitro ustaviš, tudi z zobmi.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


moa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 28 Oktober 2007, 12:59:12
hja jaz mam iste probleme z ocetom..on je tisti v druzini ki se mu ne da nic dopovedat ker je najbolj pameten..bolj kot mu z mamo govoriva da ne gre tak,on nic ne poslusa..in seveda ko jemo je pes pri mizi in ce slucajno nic ne dobi laja in se slini in gor na mizo..in v bistvu cez celi dan nekaj laja kadarkoli hoce on keksa-kar je vedno..ce pa se se pol ne zmenis zanj pa zacne šipat, da si drugi dan celi plavi..in jaz sem vedno na koncu tista ki mora malega kregat, mali gre iskat potuho pri ocetu kjer jo tudi dobi,ces ja bogi bogi kaj te je kregala..ce bi lahko bi ocetu taki focn stisnala da je kr kaj >:(sej sma se ze parkrat fejst skregala zaradi tega in se ni menu z mano pol celi mesec ampak pomagal ni pa nic..hujsi je kot otrok!
je pa zanimivo da ko sma pa z malim sama doma je pa tak priden da mislis da ne gre za istega psa..nikol ne fehta za mizo ker ve da nic ne bo dobil in nikol ne laja ali šipa, uglavnem nic od izsiljevanja, ki je drugace na sporedu vsaki dan..
tak da sem se odlocla da ko se bom odlocla da bom imela spet psa se prej odselim in ga moj oce nebo nikol vidu, ker mislim da drugega tak ne preostane...



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 20 Oktober 2008, 23:23:55
Vidim, da ste nekatere prevzele vzgojo psa čisto samo na svoja ramena. Tudi moj predlog bi bil, da se psa nauči, da od drugih hrane sploh NE sprejema (razen, če ni v njegovi posodi in še to njegovi briketi). Tako bi bili lastniki pomirjeni, da pes ne bi vzel ničesar od tujega ali od domačega, tako iz roke ali z mize, samo potem nastane problem, kako mu dat priboljške med učenjem? Verjetno spet samo od lastnika, samo kaj pa, če lastnik gre ne vem v bolnico ali pač v tujino, nekdo mu mora dat za jest. Pol, če bi se pes navadu ne sprejemat hrano od drugega, bi kar stradal?  ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #57 : 21 Oktober 2008, 12:31:36
Jaz si zaradi tega, če psice kdo drug futra ne belim glave. Po eni strani doslej še nikoli niso dobile nič takega, kar bi jim resnično škodilo (psi z alergijami in prebavnimi težavami so druga pesem), po drugi strani pa je za reševalne pse celo zelo zaželeno, da sprejemajo nagrade (ki so lahko v tudi obliki hrane) tudi od neznancev. (OK, da se šolati tudi tako, da nagrade sprejemajo izključno od lastnika, če se kdo ravno zelo kapricira).
Če kdo vpraša ali lahko hrani katero od mojih psic, ga opozorim da kar se mene tiče lahko, samo potem pred to psico ne bo imel več miru. Ljudi, ki se jih da naluknjat za kakšen priboljšek si namreč zapomnijo enkrat za vselej. Že tako zelo iznajdljive psice so, odkar je v uporabi kliker, dobile še dodatne navdihe, s katerimi naluknjajo še tako zadrgnjen žep. Če ne gre drugače pa s kakšnim šolskim poleg s brezhibno pozornostjo. Ampak to je že takrat, ko vse ostalo odpove. ponavadi si za začetek izberejo kakšen zabaven in na hitro narejen trikec.
mene ne moti, celo zabavam se.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #58 : 21 Oktober 2008, 14:17:37
Meni pa ni všeč, če neznanci hranijo mojega psa s priboljški, ker so ponavadi neprimerni (čokolada, piškoti...). Se mi je zgodilo, da je čistilka pri veterinarju kljub mojim večkratnim opozorilom, dala psu jaffa piškot :o To bi bilo res super, če bi čakala na kakšno operacijo ali pa bila tam zaradi prebavnih težav ::)

Ponavadi odrasle prosim, da psa ne hranijo; otrokom pa dam nekaj hrane iz lastnega žepa in jim povem kako morajo ravnati.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #59 : 21 Oktober 2008, 15:38:23
Jaz imam glede domačih iste probleme :( (mami in brat kapirata VSE ;D :-* ;) ampak babi pa dedi pa nič...) dedi ga hrani z vsem mogočim (kosti, meso, cvrtje...) in potem govori ''vidš kok je Ana grda/zoprna ti revčku nič ne da ti si pa že tako ali tako presuh ona se baše ti pa stradaš...'' ::) >:( babi mu VEDNO skuha hrenovko ali pa da poli salamo, pa vedno reče ''sej sem mu  dala samo en kos'' potem je pa moj bratec enkrat ppustil na mizi narezano poli salamo in pa maslo in je Timi skočil na mizo in pojedel VSE! sem bila pa valda jaz kriva  ::) kok je slabo vzgojen... da negovorim da je moral zaradi težav z drisko večkrat k vetu po antibiotike :( :(  zdaj ga ko prideta babi in dedi na obisk kar zaprem v drug prostor in to mu ni všeč pa me speti obtožta kok sem jaz 'grda' ::) potem se mi pa čisto strga in začnem vpiti da mu onedva delata škodo... in sem spet jaz kriva ::) potem pa jemo in dedi pravi ; glej ko te nemara sploh ne pride k teb  >:( >:( jaz dam samo mp3 v ušesa psa pa v naročje  :D pa vedno pravta da nemore živeti samo od briketov  ::) >:( :-X

I´m the sweetest trouble maker ;) :D