analne vrečke(praznjenje)

nyssa · 72692

Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 01 Julij 2010, 11:50:49
Pomoč, prosim. :'(

Moj pes ima že več kot pol leta, bližje 8 mesecev, probleme s prepolhnimi vrečkami. Redno jih hodiva pucat [na tri tedne] ampak to ni rešitev. Bošček se je na repu direkt ob riti kar fino pogrizel in ker se vseskozi polhnijo, se vseskozi grize. Zanima me, kako problem odpraviti? Veterinarka pravi, da je to pri določenih psih pač kroničen problem in da je redno praznjenje edina opcija. Gospa na sprehodu z isto pasmo pa pravi, da se je pri njenem psu problem odpravil ko je zamenjala hrano. Začela jo je sama pripravljati. Ima kdo kakšne dodatne informacije o tem? Ali izbira hrane res vpliva na ta problem? Trenutno sva na Orijenu, ki je v vrhu po kvaliteti in res ne vem kaj naj sedaj kupim.. :( Kakšen predlog, kaj je po kvaliteti ekvivalenčno? Morda z drugimi sestavinami? Z žitaricami?

P.S. Če kakorkoli pomaga pri diagnozi problema, tudi pri veliki potrebi ima pes problem. No ja, ne vem če je problem, ampak si vzame kar nekaj časa. Cvili ali cepeta vmes ne.


Hvala.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 01 Julij 2010, 12:08:55
Zelo velikokrat je za vnetje paranalnih vrečk kriva prehrana.Tudi prevelika količina  proteinov v prehrani vpliva na to.Mogoče bi bilo res najboljše,če probaš zamenjati hrano.
Tjaša



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 01 Julij 2010, 12:14:09
Ampak jaz nažalost psu ne morem začet kuhat hrane, nimam toliko časa. Kateri so drugi kvalitetni briketi, poleg Orijena. Kaj bi priporočili? Gledam Taste of the wild.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 01 Julij 2010, 12:29:17
Saj nisem rekla,da mu moraš sedaj pa hrano kuhati.Mogoče bi bilo pameto uporabiti brikete z manjšim procentom proteinov.Jaz osebno nisem pristaš visoko proteinske hrane,še posebno če pes ni extra aktiven ali se ne pripravlja za razstavo.Je to zame isto,kot če bi se filala z anaboliki.
Isti problem je imel eden od naših mladičev,ko je šel od doma.Lastnico so nasr..i da je menjala hrano za Teste of Wild,pa je imel pes probleme z kožo in paranalnimi žlezami.Potem je zamenjala še dve hrani pa je bil vedno problem,dokler je nisem prepričala,da je začela hraniti isto hrano kot jo je pes jedel doma.Od takrat nima nobenih problemov.Jaz že kar nekaj let hranim pse z eno in isto hrano,tudi okusa ne menjam,ker ne obstaja,pa nimajo nobenih problemov ne z prebavo in ne z paranalnimi žlezami.Poleg tega dobivajo občasno tudi žitarice,pa ni problemov.
Tjaša



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 01 Julij 2010, 12:32:42
Ne ne, tista gospa, z isto pasmo, sama kuha. To sem mislil.


Bom poizkusil Acano Lamb & Apple. Res upam, da se stanje izboljša. :( Tam kjer sem ga vzel so ga hranili z Bewi hrano.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 10 Avgust 2010, 10:34:39
Po menjavi hrane se je stanje občutno izboljšalo. Dvakrat sem že bil pa preventivnem pregledu pa se še niso vnele, niso bile prazne ampak z minimalno vsebine. Rep se zarašča!



Anomis

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 September 2010, 21:22:02
Zdravo,

mene pa zanima kako to izgleda, ce ima pes zamasene te vrecke? Moj se namrec drajsa po riti, in ima pod ritjo (torej na delu, kjer je koza in dlaka, ne direktno na riti) večjo bulo, ki pa ga na otip ne boli... Vcasih je vecja, vcasih je manjsa, opazila sem jo pa sele vceraj. Danes je tezko kakal, ceprav drekec ni driskast, vedno normalno trd. Jé Royal canin, za ekstra izbircne mladice, ker drugih ne mara (ceprav je star ze 4 leta) in vcasih tudi kaj kuhanega, odvisno kaj imamo za kosilo. Ali bi lahko ta bula bila zamasena vrecka ali kaj drugega??

Hvala :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 04 September 2010, 21:46:39
Verjetno so zamašene analke, lahko ima pa tudi notranje zajedalce.
Nima kaj jesti hrane za mladičke. Bo pač nekaj dni lačen, ob briketih za odrasle. Ne rabi te skrbet tudi če teden dni ne bo jedel, ko bo lačen bo že pojedel primerne brikete!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Anomis

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 September 2010, 23:25:54
Tabletko proti notranjim zajedalcem dobiva redno...
Mislim pa, da niso analne vrecke, ker v bistvu to ni bula.. ampak kot nekaksna izboklina. In sicer ni tik ob ritki, ne na levi ali desni strani (kjer naj bi se pojavljale te bule), ampak kaksen cm pod ritjo.. In kot vidim s slik, je to najbrz misica, ceprav ne vem zakaj je tako izbuljena. Najbrz je bil tole samo lazni alarm ;)
Glede hrane pa so veterinarji rekli, da lahko jé hrano za mladice, dokler se ne bo redil :)




Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 07 September 2010, 10:59:05
Tudi jaz imam vprašanje glede ananih vrečk. Moja Kala se vsakih par dni (1x na teden recimo) začne lizat oz. grizljat okoli rite. Pri tem očitno ven priteče "tekočina" (smrdi nekako po ribah, predvidevam, da je to iz analnih vrečk), ki je sicer ne vidim, ampak voham (ogabno smrdi). Ali to pomeni, da se ji mašijo vrečke in bi morala it pogledat k veterinarju oz. nekomu, da bi ji to začela čistiti ali si jih pes pač s tem lizanjem sam očisti in jo naj pač pustim, da sama opravi to ogabno opravilo? Je sicer stara šele 9 mesecev, ampak je res, da ima pogosto mehkejši kakec (se nekako menja na par dni, mehek/trd).
Hvala za nasvet oz. mnenje!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #40 : 13 September 2010, 11:43:52
Poskusi čimprej uredit. Ali menjaj hrano, da bo kakala bolj trdo ali pa pejdi k veterinarju, ki ti bo svetoval naprej.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #41 : 14 September 2010, 08:22:11
če so z analkami stalni problemi, se jih splača operativno odstranit. Ni zahtevna operacija in dejansko nimajo druge funkcije,kot da "zasmrajujejo izločke" za markiranje teritorija ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KatarinaS

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 14 September 2010, 10:16:07
Pri nas smo se odločili za redno praznjenje, namesto za operacijo. Psici se je poleg anusa naredila bula, ki sem jo opazila dobesedno pet minut pred tem, preden je počila, ker je bilo zamašeno izvodilo. Prvi nasvet veterinarja je bila takojšnja operacija. Nasvet drugega veterinarja redno praznjenje. Ker imam ne preveč lepe izkušnje z operacijo pri drugem psu, sem se odločila za drugo varianto, in tako brez problemov vozimo že 5 ali 6 let - praznjenje 1x mesečno oz. ko se psica začne lizati po anusu. Pa ne "krpansko" praznjenje, ko se anus zagrabi od zunaj in paranalki stiska drugo ob drugo, ampak lepo prst v anus in praznjenje vsake posebej. Rezultat prve metode je pes na stropu in slabo izpraznjeni paranalki, če nista postavljeni točno tako, kot je narisano v veterinarskih bukvah, rezultat druge pa čisto miren pes z dobro izpraznjenima paranalkama.
Za operacijo bi se odločila samo v primeru, če bi prišlo do kakršnih koli sprememb na paranalkah, drugače pa ne. Se še predobro spomnim izstrelkov ob lajanju, hitrem vstajanju itd., ker je bila ta oh tako nezahtevna operacija opravljena šalabajzersko. Pri nas se, kot rečeno, obnese redno praznjenje (brez izpiranja).



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #43 : 14 September 2010, 10:54:19
ker je bila ta oh tako nezahtevna operacija opravljena šalabajzersko.
Zato je pa za take operacije potrebno iti k sposobnemu kirurgu, ki ima za sabo veliko uspešnih operacij analk. Operacija niti ni nezahtevna, prav tako ji sledi 14 dni mučne pooperativne nege, ampak naredi pa ogromno izboljšanje v kakovosti življenja pri psu, ki ima z analkami konstantne in zelo hude probleme. Meni niti malo ni žal, da sem se pri svojem psu odločila za operacijo in če bi imel še kak moj pes take probleme z analkami bi se brez pomisleka za operacijo odločila še enkrat. Moj pes nima nikakršnih posledic po operaciji.

Tica bo treba k veterinarju na praznjenje, ker si jih pes z drajsanjem po riti in lizanjem ne izprazni dovolj. Če ima pogosto mehkejši iztrebek bo treba zamenjat hrano.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 14 September 2010, 15:10:37
Mi smo staremu labradorcu izpraznili pred dvemi meseci(veterinar), imel je grozno zapacane, prav gosto  :'(. Ponovili smo čez mesec dni, ker pa smo ugotovili, da ima popolnoma prazne, bomo čistili na pribl. pol leta.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 24 September 2010, 11:01:56
No, sem bila pri veterinarju...vceraj se je namrec spet lizala oz. grizla po riti in spet je ven prisla tista smrdeca vsebina paraanalnih zlez. veterinar je pogledal in ugotovil, da so zleze jasno prazne in nima nobenega vnetka ali cesa podobnega. Ko sem mu se malo razlozila kako pogosto se to dogaja in to, je enostavno ugotovil, da si madam pac puca analke sama. Ni to pogost talent psov, ampak nasa ga ocitno ima. Naceloma ni s tem nic narobe, razen tega, da smrdeca vsebina vcasih pristane na kavcu. Zato bom mogoce vseeno zamenjala hrano, da bo kakec 100% v redu, pa bomo videli kako bo po tem.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 22 Januar 2011, 17:25:05
No tudi jaz bi imela na to temo eno vprašanje...našem smo decembra pri veterinarju praznili analne vrečke in zadnje dni opažam vonj po ribah in ko mu obrišem rito, se vidi na robčku tekočina...zanima me, če si on dejansko sam spuca vrečke ali je to že razlog, da so vrečke polne?Hrano ima pa Acano Pacifico + kuhano hrano, blato ima pa trdo kdaj pa kdaj se pa tudi naredi, da ima redko...



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 16 Marec 2011, 22:26:10
Moja psicka je stara 10 let in je imela pred pol leta hude tezave z analnimi vreckami. Najprej se je dogajalo le da so bile non-stop polne,potem pa je prisel dan,ko je kljub ciscenju (ki je bilo prejsni dan) dobila eno vrecko cisto gnojno...in je prislo tudi do tega da je pocila. Sama sem bila cisto na tleh,imela je hude bolecine,po tabletkah,ki jih je dobila pri veterinarju pa je bilo za cas jemanja tabletk ok...potem pa je takoj po dveh dneh dobila spet gnojno eno zlezo.
Je pa takoj ko je bila vrecka gnojno moja kuzika dobila grozn vonj...tko cudn,pa tudi sedet ni mogla...zato sem po prvem zdravljenju gnojne vrecke,takoj vedela,ko se je ponovno zagnojila.
Veterinarka nam je predlagala operacijo...v primeru,da bo nekaj kurah jemanja tablet ne bi bilo bolje. KO sem povedala kaj moja visavka je...pa sem dobila se nasvet naj neham s piscancem...torej v kakrsnikoli obliki (mesu,priboljskih,v briketih...itd.) in res hvalabogu,se je moji visavki stanje izboljsalo in je zdaj ze pol leta od gnojenja vrecke ;D ;D ;D Zato je res bila kriva hrana...saj je od mladicka dobivala vecinoma hrano iz piscanca.

Ima veterinarske brikete od Royal Canin (Renal)...te nisva zamenjali,saj ji fuuul pomagajo pri zdravju...le vse kar je "s perjem" sva opustili. Tudi priboljske za trikce isceva,da je karkoli drugega. Mi je pa veterinarka rekla se,da je fajn govedina,jagnjetina,predvsem pa konjsko meso...ce dobiva tudi kuhano hrano kuza npr.

Zelo sem vesela,res bilo je grozno in skoraj bi ze sla na operacijo. Kot sem slisala so te operacije lahko kar kriticne,da lahko tudi po njej pride do nekontroliranega izlocanja blata itd. Prevec jo imam rada...vendar ce bi morala bi tvegala se to,samo da bi bila ob meni.  :)


Zdaj hodiva enkrat na mesec na kontrolo ("ciscenje") ...zaenkrat je res vse vredu!  ;D

I rather die than stay away from my big love- dogs !


nata

  • Gost
Odgovori #48 : 17 Marec 2011, 07:03:32
jaz ponavadi čistim analke, ko kopam moje "zveri" ... je pa vse odvisno od hrane kolikokrat so polne ... vsaj pri nas. ko vidim, da se začne katera bolj čudno vsedat ali "vozit kočijo" je pri prvem naslednjem pranju acija (no pri nas to res ni problem, ker jih kopam enkrat tedensko) ... moram priznat, da odkar to delam sama in odkar sem malo bolj pozorna na to se tudi analke ne praznijo tako pogosto kot so se prej. je pa res odvisno od psa do psa. ena od mojih prejšnjih pudlic je imela analke čiščene mogoče 3x v vsem svojem življenju ...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 08 December 2011, 20:47:17
No pa še jaz na temo analk.
 Načeloma nekih problemov nimamo , razen kadar  naša Štrukla nafehta kakšno pikantno hrano ( al pa izmakne), tokrat je bila to neka salama, seveda v času ko je bila gonečka, in po " gonitisu " smo bili  na praznenju analk. ::)

In tokrat je bilo rečeno ,da je imela rahlo vnete. Dobila je  inekcijo in  praznenje . Čez en teden standardna kontrola ampak si je predtem  vneto to lizala , da je imela še rit vneto >:(.  In je dobila trobento.... imela je pa izcedek- smrdeč-rdečkasto rjav
  veterinar je še enkrat pregledal, in ugotovil da ima prazne in , pravi da se sedaj to čisti.
  en teden ok.. drug teden tudi še... je pa sedaj že tretji teden, pa ima še vedno izcedek.
 A je to normalno. ???
 Ko ji obrišem z robčkom je smrdljivo in kot malo krvavo- sluzasto.
 a je to "panika" ???  ...  a gremo nazaj k vetu/ drugemu ?... (  ta pravi da je ok, da se to čisti)
 meni se pa to zdi ,da se dolgo čisti ?
 A je imel kdo podobne težave?


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 08 December 2011, 22:18:43
Damayanti,

sem malo povprašala....To glede analnih žlez.

Običajno vsak  izcedek pomeni nekakšno vnetje... Ampak če zadeva zares grdo smrdi, so  res" krive "analne vrečke.
Da ni tvoja Štrukla "pokasirala" kakšnega gnojnega vnetja analnih žlez? Če prav razumem, to traja že 3 tedne...
In tudi meni se zdi, da to "vnetje" in "čiščenje"  traja že malo predolgo. Morda pa rabita antibiotike....
Ja, glede iztrebljanja, kakšno pa je blato?
Predlagam, da ponovno obiščeta  tega istega veta... Že zaradi računa... Da ne boš plačevala še enkrat za isto zadevo...

Lep pozdrav obema... Pa javi, kako sta opravili...




Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 09 December 2011, 07:23:25
Analne vrečke se ne praznijo tako,da bi kar neka tekočina šla iz njih.Če ne gre po naravni poti z blatom,potem jih je treba ščistiti.Do sedaj sem videla samo en primer,ko je imel pes tako polne analne vrečke,da je za njim špricalo,ko se je napel.Tvoja "Štrukla" je pokasirala kar konkretno vnetje in nujno rabi antibiotike in kortikosteroide.Kar pejdi nazaj k vetu in reci naj ti jih da.Bi ti jih moral dati že na kontroli,če si je tako lizala anus.
Tjaša



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 09 December 2011, 09:50:16
hja blato... normalno.
 plačevala pa itak da bom  ::), še nikol ni bilo nič zastonj.
 Greva pa nazaj,.... danes
 :-\
 bom poročala.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 09 December 2011, 10:50:01
Tjaša
 Kortikosteroidi... to je Elocom krema, a ne?  za uravnavanje vnetja? ( ker rit ni več vneta to sva zrihtali ).
A je še kaj drugega, za pse ?
 Za antibiotike zatežim ... ali še za kaj? ( Liže si ne več, samo izcedek ima... ne veliko,  ampak ima ...in je smrdeč in moteč)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 09 December 2011, 11:01:23
Če nima več vnete riti in se ne liže več ali pa grize potem kortikosteroidov ne rabi.Ker ima pa še vedno izcedek ima za moje pojme še vedno vsebino v analnih vrečkah.Ali pa samo v eni.Najbrž ne bi bilo slabo,če bi ji vrečke spucal od vznotraj.Po domače "prst v Rit"¨! :'(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 09 December 2011, 11:05:20
No sej tako ji je pucal. In takrat je rekel da ima rahlo vnete pa tud cvilila je . In je rekel da ne rabi antibiotika :-\, da je premalo da bi jo filal... v tem smislu.

rit sva itak zrihtali trobenta in elocom.
 ampak ta izcedek, to me pa moti in skrbi. To se ni zgodilo še nikoli do sedaj.
 razen če ji je tolko zmercvaril... samo še vedno ???... koliko časa se pa taka zadeva celi?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 09 December 2011, 11:06:47
Ja to itak, da jih mora spucat od znotraj. Po tem je treba grdo vnete analke še sprati, pri nas se je odlično obneslo, ko jih je vet napolnil z antibiotično tekočino (tisto, ki se uporablja za ušesa). Ne spomnim se ali je bilo treba proceduro ponoviti ali ne, je pa bilo potem enkrat za vselej ok - brez kortikosteroidov, ki se jim izogibam če niso res nujni.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 10 December 2011, 09:03:32
Dobro je kontrolo in praznjenje analnih vrečk ponoviti po končani terapiji.Včasih se še nabere izloček.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 12 December 2011, 16:49:55
Tjaša in Diva.. hvala za nasvete  :)
 štruklina rit je zrihtana ;D.. veterinar ni kaj dosti pomagal vajini nasveti pa ful. Kljub temu ,da sva šle nazaj k vetu sva potem iz domače lekarne  potegnili eno kremico v kateri so kortikosterodi in antibiotik in za dva dni se je rit zrihtala.
 hvala hvala hvala  x100  in še enkrat  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 13 December 2011, 07:30:02
Samo da sta spet nazaj v elementu ;) :P