Schesir Cat

LoveAnimals · 20013

LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 03 Oktober 2007, 15:26:12
   Shesir linija za mačke

Hrana, ki zadiši še tako izbirčni mački. Kvaliteta preverjena s standardi HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), ISO 9001 : 2000 in GMP (Good Manufacturing Practise). Skrbno izbrane sestavine iz narave, brez OGM, brez dodanih konzervansov, brez umetnih okusov in brez barvil. Hrana izdelana po nanovejših znanstvenih dognanjih: OVN ® Optimum Vitamin Nutrition, ki zagotavlja optimalno ravnovesje potrebnih vitaminov in amino kislin za zdravje in dobro počutje naših mačk.
Bogata paleta okusov, izbirate lahko med med 85g pločevinkami (21 okusov), 6x50g MultiPack-i (5 okusov), 100g vrečkami (7 okusov) za muce (ter 7 okusov za pse)
TUNA -  odličen vir naravnih Omega 3 maščobnih kislin. Ribe veljajo za najbolj lahko prebavljivo hrano, ki pomaga zniževati holesterol in zmanjšuje možnosti nastanka alergij. Tuna je lovljena v čistem oceanu. Schesir vsebuje le izbrane dele tune - ne vsebuje kosti, kože, drobovine in drugih krvavih delov.
PIŠČANEC – izbrani fileji, beljakovinsko bogata in lahko prebavljiva hrana. Schesir vsebuje le izbrane fileje – ne vsebuje kosti, kože, drobovine ali drugih krvavih delov. Piščanci so organsko hranjeni.

Na voljo tudi NOVA linija briketirane hrane Schesir Cat.


Holistične sestavine, brez škodljivih konzervansov, barvil in dodanih okusov, ne vsebuje soje, temveč riž in krompir. Hrana bogata z Omega 3 maščobnimi kislinami in naravnimi zelišči (aloa vera, luščine semen trpotca, ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, karkuma, ...).
Hrana zagotavlja optimalno ustno higijeno, pomaga ohranjati zdrav urinarni trakt, je lahko prebavljiva, prepričuje smdeče iztrebke, pomaga ohranjati zdravo kožo in sijočo dlako, zagotavlja čvrstost kosti in mišične mase ter je primerna tudi za občutljive mačke, saj vsebuje le eno beljakovino. Na voljo sedem okusov v 400g ali 1,5kg pakiranju:
KITTEN -  za mačke od odstavitve dalje do enega leta starosti
Adult RIBA – bogata hrana iz rib iz svežega oceana (min. 25%)
Adult PIŠČANEC – iz naravno/organsko hranjenih piščancev (min. 28%)
Adult OVČETINA – bogata s hranljivo in lahko prebavljivo ovčetino (min. 20%)
PERSIAN & LONG HAIRED – za perzijske in druge dolgodlake muce
STERILIZED & OVERWEIGHT – za sterilizirane muce, kastrirane mačke ter muce s prekomerno težo
SENIOR – za starejše muce

!!! Ne zamudite izjemne evropske promocijske cene !!!!

Za vse, ki bi želeli na dom prejeti BREZPLAČNI VZORČEK BRIKETIRANE HRANE, vas prosimo, da nam pišete na e-poštni naslov: [email protected] ali [email protected]. Brezplačni vzorčki na voljo v treh okusih: Adult Chicken (piščanec), Persian & LongHaired (za odrasle dolgodlake muce) in Kitten (za mlade muce do enega leta)
Lahko pa se oglasite v kateri koli prodajalni:

DOGET - Raj za male živali
PE Vrhnika
Cankarjev trg 9

DOGET - Raj za male živali
PE  LJUBLJANA
TPC Murgle

AVANTURIST d.o.o.
PIKIN BUTIK Ljubljana
Čebelarska 19

TRGOVINA TOM & JERRY
Tacenska 169
Ljubljana - Tacen

TRGOVINA SMRČEK
Mali trg 5
Ljubljana

in seveda:

www.pasji.net





gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1 : 03 Oktober 2007, 16:22:56
Tole je res ena dobra hrana - vsaj sodeč po naši Niji, ki prav obožuje Schesir Ribo, čeprav sicer "ribjih briketov" sploh ne mara preveč!  ::) 

 



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 08 Oktober 2007, 22:56:08
No mi smo stestirali Schesir (kitten) konzerve in menda so mnjami ;). Briketke smo pa samo testne dali in so všeč Bajsku (je itak požeruh), Frklja pa niti ni preveč navdušena (ni nad nobenimi briketi).
lp
T.

8)


neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Oktober 2007, 17:33:26
smo danes dobili promocijsko vrečko Adult chicken (HVALA! ;D), in jo seveda takoj odprli in probali in nam je bilo všeč :)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #4 : 25 Oktober 2007, 07:57:25
Naša Suki je pripravljena tudi stojo naredit za tunino konzervico  :o. Testni briketki so pa tudi šli v dveh obrokih. Zgleda ji je ta hrana zelo všeč in bom sedaj samo še to kupovala.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 11 December 2007, 15:50:59
Same pohvale za Schessir. ;D Razen tale tuna v vrečki naši muci ne paše in je že parkrat bruhala po njej, enkrat pa tudi samček, tako da ostajam pri piščancu (oz. občasno malo zmešam z drugo hrano). Če sta vse drugo zavrnila, sta Schessir milo rečeno popadla.

Po koliko g so pakirani vzorčki?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 12 December 2007, 11:12:12
Po koliko g so pakirani vzorčki?

50

Lp nina



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #7 : 04 Januar 2008, 10:54:19
Moja Lili tudi obožuje schesir konzervice, čeprav za mladičke opažam, da niti ni pretirane izbire pri nobeni znamki. Tukaj sta piščanec in tuna, ki ju pridno papca, potem pa včasih vmes še kakšno "odraslo" konzervo kupim, da je malo bolj pestro, poleg tega še vedno dodajam AD-konzervice. Sem pa včeraj imela resne dileme ;) glede briketov, ali nadaljevati z royal caninom ali poskusiti schesir. Je kdo kaj preučeval, kateri so boljši (ali je vseeno, ker so itak oboji super :D), ker jaz in primerjava sestavin ne greva skupaj. :-[


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 10 Januar 2008, 11:19:45
Schessir briketki za mlade muce grejo v slast, ampak mamo še 2kg Hillsa za ponucat, tko da bomo najprej tole vrečo zmazali (itak pa je treba mešat z Royal Canin Kittens oz. RC Kittens Sensitive).

Ravno te dneve sem kupila RC za stare mačke, ki živijo zunaj - zgledajo dobro, pa dišijo tud.  ;D Bom poročala, kako gredo v slast, ampak ziher bodo.

V kateri trgovini pa pride RC najceneje? V LJ je menda uvoznik ZooPreis, samo tam niso kej prevec prijazni ...



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #9 : 10 Januar 2008, 11:52:41
Moja muca je probala Schesir vzorček za mladičke (brikete) in zgleda, da so ji noro všeč. Veliko bolj je bila navdušena nad njimi kot nad Hill'som, RC in pa Technicalom. Tako da sem ji zdej kupila dve vreči Schesirja  :) Upam, da ji bodo še vedno tako všeč. Tudi jaz se ne spoznam zelo na sestavine, me je pa pritegnilo to, da imajo nekaj zelišč in takega med sestavinami.
Pa v trgovini Smrček imajo zdej akcijo za to hrano, vsaj v ponedeljek je še bila (upam, da me ne bo kdo tepu, da delam reklamo  :-[). Samo imajo samo 400g vrečke.

Če koga zanimajo sestavine (žal v angleščini, se mi ne da prevajat):
Schesir Cat Kitten briketi:
Dehydrated chicken meat (min 26%), rice, barley meal, animal fat, gluten, potatoes proteic extract, chicken liver extracts, pea meal, sunflower oil, dehydrated whole eggs, hicory extracts, F.O.S (fructooligosaccarides), vegetal fibres, sodium pyrophosphate, sodium chloride, potassium chloride, L-carnitin, aloe vera, psyilium seeds, rosemary extracts (poliphenols), fennel seeds, yucca, nettle, curcuma, taurine, choline chloride, dl-methionine.

Mačji žur! :)


LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 Januar 2008, 13:37:45
Živjo,

Schesir briketi so izdelani iz sestavin biološke pridelave (žita, meso, zelišča), torej brez OGM in drugih škodljivih pospeševalcev ne-naravne rasti. Poleg tega vsebujejo naravna zelišča in ekstrakte, kar jih uvršča med, danes tako popularno, HOLISTIKO. Zaradi vsebnosti le ene živalske beljakovine so tudi hipoalergeni in primerni tudi za mačke, ki trpijo prebavne in druge alergije. Poleg tega pa zadišijo tudi najbolj zbirčnim mačkam in mačkonom. Proizvajalec ne izvaja testiranj na živalih!

Sama hranim mačka s Schesir briketi od maja lani in moram povedati, ne le to, da jih rad pomljaska, temveč, da se mu je dlaka precej popravila (pa nikoli ni jedel slabih briketov), hairballa praktično ni več (prej sem mu morala dodajati pasto) in sploh se mi zdi, da je v dobri formi.

Na voljo so vrečke 400g in 1,5kg. Če jih trenutno v trgovini Smrček ni, prosite gospo Matejo naj vam jih do naslednjega nakupa nabavi, verjamem, da bo to z veseljem in brez problema naredila.

Za vse tiste, ki se vam ne da brati v angleščini pa SLO verzija Schesir Kitten:
Sestava: dehidrirano piščančje meso (min. 26%), riž, ječmen, piščančja maščoba, gluten, krompirjev ekstrakt, ekstrakt piščančjih jeter, grah, sončnično olje, dehidrirana cela jajca, ekstrakt radiča, FOS, rastlinske vlaknine, sodium fosfat, sodium klorid, kalijev klorid, L-karnitin, aloa vera, psyllium (luščine semen trpotca), ekstrakt rožmarina, ekstrakt ognjiča, ekstrakt kamilice, ekstrakt zelenega čaja, janež, juka, kopriva, kurkuma, taurin, cholin klorid, DL-mentionine. 
Analiza: vlaga 10%, beljakovine 34%, maščobe 20%, vlakna 3,5%, pepel 7%, kalcij 1%, fosfor 0,9%, magnezij 0,1%, Omega 6 2,2%, Omega 3 0,3% (R=7,3:1)

En lep mačkarski pozdrav,
Nina

PS: Veseli bomo vsake vaše pohvale, pripombe, vprašanja, zato lahko pišete tudi na [email protected]




Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #11 : 14 Januar 2008, 18:24:20
Nina, super, hvala za ta izčrpen opis, zdaj še bolj verjamem, da je ta hrana res dobra. In bom vedela za drugič, da rečem za ta velike vrečke :)

Sem pa dala danes moji muci Schesir vrečko s piščancem in ni bila najbolj navdušena. Verjetno zato, ker nima toliko sestavin kot katere druge. Ker ta sem videla, da vsebuje samo meso in zelenjavo. Meni se to zdi v redu, zdravo, očitno pa ima zanjo premalo okusa. Vseeno jo bom poskusila navaditi, da bo jedla tudi te vrečke.

Mačji žur! :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 14 Januar 2008, 19:48:01
Sej sem to že povedala, pa bom še enkrat - poskusi enkrat Schessir piščanca - je tak, kot bi ga sama naredila, samo neslano. Men se zdi to hrana za bogove. Komaj čakam, da zrasteta in da probamo vse tiste odrasle okuse ...  :o



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Januar 2008, 21:30:16
Vidim, da ste sprobali tudi hrano v pločevinkah in vrečkah. Vsebina te resnično preseneti. Linija bazira na organsko hranjenih piščancih in sveže lovljeni tuni iz oceana. Paleta okusov je resnično fascinantna. Gre za povsem naravne fileje, ki niso začinjeni in so lahko na račun tega manj okusni od kakšnih nizko-kvalitetnih konzerv, ki vsebujejo precej dodanih okusov...

Za mlade muce pa sta na žalost le dva okusa, in sicer piščanec + aloa in tuna + aloa. Razlika med pločevinkami za mlade muce in pa odrasle je le v povečani vsebnosti vitamina A in D3, ki je bistven za uravnotežen in pravilen razvoj v prvem letu (kosti, vid in še kaj). V primeru, da tvoja mucika je brikete, ki so primerni za mlade muce, ji brez slabe vesti lahko ponudiš tudi kak okus za odrasle muce, saj vendar to ni njena osnovna hrana.

Uspešno in igrivo odraščanje obema!
Nina



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #14 : 15 Januar 2008, 13:07:59
Aaa... ok. Bomo dali pol še kak drug okus. Zaenkart sem kupila res samo za mladičke. Pa itak dobi samo vsake tolko vrečko/konzervo.
Ko sem odprla tisto vrečko s piščancem, me je pa res presenetilo. Ponavadi so v vrečkah večji koščki, pa bolj temna omakca. Tle se je pa prav videlo, da je samo piščanec, pa prav tak piščanec, kot ga jaz jem  ;D Pa lepo mi diši, res po piščancu, ne pa tipično po mačji hrani. Sej je pojedla, no, samo ne tako "na šus" kot ostalo meso.

Mačji žur! :)


LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 Januar 2008, 16:08:26
Ja, vajeni smo pločevink, ki vsebujejo manjši delež mesa + žitarice, gostila in ne malo kje tudi še kaj več. Primer je klasična konzerva 400g, kjer je običajno le 4% mesa, pa še ta je neznanega porekla in verjetno ne vsebuje le fileje (drobovina, koža, kosti, kri in ostale stranske produkte).
Schesir je izdelan iz surovine, ki se uporablja tudi za človeško prehrano. Gre za povsem identično surovino, ki se šele v proizvodni loči na človeško prehrambeno industrijo in pa pet food. Piščanec je organsko hranjen iz bio-okolja. Danes nam ti podatki vse več povedo in zato jim lahko zaupamo.

LP Nina





Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #16 : 16 Marec 2008, 21:24:24
No, jaz sem šla pa prejšnji teden v Smrčka po Felidae pa prišla domov s tole hrano (Felidae spet ni :'(). Zgleda so, vsaj kolikor berem, vredu. Samo me spet moti to, da so tako majhni briketki, ker moj vse zgolta pa še to se skoraj zaduši zraven. :'( A pozna kdo kakšne kvalitetne brikete,ki so veliki??



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 17 Marec 2008, 00:37:32
A sprašuješ za mlado muco? Hills ima brikete enakih velikosti, tako za odrasle mačke kot za mlade muce. Royal Canin ima precej drobne, Arden Grange tudi, Sannabell tudi ... drugih se pa ne spomnim.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #18 : 17 Marec 2008, 21:57:30
Za odraslega. Hills sploh nočem imet, AG sva že imela, Sanabelle tut pa RC tut. :) Nevem zakaj vsi delajo take majhne briketke kokr da imajo mački take težave s tem, da zgrizejo en briketek. ::)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 18 Marec 2008, 13:51:04
Kake briketke ima pa Techni-Cal? Nekateri ga zelo hvalijo. Pa oni, kaj je že, Best Nature ... rjava vrečka pa gor ima narisano meso pa korenje ... Prodajajo v Zooticu in v Mr. Petu.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #20 : 18 Marec 2008, 14:41:45
Nature's Best misliš? Od Hill's-a? Ima različne oblike briketov in tudi različne barve, se mi pa zdi da so malo manjši kot ostali Hill'sovi briketi. Techni-cal pa se mi zdi da ima tudi manjše kot Hill's.

Mačji žur! :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 18 Marec 2008, 18:59:31
Ja, ja, Natures' Best, hvala.  ;D

Mucika, pol pa en debel šnicel za mačjo gospodično, srednje zapečen.  :P



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #22 : 18 Marec 2008, 19:22:21
Heh, za mačjega gospodiča. ;) Se pravi ni večjih...jao. :)



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 03 Julij 2008, 08:37:25
Če morda koga zanima... je od zdaj na prej na voljo tudi 10kg pakiranje Schesir Dry Chicken (piščanec)..

LP Nina



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 15 Julij 2008, 17:29:49
Bo treba sprobat konzervice, pa tudi brikete  ;D :) Škoda da se hrane ne dobi v trgovini za male živali Bubi  ;) A preko www.pasji.net se da dobiti samo brikete ali tudi konzerve?



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #25 : 15 Julij 2008, 17:35:52
Bo treba sprobat konzervice, pa tudi brikete  ;D :) Škoda da se hrane ne dobi v trgovini za male živali Bubi  ;) A preko www.pasji.net se da dobiti samo brikete ali tudi konzerve?

tudi konzerve, poglej tule: http://pasji.net/shop/index.php?main_page=index&cPath=10_25



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 15 Julij 2008, 17:39:54
aha hvala  :)

Vzorček je pa zastonj?



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #27 : 15 Julij 2008, 17:45:48
To pa najbolje da vprašaš v temi pasji.net  ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 17 Julij 2008, 17:06:09
To je hudič, ker imaš kar na1x več vrst (znamk) visoko kvalitetne hrane in se ne moreš odločit, kaj bi kupil. K odprte brikete (scehhsir za sterilizorane muce, nekaj Almo Nature pa Hills za zobe in Hair ball, torej 4 vsrte) pojemo, bom naročila Eagle Pack in ko bomo to pojedli, spet Schessir. Tud mojima paše, da dobivata različno hrano, pa nobenih prebavnih motenj nimata pri tem (ju ne navajam postopoma).



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 24 April 2009, 14:00:24
Z nakupom Schesir briketirane hrane za muce DONIRATE za pomoč BREZDOMNIM MUCAM in projektu MAČJA HIŠA!

Več o izdelkih in DOBRODELNI AKCIJI: www.schesir.si
Več o projektu MAČJA HIŠA: www.macjahisa.si

Od 15.4.2009 do konca leta 2009 boste z nakupom briketirane hrane Schesir DONIRALI, in sicer

400g = 0,5€
1,5kg = 1€
10kg = 5€

Zneske bomo mesečno objavljali na uradni spletni strani Schesir.

Vabim vas, da skupaj POMAGAMO uresničiti projekt MAČJA HIŠA in pomagamo brezdomnim mucam!
[/font]