Bostonski terier

rapgirl · 100272

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
: 04 Oktober 2007, 23:06:54
Še opis ene mojih najljubših pasem . . .

Država porekla: ZDA
Velikost: 36-42 cm
Teža: 6,5-11,3 cm
Dlaka: kratka, gladka, sijoča
Barva: progasta, črna ali rdeča, z belimi oznakami
Življenjska doba: 12-15 let

Uporabnost: sredi 19. stoletja so Američani križali različne pasme bojnih psov in tako je na področju Bostona nastal bostonski terier, ki je bil prvotno predviden za pasje boje. Danes pa velja za olikanega družinskega psa.

Značaj: sodbni bostonski terier je vesel, nedolžen, prijazen spremljevalec, ki se tudi z otroki dobro razume. Je čuječ, vendar ne bevska. Vedno se je pripravljen igrati. Ker je res inteligenten, se zelo hitro nauči skoraj vsakega trika.

Značilnosti: potrebuje vestno vzgojo, saj je zelo samozavesten. Potrebuje človekovo bližino, ne pušča dlake in nima vonja.

Zdravje: prei nakupi je treba biti zelo pozoren na zdrava legla. Potrebuje zaščito pred ekstremno vročino in mrazom. Kratek rep je prirojen.

Je primeren za začetnike.

Pa še nekaj slikic . . .

http://shrani.si/f/2p/EE/uA5Mk9k/b.jpg                                     
http://shrani.si/f/1a/AI/2xZUPGWW/b1.jpg

+1


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 25 November 2007, 09:30:33
Zanimivi psi. :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 25 November 2007, 09:32:52
Zanimiva pasma :) Se mi zdi, da sem ravno o tej pasmi pred časom brala v reviji Mojpes, kjer je bil njihov opis in slikce :).


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 November 2007, 11:56:08
Teli psi so res zanimivi, take face male.  :) Poznam par predstavnikov v zivo, in moram rečt da so res super.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 Februar 2008, 20:07:50
Ker je tale tema manjše mrtvilo, jo malo poživljan...

Prejšnji teden se nam je namreč pridružil bostonček z imenom Frodo. Prihaja iz znane psarne von Bispus iz Portugalske, kjer imajo vrhunsko vzrejo bostonov in pa tudi bokserjev. Njegovo rodovniško ime je Fausto Winner von Bispus. Je pravi mali korenjak, doma se je super privadil, brez kakršnegakoli cmevkanja. Doma imamo še beagla, ki je malega enkratno sprejel in postajata vsak dan večja brata. Drug drugega kličeta k igri, če slučajno kdo izmed njiju spi  :D Edino kar je, da malega hitro zebe...no, lahko je to +, ker tako ve, da ko pridemo ven, je to zato, ker se je treba polulati in pokakati  ;) Glavnino lulanja namreč opravimo že zunaj  :o

Evo našega prijaznega gremlinčka


In še hudi gremlinček


Lp
Eva



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 12 Februar 2008, 20:16:00
Iiii kaj je luštkan!!!!  :-* .. Koliko mesecev pa ima Frodo?


Lp, Maja



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 12 Februar 2008, 22:15:24
Joj,kok je dober  :o
Ful mi je všeč njegova glava in tak čeden nosek ima  :-[



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Februar 2008, 00:34:18
Tadruga fotka je ubijalska, hehe :D Ful je luskan :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #8 : 13 Februar 2008, 05:09:18
Na drugi slikci je res posrečen :D Luštkan je :)


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Februar 2008, 08:24:15
hvala za pohvale.  :-[ Tamal je pravi razgrajač...samo je tak užitek gledati psa, ki se štekata in skupaj igrata...upam da bo tako ostalo. Ponoči je šel Frodo že k Benu, da bi onedva skupaj spala....pa je Ben potrpel pet minut in šel stran...Ben namreč ni tak stiskač, dočim Frodo bolj kot se te tiše bolj je srečen  ::)

Rojen je pa bil 25.11.2007, tako da je sedaj star dva meseca in pol.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 13 Februar 2008, 08:48:02
Ful je lepi!  :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 Marec 2008, 19:55:45
..čas da se že spet pokažemo mali svetu.... :P

Frodo je najbolj užival prejšnji vikend, ko je bilo skoraj 20 stopinj in se je lahko martinčkal na sončku. Pa ušeska tud še niso lepo stala  ::)



joooj, a me morš res strašit s to grozno škatlo (beri: fotkičom)  :o


Zdaj so pa moja ušeska že malo lepša  :P 8)




nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #12 : 05 Marec 2008, 20:11:07
Ojoj,ojej in iiiiiiiiiiiiiiiii  :o
Kako pa je lušten tale malček 8)
A se vsakih pet minut ustavite in zacvilite od navdušenja,ane?  :D
Jaz bi se  :-[



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 05 Marec 2008, 21:12:05
Iiiiii kok je pa to luštkana živavca  :P  :o !!! A v šolo že hodita?


Lp, Maja



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 06 Marec 2008, 07:02:15
Tamal je prava faca...svojega starejšega brata brez problema obvlada, crkljivček na kvadrat,...

V šolo še ne hodimo...glavni problem trenutno je, da malega pri stopinjah okoli nule zebe...Verjetno, da bomo zdaj začetne stvari se naučili kar lepo doma...pač glavni namen male šole je predvsem učenje vodnikov  ;) Ker sem to dala skozi pred skoraj dvema letoma, bo šel mali šele pol v "osnovno" šolo  :P :P

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 06 Marec 2008, 08:10:54
IIIIIIIII kak cukerček je :o :o Kar pridno nas zalagaj s slikcami ;D

lp


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 08 Marec 2008, 11:12:19
No če že silte...  :-[  :P





Pa še malo bratovske "ljubezni"






Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #17 : 08 Marec 2008, 13:20:11
Luštne slikce :) 3. in zadnja pa sta sploh uauuuuuuu :o


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #18 : 08 Marec 2008, 13:30:37
Terry, čestitke za novega člana :o Res je simpatičen ;D Upam, da ga kdaj spoznam v živo v Logatcu ;D

lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 08 Marec 2008, 13:31:53
Uuuu kake lušne fotke! :-* :o



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 08 Marec 2008, 13:38:15
Oo kakšne lepe slikce  :) !

Zadnja je pa prov uauuu...
 :o  :-*

Lp, Maja




terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 08 Marec 2008, 18:31:40
cacy, zihr se vidimo kaj v Logatcu.  :P :P

Drgač pa ko sva izbirala pasmo, sva kar pri B-ju ostala, da ni toliko izbire  :P, pa še da ima pes rad agi  :D. Tako da pol prideš ali bordi ali bosti, pa je padla odločitev za malega vragca  :D :D

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 14 Marec 2008, 19:31:00
Počasi se tudi starejši brat vdaja Frodotovim čarom  :P



Lp



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 15 Marec 2008, 08:12:15
Joj kok lepo skupaj spita! ♥
Takega pesjana imamo pa v naši pasji šoli, sicer z mojim velikanom nista sošolca ampak tale terrierček hodi v malo pasjo šolo. Ko sem ga videla mi je prelizal cel obraz. Res, tile psi so prave face!  :D

LP


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 15 Marec 2008, 09:18:02
Kako pa je ime temu bostončku in od kje je?  :o

Drugače pa se mi zdi, da od vseh pasem, obvladajo lupckanje najboljs bostonci.  ::) Če še tako tišiš usta skupaj, njemu uspe porint jezik notr  ::)  :-\

Lp
Eva



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 15 Marec 2008, 09:36:23
Meni se zdijo tudi full luškani!  :o :-*
Je to res da ne puščajo dlake? :-\
Drugače pa terry imaš prav lepa lepotca, prav prisrčna sta. Daj še kakšno slikco prosim pripopaj.   ;) ::)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 16 Marec 2008, 17:47:38
Zaenkrat mu še ni izpada dlaka....samo pravjo, da je isto "zajeb***" dlaka kot od beagla. Bi me pa čudilo, če ne bi puščal dlake. To je ista fora, ko oglašujejo beagle, da ne puščajo dlake...bi ga kr povabla k men domov, al pa dala mal bena mu v naročje  :P



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 16 Marec 2008, 18:22:45
Bostončki so res zanimiva pasma...prosim prosim še slike!!!!! Terry lahko še malo karakter, temperament opišeš?


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 17 Marec 2008, 07:00:15

Značilnosti: potrebuje vestno vzgojo, saj je zelo samozavesten. Potrebuje človekovo bližino, ne pušča dlake in nima vonja.

To sem namreč vprašala zato, ker tukaj tako piše. Tudi meni se zdi, da je to nemogoče, vendar,... :-\
Včeraj sem izvedala, da ima mamičina sodelovka znanko, ki ima 3 psičke. :o
Tako da ko jih bomo odšli pogledati, bom seveda naredila veliko fotk, do takrat pa nas boš morala s slikcami zalagati ti terry.  :P ;)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 17 Marec 2008, 08:27:36
Tjas, verjetno je to ga. Čučnik...ima dve bejbi iz iste psarne kot je naš Frodolin.  :o Sva skoz na vezi  :P

glede temperamente...pravijo, da nimajo močno izraženega svojega terierskega značaja, kljub temu pa znajo biti zelo "pogumni" za svojo velikost. Kar pomeni, da znajo nalajati tudi pesjana, ki je večji od njega. Drugače pa je Frodo, predvem v primerjavi z mojim beaglčkom, zelo netrmast. Ko se mu reče Ne, v trenutku to uboga....z razliko od beagla, ki je vsakič sproti poiskusil še ene 2x, če resno mislim. Tudi sedaj ko sva se začela učiti, je zelo priden, bi naredil vse za salamco...na sprehodu zelo vodljiv...je pa do drugih psov in tujih ljudi še precej nezaupljiv in prestrašen...ampak ok saj je star dobre 3 mesece.  :o Pogumen je samo do svojega "brata", v katerga je dobesedno zaljubljen. Ponavlja tudi vse za njem...ta vikend je recimo začel že vztrajno dvigovat taco pri lulanju  :D

Tako, da zaenkrat je tamalc še zelo neproblematičen in priden. Kaj bo pa puberteta naredila pa sporočim?

Slikce pa tudi še pridejo.

Lp
Eva