Frisbee

zoe · 365127

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #30 : 31 Julij 2007, 10:02:52
Proti Lyri Veni ne zna skakat. Mislim ona ujame frizbi, ampak ne skače v višini.  :-\

Zadnja tačka je kar v redu. Je nič ne boli. Mažemo s kremo in zavijamo v štumfek, da se ne umaže na sprehodih. Mislim, da bo trajalo, da se čisto zaceli, ker gre za velik del, ampak bo nekako. Sprednja jo pa boli. Videti ni nič, samo šepa in občutljivo je na dotik. Samo se mi zdi, da je že boljše.  :) Počivava, dajeva sirup in hladiva. Bova tudi to pozdravili.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #31 : 31 Julij 2007, 10:21:49
A bo kaj slikic? :o

Ne vem. Bom vprasala organizatorja. Imajo neko fotogalerijo na svoji spletni strani (http://www.discdog.cz/), najbrz niso tako pridni, kot nasi fotografi za agilty. Mi postanemo nestrpni, ce niso objavljeni v enem dnevu po tekmi--smo cisto razvajeni.  ;D

Ceski organizatorji so pa hitro objavili rezultate. Sama tekma se je zelo vlekla, se je koncala sele ob 20.00 namesto ob 17.00, kot je bilo napisano po programu. Sam prostor je bil super, zelo lep in velik travnik sredi ogromnega parka v Pragi, veliko dreves za senco, vodo za pse so pripeljali s kamionom, vrece za pasji drek so bile priskrbljenei, WC za ljudi (portapotty), smo lahko parkirali zraven igrisca (izjemoma--dobili so posebno dovoljenje od mestnih oblasti) AMPAK--nic za jest ali pit! Not even any beer, in the middle of Prague, the beer capital of the world! Z Moniko sva bili cisto sestradeni, zelo malo hrane sva imeli s seboj, ker sva bili ze drugi dan od doma, pa sem kar racunala, da bo tako kot pri nas, da imas hrano in pijaco za kupiti tam. Se nisem upala hoditi dalec od tekme v iskanju hrane, da ne bi zamudila. Tudi od lakote se mi je malo zmesalo v glavi pri drugem freestyle nastopu, mozgani so popolnoma stavkali, celo pozabila sem pobrati frisbije vmes, da metam naprej, Lyra me je kar gledala, kaj delam, potem je tudi ona postala zmedena in zacela zgresiti frisbije, ker je cutila mojo zmedenost. (To se vidi v rezultatih, ce pogledas pod "execution"--gre za catch ratio, pri prvem nastopu je imela zelo visoko 7,14, pri drugem pa razmeroma nizko 4,2, to se pravi, manj kot polovico frisbijev je uspesno ujela).

No, ce gre naslednjic slovenski fotograf(inja) z nami, ga/jo nudim zastonj prevoz. 5rca? petrca? (se videoposnetki!  :o :o :o) cerae? iztok? Se kdo?




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #32 : 31 Julij 2007, 10:39:38
Proti Lyri Veni ne zna skakat. Mislim ona ujame frizbi, ampak ne skače v višini.  :-\

Ma to sploh ni vazno. Ona bi sigurno odlicno izpeljala razne overs (skoki cez del tvojega telesa) in vaults (skoki ob tvojemu telesu), za ostalo pa sploh ni muss, da lovi frisbi v zraku. Za dobro ocenjevanje za freestyle so drugi elementi precej bolj pomembni. Edino pri minidistance dobis rahlo prednost, ce pes lovi frisbi v zraku--dobis dodatno pol tocke.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #33 : 31 Julij 2007, 10:43:22
Saj lovi v zraku. Samo ne tako visoko kot Lyra.  ;) Čez mojo roko skoči, čez nogo tudi. Metuljčka znava...  8)  Žonglirati tudi nekako... Neki nama gre.  :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #34 : 31 Julij 2007, 10:52:37
Saj lovi v zraku. Samo ne tako visoko kot Lyra.  ;) Čez mojo roko skoči, čez nogo tudi. Metuljčka znava...  8)  Žonglirati tudi nekako... Neki nama gre.  :)

No, vidis. Torej zmenjeno--naslednjic gremo skupaj, ne?  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #35 : 31 Julij 2007, 10:57:59
No, vidis. Torej zmenjeno--naslednjic gremo skupaj, ne?  ;D

 :D :D :D Dvomim.  ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #36 : 31 Julij 2007, 11:52:22
:D :D :D Dvomim.  ;)

Daj, no...ce pa fotkas, se prevoz bos imela zastonj. Ce mi bo pa zmanjkalo za bencin, bomo vsi skupaj stopali nazaj domov. Saj je skoraj prislo do tega zdaj, ker sem dala celo premozenje za nakup frisbijev, in pustila skoraj premalo za bencin. Oziiroma tist denar, kar sem imela rezerviran za natankanje, sem morala dati policistu v Pragi za kazen  :-[. Ceste tam so cisto obupne, zelo slabo oznaceno je, se hitro zgubis (pa sem razmeroma dobra za orientacijo), baje sem vozila nekam, kamor ne bi smela, in naredila prekrsek tik pred nosom policista (znizal je kazen, ker smo bili turisti). Sem pa izkoristila priloznost ga vprasati kam in kako hudic naj grem ven iz Prage, kar je prijazno razlagal v bolj slabi anglescini. Za te napotke pa sem razmeroma drago placala.

Ce pa prideta ti in Veni in vsi nekaj zmagamo (Monika in Oli tudi) bomo dobili toliko pasje hrane, da ne bo prostora vec v avtu za vse nas. Lyra je dobila dve 15-kg vreci Purina Dog Chow, sem hecala, da ce vzamem nagrade moram psico pustiti tam. Sabine je hitro predlagala, naj jo pustim kar pri njenim avtu  :D. Ampak, menim, da Sabine ne potrebuje se devetnajsti pes. Pa Lyra bi bila zelo zelo nesrecna v tako velikem krdelu--vcasih to, da mora deliti vse z Oli se ji zdi neznosno, in pobegne k sosedam, kjer je lahko srecna edinka.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #37 : 31 Julij 2007, 12:01:35
Še Bafko vzamemo s sabo pa še kakšnega pa si lahko že kombi najamemo.  ;) :P ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #38 : 31 Julij 2007, 12:08:38
Lyra, Oli, Veni, Buffy, Ice, Pan, Mac, Sambo, Nil, Lok, Bu, Shaj...iz SKD Ajdovscine se Zana, Aron, Aika, Missy (za bonsai)...koga sem pozabila? Aussieji Grin, Tana, Chica...po mojem bo treba kar cel avtobus. The more the merrier!



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 31 Julij 2007, 12:13:33
Midve sva tud za predavanje! :o :o :o

Me pa nekaj zanima; kako psa naučiti da se odrine od tvojih prsi in ujame frizbi nad tvojo glavo?


L.p.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #40 : 31 Julij 2007, 12:13:59
Lyra, Oli, Veni, Buffy, Ice, Pan, Mac, Sambo, Nil, Lok, Bu, Shaj...iz SKD Ajdovscine se Zana, Aron, Aika, Missy (za bonsai)...koga sem pozabila? Aussieji Grin, Tana, Chica...po mojem bo treba kar cel avtobus. The more the merrier!

Si nas kar določila?  :D :D :D

Citiraj
Me pa nekaj zanima; kako psa naučiti da se odrine od tvojih prsi in ujame frizbi nad tvojo glavo?

Najprej poterbuješ ščitnik za prsi...  :) 8) ;)

Psa moraš po mojem najprej naučiti samo odboj od tebe...  :-\ :-\  Čeprav ne razumem ravno kako odboj od prsi in ujem nad glavo... Se mi sliši boleče.  :-\ :-\


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #41 : 31 Julij 2007, 12:19:16
Si nas kar določila?  :D :D :D

Kar sami se prijavite! Vazno je samo volje. Imam pa neuraden spisek na podlagi tega, kateri so ze narocili frisbije, se izspodili DVD in/ali drugace izrazili zanimanje. Seveda sem veliko spregledala. Npr. Ivana s svojimi psi, bi lahko tudi tekmovala v bonsai. 



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #42 : 31 Julij 2007, 12:25:09
Me pa nekaj zanima; kako psa naučiti da se odrine od tvojih prsi in ujame frizbi nad tvojo glavo?

Tega mi se ne znamo, ce se bomo naucili na seminarju, takoj posredujem skrivnost  ;).

Lyro sem tezko naucila vaults--po naravi je precej bolj nagnjena k overs (skok brez dotika mojega telesa). Vcasih pa nama uspe tudi kaksen vault, kot dokaz lahko pokazem modrice in praske po mojih nogah, trebuhu in hrbtu  :P. Ja, priporocljiv je zascitni jopic.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #43 : 31 Julij 2007, 12:29:51
 uša, kateri je tvoj pes? Po sliki sodec, imas borderja, ja?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #44 : 31 Julij 2007, 12:37:06
uša, kateri je tvoj pes? Po sliki sodec, imas borderja, ja?

Mislim, da je tale (prva zgoraj): http://www.britanci.com/nasi_clani_border.htm#47


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 31 Julij 2007, 12:41:01
uša, kateri je tvoj pes? Po sliki sodec, imas borderja, ja?
Mislim, da je tale (prva zgoraj): http://www.britanci.com/nasi_clani_border.htm#47

Ups, nisem videla! Ja, je prava in je borderka! :o



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 31 Julij 2007, 13:04:05
Bravo Lyra in Jean!!! :o :o Super sta!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #47 : 31 Julij 2007, 13:14:07
Čestitke!

Mi2 z Wi še vedno delava pretežno samo rollerje in kakšen majhen skokec čez mojo nogo za frisbijem, kaj več pa še ne. Mava še čas...
Na predavanja pa vedno radi hodiva. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #48 : 31 Julij 2007, 13:27:58
Čestitke!

Mi2 z Wi še vedno delava pretežno samo rollerje in kakšen majhen skokec čez mojo nogo za frisbijem, kaj več pa še ne. Mava še čas...
Na predavanja pa vedno radi hodiva. ;)

Tako je prav. Se ne mudi. V Pragi so imeli tekmo tudi za kategorijo mladi psi (10-18 mesecev), sodnika sta strogo opozorila pred tekmo, da bo takojsnja diskvalifikacija za kaksen nevaren skok/vault pri programih za mlade pse. Ti so veliko uporabljali rollerje.

No, da se razumemo--to, kar bom jaz imela ne bo nobeno strokovno predavanje, se manj pa predstavitev, bo slo za cisto neformalno in zabavno srecanje prijateljev, pri katerem bom razlagala (v pol slovesncini, pol anglescini) in pokazala (kolikor bom znala) razne stvari, ki sem jih sama prvic videla in probala sele pred kratkim. V eni uri vadbe boste ze dosti bolj spretni ko jaz (nekateri ste ze). Tako da si bomo drug drugemu pomagali.

Med takim srecanjem pa se lahko v zivo pogovarjamo, ce hocemo organizirati pravi seminar in povabiti strokovnjaka iz tujine.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #49 : 31 Julij 2007, 13:55:30
Grinu bi slo kar dobro, ce bi mu metal nekdo ki zna dobro metat :-[ Jean, enkrat pridemo na obisk pa bos poskusila ;) sicer pa mogoce, ce bo slo se dolgo tako naprej, bom zgubila zivce nad Grinom in agilityjem in se bova vrgla v frizbi :P

battito animale


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #50 : 31 Julij 2007, 13:57:38
vse dobre stvari se dogajajo med lastniki borderjev in jaz samo opazujem in občudujem.

Ahem! da te malo popravljam, v imenu svoje hcerke in njene psice...vse najbolje stvari se dogajajo med lastniki aussiejev  ;D ;D ;D

Okej, cakam na napad.... :P :P :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #51 : 31 Julij 2007, 14:00:27
Ne vem, no... Razen Lilit ni tukaj nobenega lastnika avstralca (ki bi se zanimal za frizbije ta trenutek seveda).  :P :P :P :P 8) 8) Pa še Lilit ni ne vem kaj navdušena.  :P :P ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #52 : 31 Julij 2007, 14:07:50
Jean, enkrat pridemo na obisk pa bos poskusila ;)

Ni problema. Ampak se bos tudi ti hitro naucila. Saj ni tako tezko. Morda je najtezje obvladati natancne dolge mete, za minidistance. Sem bila presenecena na seminarju, tam so bile zelo izkusenei in dobre igralke (= frisbee players, dejansko so bile vse zenske), sem lahko samo gledala in obcudovala, kako so spretno metale na kratko razdaljo, kaj so njihovi psi vse znali, ko pa je slo za minidistance, vecina jih je kar divje metale, sploh ni bilo mogoce ujeti--po strani, po zraku, itn. K sreci imam starejsega brata, s katerim sem ure in ure igrala kot otrok, predvsem na plazi.



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 31 Julij 2007, 14:11:36
Heh, so tudi ausiji za frizbije! :P

Artko ima ful rad frizbi. Je pa malo smotan, ker on ne počaka, da se frizbi spusti nižje, ampak skoči ful v luft, ko je frizbi res visoko. Me malo skrbi za hrbtenico ???
Drugače ima pa tudi obdobja, ko ga frizbi ne zanima najbolj(sploh v bolj motečem okolju). Delava pa zaenkrat še rollerje, malo skokov čez nogo in take na izi stvari.

Bi pa tudi mi prišli na to predavanje, če bo čas ;D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #54 : 31 Julij 2007, 14:11:58
Jean, saj tvoji meti tudi niso tako nedolžni. Jaz sem se v Mariboru prav skrivala pred njimi.  :-\ :-\  ;)

Citiraj
Bi pa tudi mi prišli na to predavanje, če bo čas

A zdaj se boste pa zraven "štulili"?  ;) ;) ;) :D :D ;) ;)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 31 Julij 2007, 14:17:32
Itak!  :P Lyra itak stura zaradi avstralske noge ;D

Sem pa tudi jst nespo v metanju in bi mi prišle prav kake inštrukcije. Se čudim, da ima Arty sploh še voljo lovit, glede na moje "ekstra točne" mete. :-[


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #56 : 31 Julij 2007, 14:18:40
Itak!  :P Lyra itak stura zaradi avstralske noge ;D

Saj... Ko dela dobro, je avstralska noga... Ko pa ne so pa borderske.  >:( >:( ;) ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #57 : 31 Julij 2007, 14:20:20
Ne vem, no... Razen Lilit ni tukaj nobenega lastnika avstralca (ki bi se zanimal za frizbije ta trenutek seveda).

Hah. Just you wait. Morda poznas Tano?  ;) Si predstavljas, kaj bi ona lahko s Spelo pokazala? Pa imam Chico v mislih, pa male blumincke... pa seveda najvecji adut, Olivio. Pa me zanima, kaksen bi bil Bloo, ce se bi Iztok odlocil se za ta sport.

Na seminarju sta bila dva avstralca, od instruktorja (gre na svetovno) in od ene udelezenke. Super sta. Lyra je bila edina borderka (pa se ona ni cista bordrka). Bil je se en mlad Malinois, ena mesanka podobna kokerspanjelcku (zmagala je na zadnji tekmi v Dusseldorfu v kategoriji za zacetnike), pa tisti lovski pes, katerega sem ze omenila. Pa drugi oz. prvi pes od instruktorice je tudi mesancek, resila ga je od ceste. Ponavadi na tekmi je on prvi, avstralka Kira pa druga.

Evo, ko sem hotela to poslati, semvidela da so se kar oglasili aussie pristasi! Kar dajte!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #58 : 31 Julij 2007, 14:26:40
Saj... Ko dela dobro, je avstralska noga... Ko pa ne so pa borderske.  >:( >:( ;) ;)

Ali pa obratno!



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #59 : 31 Julij 2007, 14:27:32
Po mojem so kakšni Parsončki tudi primerni. Pa Hrvatje verjetno tudi.

Pa hecam se drugače, da me ne bo kdo narobe razumel.  ;) Se mi zdi, da je avstralska kri v Lyra tista, ki skače. Borderji itak povečini ne znajo (vsaj, tistih par, ki sem jih jaz videla). Ali počakajo, da je frizbi čisto nad tlemi ali pa skočijo samo s prvimi tacami, da so navpični.  ::) :-\ ::)