Prvi frizbi seminar

Jean · 20281

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
: 31 Julij 2007, 09:41:56
Bosta z Lyro enkrat pokazali, kako to gre  ;)

Ma lahko tudi veckrat, in to z najvecjim veseljem. Na naslednjo tekmo grem samo pod pogojem, de gre zraven vsaj se en slovenski par. Tako da folk, pripravite se! Poznam vas in vase pse, po mojem slovenci se bi lahko prav blestili v tem sportu. Pa tudi ce mislite tekmovati, je pa najvecji uzitek tako igrati in plesati z psom, vsaj zame.

Vi samo navedete kraj in cas, pa se dobimo za nekaj uric in vam pokazem/povem, kaj smo se naucili. To je sicer tako, kot da bi eden, ki je enkrat uspesno tekmoval v enki, potem ponudiil celo predavanje o agilityju, ampak kaj za to. Ce se dobimo v naslednjih 10 dneh, lahko posredujem vse, kar sem se naucila na prvem seminarju ( o tem bom, upam kmalu, tudi napisala reportazo), z Karin Actun (http://www.sky-dogs.de/), ce pa pocakamo kaksen mesec, lahko povem tudi kako je bilo na drugem seminarju (12-18 avgusta), s Sabine Bruns in Marcus Wolff.

Mislim, da je Lyra prav rojena za ta sport. Takoooo je uzivala, tako veselje je imela, vem, da je bila cisto zdelana proti koncu (jaz tudi), ampak je vedno nasla energijo in dala 150% od sebe do zadnjega meta.

No, bova kar naprej tudi agility trenirali in tekmovali, tam tudi uzivava 100 na uro, tudi ce ne laufava 100 na uro.  :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1 : 31 Julij 2007, 09:47:11
Midve bi prišle na tvoj seminar. Več pa ne. Veni ne zna skakat.  :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #2 : 31 Julij 2007, 09:53:03
Midve tud prideva na seminar in predstavitev  ;).
Najbolje, da počakamo še kakšen mesec, ko boš nazaj z drugega seminarja. Več informacij, bolje je  ;D.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3 : 31 Julij 2007, 12:34:57
tut midve z Bebi sva za predavanje!!  :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 31 Julij 2007, 13:41:49
No, da se razumemo--to, kar bom jaz imela ne bo nobeno strokovno predavanje, se manj pa predstavitev, bo slo za cisto neformalno in zabavno srecanje prijateljev, pri katerem bom razlagala (v pol slovesncini, pol anglescini) in pokazala (kolikor bom znala) razne stvari, ki sem jih sama prvic videla in probala sele pred kratkim. V eni uri vadbe boste ze dosti bolj spretni ko jaz (nekateri ste ze). Tako da si bomo drug drugemu pomagali.

A to pomeni, da lahko pride še kdo (jaz), ki nima borderja in svoj prvi frisbi še dobi in je zato še čisti začetnik?

Kristinca & Florinca


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #6 : 31 Julij 2007, 13:47:14
A to pomeni, da lahko pride še kdo (jaz), ki nima borderja in svoj prvi frisbi še dobi in je zato še čisti začetnik?

Absolutno! To lahko storis tudi na "pravem" seminarju--taksna sem bila jaz, skupaj s se eno zacetnico, ki je imela mladega mesancka lovskega tipa. Saj ves, borderji niso edini psi na svetu  ;). Pa se moja "borderka" je pravzaprav mesanka.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 31 Julij 2007, 13:50:56
Saj ves, borderji niso edini psi na svetu  ;).

Ja, vem ja,  ;) ampak vse dobre stvari se dogajajo med lastniki borderjev in jaz samo opazujem in občudujem. Imam občutek, da se poznate, jaz pa sem en outsider... pa še začetnik za povrhu.  ::) Zato sem previdno vprašala, če smem zraven.

Kristinca & Florinca


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8 : 31 Julij 2007, 13:52:43
Z mano boste imeli tudi kar velik dela...sem čista začetnica, tako da florinca, ne boš edina!  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #9 : 31 Julij 2007, 15:06:49
Zdaj se je samo še treba zmenit kdaj ima Jean čas in kje bi se dobili.  :D Upam, da ne bo prav kmalu, ker se morava do konca pozdraviti.  :-\


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 31 Julij 2007, 15:07:08
Midve bi bile tudi za! Ampak najprej si moram pogledati dvd, da vidim kako se sploh začne.

Problem pri nama je, ker jo na sprehodu vse drugo zanima, doma pa ne moreva vadit, ker smo v bloku :( Ko smo bili na morju in smo imeli ograjeno dvorišče je bila ful navdušena nad frizbijem, zunaj pa kar nekako izgubi zanimanje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #11 : 31 Julij 2007, 16:24:42
Saj velik del seminarja (ce ga lahko tako recemo) bo potekal brez psov, ko boste probali in vadili razne grips in throws (sorry, have to use English here!).
Bo treba prej opozorit, naj se vsi skrijejo, ko bom jaz karkoli poskušala. :-[ ::) Končno sem se naučila lepo rollerje metat...ostalo je pa bolj tako, da je sreča, da smo par 10 metrov naokoli samo jaz in obe psici. :-[

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #12 : 31 Julij 2007, 16:30:36
Bo treba prej opozorit, naj se vsi skrijejo, ko bom jaz karkoli poskušala. :-[ ::)

Tebi bomo dovolili uporabo izkljucno mehkih frisbijev  ;). Hec, hec. Saj se ne bomo zlomili zaradi frisbija. Niso tako nevarni.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #13 : 01 Avgust 2007, 07:46:27
Vsi, ki ste zainteresirani za seminar pri Jean, mi prosim pošljite e-mail  ;D. Se bomo mal preštel, koliko nas je  ;), potem se pa naprej menili kako in kaj.


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 Avgust 2007, 09:26:42
Sicer ne vem, kako bom s časom, ampak bi me zanimal ta seminar. Kakšen datum že imate?


PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #15 : 01 Avgust 2007, 09:38:44
Kakšen datum že imate?


Ni se dolocen, bo pa kmalu, pa sporocimo. Najbrz v nedeljo 2.9 ali v nedeljo 9.9.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #16 : 01 Avgust 2007, 12:27:56
Program je ze okvirno sestavljen. Bom pokazala razne vrste metov, vmes pa boste sami probali in vadili (najprej brez psov). Odvisno od stevilo udelezencev in velikosti prostora, bomo vadili mete vsi skupaj (ce pa ste zeloooo divji pri metanju pa morda polovimo skupino in delamo izmenicno), pri delu s psi pa izmenicno v vec manjsih skupinah—medtem ko eni vadijo, drugi pa gledajo in pomagajo. Sledi overs (skoki cez telo) in vaults (skoki ob telesu), naprej brez frisbijev, ko pa s psom priblizno obvladas trikec, lahko dodas frisbi (uporabljas met “take” ali “floater”). Potem razlagam pravila za minidistance, vadite dolge mete najprej brez psov, potem vsak posameznik nastopa s psom po vrsti (imas 90 sekund na razpolagi).

Sledi zasluzen odmor za kosilo, sprostitev, in klepetanje (ce imate odvec energije, zaradi mene lahko tudi plesate ob glasbi). Potem bo imel vsak mini-nastop, v katerem bo pokazal svojo najljubso sekvenco in/ali trikce, najbolj drzni pa se lahko pomerite v fun tekmi za minidistance. Upam, da bodo organizaterji priskrbeli lepe nagrade.  ;)

Cimvec frisbijev prinesite s seboj, je dobro imeti vsaj 3, da speljes neko smiselno sekvenco (na freestyle tekmah imas lahko do 7 frisbijev). Ce pa jih nimas, bomo ze nekako priskrbeli. (Majhni psi potrebujejo majhne frisbije.) Dobro volje obvezno. Vsi so dobrodosli—tako cisti zacetniki kot bolj izkuseni, psi vseh starosti, velikosti, in pasem (seveda tudi mesanci, ki so se ze dokazali kot vrhunski v tem sportu).

Zdaj bo treba samo datum in kraj dolociti. Delamo na tem.




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 01 Avgust 2007, 12:41:20
Jean, super program!! Komaj čakam. Srčno pa upam, da ne bo 9.9., ker imamo setri pripravljalni tečaj za PPA tekmo in imam že plačano. Ampak vem, da vsem termin pač ne bo mogel ustrezat.

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 01 Avgust 2007, 12:44:37
Jaz pa upam, da ne bo 2.9., ker smo takrat na reševalskem taboru.

Ravno sem si pogledala kako začeti s frizbijem na DVDju pa me zanima, če se vam zdi dobro, da Ginny nagradim s hrano kadar dobro opravi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #19 : 01 Avgust 2007, 12:45:58
Zoe, kje si pa dobila DVD?

Kristinca & Florinca


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 01 Avgust 2007, 12:52:38
Zelo zanimiv program. :o
Jaz imam trenutno 5 frisbijev. petrca a mogoče veš, kdaj je za pričakovat nove?
Meni oba datuma ustrezata.

Mene pa zanima, kako je s prinašanjrm frisbija nazaj med metanjem. Meni Wi vedno prinese frisbi nazaj in če nimam naslednjega frisbija v rokah, mi ga ona potisne v roke, drugače ga pa izpusti 1 meter pred mano in čaka na naslednji met. A je to v redu? ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #21 : 01 Avgust 2007, 12:54:32
Ce bo dovolj zanimanja in (pre)veliko stevilo udelezencev, lahko ga ponudimo dvakrat.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 01 Avgust 2007, 13:32:29
Zoe, kje si pa dobila DVD?

Nekaj časa nazaj ga je Jean posojala naokoli pa sem si ga prepekla :-[ :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #23 : 01 Avgust 2007, 13:37:51
Uuu tole pa se slisi zanimivo :o Ce bo prostor bi se pridruzile tudi midve s Tiko ce lahko ;)
Tako kot Zoe tudi jaz ne morem 2.9., ker sva na resevalskem taboru ;)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #24 : 01 Avgust 2007, 14:12:14
Jest pa nimam 3 rizbijev  :-\ a mi ga bo kdo lahko takrat posodu?  Naročenga pa mam samo 1ga, in ta bo tudi 1 ki ga bom imela tam  :-[


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 01 Avgust 2007, 14:51:48
Kajcyka, ce nimas treh "pravih" frisbijev, za trening lahko komot uporabljas tiste iz blaga, ki jih lahko kupis v skoraj vsaki trgovini za zivali. Mi jih rajsi uporablajamo za Olivio, ker pri uporabi bolj trdih plasticnih, se hitro zacne krvaveti iz ust/jezika--grozno je za gledati, ceprav ponavadi jo nic ne boli in bi kar naprej lovila.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #26 : 01 Avgust 2007, 15:04:35
Jean potem jih pa imam  ::) Super, hvala!!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #27 : 01 Avgust 2007, 15:50:15
Super. Vazno, da letiijo kar se da lepo in ravno po zraku. Torej za delo/igro z Bebi ze imas, za probat razlicne mete (brez psa), bomo dali mi. Osebno imam Jawz, Jawz X-Comp, Superhero, Hero Extra, SofFlite (v bolj rabljenem stanju...), Fastback, Fastback Flex, Dog Eat Disc. Bos imela moznost vse te pa najbrz tudi druge probati.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #28 : 01 Avgust 2007, 16:34:34
Super Jean hvala...bom vsaj za naslednjič vedela kerega naročit!  ;)

P.S. Še nekaj, sva se midve pogovarjale v Domžalah na tekmi?  :-[  ::)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #29 : 01 Avgust 2007, 16:45:47
P.S. Še nekaj, sva se midve pogovarjale v Domžalah na tekmi?  :-[  ::)

Mozno. Si ti prisla z Bebs? Drugace te poznam samo od foruma in spletnih strani. Sem pravkar gledala tvoj video trikcev--kar tako naprej! Te stvari vkljucujes v freestyle program skupaj z meti in imas ze kar lep nastop.

No, sem pa tudi ugotovila, da tebi moram malo vec racunati za seminar kot ostalim--ker imas konje, za placilo bom zahtevala kaksno urico jahanja zase in za hcerko :P :P :P