Prvi frizbi seminar

Jean · 20284

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #60 : 22 Avgust 2007, 21:36:27
Artichoka ne pridit med 1 ko!  :D :D  :P

Kajcyka, itak te bo verjetno petrca posnela, tako da videli te bomo v vsakem primeru.  8) :P :P :P


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #61 : 22 Avgust 2007, 21:38:36
Ah sej je useen... Bolš po videu vidit, pa se mi doma smejat, kot pa tam!  >:D  ;D

petrca sej boš posnela ane?  ;D ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #62 : 23 Avgust 2007, 09:49:41
petrca sej boš posnela ane?  ;D ;D

petrca vse snema :D. Ji noben ne uide  :P.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #63 : 23 Avgust 2007, 13:32:53
Prinesi kamero tudi na seminar.  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #64 : 23 Avgust 2007, 15:56:08
Prinesi kamero tudi na seminar.  ;)

Bom prinesla in poskusla čim več posnet. Verjetno pa bomo imeli prisotnega tudi fotografa - Iztoka  :o.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #65 : 23 Avgust 2007, 16:05:37
Aaaa  :o :o :o Bomo imel profi slike!!  :o :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #66 : 02 September 2007, 18:11:55
Današnji frizbi seminar je bil SUPER. Jean je pokazala toliko različnih prijemov in metov, da si jih bom mogla zapisat ali
se celo posnet, da se bom kasneje vseh spomnila ;D.
Sem pa mal gledala za frizbije, o katerih smo se pogovarjal - SuperHero. Če prav razumem, so na linku, ki je ga je Jean objavila nekaj strani nazaj (Disc dog freaks), vsi rauprodani. Potem pa sem s frizbija na linku prepisala še eno spletno stran iz Amerike (Hero disc USA), kjer naj bi jih imeli.
Zelo lepo bi prosila za pomoč pri iskanju pravega frizbija, saj ne bi rada naročala napačnih  ;).


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #67 : 02 September 2007, 20:34:04
Ja danes je bilo SUPEER! Jean in seveda Monika, hvaaala za čudovito demonstracijo, midve z Bebi sva se okgrooomno naučile!  :-*

petrca jest bi tega Super Hero, k smo se danes pogovarjali.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #68 : 02 September 2007, 22:35:52
Ja, poskusni zajcki so vsi preziveli eksperiment  >:D. Cetudi imajo nekateri musklfiber  ::)

Hvala vsem za udelezbo, naslednji seminar upam da bo se boljsi, ker se bom naucila od izkusenj. Danes sem ugotovila, da moja zelja, da bi vse, kar sem sama dozivela in videla v dveh pet-dnevnih seminarjih, posredovala se vam, ni bila najbolj realna. Bili ste zelo pridni, ampak v tako veliki skupini v enem dnevu se ne da vsega predelati. Mi je bilo zal, da nisem mogla biti vec casa s vsakim posameznikom. V prihodnjem ce bo vecja skupina se bom omejila samo na mete (brez psov), oz. ce bodo se psi zraven bo stevilo omejeno na 6 do najvec 8.

Drugace se lahko obcasno dobimo neformalno, da vadimo skupaj, se ucimo drug od drugega, dobimo nove ideje, pokazem se kaksen met, katerega danes nisem utegnila.

Ko bom imela malo vec casa (ko bodo mimo prvi dnevi sole...), bom poslala mejl vsem udelezencem s spiskom metov in rezultati minidistance tekmovanja.

Moram reci, da sem bila posebej ponosna na Moniko in Olivio, ki sta znali se vec pokazati in pomagati kot jaz in Lyra. Oli na seminarju v Nemciji se ni znala narediti "leg vault", samo rahlo se je dotikala Monikine noge s prednjima tackama, medtem ko zadnji dve sta viseli po strani, jih sploh ni uporabljala za skok. Sta pa doma vadili sami (brez mene) in zdaj obvladata (jaz in Lyra pa ne znava...). Ce se ne motim, Oli je to delala tudi s 5rco.

Vi ste bili super skupina, videla sem zelo lepe flipe pa passing pa minidistance...no se vadite doma pa predvsem uzivajte s svojimi kuzki, pa se bomo se videli.

 



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #69 : 02 September 2007, 23:22:43
Jean, hvala za seminar in Moniki za nesebično prostovoljno  >:D pomoč. Naučili smo se res ogromno stvari, kljub množici frizbijev me jih je le malo hotelo dekapitirati, za razliko od bratovih (pa ne, da bom še ugotovila, da tistih 10 let ni bilo 'ups-ov'  >:( ), Črna Smrt pravi, da je taca kot nova  :) , jaz pa celo čutim rahel fusklmiber v nogah in, no, sedalu  :-[. Samo ne vem, a sta me vaja metanja in delo s psom tako zaznamovala, ali pa me je Borut tako uspešno sprehajal  :D.

V glavnem, sem prav zadovoljna, da sem prišla, upam, da se še kdaj takole dobimo.  :)

ps: 5rca, upam, da si si dobro zapomnila, kaj sem ti danes rekla o gonečkah...  >:D >:D >:D



uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 03 September 2007, 09:37:55

Jean, hvala za seminar, ki je bil super in komaj čakava še kakšnega na to temo! :o :o :o

L.p.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #71 : 03 September 2007, 10:18:15
Evo mene prvi dan po seminaru. Malce sem okrnela in bolijo me nekatere mišice za katere sploh nisem vedela, da jih imam hehehe.

Seminar je bil zelo profesionalno zastavljen in izpeljan. Čestitke. Skupina je bila res malo prevelika, a kljub temu je bilo dobro izpeljano. Hvala Jean, ker si svoje navdušenje nad frisbiji delila z nami. Flora je žal pokazala več zanimanja za ljudi (potencialne čohljače  ::) ) okoli sebe, kot frisbije, ampak samo zato še ne bom obupala.

Kristinca & Florinca


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #72 : 03 September 2007, 11:19:25
Flora je žal pokazala več zanimanja za ljudi (potencialne čohljače  ::) ) okoli sebe, kot frisbije, ampak samo zato še ne bom obupala.

Ja se je čohljala, dokler je njena zlobna  :P lastnica ni dovlekla stran!  ;D  :P Ne Flora je čudovita psička  ::)


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 03 September 2007, 11:46:03
Tudi mi smo bili navdušeni nad seminarjem in se najlepše zahvaljujemo Jean in Moniki za izvedbo. :o :o :o
Upamo, da bo v prihodnosti še kakšen podoben seminar. Suri je bila čisto crknjena in sem imela potem do večera mir.  ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #74 : 03 September 2007, 11:47:26
Veš, Kajcyka, zdi se mi, da je bla Flora v prejšnjem življenju zagotovo en scartan maček in se še ni navadila na vlogo psa.  ;D  Drugače pa jo je precej težko odvadit, da ne gre h čisto vsakemu človeku se mal naslonit v upanju, da jo bo čohal. Celo tujemu človeku, ki je prišel h nam domov kaj popravit je zlezla v naročje! To je tudi razlog, da jo vlečem proč. Kar je preveč, je pa preveč.

Smo zašle s teme....  :-[

Kristinca & Florinca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #75 : 03 September 2007, 18:16:58
Uf, spet smo zamudili nekaj finega  ::), ampak žal ni zneslo vse ta vikend. Upam, da se naslednjič pridružimo  ;D, ali p pridemo kar k tebi, Jean, na individualne ure (je manj možnosti, da s frizbijem koga nokautiramo  ;):P.


petrca v čem pa je posebnost teh frizbijev - za vse tiste, ki nam ni uspelo prit?   



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #76 : 03 September 2007, 19:24:37
ali p pridemo kar k tebi, Jean, na individualne ure (je manj možnosti, da s frizbijem koga nokautiramo  ;):P.

Gulu nisi edina ki bi koga nokautirala  :P Jean se mi je parkrat mogla sklonit, pa Silvii sem tudi skor v glavo ga vrgla...da ne govorim od tekmovanju v Minidistancu  :-[ Prvi met je letel med sodnike  :-[ :-[  ;D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #77 : 03 September 2007, 19:30:56
Prvi met je letel med sodnike  :-[ :-[  ;D

Si jih hotla že v prvo prepričat, kaj?  :D  :P


No, saj če si ti veliko odnesla, boš pa naslednjič ko se vidimo, kaj pokazala, za začetnike bo več kot dost  :o



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #78 : 03 September 2007, 19:45:34
Si jih hotla že v prvo prepričat, kaj?  :D  :P


No, saj če si ti veliko odnesla, boš pa naslednjič ko se vidimo, kaj pokazala, za začetnike bo več kot dost  :o

Nehiiiii  :-[ :-[

Hehe...ja lahko ti kakšen met pokažem...nekaj sem si pa le zapomnila  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #79 : 05 September 2007, 21:36:39
Jean, kdaj nej bi bil naslednji seminar?? :-[

Jean ima zdaj menedžerke, ki pridno pobirata provizijo za njuno delo, tako da sama ne bo več dajala informacij o seminarjih.  :D :D :D 8) ;) :)

No, mi smo z morja. Da povem malo o seminarju. Jean je zadevo zastavila čisto resno. Najprej smo odtekli (ja, prav ste prebrali - odtekli) par krogov po poligonu, potem smo se lepo raztegnili in potem je sledil lep uvodek v seminar. Na samem seminarju smo se naučili kar nekaj različnih metov frizbija in nekaj figur freestyla. Smo si pa najprej podajali med seboj (smo zgledali kot kaki mali otroci verjetno), potem smo šli pa še po pse in smo nekaj figur probali tudi z njimi. Na koncu smo pripravili še malo tekmovanje v minidistance. In na tekmovanje so se prijavili še 4-je psi, ki so prišli ravno na poligon. Od tega sta nam Witch in Kal pokazala, kako je treba delat.  :D :D Nedvomno zaradi moškega na drugi strani frizbija.  :D Tretje mesto pa sta zasedla Naj in Matej. Na četrtem sva bili z Venko, na petem pa Bafka in petrca. Ko bova s petrco dobili malo močnejše roke pa se naučili metat, se naju pazite.  :D :P ;) Ampak, ker sta Kal in Witchka tekmovala izven konkurence (torej kot predtekmovalca), sva tudi s petrco dobili lepo nagrado, ki jo je prispeval organizator.  8) ;) :P ;)

V glavnem, imeli smo se fino. Izvedeli smo veliko. Roka je kar fino bolela.  :D :D

Kar se tiče naslednjega seminarja, se je treba še zmeniti. Glede na to, da smo predelali samo osnovo, bi bilo mogoče pametno razmisliti tudi o kakem nadaljevalnem seminarčku, če bi bilo seveda dovolj zainteresiranih.




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #80 : 05 September 2007, 21:54:35
Kar se tiče naslednjega seminarja, se je treba še zmeniti. Glede na to, da smo predelali samo osnovo, bi bilo mogoče pametno razmisliti tudi o kakem nadaljevalnem seminarčku, če bi bilo seveda dovolj zainteresiranih.

Interesenti se vedno najdejo oz. najdemo  :o :D. Jaz sem vedno za ponovitev ali nadaljevanje. In kot je predlagala Jean bi bilo smiselno razmišljati o izvedbi brez psov. Itak je namen samega seminarja, da se kot "metalec" naučiš osnov. Pes se bo že (če se še ni  :P) naučil laufat in lovit  ;).


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #81 : 05 September 2007, 21:59:43
Interesenti se vedno najdejo oz. najdemo  :o :D. Jaz sem vedno za ponovitev ali nadaljevanje. In kot je predlagala Jean bi bilo smiselno razmišljati o izvedbi brez psov. Itak je namen samega seminarja, da se kot "metalec" naučiš osnov. Pes se bo že (če se še ni  :P) naučil laufat in lovit  ;).

Meni je pa drugače kul, da so zraven psi, ker potem ob tem, ko ti delaš s psom, Jean vidi, kaj delaš narobe. Recimo midve sva delali tam, da bi se mi odbila od noge in jaz vem, da bi jo vedno učila narobe, če mi ne bi Monika razložila, kako je treba prav. Zato mi je fino, da so ob tem psi zraven. Mogoče bi bil ta prvi seminar res bolj za brez psov, ampak naslednji pa definitivno s psi, da probaš posamezni element.  :)

Mimogrede... Od Olivie imam grdo črnico na nogi.  >:( :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #82 : 06 September 2007, 12:19:22
Res bi potrebovala menedzerko--vceraj, ko sem vadila v Tivoliju, je eden pristopil k meni vprasat, ce imam vizitko, ce delam showe (shows--po anglesko je govoril, ker je tujec), koliko racunam za show itn. Malce sem bila v zadregi, ker nismo niti priblizno pripravljeni za nek javen nastop. Bom sicer cisto prijateljsko nastopala v nedeljo v okviru predstavitve nasega KD (Ajdovscina; predstavitev bo nekje v Vipavi) in potem se enkrat v torek v OS v Postojni, kjer imajo Postojncani "kinoloski dan." Ampak bom kar blefirala, ker programa nimam pripravljenega. Pocasi oblikujem nov freestyle program, malo drugace (upam, boljse) in daljsi od tistega, kateri sem imela v Pragi. Zaskrbljena sem, ker Lyra zadnje case ima kar slab "catch ratio", ne vem, zakaj, ali zaradi pomanjkanja motivaticije ali zato, ker jo boli... :-\  ??? Pa seveda kar naprej nosi frisbi drugim nakljucno mimoidocem namesto meni  ::).

Nama pa je nekajkrat uspelo narediti overs, zdaj zna Lyra tudi skakati po mojem hrbtu od zadaj (ceprav vsak drugi krat gre rajsi cisto cez mojo telo, brez dotikanja), pojma pa nimam, kdaj in kako naj vrzem frisbi v zrak, da bo ujela, tako da priblizno vsak desetic nama lepo uspe. No, nek napredek je ze.

Ja, fino bi bilo, da bi se veckrat dobivali. Lahko delamo oboje, skupni trening metanja brez psov in tudi elemente s psi, ampak slednje posamezno--one at a time. Lahko vsak nekaj pripravlja in pokaze (element in/ali figuro), in potem pomaga drugim se tega nauciti s svojim psi. Fajn bi bilo ustvariti skupinco za nastope--en sam pes ni zanimiv, ker vse skupaj traja tako malo casa, da gledalci nimajo dosti od tega. Ce bi 5 psov kaj pokazalo, bi bilo bolj zanimivo.

Jaz se bom najavila vsakic, ko pridem v Ljubljano s psi in imam kaksno urico fraj, drugace ni treba, da je to odvisno samo od mene. Passing, round the world, overs, elemente dogdancinga itn. lahko ze sami vadite.

Aja 5rca, da te malo koregiram:

1. Matej in Witch--32 tock
2. Matej in Naj--31 tock
3. 5rca in Veni--29 tock
4. petrca in Buffy--27 tock
4. Matej in Kal--27 tock
6. Monika in Oli--21 tock

(Seveda ce sem prav sestela--sami veste, kako mi gre matematika...)




5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #83 : 06 September 2007, 12:30:39
Sem bila 100%, da je bil Kal tudi pred nama.  :-\ :-\  Glede na rezultate pa res nisva tako slabi.  8) Prva runda je bila ful slaba, ker je bila revčka že malo zmatrana, potem drugo rundo je bilo pa precej bolje.  :D Še naučim se vreči frizbi malo dlje pa bo.  8)

Upam, da ni nič narobe z Lyro pa da jo samo kakšna luna moti.   :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #84 : 06 September 2007, 13:00:40
Jaz Jawz frizbija še vedno ne znam daleč vržt  :-[. Se šele privajam na ta frizbi. In ko se bom končno navadila nanj, bodo prišli SuperHero  :D.

Z novimi naročili ste pa kar pridni - trenutno je na spisku 25 frizbijev  :o.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #85 : 06 September 2007, 13:04:16
Pardon, 5rca je imela 29.5 tock, ne 29.  :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #86 : 06 September 2007, 13:21:20
Pardon, 5rca je imela 29.5 tock, ne 29.  :o

 :o :o :o 8) 8)  ;D ;D Ni slabo a ne.  :)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #87 : 06 September 2007, 16:59:51
Mali povzetek vsebine seminarja (v anglescini):

I. Throws and grips

1. Rollers—backhand, sidearm, and thumber grips

2. Basic backhand throw

3. Backhand variations
   behind back for pass through legs
   under left leg (raised)
   under left leg with jump
   under right leg (raised)
   behind right leg (foot on ground)
   behind back
   
4. Sidearm
5. Thumber
6. Chicken wing
7. Chicken wing airbounce
8. Butterfly—various grips
9. Floater (using backhand grip, but you can also do it with others)

Throws I intended to show you but didn't due to lack of time:
Overhand
Taps and brushes


II. Freestyle elements with dogs

1. Passing
2. Flips
3. Round the world
4. Overs
5. Vaults

Others (for nadaljevalni tecaj ;) ):
Multiples
Zigzag


Toliko za zdaj--da se boste lazje spomnili in vadili.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #88 : 07 September 2007, 10:41:58
Na seminarju sem imela DVD s sabo za posoditi naprej, ampak sem pozabila to omeniti.  Kdor ga zeli lahko ga jutri dobi na tekmi.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #89 : 07 September 2007, 16:12:54
Jsssssssssssssssssstttt bi ja mela  :o (si ga sposodim do naslednje tekme Hrušica)
Lahko?