NE MARA OPRSNICE

maser · 7862

maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
: 19 Oktober 2007, 21:11:39
--------------------------------------------------------------------------------
Moj SBT star 4 in pol mesece se zmeraj skrije ko samo vidi da sem prijel povodec in oprsnico NOČE NA SPREHOD zmeraj ga na lep način vabim (priboljški itd) ampak on kar nebi  ko je enkrat na povodcu pa prav lepo gre in ni problema, kaj je po vašem vzrok in kako zadevo urediti ??
                Hvala za mnenja.       
                                                  PS. Vse lepo pozdravljam Pesote še
                                                        posebej .
                                                                                 MASER



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1 : 19 Oktober 2007, 21:41:41
Hej!

Jest ti bi predlagala (sicer ne vem kratice pasme  :-[ ampak ok) da si daš oprsnico in povodec nekam, da on ne bo vedel in ga primeš v roke, potem pa mu najprej oprsnico pokažeš in mu jo mogoč še za povohat daš in zraven hvališ...potem pa jo postavi na tla in ga drži v rokah, pa daj  sprednje tačke noter(na tla postavi, med trakce od oprsnice) in hvali zraven...potem pa mu jo daj gor in zapni pa ga hvaliin hvali, pa mu pusti gor samo 2 minutrki, sploh ne it na sprehod. Da se bo navadil na oprsnico. Čeprav moja tudi no hotla v oprsnico ko je bila mala, amapak se je potem navadila..se je pa kar skrila ko jo je zagledala ampak se je potem navadila na to...

Upam, da sem kaj pomagala!


maser

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Oktober 2007, 22:11:25
Hvala bom poskusil. Kratica je SBT stafordshire bullterier !!



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Oktober 2007, 10:21:08
Pris nas smo mel tud precej strahu pred oprsnico. Pa smo naredili takole.
Smo ga nekako miroljubno nahecali, da smo ga "oblekli", potem pa takoj na dolg in cimbolj igriv sprehod, z veliko igrac in letanja.
Po parih dneh taksne "turture" je bil, ko je zagledal oprsnico, tako vesel, da je kar sam pritekel k meni in cakal, da mu jo nataknem, ker je to zanj pomenilo igranje in letanje do onemoglosti.
Pri meni je uspelo na taksen nacin, porocaj, kako bo pri tebi.
lp
maja



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #5 : 13 Marec 2008, 16:38:41
Vem, da je minil že ke neki časa, od kar je kdi pisov v to temo...! :-[
Sam bi vseen rada povedala, da sm že dostkrat slišala (tut od "resnih" virov), da oprsnica ful uničije psu hebtenico!!! :(
Lp 


little star*

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
  • I will eat you xD
Odgovori #6 : 13 Maj 2008, 22:36:49
Ja, oprsnic naj nebi smeli nosti mladiči [tam do 1 leta starosti], ker se še pes razvija in oprstnica naj bi krivila hrbtenico. Mislim, da je to popolnoma možno.. ampak za nekatere pse je oprsnica edina varianta npr. mops MORA imeti oprsnico saj ima vrat zelo širok in tudi širšega kot je glava in bi ovratnica zdrsnila z vratu. Moja Lonna [mops] ima oprsnico, vendar pa jo ima gor le, ko je potrebno, ko greva na sprehod, v mesto,... :)

LP



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 10 Maj 2009, 18:01:14
Jaz sem tudi že slišala, da mladič naj ne bi imel oprsnice, ker mu uničuje hrbtenico... kaj pa ostali menite o tem?  (jaz sem zaenkrat neopredeljena  8)  )


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 10 Maj 2009, 18:46:06
Jaz sem tudi že slišala, da mladič naj ne bi imel oprsnice, ker mu uničuje hrbtenico... kaj pa ostali menite o tem?  (jaz sem zaenkrat neopredeljena  8)  )
Naš ima vseeno oprsnico :) Ampak, kako, da se ukrivi hrbtenica, z ''vlečenjem oz. potegi'' psa ali z nošnjo ali čem tretjim?
Lp, Tjaša



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #9 : 14 Maj 2009, 19:51:24
Jaz sem tudi že slišala, da mladič naj ne bi imel oprsnice, ker mu uničuje hrbtenico... kaj pa ostali menite o tem?  (jaz sem zaenkrat neopredeljena  8)  )

Moja je imela oprsnico ko je bila mala od 2 meseca naprej, pa je bpri 3 letih vse ok, nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe z hrbtenico. Meni se osebno drugače dost ok zdi oprsnica za mladičke, ker če vlečejo jih ne zadrgne direktno v vrat-sapnik.


AmelainPikica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • moja pikica
Odgovori #10 : 14 December 2011, 11:46:33
Pozdravljeni,

Glede oprsnice imam tudi jaz probleme ... ko ji dam oprsnico gor se enostavno uleže in noče nikamor ... začne cvilit se praskat..
Ko pa jo dam dol se pa poleg mene sprehaja normalno. Je pa mladiček ... in se mi je zdelo bolj primerno vzeti oprsnico saj mi jo je tudi gospa v veterinarski trgovini dala... se pravi je dejansko bolj imeti ovratnico :?

LP



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 14 December 2011, 11:51:39
Jaz glede mladička težko rečem, se pa moja haskica že od kar jo imam boji oprsnice. meni je bilo preldagano, da ji najprej dam oprsnico na tla in jo s priboljški vabim, da hodi mimo. Ko to normalno naredi, jo vzamem v roke in samo kličem psa k sebi in nagrajujem. naslednji korak je, da oprsnico daš na roko in spet kličeš psa k sebi in nagrajuješ. Vsekakor je fino, da poveže oprsnico z lepo stvarjo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


AmelainPikica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • moja pikica
Odgovori #12 : 14 December 2011, 11:59:12
Oprsnico dava lepo gori se nič ne pritožuje ... ko pa jo ima gor se začne praskat in ne naredi niti koraka ..
Tukaj kjer študiram je lahko večino časa odpeta samo ko grem domov pa je preveč cest in bi mogla biti pripeta :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 14 December 2011, 13:19:17
Mogoče bi se pa morala začeti igrati z oprsnico? Da jo držiš in jo lovi, gricka, potem jo pa daj gor in vzemi najljubšo ali pa kar eno novo igračo in se igrajta.
Mogoče, če ji nadaneš in jo neseš ven v družbo pasjih prijateljev.

Druga stvar pa je, da bo sigurno naredila premik katerekoli tace, mogoče samo prestavila težišče, navkljub oprsnici in ji takrat označiš vedenje in nagradiš s priboljškom.
Dokler ne bo sproščena pa na sprehodih kjer je pripeta uporabljaj ovratnico.

Pri mladičih večjih pasem je pa ravno ovratnica priporočljiva. Zaradi razvoja hrbtenice.

p.s. Na ovratnici mladička prej naučiš, da se ne veleče ne povodcu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 December 2011, 13:28:18
Tudi mi imamo težave z oprsnico že od majhnega. Sedaj je naš višavček star eno leto, pa se je še vedno boji. Te dni kupujem drugo, ker prvo je prerastel, potrebujem pa jo večinoma zaradi privezovanja med vožnjo, za sprehode in ostalo mu je nisem dajala, ker je bil kot paraliziran, tudi premaknit se ni upal z njo. Računam, da se bo te prej navadil, ker bo Hurrtina (Y), ki je bolj mehka in udobna.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #15 : 14 December 2011, 14:11:27
Vsekakor vztrajaj, slej ko prej se jo bo navadila.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 14 December 2011, 14:58:05
Tudi mi imamo težave z oprsnico že od majhnega. Sedaj je naš višavček star eno leto, pa se je še vedno boji. Te dni kupujem drugo, ker prvo je prerastel, potrebujem pa jo večinoma zaradi privezovanja med vožnjo, za sprehode in ostalo mu je nisem dajala, ker je bil kot paraliziran, tudi premaknit se ni upal z njo. Računam, da se bo te prej navadil, ker bo Hurrtina (Y), ki je bolj mehka in udobna.

Ja ali pa ne. Naša Y ni bila mehka, je dokaj trdna oprsnica. Je zdajšnja Hunterjeva veliko bolj mehka in udobna, čeprav ni podložena Najprej se navadijo na tiste, ki se jih enostavno da gor, da ni treba glave skozi tiščati in pa da so jim udobne, da drajsajo ob pazduhe. T varjanta ali pa Karlie Art Sportiv Plus (ali kaka druga podobna)
http://www.karlie.de/admin/ImageServer.php?ID=18949@karlie&width=800&height=600

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 14 December 2011, 15:14:10
Hm. Oprsnik ni vsak za vsakega psa. Pri tem imam v mislih predvsem material in model.

Eno od mojih prejšnjih psic je motila, če ni bila OK zašita. Če je bil kje šiv na nepravem mestu ni šans, da bi jo nosila. Pa sem lahko vztrajala in klikala kolikor sem hotela.
Ena od zdajšnjih psic je imela isto foro. Prav bala se jo je namestiti gor. Da bi jo nosila oooojjooojjj. No pri njej je pa problem to, da ima izrazito prsno kost in ji skoraj vsak model oprsnika pritiska nanjo. Poleg tega ji večina sponk pride ravno za komolcem, pa tudi ni ok. Tako, da smo ji sedaj nabavli oprsnik, ki vsaj približno ustreza njenim normativom.  ::)

Pri dolgodlakih psih je dostikrat problem grob material ali pa model, ki jih zaradi spojev in sponk cuka za dlako.

Najbolje s psom v trgovino in poiskat ustrezen model. Ni pa nujno, da bo v prvo pravi.  ;)

Kar se pa tiče ali oprsnik ali ovratnica... psa ne smete vleči ne na enem ne na drugem, pes pa vas ne. Tako ni ovratnica nič bolj ali manj škodljiva za psa. Je pa morda res, da, če vodite psa na flexi povodcu le bolje oprsnik, ker mu s tem ne povzročate nepotrebnega pritiska na vrat. (sicer je pa vsaj pri mladem psu morda bolje uporabljati klasičen povodec)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 December 2011, 15:59:43
Se strinjam, definitivno je potrebno imeti psa zraven ob nakupu. Pa še tako se zna zadeva kasneje izkazat za neustrezno. Zato pa pri nas tudi traja toliko časa, da kaj kupimo, ker je cel odpravek, da gremo v kako trgovino.... Milslim, nimamo nič "spotoma".
Ma naš je itak takšen, zelo občutljiv na vse, kar se ga dotika. Ga še listek, ki se mu na tačke al pa gobček pripopa med sprehodom, zmoti. No, pa nekaj bomo že morali nabavit, on pa se s tem spijaznit, ker ga ne vozim v boksu, ampak zadaj, pripetega s pasom.

Tale Karlie-va tudi ni videti slaba. samo sem imela v mislih takšno, da ima trak pod prsmi po dolžini, da ga lahko tudi malo dvigneš s pomočjo oprsnice, ker tem ta malim je včasih potrebno malo pomagat, čez kakšen večji kamen recimo.... ajoooj, cela študija....



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #19 : 14 December 2011, 20:26:52
Jaz imam doma psico, ki bi se najraje v zemljo ugreznila, ko vidi oprsnico in psa, ki bi si jo najraje sam gor dal. Pa pri prvi ne pomaga nikakršno klikanje, spodbujanje...zdaj jo samo še primem, ji jo dam gor (potem se sicer vsa skrčena drži in gleda kot da jo bo zdaj zdaj konec), samo ko začnemo hodit je pa v redu. Motijo jo edino, ko ji jo dam gor, ko se začne premikat pa pozabi. Ima pa isto tudi pri raznoraznih jopičih in nahrbtnikih. Samo da vidi, bi se najraje kam skrila, ko ji daš gor je konec sveta...ko se pa premakne ji je pa čisto vseeno. ::)
Tamali je pa hitro povezal tanka rdeča oprsnica=sprehod oz. tavelika rdeča oprsnica=tek in se kar sam nastavi, samo da vidi da jo imam v roki.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 14 December 2011, 22:02:59
ha ha... to skrivanje mi je pa znano. Pri Sai smo ugotovili, da ji T oprsnica kar odgovarja ostale pa so v stilu: Jaz pa res nebi ;)
Ko pa shodi je pa akcija :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #21 : 15 December 2011, 08:35:36
Pri nas ko je oprsnica enkrat gor, ni nobenega problema več :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #22 : 15 December 2011, 08:41:50
Pol sta našadva redki izjemi, da se jima "strga", ko vidta oprsnico in skačeta v luft od veselja:P Imamo pa oprsnice od Red dinga, Hurtte, Trixija... Pri vsaki je cel show ko jima jo pokažem. :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 16 December 2011, 12:20:54
Moji majo vsi rajš ovratnice

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!