pes in potovanja v neevropske države

gulu · 6470

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
: 20 Oktober 2007, 17:16:39
Živjo.
Naslov sem dala bolj "splošen", zanima me pa pravzaprav kar konkretno za Kitajsko. Morda kdo ve, kako je s potovanjem psov v azijske države - kakšna je karantena, kaj je potrebno urediti pred potovanjem glede papirjev ... Glede samega konkretnega potovanja (letala ...) me niti ne zanima (še) toliko, bolj glede vsega, kar je potrebno storiti prej. Pa karantena - če je - morda ima že kdo kakšno izkušnjo s tem?

Hvala! ;)



 



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1 : 20 Oktober 2007, 19:44:56
Po mojem je najboljš, da na VURS vprašaš.

Pa ja ne misliš resno - na Kitajsko z Lumom  :-[. Jst osebno si ne bi upala.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 22 Oktober 2007, 16:42:14
 :o gulu ti si si pa zastavila projekt. No upam, da ti rata  ;)

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #3 : 22 Oktober 2007, 16:47:39
Pa ja ne misliš resno - na Kitajsko z Lumom  :-[. Jst osebno si ne bi upala.

A misliš, da mi ga bojo pojedli  :P  :o

Ne, resno. Nič še ni gotovo in vsekakor še lep čas ne gremo nikamor, ampak na take stvari se je dobro pripraviti "malce" vnaprej, da ne razmišljaš o stvareh, ki morda sploh niso izvedljive in se ti potem zato zadnji trenutek vse obrne na glavo  :).

Po mojem je najboljš, da na VURS vprašaš.

Hvala, se bom pozanimala.  ;D

:o gulu ti si si pa zastavila projekt. No upam, da ti rata  ;)

Hm ...  :-[ Ja  ;D, zgldea da bo kar projekt, ja. Hvala za lepe misli, vsekakor boste pravočasno obveščeni  :P



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4 : 22 Oktober 2007, 17:51:44
Pa ne, da nas boste zapustili  :'( No dobro, da si napisala, da še lep čas ne  :P :P  ;D


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #5 : 22 Oktober 2007, 18:14:38
A misliš, da mi ga bojo pojedli  :P  :o

To ne. Ampak sama vožnja (verjetno ene 20 ur) in potem bivanje dol. Že človek se mora proti marsičem cepit za taka potovanja, se navadit na drugo klimo, ... Misliš, da ne bo šok za psa  :-[ ?


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #6 : 22 Oktober 2007, 18:25:05
Za kitajsko ne vem, vem pa da je za Singapur karantena 3 mesece.  :-\ Ampak oni so itak v vsem zelo posebni.

Tukaj je nekaj v zvezi z Kitajsko, mogoce ti bo pomagalo:

http://www.scaashanghai.org/china_pet_import_procedure.shtml



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7 : 22 Oktober 2007, 21:32:40
Hvala, Isla, si bom poskusila tudi s tem kaj pomagat  ;D.

Misliš, da ne bo šok za psa  :-[ ?


A da bi pa moral tukaj ostat brez nas pa ne bi bil šok  :-\? Sej, če bi se za to odločili, ne bi bilo "samo" za kakšno leto ...

Vožnje bi bilo pa verjetno še več  :'(, ker ne vem, če bi se šla vožnjo z avionom, po moje bi bil bolj vlak ... No, ne vem še, bomo videli.  :)



malena3

  • Gost
Odgovori #8 : 22 Oktober 2007, 23:01:08
Jaz te čisto podpiram. :P

Tudi jaz načrtujem potovanje, zaenkrat je še vse nekje v oblakih, ampak že iščem stanovanje, primerno bivališče, službo, spoznavam ljudi itd..itd...in se že v naprej pripravljam, da mogoče ne bo vse teklo po maslu kot si sama rekla....

Kar sem do sedaj izvedela, je zelo velik problem pri neevropskih državah, posebej ker ima vsaka svoja pravila. In da je kup papirjev, telefonskih klicev, svašta in vsega.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9 : 23 Oktober 2007, 07:22:07
A da bi pa moral tukaj ostat brez nas pa ne bi bil šok  :-\? Sej, če bi se za to odločili, ne bi bilo "samo" za kakšno leto ...

Ker nikjer nisi napisala, da bi šlo za daljše časovno obdobje, sem sklepala, da gre za "dopust" ali "počitnice". In za krajše obdobje jaz sigurno psa ne bi vozila s sabo. Za daljše obdobje je pa druga stvar.


Vožnje bi bilo pa verjetno še več  :'(.

Odvisno od cene. China airlines ima 16 urni let s Frankfurta za 1.300 $. In če se ne motim imajo tudi prostor za 8 psov.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 23 Oktober 2007, 07:50:12
gulu: iz vidika stresa in mogoče tudi udobja, je potovanje z vlakom verjetno res boljše. Na vlaku imaš (verjetno) psa lahko pri sebi, se z njim sprehajaš po vlaku in nasplošno pač lahko počneš več stvari na vlaku. Druga prednost pa je da se vlak sigurno dvakrat na dan ustavi za daljši postanek, med katerim bi (spet verjetno) lahko šla na sprehod :)

Sigurno pa je iz vidika časa pot z vlakom veliko daljša.

Lp, Črt



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #11 : 23 Oktober 2007, 09:08:30
Ja, ne bi šlo samo za dopust, ne  ;) To bi bilo sigurno prehudo mučenje.

Vem, da je pot z vlakom daljša, ampak če bomo šli, se nam verjetno ne bo preveč musilo. Vsekakor je še dovolj časa, da bomo vse premislili, vmes pa bom vesela vsakega komentarja, ideje ...  :o



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #12 : 23 Oktober 2007, 09:14:11
Saj ne vem, mogoce je moja paranoja.. ampak glede na to da na avijonih radi zgubljajo prtljago, bi se kaj takega znalo zgoditi tudi z psom??!!!  ???  :-\



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 23 Oktober 2007, 09:27:48
isla mislim (in upam) da z živo prtljago delajo malo drugače kot s kovčki, če ne drugega jim za prevoz psa plačaš pošteno ceno.
Bi bilo malo kruto če bi ga nabasali kar med kovčke in ostale stvari.

Lp, Črt



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #14 : 23 Oktober 2007, 09:37:28
Za pse imejo večji avioni poseben del. Zato pa ponekod piše, da sprejmejo do 5 ali do 8 večjih psov.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 23 Oktober 2007, 12:33:03
A da bi pa moral tukaj ostat brez nas pa ne bi bil šok  :-\? Sej, če bi se za to odločili, ne bi bilo "samo" za kakšno leto ...

Vožnje bi bilo pa verjetno še več  :'(, ker ne vem, če bi se šla vožnjo z avionom, po moje bi bil bolj vlak ... No, ne vem še, bomo videli.  :)
Meni je pa čisto samouevno da psa če greš za dlje časa vzameš sabo, četudi na drug konec sveta.
Glede formalnosti je najbolje da se obrneš na njihovo veleposlaništvo, boš dobila vse informacije.

Tudi Lucho čaka nekaj podobnega (mene pa en kup živciranja), na srečo pa ne rabimo nobene karantene, samo cepljenje in par papirjev.

A to bi šli s transibirsko železnico? V vsakem primeru se če greste z vlakom pozanimaj, kakšne zahteve imajo države skozi katere se peljete. Just in case.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2