Renčanje mladiča

*nastja* · 18318

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 28 Oktober 2005, 15:58:56
u ama, Indi renči med igro ..  ;D :D ku je na Neona tooook renču k ga je Neon naskakval!!! :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 28 Oktober 2005, 19:54:18
Indek je skos renčal  :-\ Nevem kok maš to naučeno da se 5 mescev star kuža tok razburja. Zdej je vse še igra. Si pomisla kak bo ko odraste?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 28 Oktober 2005, 20:33:22
jua kaj bi pa ti delala če bi te nekdo naskakoval??? :)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 28 Oktober 2005, 21:35:54
Je cist vseeno .. To ga mors ze zdej odvadit ..  ;)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 28 Oktober 2005, 21:56:16
ja sej sm mu rekla NE .. tepla ga pa tut ne bom!!!!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 28 Oktober 2005, 22:02:27
jua kaj bi pa ti delala če bi te nekdo naskakoval??? :)

V igri bi mu dala čist mir. Sej renčal je že prej ko neon sploh še ni sakov po njem. Poskusi ga odvadit tega ne sme delat. Ko odraste pa obvladaj tako zverino
poglej kak je Neon

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 28 Oktober 2005, 22:14:45
joj nastja sej ga nauš tepla sam usen mu moraš stresti za vratno gubo in mu pokazati da so meje v igri  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 Oktober 2005, 22:27:21
A je kdo omenu batine ?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 28 Oktober 2005, 22:33:22
Sib ne vratne gube. Jaoj. No ker večina misli da to počnejo tudi psice v leglo ena lubana primerjavca da bote vedli o čem govorim

48% psica mladiča ignorira
22% psica mladiča močno prime čez gobec
15% psica mladiča rahlo prime čez gobec
14% psica mladiča potisne k tlom
Stresanje se pojavlja v manj kot 1% leglih.

Indeka sam navadi na ukaz ne, ker te dele ne šmirgla, Ne kaznuj ga z imenom (ker bo povezoval svoje ime z negativnm) pa bo

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 28 Oktober 2005, 22:48:54
jest svojga ob tla pritisnem, gobček primem, stresem ali mu dam klofuto le v skrajnih primerih če ne uboga in lahko povem da zelo pomaga ...

sorry za off topic

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 28 Oktober 2005, 22:50:54
Sib, zakaj ga treseš? A veš da psi to počnejo, ko ubijajo plen? Mogoče pomaga kratkoročno, na dolgi rok pa sigurno ne, če želiš psa, ki se te ne bo bal.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 29 Oktober 2005, 08:20:58
Mene bolj zanima nekaj... renči zaradi dominance ali strahu??

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 29 Oktober 2005, 08:45:27
ja no jst ne vem kk ga naj odvadim ... a enostavno rečem NE!! ???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 29 Oktober 2005, 08:58:19
Primeš ga za ovratnico potegneš stran in rečeš NE! in ga držiš dokler se ne umiri. Ker če ne ve
kaj pomeni NE se ti lahko še tako dereš in naprezaš pa od tega ne bo učinka ;)

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 29 Oktober 2005, 13:12:25
OK!! bsam zj tk nima na koga renčat ... se jutr dobim z Neyko zjutri če bo renčal bom to nardila!! Pa hvala vsem!!



Lanyca

  • Gost
Odgovori #15 : 29 Oktober 2005, 18:28:44
joj nastja sej ga nauš tepla sam usen mu moraš stresti za vratno gubo in mu pokazati da so meje v igri  :)
Ja to naredim tudi jaz. Ko je bila Lana majhna je vedno renčala med igro al pa ko sem ji hotla igračko vzet, pa sem jo dala v podrejeni položaj pa sem jo pri gobčku prijela in je videla kdo je glavni pa je nehala. ;) Nisem pa bila na to pozorna pri hrani, ko je in zdaj vedno, ko je se je ne smeš teknit. Sicer pa Lana med igro dela nekaj podobnega renčanju. Ne da bi renčala, kot, ko je bila majhna to dela v igri in v pasji šoli jem lanin učitelj rekel, da je to dobro če tko dela. Pa saj razumete kaj hočem povedat, ne? :D ;)
Lp



Lanyca

  • Gost
Odgovori #16 : 29 Oktober 2005, 18:32:59
Ja pozabla sem Indi je moral biti v leglu glaven, to je bila tudi Lana in je tudi pr nas hotela biti alfa pa sem ji pokazala, kdo je alfa ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #17 : 29 Oktober 2005, 18:37:45
No Ron ni ravno mladiček ampak vseeno renči,kadar ga češem po stegnih...česati tam se ne pusti,dovoli pa vzeti kost iz gobca ??? Sedaj se počasi navaj na to...danes sem čist popenla in je šel takoj v podrejen položaj...čudak ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 03 November 2005, 13:29:52
hmm.. zdaj pa sem se zamislila  :-\.. Johny na mene nikoli ne renci, razen med igro- ko nekaj vlecema zacne rencat pa grundat nekaj.. ko mu recem spusti,. tak spusti to, kar vlecema, .. pa mu spet dam pa spet renci , ko si vlecema.. isto , ko si z drugim psom vlece igracko, samo je fora da ce drugi pes spusti igracko, sili johny z njo k njemu, da bi jo spet vlekel.. pa ko se recimo z drugim psom lovita, pa ga johyn ne more vlovit, se tudi zacne razburjat pa rencat zraven.. samo drugemu psu ne naredi v takem primeru nic, cetudi ga vlovi, zgleda samo kot da se razburja, da ga pač ne more vlovit ::)
kaj mislite, bi mogla tako rencanje kaznovat? ??? meni se do zdaj ni zdelo to nic hudega, pac se oglasa med igro :P .. pa ko si vlecema pa zacne rencat , mu lahko dam roko v gobcek, pa ne bo nic naredit, tak da to res dela samo iz igre.. saj pravim, meni se ne zdi to narobe, ali je ???


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #19 : 03 November 2005, 14:35:29
Jasmina ne ga kaznovat! Naš kekec tudi med igro nekaj cvili in spušča glasove podobne renčanju pa vem da ne bo naredil nič. Ko se pa spoznava z psom in če je samec pa gledam, če zarenči da ga kaznujem! Med igro ga pa ne!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #20 : 03 November 2005, 14:40:00
Tudi jaz mislim da renčanje med igro ni nič potencialno nevarnega ...
Po pravici povedano je pa res težko določiti kdaj je renčanja preveč in kdaj je še vredu.
Mislim da bi se mogli tu dosti ravnati po občutku ... torej dokler je to le igra je vredu... ko pa preraste v histerijo ali agresijo je pa že preveč ... vsaj po mojem mnenju... definitivno je pa to težko ločiti.
Nekateri psi namreč postanejo histerični če jih nekdo podre ali prekucne na hrbet, hoče podrediti. Takrat ne renčijo več v igri ampak že bolj v obrambi ...

Saj pravim... težko je določiti kaj je vredu in kaj ne ...

LP, Črt



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 03 November 2005, 14:56:45
aha ok.. ne saj med igro sem ga vedno pustla.. drugace med spozanvanjem samcev, ali rencanjem zaradi ljubosumja, pa jih vedno slisi ::)
ker ste se nekaj podobnega menli, pa sem ze mislila, da bi to med igro mogla kaznovat.. ok, vredi, ze jasno ;) ;D
trigi ja tezko je ugotovit, samo po drugi strani pa je tudi dobro pustit psa da se sama zmenita, ce ze nastane taksno rencanje po tem, ko se ze nekaj casa igrata.. glede na to , da sta se malo prej se igrala, mislim, da do pretepa ne bi prislo, smao malo rencanja, kao " daj malo mira, da si spocijem", pa potem dalje igra :D


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #22 : 03 November 2005, 15:00:33
Ja... tudi to je včasih ja :) Vidimi pri Rumbi in Smartu ... ona je namreč neumorna in teži in teži in teži ..... enkrat jo ima pa Smart dovolj in ali malo zarenči nanjo ali pa zalaja... pa je mir... za kakšno minuto :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #23 : 03 November 2005, 15:07:41
to je pa čisto od psa odvisno jaz vem pri rondotu, če je igra in vse lepo pa če bo en zarenčal moj ali kdorkoli drug moram takoj pač rondo mir pejt sem, ker on tega ne prenese in bi šavsnil! pa zdej ne mislim, da takoj, ko spusti en zvok da takoj kličem ampak, ko vem da bo rondo nekaj ustvaril ga pokličem....Sicer pa če se igra z psičko me ne skrbi nič ker sm 1000000% da ne bo nič, če je pa igra z samcom potem pa tko gledam da mi oči skor ven padejo :P......vsak najbolj svojega psa pozna glede tega renčanja in mislim, da more vsak lastnik ugotovit do katere meje lahko! ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 03 November 2005, 15:17:32
irenchy to kar si napisala, velja podobno za mene :) pri samicah sem popolnoma mirna, pri samcih pa full previdna, cetudi ce vidim da ze na zacetku ne stima, pa se cudno gledata, ju ne spuscam v igro, ker tak vem, da se bota slej ko prej sprickala.. ::)
trigi ja ja isto je pri JOhnyju in Very..samo pri njima je tak da enkrat en tezi, drugic drug. Ko ima johny dovolj zarenci, ko pa ima mala dovolj, pa ga zacne grickat, ker ne upa zarencat ::) ;D ;D


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 03 November 2005, 16:11:51
kako smo si podobni ;D ;D ;D ;D

ja tudi Rondo, ko se npr. igra z Gajo, ko ima Gaja dovolj...kar ponavadi nima nikoli, Gaja zarenči malo in je igre konec. Ko pa ima Rondo dovolj pa beži pred njo...Gaja misli, da se lovita...in potem je še večja zmeda ;D ;D...potem pa k meni pride, da ga branim :P :P :P :P

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 03 November 2005, 22:55:31
Jaz pa mislim, da bi moral vsa lastnik svojega psa poznati tako dobro, da bi vedel kdaj gre za renčanje in kdaj za "renčanje". Kdaj pes renči zaradi strahu, agresivnosti ali v igri, v "boju" za plen. Če boste dobro opazovali oz. imeli prložnost srečati svojega psa v vseh teh situaijah pri renčanju, boste defintivno, lahko ločili pravo renčanje iz jeze in renčanje iz igre.

Vsaj pri Smartu se vse to loči in renči na različne načine. Prav tako je pomemben nagrbančen gobec ali pa njegovo renčanje prihaja iz trebuha, brez da bi dvignil ustnice. Mogoče najprej vsem za domačo nalogo branje Govorite po pasje ;), mogoče vam bo kaj več jasno.

Tisti, ki ste bili na pesjanarskem srečanju ste videli Smarta v igri z mojim očijem ko sta se vlekla za palico. To ni bilo ne renčanje na druge pse, ampak renčanje nanj kot nasportnika v igri.
Mogoče je tole še najbolj jasno vsem tistim, ki imamo dva psa, ker vsak dan lahko opazujemo take borbe, pri katerih pa ne gre za agresivnost, ampak preprosto za igro.

Lp nina



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #27 : 12 December 2005, 20:51:18
Renčanja po mojem ne bi bilo dobro odvajat, ker s tem zvokom pes ponavadi na nekaj opozori. In če psa odvajaš, da neha opozarjati, to ni preveč dobro. Poznam primer, kjer je nek gospod šel odvajat svojega terierja renčanja (takoj za renčanjem je ta pes šavsnil), ko se je pa pes tega odvadil, pa je zelo ugriznil brez opozorila :P. In vsi veste kako močan ugriz imajo terierji ::).

Lp, Ana



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 12 December 2005, 21:38:32
ja sej Indi tko renči kdaj med igro .. se postav tko kt u priklonu pa zarenči pa začne skakat ko kobilca  ;D :D če pa opozorilno, pa punavad če ma kost  :(



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #29 : 24 November 2006, 22:01:38
Vidim, da je tole že stara tema, vendar zame trenutno zelo aktualna...
Moj Dante je pričel renčat na ljudi, kadar kaj žveči. Name sicer ne, renči pa na vse ostale in to nikoli, kadar je redni obrok iz sklede, samo kadar ima kakšno kost ali pa uhelj...  ??? Pa mu noben v bistvu ne daje mislit, da mu bo priboljšek vzel, prvič je zarenčal na mojega fanta, ki ga je hotel samo pobožat kakih deset minut po tem, ko mu je dal uhelj in se je ubadal z njim... - poudarit pa moram, da tega doslej ni počel, vedno je celo mahal z repom in tudi sam prinesel pokazat, kaj ima, zdaj pa tole..... ??? ??? ??? nihče mu ni nikoli kaj hotel vzet in nima nobenga razloga, da se boji za svoje kosti. Ne zdi se mi prav, da ga zmerjam, ker moraš bit s psom dosleden ampak ni pa tudi prav, da renči na domače :-\
Kakšen nasvet?

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.