Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 238886

Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #30 : 18 Marec 2006, 13:04:32
No da ne bo tukaj takšen dolg čas bom pristavila naš piskerček  :P

Pri nas smo v začetku marca praznovali 3. rojstni dan  ;)







Prejšnjo nedeljo smo obiskali razstavo v Graz - seveda sem zelo vesela da sem po dolgem času spet videla ogromno tibetančkov na enem mestu (prava paša za oči v primerjavi z našimi razstavami)!
Razstavljali so se psi iz Avstrije, Belgije, Češke (en celo Švicarskega porekla), prav tako pa Nely kot predstavnica naše države.
Z samo razstavo sem zadovolna, sojenje je v avstriji vedno enako - čeprav sem tokrat za našim rezultatom zadovolna - Nely je dobila CACIB, kar je več kot sem pričakovala za razmere Avstrijskih razstav!


Prav tako pa lahko pohvalim Nely saj je TOP TŠ v Italiji in za ta uspeh smo prav tako veseli!




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 20 Marec 2006, 20:12:32
Chrissy: Takšne pohvale pa še ne... :-[ ;)

Lobsang: Joj, se mi zdi, da se Nelly prav sveti, ko je toliko na svojo tortico ponosna... :D

Še malo z moje strani:

lupčeka!!








"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #32 : 22 Marec 2006, 12:50:41
oooo, moja mala Tosy !
Kako pa je teli Nelly ime - mislim polno -rodovniško !
Zelo mi je lepa...
Nekako je zdaj izenačena s Tosy pa Moetico madam Butterfly ( čeprav sta mi z slednjo nekam pšodobni  ??? )



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #33 : 22 Marec 2006, 13:10:30
M. Madam Butterfly je Nely, no kličem jo tako! ;)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #34 : 22 Marec 2006, 14:34:20
Okej, potem je pa Nelly , meni ena najlepših TŠ-jk poleg Tosy, u bistvu sta oni2 najlepši !


Super, LP



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #35 : 22 Marec 2006, 14:46:55
Saj ni panike če si mal pomešala  ;)
Nekak mi je bilo predolgo ime da bi jo tako klicala pa smo potem izbrali drugo malce krajše  :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 22 Marec 2006, 14:56:40
 :) Mi pa smo tudi kar obdržali Tosca (Moetica Tosca), oz. jaz je nikoli ne kličem Toooscaaa..Ampak preprosto Tosy.  :)


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #37 : 22 Marec 2006, 15:07:05
Hm mislim da je pri tebi že del imena podan in si zato lahko naredila lepo izpeljanko - jaz pa takrat nisem imela ideje o kakšni izpeljanki in tudi zdaj nimam nobene pametne - mi je Nely kr všeč in ji kr pristaja - še najbolj ko je lenuhec in jo kličem Lenči  :D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #38 : 23 Marec 2006, 15:07:03
 :D Ja res je...Meni je Nely krasno, ma ne...čudovito ime...Res super... ;) Tole z Lenči pa sploh ni za govorit, kako dobra ideja.. :D :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 23 Marec 2006, 17:01:45
Hm mislim da je pri tebi že del imena podan in si zato lahko naredila lepo izpeljanko - jaz pa takrat nisem imela ideje o kakšni izpeljanki in tudi zdaj nimam nobene pametne - mi je Nely kr všeč in ji kr pristaja - še najbolj ko je lenuhec in jo kličem Lenči  :D

Tudi naša Lenny je včasih Lenči....ljubkovalno  ;D



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #40 : 23 Marec 2006, 17:38:32
HEHE - no pa mamo same lenuhce :D


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 23 Marec 2006, 17:40:21
oziroma lenuhinje :D :D :D :D :D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 23 Marec 2006, 17:51:31
 :D , no naša je pa kljub temu, da je ne kličemo kaki lenušček, vseeno le-to... :D Špelca mala... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #43 : 26 Marec 2006, 20:51:00
Evo ena slikca Nely iz klubskega dne!
Ponovno je TOP TŠ za 2005.



Ostale slikce pa na http://www.tibetan-spaniel.net/slo/interesting.html


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 28 Marec 2006, 19:34:42
Ponovno vse čestitke za takšen uspeh... :-* ;)

Sicer pa je bilo (vsaj meni) res izredno interesantno. Povsod kužki, in vsi takoo očarljivi, da se le stežka upreš njihovim sladkim očem... :D

Bi pa poudarila, da sem se šele zdaj, na klubskem dnevu zavedla, da je v SLO še vseeno kar nekaj TŠ-jev. Opazila sem res ogromno barvnih različic in odtenkkov, kar me sploh ni presenetilo, saj so pri Tibby-jih res veljavne vsi ti odtenki. Ravno zato so še toliko bolj zanimivi, kajti vsak posameznik je neverjetno unikaten, medtem, ko pri nekaterih pasem sploh ne znaš ločiti predstavnikov med seboj... :o Tudi odlakanost me je presenetila. Sem gledala malo Nely, malo Mašo (recimo primer) pa sta si tako gensko blizu, pa vseeno se mi zdita zelo različni. Maša takšna bolj drobčkena in malo odlakana, Nely pa napram nje kar velika in močno odlakana. Edino kar mi je bilo podobno je bila njuna barva  ;) ...Res kar en moreš verjeti kako so različni. Potem tudi razlike med samčki in samičkami (slednje so med drugim veliko bolj...arogantne... :o ). Samčki so bili neznansko bolj čokati, odlakani, robustni, kar pa je v bistvu pri psih ponavadi tudi splošno znano. Vsekakor sem bila prijetno presenečena tako nad kužki, kot tudi nad lastniki. Res se je bilo lepo spoznati z vami vsemi... :)   

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #45 : 28 Marec 2006, 21:34:20
Lucija Maša in Nely sta sestrci z istimi geni!
Nely je čista mami ..... kar je meni v veliko veselje saj zame Lucy še vedno sodi v krog meni najljubših španjelov.

Drugače pa glede arogantnosti - veliko psičk (vsaj Nely) je zelo dominantnih in hočejo vedno prevladovati.
Drugače pa sem imela kr občutek da je bila kakšna goneča psička tam, saj se je enim samčkom prav pošteno kisalo!
Nely je tokrat bila kr solidna (po moje nekam zaspano spomladansko utrujena) in se ni kazala kot glavna - pa kdaj drugič  ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 29 Marec 2006, 08:19:19
Ja vem da sta sestrici... :D Sej zato sta obe toliko simpatični... :P

Mene je pa drugače izredno presenetila Tosy...Če jo je kak samček hotel malo povohati okrog splovila, jih je tako obevskala, da samo rep med noge, pa drugam... :o Bravo Tosy...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #47 : 29 Marec 2006, 09:52:12
Glede samčkov in samičk je tole čist tipično po prvi gonitvi.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 29 Marec 2006, 11:14:31
Jah, Tosy se je 1. gonila zdaj..:In izgleda, da se bo (čisto mimogrede) gonila 1x na leto...Aleluja... :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #49 : 29 Marec 2006, 12:28:22
Jah ponavadi potem začnejo varovati svoje premoženje!
Tibetanke se itak zlo poretko gonijo.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #50 : 29 Marec 2006, 17:18:57
 ;D Ja, res...Zaklade jim je treba varovati...

Drugače pa res na srečo...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #51 : 29 Marec 2006, 22:01:00
Opazila sem res ogromno barvnih različic in odtenkkov, kar me sploh ni presenetilo, saj so pri Tibby-jih res veljavne vsi ti odtenki. Ravno zato so še toliko bolj zanimivi, kajti vsak posameznik je neverjetno unikaten, medtem, ko pri nekaterih pasem sploh ne znaš ločiti predstavnikov med seboj..

Se opravičujem ker s temle vdiram v temo ampak mislim, da moram protestirat. Sem lastnica pasme, ki je precej enobarvana. OK pri rjavih je vsak drugačnega odtenka ampak recimo črni...ti ga mogoče ne ločiš, zame je pa moj tako zelo drugačen kot le kaj. Tam mal drugačna dlakca, mal drugač nastavljen uhelček, drugačen vrat, da o razmerju telesnih delov ne govorim in še bi lahko naštevala. Če ti pa po pravici povem, pa nikoli ne ločim dveh npr borderjev če sta količko kaj podobne barve. Pa še vedno so unikatni. In zakaj ne ločim...ker se za psamo ne zanimam. Tosy ni vse barva...meni so tibiji vsi glih skor ne glede na barvo. Pri tem lepo prosim mal pazi kaj govoriš če smo pri unikatnosti. Neon in njegova sestrca sta zelo zelo podobna če odštejem razliko v velikosti. Še vedno pa ti v sekundi izstrelim vse razlike in unikatnosti ki sem jih opazila po enem srečanju. Tebi bi verjetno Nusi zgledala kot mali Neon...

No toliko o tem pardon še enkrat, si mi mal na žulj stopla s to unikatnostjo.  ::)

lp

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #52 : 29 Marec 2006, 22:15:15
ČAK ČAK s tem se pa jaz ne strinjam - se postavim na stran Tosy in mislim da ni imela samo barve v mislih!
Če se ne motim je Tosy izrecno govorila o TŠ-jih in ne o katerikoli drugi pasmi!
Tukaj so dovoljene vse barve in nekateri se med seboj kr vidno razlikujejo itd....

Kar se pa tiče podobnosti v pasmi - ja do neke mere že morjo bit al ne (zato imamo standard) - sam sama vidim  razliko med Tosy in Nely, pa med Nely in njeno sestrco... - pa ne samo v barvi....
Tako da se razlikujejo v mnogih stvareh od videza do...... - zakaj potem ne unikatn do neke mere?


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #53 : 29 Marec 2006, 22:34:52
Kolikor sem jaz razumela se je tisto zgoraj nanašalo na to da so TŠ v primerjavi z drugimi pasmami tako različni in unikatni po barvi, medtem ko drugih pasem mi so si po barvi različne sploh ne ločiš.

Seveda je vsak pes unikaten, saj to pravim. In tudi med čisto črnimi psi so razlike da te kap. Verjamem da Tosy ne bo ločila dveh novofundlandcev ali flatov in da se ji zdijo TŠ veliko bolj raznoliki, ampak menim, da je pisanje v stilu da so enobarvne pasme tako podobne da jih niti ločit ne moreš pa mislim da je mal neumesno.

Kar se pa tiče podobnosti v pasmi - ja do neke mere že morjo bit al ne (zato imamo standard) - sam sama vidim  razliko med Tosy in Nely, pa med Nely in njeno sestrco... - pa ne samo v barvi....
Tako da se razlikujejo v mnogih stvareh od videza do...... - zakaj potem ne unikatn do neke mere?


No to sem hotla prej povedat kakšno razliko jaz vidim med mojim in njegovo sestrico, medtem ko je večini sestrica mali Neon. In res mi je faljeno izpostavljat da so pa TŠ res po barvi toliko različni in oh in sploh. Tudi ostale se da ločit ampak moraš o pasmi že kej vedet. Men so teli vaši španska vas in bi jih ločla če bi bil eden zelen pa eden vijolčen. Dokler gre pa za par različnih odtenkov rjave so mi pa vsi lih tko glih ko mogoč komu njufki v črni barvi. Ne napadam nobenga samo povem, da se mi ne zdi prav izpostavljat neke pasme kot nekaj res posebnega čeprav je pasma naša najljubša in v isti sapi pribit na zid enobarvne pse, ki se jih ne da ločit med samo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #54 : 30 Marec 2006, 07:42:24
Se popolnoma strinjam z Neyko. Sama imam bernca, ki je trobarven, pa sem že neštetokrat slišala, kadar jih je bilo več na kupu, vprašanje,  kako jih sploh ločimo, ko so pa vsi "glih". No, niso vsi enaki, daleč od tega.  Že samo če recimo Atosa in Adisa samo v glavo vidim, mi je takoj jasno, kateri je moj. Sta si tako različna, da je kaj. Sem za tako vprašanje slišala tudi, ko je bil v prisotnosti bernc, ki je v primerjavi z Atosom veliko manj bel, pa so mi rekli, da so vsi isti ::)
Res pa je, da ne ločim med sabo predstavnikov drugih pasem, ker so zame vsi "glih" ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #55 : 30 Marec 2006, 10:20:48
neyka, kaj ni čisto brezveze izgubljati besed o tem? meni so tudi vsi kitajci (ljudje!) isto, pa verjetno niso!  ;D mislim, da je tosy govorila izključno o svojem mnenju, do tega pa ima vso pravico! tako kotsi rekla, tebi pa so vsi TŠji enaki! so what!!!!!!!

ali pa dvojčki: poznam enojajčni dvojčici, meni se sploh ne zdita podobni, drugi pa jo zamenjujejo...

hehe,( tosy, brez zamere), sploh pa je smešno, da se greste kregat z 11 letno punčko!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #56 : 30 Marec 2006, 10:42:17
Tudi jaz se bom postavil na stran Tosy... izrazila je svoje mnenje ... logično pa je da vsakdo pri 'svoji' pasmi nima problemov z ločevanjem različnih psov ... če povem svojo izkušnjo.... sem zdaj nazadnje v podpeci imel resne probleme z ugotavljanjem kateri avstralček bi bil kateri... pa če tako pogledamo ima vsak Aussie svoj unikaten vzorec ki ga res ne moreš zgrešit :)

Prosim da se nadaljuje pogovor o TŠ

Meni osebno so zelo lepa pasma... upam da ne bom koga užalil vendar me v določenih stvareh zelo spominjajo na eno drugo pasmo ... pa se zdajle ne spomnim na katero ... obstaja pasma ki je na prvi pogled zelo podobna Tibbiem?

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #57 : 30 Marec 2006, 10:59:32
Trigi nikogar ne boš užalil če boš rekel da je TŠ podoben Pekinezu....

No ja na cesti pa je moja že kot mala bila Šarplaninec, kasneje kot večja pa čivava, maltežan....  ;D
Le zakaj bi bili užaljeni - vsi pač ne morejo vedet vsega!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #58 : 30 Marec 2006, 11:06:20
Se mi je zdelo da pekinezu... ampak nisem hotel kako neumnost reči :D

Pri nas v kranju je res en zelo podoben ... ker se mi zdi da tibbiji nimajo tako potlačen gobček kot pekinezerji ... imam prav?
Mogoče pa sploh ni pekinez ampak je Tibby  ;D ker v primerjavi z eno pekinezerko, ki ima zelo potlačen gobček, ima ta samček res  zelo zelo malo potlačenga.

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #59 : 30 Marec 2006, 11:14:41
Ja prav imaš TŠ-ji nimajo potlačenega gobča in seveda imajo bistveno manj zdravstvenih problemov!
Trigi ne vem morda si pa videl kakšnega mešančka - le teh je zadnje čase ogromno in ker se pekinezerji ne prodajajo tako dobro lastniki legla pač kupcem natvezijo da je to TŠ - kaj češ boljšega, naiven laik pa kupi!