Valižanski ovčar - pembroke [Welsh Corgi Pembroke]

GoldenGirl · 109523

Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #120 : 12 Januar 2010, 00:01:21
Mislim, da kot pri vseh britancih ni nobenih obveznih pregledov  >:(, so pa vsekakor priporočljivi kolki, oči in vsi ostali pregledi, ki jih vestni vzreditelji naredijo. Kolikor vem imajo še največ težav z kolki.

Ta mesec oz.v začetku drugega meseca bomo slikali komolce in kolke, in še kri bomo poslali na Genomio-Cz za PRA-rcd3. ;D Me prav zanima kakšni bodo rezultati?  ::)

Kakšen se vam zdi ta samček za našo frajlo??



Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis

isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #122 : 28 Januar 2010, 10:52:35



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #123 : 28 Januar 2010, 11:02:59
http://www.youtube.com/user/Foxgrinkennel#p/u/7/3VgP34qWcTU

Ta tudi kar fino laufa, sam, se vidi da nimajo ravno konstitucije za hitrost ;)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #124 : 28 Januar 2010, 11:14:58
S takimi je lažje živet ;)
Tale iz agije je fuuuuul simpatičen! In kako zbrano in natančno dela!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #125 : 28 Januar 2010, 11:28:43
http://www.youtube.com/user/Foxgrinkennel#p/u/7/3VgP34qWcTU

Ta tudi kar fino laufa, sam, se vidi da nimajo ravno konstitucije za hitrost ;)

No ja... tale je precej hiter: http://www.youtube.com/watch?v=hsIHQvFly3Q

Corgiji so lahko zelo hitri, najbrž res ne morejo konkurirat kakšnim jack rasslom in podobnim, ampak poanta je da se z njimi da delat. To govorim za to, ker je bila pri leglih razprava, da je njihova uporabnost vprašljiva. :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #126 : 28 Januar 2010, 11:42:05
Njihova uporabnost nikakor ni vprašljiva, sem v Belgiji govorila z moškim, ki je imel čudovito kardiganko, pred njimi je imel pembroke nekaj let in pravi, da so njegovi vsi bili zelo delovno naravnani (in da je imelo več ljudi tudi težave zaradi tega). Na isti razstavi sem tudi videla dva korgija, kardigana in pembrokea, delati obedience in sta name naredila fantastičen vtis (dosti boljšega kot vsi švabi, večina borderjev in celo ena grenka).  8)

Upam, da bo tudi iz slovenskega legla kak papi šel v malo bolj športne roke :).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #127 : 28 Januar 2010, 12:37:34

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #128 : 28 Januar 2010, 13:10:47
Tale je Cardigan, pomoje so oni malo hitrejši ker imajo bolj švoh konstitucijo od Corgijev.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #129 : 28 Januar 2010, 15:12:33
Misliš od pembroke-ov, korgiji so oboji  :P. Res je, kardigani so povečini bolj 'vitki', tudi sicer je nekaj malih razlik v konstituciji in predvsem glavi, pa seveda dovoljenih barvah. :)

ps: ko sem ravno oddala post mi je kapnilo, da si mogoče mislila 'imajo bolj švoh konstitucijo gledano med obema različicama', oprosti če je bilo mišljeno tako  :-[.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #130 : 28 Januar 2010, 16:27:57
Ha, ha ni panike... Mislila sem tako kot si na začetku napisala, blazno me medejo ta dolga imena. Se pravi mislila sem da imajo Kardigani bolj švoh konstitucijo kot Pembroke.  ;D
Hvala za popravek, se še učimo.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 28 Januar 2010, 19:53:45
Bambi,

že nekaj časa si mi sumljiva... Corgiji, Pembroki, veliko veš... :)))

So mi pa zelo všeč, sploh repna varianta (ker vedno pozabim, kater ga ima in kateri ne). Navijam, da kakšnega dobimo v agility!!!

Tale ni slab:
http://www.youtube.com/watch?v=iGHVKj2lbZE&feature=related

Bi bilo pa tukaj potrebno gledati konstitucijo, ker kot praviš, pasma kot taka bi morala biti sposobna zelo dobro delati, močan nagon, po moje kar trdi cucki (glede na delo z govedom).
Edino lahka konstitucija, malo izven standarda, pa kak sorodnik, ki ga lahko pogledaš na agilityju. Namreč kratke noge kot same še ne pomenijo ravno počasnosti. Lani je na evropskem zmagal en tek mešanec, ki je imel 2-centimeterske tačke. Nagon + voden v nulo in je pometel z vsemi šeltiji in parsoni.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 28 Januar 2010, 21:33:26
Sem preverila pri Američanih, dejansko je zgoraj nalinkan pes eden uspešnejših pembrokov v ZDA, še en tek iz lanskih Nationalsov:
http://www.youtube.com/watch?v=lfCl5Kh7-fg&feature=player_embedded#

Tale od iste vodnice se mi zdi še boljši (mislim, da je ta mlajši):
http://www.youtube.com/watch?v=thk1rff_c94



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #133 : 25 Februar 2010, 13:34:01
Pozdravljeni,

sporočam veselo novico, da smo danes dobili genski izvid od Bibe, za PRA rcd3 in rezultat je NOT DETECTED - N/N. Kar pomeni da je healty non carriers. Kaj sem happy ;D

Pri corgijih je tako: 25% jih je N/N - non carriers
                          25% jih je P/P - affected
                          50% jih je N/P - healty carriers

Lp


www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #134 : 25 Februar 2010, 14:31:50
Bravoooo Bibaaaaaa :o :o :o :-* :-* :-*



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #135 : 25 Februar 2010, 16:38:06
Super!!!! Potem je najbrž fajn pri paritvi izbrat healthy non carrier-a? Potem so mladiči 100% non carrier. Imam prav?



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #136 : 25 Februar 2010, 17:08:22
Ja, ob paritvi dveh normal psov, se pravi non carrier so v leglu samo normal mladički. Normal pes pa ne glede na kombinacijo affected mladičkov ne more imeti, lahko so normal ali carrierji  ;)
Super za Bibo!   ;D

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #137 : 17 Marec 2010, 20:56:50
Da se malo pohvalim, da sem na CRUFTS-u imela priliko čohati corgije, ki so nastopali v filmu Kraljica  :D. Na žalost sem okrog razstavnega ringa postopala le kakšnih 10minut se malo pogovarjala z razstavljalci in 2 vzrediteljicama, tako da kakšnih drugih informacij nimam. Na žalost je bil tudi fotoaparat v drugi hali pri borderjih.  :-\

Vzrediteljice so vglavnem starejše gospe, ki pa kar skoraj vse z njimi delajo poslušnost. Le ena mi je zgroženo odgovorila, da njen pes pa ja nič ne dela saj je šampion.  :D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 21 Marec 2010, 10:03:19
Nekaj časa sem si želela tega psa, seveda so mi še zelo všeč :P.



Dante Sky

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 23 April 2010, 14:08:59
Pozdravljeni...

Vedno bolj se mi dopade Cardigan  Welsh Corgi in razmišljam o nakupu le tega .. vem da je tema o Pembroke Corgi, ampak vseeno kdo ve ali je kakšen v Sloveniji ?

Nekaj sem razbrala da so v Sloveniji 3-je ampak Pembroke....

Hvala!



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #140 : 10 Maj 2010, 15:59:46
Pozdravljeni...

Vedno bolj se mi dopade Cardigan  Welsh Corgi in razmišljam o nakupu le tega .. vem da je tema o Pembroke Corgi, ampak vseeno kdo ve ali je kakšen v Sloveniji ?

Nekaj sem razbrala da so v Sloveniji 3-je ampak Pembroke....

Hvala!

V Sloveniji je samo eden cardigan, in sicer iz psarne Gaucho, lastnik pa stanuje v Dpali vasi. Je pa samček, njegovega imena pa ne vem, bi morala pogledati v katalog.

Pa še novička, včeraj je bi bila Biba odlično ocenjena, dobila naziva CAC in BOB.  :) Opravile sva tudi slikanje kolkov pri dr. Zorko, tako, da imave sedaj vse poštimano. ;D


Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #141 : 10 Maj 2010, 23:19:44
BIBA





foto: Urša Prašnikar

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #142 : 11 Maj 2010, 14:44:10
In še slikica, sožitje otrok in pes ( na sliki moj sin Aljaž in Biba). :)



Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #143 : 11 Maj 2010, 17:26:05
najlepša slikca... :-* :-* :-*




Devilette

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 29 Junij 2010, 15:53:39
Pozdravljeni,

Že dolgo nisem nič napisala, pa sem se zdaj odločila. Jaz sem imela psičko Rono, ki ni bila čistokrvni Corgi pa vendar je bila čisto enaka tem, ki jih vidim tu in na straneh vzrediteljev. Tudi značaj je imela
točno tak kot je opisan. Vse se sklada z opisom, razen dlako je imela mogoče za 2cm daljšo kot pa je to za njih značilno. Skratka zelo zelo super kuža je, ki ne potrebuje veliko nege, potrebuje pa veliko
druženja, sprehodov in pokazati mu moraš, da si ti gospodar. Je dosti trmast pes vendar vedno lojalen.

Trenutno se zanimam za nakup kake psičke, pa so cene kar visoke. Ponudbo sem dobila iz Italije in Poljske. Cene se vrtijo okoli 1000 - 1200 eur za psičko in nekaj manj za psa. Osebno bi raje psičko.
Psa pa si ne želim za rastave ali kake druge zadeve, zgolj samo zato, ker sem zaljubljena v to pasmo. Zanima pa me kakšen je postopek papirologije, če kupiš psa v tujini? Če mogoče kdo ve, bi prosila, da mi
napiše.

Hvala vam in lep sončen dan

Devilette  >:D

Devilette


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #146 : 02 Julij 2010, 09:31:22
In še slikica, sožitje otrok in pes ( na sliki moj sin Aljaž in Biba). :)



Lp

 :-* :-* :-*
Moram rečt.
Kakšna :-* slikca

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #147 : 21 Julij 2010, 10:13:57
Še vedno iščemo bodoče lastnike. Po Bibinih gonitvah, predvidevam, da se bo gonila januarja 2011. Sprejemamo rezervacije.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 09 Oktober 2010, 15:42:24
Z velikim presenečenjem sem odkrila tole stran. Nisem vedela, da imamo sploh kakšno predstavnico v Sloveniji, kaj šele, da se načrtuje leglo.  Zastavila bi vam še nekaj vprašanj, morda prav v zvezi z vašo psičko, oziroma z vašimi izkušnjami.
1) Mislite, da je Welsh Corgi Pembroke primeren za prvega psa? Ob predpostavki, da je lastnik aktiven, da teče, se sprehaja, kolesari, rola. In da je, recimo temu, stabilna oseba ;).
2) Ali vi osebno puščate psičko kdaj samo doma? Kako kaj prenaša to, da je sama? Mladički vem, da so tako zgodba zase in da zahtevajo posebno nego, ampak kaj pa odrasli? Ker ob osemurnem delavniku pa recimo še +1h vožnje, me malo skrbi, da bi pes težko prenašal osamljenost. V družini pa nihče nima delovnega mesta, ki bi mu omogočal, da vzame kužka vzel s seboj. Znova predpostavljam, da ga pred službo pelješ vsaj na dolg sprehod, ali jogging.
3) Se boste morda udeležili še kakšne od razstav v tem letu, v Sloveniji? Vas lahko pridem malo pocukat in pozdravit vašo psičko? Že nekaj let nisem bila na razstavah, ampak kolikor se spomnim, imajo vzreditelji/lastniki psov zelo različen odnos do takšnih "radovednežev". Ampak videti karakter psa v živo, se mi zdi še vedno zelo pomembno.

Res iskreno hvala za morebiten odgovor.

Aja in za konec: zdi se mi, da je to najlepša, najbolj prikupna in najbolj zabavna pasma od vseh! In še predolge dlake nima :D.
Huh da ne bo kdo napačnega vtisa dobil, problem ni puščanje dlake, samo za kakšno razčesavanje bi pa rabila še izkušnje  ;).



Valhalossargas

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 02 Marec 2012, 11:21:33
Welsh Corgi Pembroke puppies in kennel "Valhalos Sargas" Kaunas, Lithuania.

DOB: 2012 01 25     

We have litter of 5 bitches and 3 males. At the moment we have 4 puppies available: 1 male and 3 bitches (two of them are natural bobtails).

Sire: LT JCH, LT CH, LV CH, RKF CH, CW'11, 3xBOB, 2xCACIB Wonder Medaus Lietus (Annwn's Vinnie The Pooh X Szelmutka Lisiura). Sire is natural bobtail. HD/B, ED/0.
Dam: LT JCH, CJW'10, LT CH, LV CH, 4xBOB, CACIB Bite Rite Saules kopa (Mapleleaf Lisiura Alex Trebek X Lisute Gyvates Asara), eyes clear, PRA free.

All information: [email protected] (russian, english), +37069983984 , http://www.valhalossargas.lt

Parents:



Available puppies: