Flexi

S1b · 85921

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #120 : 20 Julij 2012, 14:02:40
Jaz imam ravno zaradi teže in velikosti fleksija najraje funtime fleksije, če ne dobim za do 35kg ga imam pa do 25Kg (Roxy ima trenutno 27,5Kg). Kljub miniaturnemu karabinu, je še vse potege zdržal. Sem ugotovila, da je večji problem prevelik in pretežek fleksi, ki ti ga pes brez problema iz roke potegne, kot pa vrvice in karabini. Kvečjemu mehanizem se mogoče pokvari, ne vem, meni se še ni. Se mi je pa pri enem (pri prejšnji psici) odtrgal trak, ko je potegnila do konca. Ampak je bil fleksi pomoje znotraj zrjavel, ker je nekaj tednov ležal pod snegom (sva ga izgubili in našli šele, ko je sneg skopnel).



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 03 September 2013, 15:14:56
Meni pa manjši flexiji niso kaj preveč všeč, sploh tisti za najmanjše pse, ki ga odrasla oseba niti ne more normalno prijeti (razen če ima otroško majhne roke).

Pri Flexi XL je pa tako da ko držiš flexi še sam zelo dobro čutiš kako močno dejansko flexi vleče psa. Dokaj neprijeten občutek.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 16 September 2013, 16:19:28
In potem psu pridelaš mišični spomin za napet povodec na ovratnici  ;) Temu primerno imam jaz rajši pse na oprsnik pripete, ko so na fleksih. Ovratnica je pri nas namenjena popuščenim povodcem.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 06 November 2013, 16:18:48

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #124 : 18 November 2013, 19:41:28
Kdo uporablja flexi giant (do 50 oz. 75 kg). Koliko je ta stvar dejansko težka za držat v roki? Glede na to, da je cena kar konkretna sem malo v dvomih.. stvar deluje kot bi morala?





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #125 : 18 November 2013, 20:04:55
Jaz sem ga za približno 30kg lovskega psa, ki je znal na polno potegnit ko je dobil kaj v nos. Zdaj isti povodec uporablja za privez približno 10kg mrcina, ki pa se na njem večinoma zaganja v mimoidoče. Povodec bo pomoje star že ene 10 let in res dobro prenaša obremenitve  ;) Meni ni bil težek, ker je še toliko našponan (pa čeprav pes ne vleče) da del teže nosi tudi pes. Je pa una tastara giant varianta, ne zdejšnji aerodinamični ki se mi zdi da res zna boljš v roki pasat. Pa obvezno mora bit trak, ne vrvica.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 18 November 2013, 20:21:09
Jaz imam Giant XL (do 75 kg) in me je roka na začetku kar bolela. Vseeno tehta 1 kg in se moraš navadit na to.  ;) V primerjavi z manjšimi flexiji ta potrebuje dlje časa da nazaj potegne ves trak.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 18 November 2013, 20:45:14
Sem mela tastaro XL verzijo in je kar težka, vendar sem kljub temu lahko v eni roki dva fleksija držala (še enega M velikost). Zdaj imam tega http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundeleine_hundehalsband/roll_leinen/flexi_large/230356, se mi tudi zdi močan, je pa neprimerno bolj ergonomski, pomoje je tudi ta nova XL varianta OK. Če pes nima navade, da se na polno zaganja, potem bi znal ta iz linka bit kar primeren.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #128 : 18 November 2013, 20:55:24
hvala. Načeloma nimam namena ga imeti v uporabi kot edini povodec, še vedno ostajamo na klasiki. V uporabi bi ga imela tam, kjer je bil do sedaj načeloma spuščen, kjer je hodil bolj na free, kjer  nismo pogosto srečevali ljudi, avtomobilov.. če pa že pa pač odpoklic itd. Čeprav nikomur nič noče :) Niti se pes ne oddaljuje od mene več kot par metrov (dolžina 8m flexija je čez glavo dovolj) , nekih hudih potegov tudi ni za pričakovat... Sedaj se nam je iz zdravstenih razlogov ta reakcijski čas, da mu uspem dopovedati kaj se dogaja malo podaljšal in bi predvsem zaradi njegove varnosti imala še nekaj v rezervi :)

Verjetno bo najboljše preizkusiti...






Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #129 : 18 November 2013, 21:20:50
Glede na napisano niti ne rabiš gianta, js sem recimo v podobnem primeru (ne vleče, ne oddaljuje, glavno da je na štriku) uporabljala kar flexi do 25kg in še to na vrvico, ne trak. Če sicer razume princip povodca, itak samo malo zaustaviš flexi pa je. Tako kot pri vajetih ne rabiš sile da preusmeriš konja.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 18 November 2013, 21:26:00
Em teža fleksov:
Giant L 610g
Giant XL 860g (noben nima kile ;D)
Med tem ko Comfort compact3 (5m manjša verzija od Gianta) tehta 540g. Ni tok manj koker ma 3m manj traku.
Če se odločam za svoje izbiram daljše. Drugač ni fore, da je na fleksu  :) Poleg tega sm mnenja, da če pes potegne z več kot 50kg...se ni lih za sekirat a bo fleksi zdržal, ampak a bo zdržala roka  :P Sploh pa, če je namen uporabe, če si v bolniški. Tak, da za borih 70g večjo težo +3m več...bi se jaz odločla za Gianta. Če mora bit na trak. :) Drugač pa itak manjšega kot pravi Nika.

Ps. podatki so iz http://www.flexi.de/de/produkte/special/giant/

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 18 November 2013, 21:37:32
Pustimo podrobnosti  ;D sem malo zaokrožila navzgor  :P na koncu sprehoda se ti itak zdi kot da tehta 5 kg

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 18 November 2013, 21:41:01
Torej, glede na vse napisano, boš pomoje zadovoljna z Giant L.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 18 November 2013, 21:44:40
 :D odvisno od dejavnikov  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #134 : 18 November 2013, 22:33:16
Pomoje bi bil uredu tudi Comfort Large Long, ne rabis ravno Gianta: http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundeleine_hundehalsband/roll_leinen/flexi_large/155438 (dobi se tudi ta isti na trak) :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 19 November 2013, 08:23:28
No sej. Giant L je na trak  :) Ko prej so mel sam Giant oznako. Zdj so pa to postali G. XL. Giant L pa je tamanjša verzija.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 19 November 2013, 09:14:38
Velikost v primerjavi s Wobbler L in Rinti 800 g



Notranji del je za razliko od ostalih modelov (Comfort, Classic... ) izpostavljen.






Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 19 November 2013, 10:39:59
Ma fleksi tok mase, ko konzerva  ;D No G. L je za spoznanje manjši, bolj ličen (in tehta manj kot konzerva :D). Močen pa praktično isto. Kot pravim pol gre roka prej ko fleks.
Dobra primerjava tole z objekti.  ;D Aja pa to da je odprt je prednost. Ko je moker se super suši. Tisto zaprto ohišje pa moker trak je ideal da trak prej usmrdi in se posledično tudi prej pokvari.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 19 November 2013, 10:56:32
Prišparaš ker ti ni treba uteži kupit, samo flexi naokrog po svetu nosiš.  :D

Jaz sem XL vzela ker je bilo samo 5 eur razlike med njima. Glede na razliko v teži pa predvidevam da ima XL malo bolj širok trak. Še ena prednost odprtega ohišja je da dejansko vidiš kdaj se ti trak obrne in napačno navije.

Pa XL ima 2 leti garancije, za L ne vem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #139 : 19 November 2013, 12:03:41
No sej. Giant L je na trak  :) Ko prej so mel sam Giant oznako. Zdj so pa to postali G. XL. Giant L pa je tamanjša verzija.

Comfort Long Large - 8m, 50kg, 570g (tale na zooplusu je na vrvico, ampak se dobijo isti samo na trak)

Giant L - 8m, 50kg, 610g

Torej je Comfort malo manjsi/lazji  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #140 : 19 November 2013, 12:43:46
Meni se pa tile 8 m zdijo predolgi. Moj prvi flexi je bil 8m na vrvico  in je bil katastrofa, predvsem zaradi vrvice ::) Potem sem kupila 5 m comfort in je bil super (lažji, krajši in trak lahko primeš) - sicer je bil malokrat v uporabi, ker v mestu ni praktičen, na dolgoh sprehodih pa je bil spušečn. Sedaj ko je skoraj gluh, sem ga pa spet začela uporabljati. Velikost sem pa zafrknila in sem namesto M kupila L in je malo težji, pa še bolj močan feder ima, kar mi ni najbolj všeč. 


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 19 November 2013, 13:03:22
Comfort Long Large - 8m, 50kg, 570g (tale na zooplusu je na vrvico, ampak se dobijo isti samo na trak)
Tehle pa še nism vidla, tud na njihovi uradni spletki ne, zato mi ne gre v račun.  ???

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #142 : 19 November 2013, 13:35:08
Hm, jaz sem jih pa takrat ravno na njihovi uradni strani videla (zdajle sem sla pa gledat jih pa ni vec, ne)  :-[ Ker predhodnik teh je bil classic long tape (ga imam doma), pa sem potem enkrat gledala, da bi novega nabavila in je bil tudi comfort long tape. Mozno, da so sli ven iz proizvodnje, itak skoz menjajo modele..  :-\ 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #143 : 19 November 2013, 13:38:03
Mi imamo Comfort Long 3, na vrvico, ker na trak niti ne obstaja, vsaj takrat ni obstajal + je na trak verjetno tudi težji.  5M se mi zdijo prekratki, ker imam flex za to, da ima kar se da možnost gibanja in raziskovanja, še vedno pa ne more hodit po cesti, ker je na sredi papirček.

Ni preveč velik in pretežek, sunke dobro prenaša, odkar sem bila poučena o pravilni rabi je tudi v dobrem stanju in vzmet še deluje (cca 0.5 m pred koncem vrvi, jo zabremzam). Pri tastarem 30kg psu so vsaj 3-4 fleksi, med njimi tudi gigant šli k vragu v dost hitrem času.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #144 : 19 November 2013, 13:56:35
Kaksna pa naj bi bila pravilna uporaba?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #145 : 19 November 2013, 14:11:47
Za vzmet je menda fajn, da se trak ccca 0,5 M pred koncem zaustavi, da ne pride do polnega izteka in seveda čim manj sunkov in letenja po zraku in med debli. ( se je kdaj v imskem času zgodilo in od takrat pozimi ne hodim v gozd ker sem preveč štorasta in mi na koreninah ipd zdrsi in telebnem brez pasje pomoči in potem fleksi tresk bum bam  ::) Oh ja in že 2x mi je padel v vodo, ker sem zgubla ravnotežje na kamnih etc in ja...navadni štrik je še najbolši in pa brez štrika. :-[

Kar se pa tiče varnosti in zapletanja in kdaj psu pustit vso dolžino, kdaj ne...To je pa stvar presoje človeka in poznavanje psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 19 November 2013, 18:58:50
Kaj ima kdo flexi neon http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_povodci_in_ovratnice/refleksivni_povodci/flexi_design/373032

- kaj je to samo rumena vrvica/trak ali ima tudi kaj odsevnih elementov?

Bi nekaj za te zimske dni, da slučajno kakšnega tekača ne poderemo  :P



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 19 November 2013, 19:22:48
V živo sem ga videla 1x in če se prav spomnim, ima odsevne tudi napise na samem ohišju. Sam trak pa je zelo dobro viden.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #148 : 19 November 2013, 20:44:10
Če je odsevno, se blesketa, kadar luč posveti tja (avto, baterija). Da tekača ne podreš mora pes imeti kake lučke na sebi oz. utripajoče ovratnice etc, pa tekač mora biti podobno osvetljen.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 19 November 2013, 21:15:09
Neonska barva traku je verjetno dobro vidna tudi v mraku, ni treba, da nanjo ravno luč posveti. Vsaj pri moji neonski sledni vrvi je tako.