Umetna ali naravna osemenitev

GoldenGirl · 54295

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 03 April 2008, 09:04:13
Ne, pri basetih je carski rez prej izjema kot pravilo.Mi je pa bilo že med njeno brejostjo čudno,da jih je nosila tako visoko,skoraj pod želodcem.Vsi ki so jo videli,so rekli,da jih ne bo dosti,mogoče štirje.Ultrazvok je pokazal samo enega,tako da ne vem od kje jih je načarala potem devet.Tudi mladički so bili na dan carskega dovolj razviti in bil je optimalen čas,saj so se tudi posteljice lepo luščile,tako da smo vedeli,da časovno nismo ne prehiteli in ne zamujali.Kar se mene tiče imam tudi rajši naravni porod,saj psica,ki je enkrat imela carski rez nikoli več ne koti normalno.
LP Tjaša



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #61 : 03 April 2008, 11:35:35
Pol smo se razumeli?  :P

Je pa super, da ste pravočasno opazili.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #62 : 06 April 2008, 22:19:39
jaz osebno sem svojega bostona parila naravno. ker dejansko se pes po tem spremeni. umetna oploditev je bolj zanesljiva, vendar pes od tega nima nobenega užitka in koristi. ponavadi pri paritvi se pari vsaj 2krat (ponavadi dva dni zapored) in mogoče lahko oboje probate, enkrat naravno in naslednji dan umetno. mislim da pa so pri psih spolne bolezni tako redke da se ni treba preveč bati in se s tem ubadati. tako da odločitev je vaša

živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #63 : 06 April 2008, 23:06:49
mislim da pa so pri psih spolne bolezni tako redke da se ni treba preveč bati in se s tem ubadati. tako da odločitev je vaša

Osebno poznam primer, ko je psica naravno parjena, celo brejost lepo oskrbovana, ampak ko je prisel datum kotitve so vsi mladicki poginili, psico so pa komaj resili. Razlog naj bi bila okuzba ki je nastala med paritvijo.. Tako da se je za vprasat...


Sama imam samca, ki ga bom verjetno (po opravljenem vzrejnem pregledu) dala tudi parit, skoraj sigurno naravno, ampak prej seveda zahtevala popoln pregled psice (kot tudi mojega psa). Seveda ce je taka preventiva dovolj, ampak to je potem ze drugo vprasanje  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 07 April 2008, 07:00:28
Thory,ne vem kakšen užitek naj bi pes imel pri paritvi,za moj okus je to precej boleč ali pa vsaj neugoden občutek.Je pa res,da je to za pse najmočnejši nagon-nagon po ohranitvi vrste.Kar se tiče naravnega pripusta in plemenjakov,če hočeš imeti dobrega plemenjaka,ki že tako ustreza vsem standardom,je potrebno tudi psa naučiti skakati.Tega pa marsikdo ne zna.Včasih so psa in psico spustili skupaj,pa bo kar bo.V večini primerov iz te variante dobiš samo dva zafrustrirana psa,izmučena do nezavesti.
Je pa res,da se samec po uspešnem prvem skoku spremeni.Potem šele ve točno za kaj gre.
Tudi jaz vem za cel kup vzrediteljev,ki pred paritvijo z svojim samcem zahtevajo potrdilo o brisih in da so psice zdrave.Vem pa tudi za cel kup takih,ki tega niso zahtevali,pa so samci staknili močne okužbe.Nekateri od njih so od tedaj celo nezmožni pariti.
LP Tjaša



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #65 : 08 April 2008, 01:19:38
Umetno pa.. Hmm.."spraznijo" "na roke" al kako? Ali so zato kaksni pripomocki?  ;)
Moja prijateljica psu "potegne" kozico nazaj, pa zacne spricat.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


jasmina.

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 08 April 2008, 20:22:47
pozdravljeni.

imam psičko, ki jo želimo pariti.večkrat smo jo peljali k psu, a nikoli ni uspelo. sicer je pes poskušal, a naša se ne da  ;D slišala sem praviti da se to pogosto dogaja pri škotskih ovčarjih.(imam jo tudi sama) da jih je zelo težko sparit.je to res.?? zdaj razmišljamo o umetni oploditvi, ker nam naravno verjetno ne bo uspelo. toko da zdaj zbiram čim več podatkov. kdaj naj peljemo samico na pregled? nekdo mi je rekel da po "menstruaciji". samo problem da je nemogoč videti kdaj je to..ker je preveeeč dlake. :D



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 08 April 2008, 20:48:01
Oprosti, če pri škotici ne vidiš krvavih dredov, potem pa... Hm.
Vzrejnega imata?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #68 : 08 April 2008, 22:37:18
mene tudi to zanima...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #69 : 10 April 2008, 08:54:42
ni čudno,  da ne uspe sparit, čepa sploh ne ve kdaj se goni.
Ne glede na psico- ta lastnik NI primeren za vzreditelja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


jasmina.

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 10 April 2008, 20:26:36
ne..žal ne vidiš dredov.
nimamo vzrejnega...nisem vzrediteljica...ampak sem samo lastnica psice ki je želela izvedeti nekaj podatkov.
hvala vseeno.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 10 April 2008, 20:43:18
No, brez vzrejnega ne morete imeti mladicev z rodovnikom.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 10 April 2008, 20:53:06
ne..žal ne vidiš dredov.
nimamo vzrejnega...nisem vzrediteljica...ampak sem samo lastnica psice ki je želela izvedeti nekaj podatkov.
hvala vseeno.

Oprosti, praktično nemogoče je, da pri psici, ki ima tako dlako, ne bi opazila krvavitve.
Ostalo je povedala že Deso.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #73 : 11 April 2008, 08:44:08

"ne..žal ne vidiš dredov.
nimamo vzrejnega...nisem vzrediteljica...ampak sem samo lastnica psice ki je želela izvedeti nekaj podatkov.
hvala vseeno.

imam psičko, ki jo želimo pariti.večkrat smo jo peljali k psu, a nikoli ni uspelo. sicer je pes poskušal, a naša se ne da 


 >:( >:( >:( >:(
nimaš kaj parit brez vzrejnega dovoljenja.
Še sreča,da je psica bolj pametna od lastnika  :).

In kaj imajo "dredi" delat na škotskem ovčarju?
A nimate glavnika?
 ???

Mislm, kakšni modeli hodijo po svetu  ::)







Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


jasmina.

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 11 April 2008, 11:33:03
omg. kakšen forum..prosiš za pomoč..pa te z vseh strani nadirajo.

ne nameravamo imeti mladičev z rodovnikom..ker logično da je to nemogoče.
krvavi dredi...sem kopirala od Yo...naša definitivno nima dredov. seveda da mamo..ne enega.
pariti brez dovoljenja..se pravi..psi se ne smejo gonit če nimajo dovoljenja...(kmalu bomo morali ljudje po portdilo da bomo lahko)..ja to bo...zanimivo da vi bolj veste kot veterinar ki nam je predlagal umetno oploditev.




Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 11 April 2008, 11:39:29

ne nameravamo imeti mladičev z rodovnikom..ker logično da je to nemogoče.


 :o mešačkov pa ni treba imet!!! ker je tudi logično, da je le-teh več kot dovolj!


veste kot veterinar ki nam je predlagal umetno oploditev.


če bi bil tale veterinar kaj "vreden" bi vam predlagal sterilizacijo psičke!

če bi si kakšno stvar na temo nerodovniške vzreje prebrala nebi blo treba biti nič začudena, da te nadirajo in da ti ne pomagajo ;)

lp

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 11 April 2008, 11:41:19
Citiraj
ja to bo...zanimivo da vi bolj veste kot veterinar ki nam je predlagal umetno oploditev.

Vetrinarji so velikokrat žal SAMO veterinarji in nimajo pojma o kinologiji,psih,......



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #77 : 11 April 2008, 11:42:44
Vetrinarji so velikokrat žal SAMO veterinarji in nimajo pojma o kinologiji,psih,..

Na žalost res...  :-\ :-\ :-\

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #78 : 11 April 2008, 12:17:03
Trenutno iščejo dom 3je mešanci s škotskim ovčarjem, kar bi tudi vi radi sproducirali...  :'( :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 11 April 2008, 12:41:06
Škoda besed :-X nekaterim se pač ne da niti razložit niti dopovedat, ker pač živijo v enem svojem svetu, kjer je pač njihova ideja vedno taprava  >:(

...sledi svojim sanjam


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 11 April 2008, 13:06:00
Ne morem verjet...kako veterinar lahko predlaga to.
Jasmina, zakaj želiš psičko parit...kaj je razlog zato oz kaj si od tega obetaš?
Poglej, res je veliko psov, ki nimajo doma, so bolani,skratka ne živjo tako življenje
kot si ga zaslužijo...zakaj želiš spodbujat nerodovniško vzrejo (no, boljša beseda je reja)?
Morala bi vedet, da to ni prava pot.
Predlagam ti, da se malo posvetiš temam, ki so s tem povezane (nerodovniška psi, reja, ...)
in dobro premisliš, če želiš to narediti. Če si ljubitelj tega ne boš počela.




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 11 April 2008, 13:10:20
Noben pes brez vzrejnega se ne bi smel parit,ker se s tem dela pasmi,kateri bodo mladiči PODOBNI nepopravljiva škoda.
Škoti so že tako ali tako na slabem glasu in ne rabijo dodatne negativne reklame.



lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 11 April 2008, 13:29:48
pariti brez dovoljenja..se pravi..psi se ne smejo gonit če nimajo dovoljenja...(kmalu bomo morali ljudje po portdilo da bomo lahko)..

Glede na neumnosti, ki jih berem, bi bilo mogoče čisto v redu, če bi uvedli tudi to, ja.


jasmina.

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 11 April 2008, 15:16:52
parjeni bodo s škotskim ovčarjem. za oddajo pa ne skrbite..ne bi tega načrtovali če ne bi vedeli kam jih naj oddamo.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 11 April 2008, 15:26:12
parjeni bodo s škotskim ovčarjem. za oddajo pa ne skrbite..ne bi tega načrtovali če ne bi vedeli kam jih naj oddamo.

In kaj boste dobili? Kao čistokrvne, ampak brez rodovnika? In kako boste komentirali zakaj brez rodovnika? Dajte se no malo zamislit... umetna oploditev, za proizvajanje mešačnčkov, halo?! >:(

...sledi svojim sanjam


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 11 April 2008, 15:37:50
..ne bi tega načrtovali če ne bi vedeli kam jih naj oddamo.

Aha? Zakaj pa imamo potem polna zavetišča - TUDI ŠKOTI SO TAM???
Blagor vam, ki pa kar že zdaj veste, kam boste dali ene 10 mešancev. Za pop*, kako so eni glupi in neodgovorni, res.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 11 April 2008, 15:41:53
Mogoče bojo pa umetno vstavili samo toliko, kolikor potrebujejo :D

...sledi svojim sanjam


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 11 April 2008, 15:44:11
Kako pa kaj PRA?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #88 : 11 April 2008, 18:35:01
Kako pa kaj PRA?

Zdej bo ziher mislila, da njeno psico zmerjaš s PRAsico  ;D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #89 : 11 April 2008, 18:44:21
Ma... Vi ne razumete. Njena psička ima tako dober karakter, da so jo pač ljudje prepričali, da naj pari, da bi vzeli njene mladičke.  ::)