Lajanje

Miha1 · 25814

Isa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 26 Julij 2012, 16:13:47
Najlepša hvala obema! :)
Greva delat.  :D



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 29 Julij 2012, 21:56:11
No tudi mi imamo rahel problemček z lajanjem. Naš je začel lajati pri kašnih 6, 7 mesecih (zdaj jih ima 13mesecev), prej nikoli ni lajal, le mogoče v igri s kašnim psom. In sicer je takole, ko gremo na sprehod po polju je vse ok, ko koga srečamo (znam ali neznan, s psom ali brez) je vse ok, ne laja, laja samo v primeru, da na daleč vidi psa (200m) in le ti lajajo nanj takrat malo nazaj laja. Problem se pojavi, ko gremo na neznan teren, recimo kam v hribe, izbirmo poti kjer ni veliko ljudi, in se je ravno danes nam približal planinc,pač mi smo šli po poti dol in on gor in Nox je bil nahršen in je lajal, ko pa pride k tistemu pa da se poznamo ali kaj pač pogovarjamo pa je vse ok, pa se že meče pod noge vsem, da ga čohajo. Imamo tudi parcelo, ki je kar velika in zagrajena in kadar pride ob ograji kdorkoli, se zapodi tja in laja, ko pride do ograje (ponavadi ga vsi božajo, ker 99%ljudi ki hodi mimo poznamo) je vse ok, že celi veseli in se že čoha. Pač rada bi odpravila to lajanje, smo ga že omejili, ker je pač malo nadležno in neprimerno, ljudje se tudi vstrašijo ko nahršen pit laja :-\.. Tako da, če ima kdo kak nasvet, na dan z njimi ;D



zala_berny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 21 Avgust 2012, 15:50:23
Hei Hoi. Jstbi pa nuujno potrebovalaaa pomoč od koga ki ima izkušnje z tem. Moj psiček višavski terier, star letoin tri mesece neprestano na sprehodnih laja na pse. laja agresivno in jih želi napasti...problemi so se sicer malce izboljšali v zadnjih mesecih vendar me še vedno moti da znjem nemorem vpasjipark, v tivoli itd. ali bi mi lahko prosim nekdo pomagal z kakšnim predlogom kako naj preprosto pusti pse primeru? Razmišljala sem v nakupu ovratnci z tisto citronelo ali nekako tako ampak nisem še povsem prepričana če bi to delovalo in da nebi bilo potem stran vrženega denarja saj ovratnica ni ravno poceni ( 60-123 evrov). Prosim damipovesteče imate kakšne podobne težave ali pa ste morda preizskusil to ovratnico.

NUJNO!!

hvala vam, zelo sem hvaležna

Berny in Zala :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 21 Avgust 2012, 16:41:15
Razne flexi povodce ukini. Imej ga na kratkem povodcu tam do 2m. Klasična ovratnica ali oprsnik. Ko srečuješ psa ga pa ne opozarjaj z ''neee, ne smeš, dej mir, tih bod, nisi priden...'' ker s tem samo pomagaš psu lajat  :D
Potem pa - Vidiš da se boste srečali. Primeš povodec prilično na kratko ampak še vedno dovolj sproščeno da lahko na nenapetem povodcu hodi zraven tebe (torej ga ne navijaš na kratko, da psa dviguješ in zateguješ) Pozabi razne CM prijeme na kratko, da psu glavo še dvigneš. Psa, ki je poln samega sebe ali pa je prekomerno prestrašen ne dviguješ v pokončno pozo.
In najbolj pomemben podatek - GREŠ MIMO. Ne tečeš, ne vlečeš se, ampak GREŠ v enem takem bolj strumnem tempu. Pri tem pa mimoidočega psa niti ne pogledaš. Gledaš mirno in sproščeno naprej ali vstran. Tvoj pes bo najbrž zganjal kraval...ampak slej ko prej bo skužil, da ti ne posvečaš nobene pozornosti niti na mimoidočega, niti na njegov kraval. Ko gresta prvič dokaj uspešno mimo pa nagradiiiiiiiišššš  8) sicer je super če ga ne spraviš v preveč hud hiper nagon. Večinoma je najbolje psa umirjeno pogladit in mu dat priboljšek.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #64 : 21 Avgust 2012, 16:53:23
Jaz bi samo še dodala, če laja histerično in se zaganja, se je včasih mogoče vseeno bolje ustaviti še pravi čas in psa dati na sedi v primeru, da so kaki otroci v bližini, kolesarji ipd, da ni kake neljube nesreče, ko mala pošast divja. Idealno bi bilo, če imaš kake prijatelje s psi, da bi lahko več zvadila takole sprehajanje.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 21 Avgust 2012, 18:48:26
Jo tudi to. Ampak po večini pri psih, ki so fizično dovolj majhni gre samo z mimohodom. Jih brez večjih naporov odpelješ mimo. Ga daš pač na tisto stran kjer ni mimoidočih ostalih udeleženih  ;) Prednost malih kužatov.  :D

Statisti, ki po dogovoru hodijo mimo na kakem travniku so super. Morda pa prav v parku (za začetek preko ograje ;)) najdete koga, ki bi bil pripravljen sodelovati. Velikokrat prav zaradi večkratnega zaporednega srečanja (v primerni razdaliji seveda) z istim psom umiri situacijo, ker vidijo da se itak nič ne zgodi. Spodi ga ne, če je to njegov namen. Pojejo ga ne, če je lajanje strah.

Sicer pa parki kot taki... vseeno je v prvi vrsti najbolj pomembno, da se pes odziva na vas in ne na pasje prijatelje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 22 Avgust 2012, 09:57:00
Kako pa zgleda če je spuščen? Se tudi zaganja?
Zadnjič sem gledala en primer ko je bila neka majhna psička, ki se je nenormalno zaganjala v pse, ko je bila na povodcu oz. blizu lastnice, če je pa bila prepuščena sama sebi pa si ni upala nič. Zadevo so začeli reševat tako, da je lastnica vsakič, ko se je psica začela zaganjati v druge pse, spustila povodec in se oddaljila od psice. Ko se je psica umirila in preusmerila pozornost iz psa, jo je lastnica poklicala in nagradila.
Ta način bo uspešen samo pri psu, ki se iz straha zaganja v ostale pse in pri lastniku išče potuho. Ni primerno za pse, ki delujejo, da bi lahko tudi prav napadli...



zala_berny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 22 Avgust 2012, 19:09:54
res ful hvala za vse informacije. bom probala vse možne napotke, poleg tega pa ja gledam Cesarja Millana in ja MOJ VZORNIK kar se tiče psov. Ja ponavadi če je Berny spuščen (kar se malokrat zgodi kopride v bližino pes, vedno ga privežem ko vidim psa na obzorju) se tudi nekako tako zaganja in noče iti stran od njega če ga kličem. Drugače je po mojem mnenju popolen pes če nebi imel te agresije do psov. res je zelo priden vendar tole z psi je postajalo že obup in sem ga zdaj res vzela v roke. poleg tega pa zdaj ko vidim psa se že prej napsiheram da nebo lajav in če bo ga bom preprosto dregnila in mu preusmerila pozornost  (to je pri njemu malce težko, ker je trmast). Berny se obnaša ubistvu kot kakšen pitbull ker se zaganja v pse in res preprosto bi ga ugriznil in to vsekakor ne dela iz strahu ampak ima tako dominanco do drugih psov. sej kot pravim napredujem!
Še enkrat hvaala če pa bo še kakšen odgovor na temo bom zelo hvaležna :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 22 Avgust 2012, 20:37:04
No, no pitbulli pa že niso taki, vsaj moj ne in te ko jaz poznam   ;)
Poročaj o napredkih in metodah, ki jih boš uporabla in bodo kazale pozitivni učinek  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #69 : 22 Avgust 2012, 20:41:32
Marsikdo zamenjuje dominanco in nesigurnost-agresivnost.
Dominantni psi so praviloma tudi samozavestni in večinoma ne ustvarjajo takega teatra kot ga opisuješ. Razen, če so reakcije lastnike take, da psa pripeljejo v tako stanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zala_berny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 22 Avgust 2012, 20:52:38
Ja sej tole z pitbulli ni bilo misleno žaljivo samo kakšni agresivni sem s tem mislila. jaz obožujem pitbulle :)
Ja vem nekateri to res mešajo dominanca in nesigurnost-agresivnost ampak strokovnjaki in učiteljice v pašji šoli so menile da tago dominantnega manjšega psa še niso videle. Moj odziv do psov sicer je čisto pozitiven in me ni strah psov in podobno ampak z vsemi strokovnjaki z katerimi sem se pogovarjala so mi povedali da to ni vedenjska napaka ampak že tako rečeno prirojena, ker je bila njegova mama ista in že kot mladiček se je enako obnašal.

hvala :)
Lp



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 22 Avgust 2012, 22:44:34
Sej vem ja, da si tako mislila ;D  ... No nam so v mali šoli svetovali, da ne izvajamo kakšnega CM, ker imamo mlade pse, ki jih je treba še izoblikovat, on pa ponavadi dobi že izoblikovane starejše pse, ki so problematični in seveda je tukaj velika razlika. No če si rekla da si se pogovarjala v šoli, kaj ti oni niso svetovali? Če si iz Lj, je v bližini kar nekaj dobrih pasjih šol, pa se magari dogovoriš za individualno uro, pa ti setujejo, ker pomoje je najbolje, da nekdo vidi situacijo (ki se na to spozna seveda :)) in ti nato svetuje. Jaz sem mela pa problem, ker je k vsakemu psi silil, ker se je želel igrat (mam pitbulla in sem ga fuuul veliko mela z drugimi psi, da se je dobro socializiral), pa smo porihtali, tako da gremo mimo, kot je bilo opisano, nič samo mimo, kot da ni nič... ;D



zala_berny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 23 Avgust 2012, 09:33:26
hvala! Saj v mali šoli sva že bila, zdaj dela tudi višjo šolo in izpit, kmalu pa bo tudi agillity saj je vaditeljica navdušena nad njegovim delom na terenu takoda sem agillity dobila skoraj zastonj :) No hvala vam, Že napredujeva!
:D




sabinas

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 12 November 2012, 21:41:47
Hej! Pri nas je pa situacija takšna. Psička je stara 2,5 meseca in nenhno laja v sineka(2 leti). On seveda leta po stanovanju, ko se igra ona pa za njim, pa se dere v njega, včasih ga še hoče za hlačnice cotat. Zanima me kak to preprecit?Jo vedno zamotit al kak? Ma kdo kakšne izkupnje=
Laja pa tudi na zogice, sesalec, metlo,...to po moje ker se boji, ampak tudi če grem zraven in ji pokazem da nič ni se bo naslednjic spet zaganjala. Tudi v starejsega psa ...to pa ga menda vabi k igri, ampak on je ne smirgla in gre stran..naj ji to preprecim al se bota sama zmenla? Mislim..ne vem kdaj lajanje samo ignorirat, kdaj pa preusmerjat pozornost...ne bi rada ze v startu falila in imela čez eno leto skravzlane zivce od lajanja :)
lp