S psom na pasjo razstavo

*sara* · 5449

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 11 November 2007, 08:43:18
NO, naslov zveni malo čudno ampak ga nisem znala drugače obrnit  :-[ .
Slišala sem, da se lahko gre na razstavo kot obiskovalec (ne razstavljalec) tudi skupaj s svojim psom.  Zanima pa me, če je za to kakšen poseben postopek (moraš imeti kaj s sabo...), je potrebno plačati vstopnino tudi za kužka in kolko obiskovalcev dejansko pripelje tudi kužka s sabo.
Kakšno je vaše mnenje o tem (kot razstavljalci in ostali obiskovalci) da imajo tudi obiskovalci kužka s sabo?

Hvala za odgovore
lp, Sara in Riva

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 11 November 2007, 08:49:07
No pes lahko pride na razstavo, če je cepljen proti stklini ( od 1 cepljenja mora minit 1 mesec), plača samo lastnik za sebe. Koliko obiskovalcev pa pripelje kužka sabo? niti ne vem, ampak pomoje kar nekaj :D Mene osebno to ne moti, če je dovolj prostora. če pa ni prostora niti za razstavljalce potem pa je bolj zapleteno in včasih kakšnega že grdo pogledam :P.

Je pa to pasja prireditev, tako da so psi dobrodošli ;)

lp


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 11 November 2007, 09:50:53
To je odvisno od organizatorjev. Recimo na razstavo CACIB Ljubljana, ki je bila letos januarja  na Gospodarskem razstavišču niso spuščali noter psov, ki se niso razstavljali kljub potrdilu o cepljenju. Razlog je bil, da organizatorju ne bodo odgovarjali za škodo, ki bi jo lahko povzročil pes, ki se ne razstavlja oziroma, da niso zavarovani za pse, ki niso prijavljeni na razstavo. Govorim iz lastne izkušnje.

Najbolje je, da se pred razstavo pozanimaš pri organizatorjih.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 11 November 2007, 12:09:23
V notranjih razstavah so že imeli izkušnje, ko so obiskovalci pripeljali s seboj agresivne pse. Zato ponavadi psov ne spuščajo v notranje. Povečini. Bolje je, da se prej pozanimaš!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4 : 11 November 2007, 13:25:30
Na nekaterih razstavah spuščajo neprijavljene pse, na nekaterih ne.

Kadar so dvorane v halah, je velikokrat zeloo gužva, zato odsvetujem da obiskovalci s seboj pripeljejo pse. Več "dodatnih" psov pride, še več je gužve, in vsem je bolj neprijetno, tako psom kot lastnikom. Pa tudi na razstavo greš gledat pse, če imaš pa še svojega s seboj, moraš pa še na svojega kar naprej pazit in manj odneseš od razstave.

Kadar so razstave zunaj je ponavadi bolj prijetno. In kdor bi rad obiskal razstavo s svojim psom, svetujem da gre za začetek pogledat na kakšno zunanjo. Pa tudi na zunanjih se bo pes malo socializiral in navadil gužve.

Torej hale če je možnost potem NE, na odprtem JA. Še bolje se je pa za vsako dotično razstavo pozanimat kje bo in koliko je tam ponavadi gužve. Ker v že tako neznosno gužvo je res brezpredmetno še dodatno rinit.

Za obiskovalje veljajo ista veterinarska določila kot za razstavljalce, ta pa pišejo na prijavnici.

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 11 November 2007, 20:13:46
Moje mnenje je, da če ni vstop obiskovalcev s psi prepovedan, potem ja, tudi če je razstava v hali. Psi nimajo priložnosti biti v takih prostorih, v množici ljudi in psov vsak dan, zato se mi zdi razstava dobra priložnost za socializacijo. Je pa potrebno opazovati psa in njegovo počutje, mu zagotoviti mir, ko ga rabi ter primerno aktivnost, da mu ni dolgčas.
Je pa res, da če prideš na razstavo s psom, vidiš druge pse bolj malo, saj moraš biti neprestano pozoren na svojega psa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 11 November 2007, 21:16:01
Mene psi, ki se ne razstavljajo na zunanjih razstavah popolnoma nič ne motijo. Na raznih notranjih ali Lj in Celje je pa ponavadi že samo z razstavnimi psi taka nora gužva da res ni potrebno da je zraven še miljon obiskovalcev, od katerih ima še vsak tadrugi s sabo svojega psa. OK če že organizator hoče malo več pokasirat, nej bodo obiskovalci, si pač malo po nogah hodimo, samo lepo prosim brez psov.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #7 : 11 November 2007, 21:25:35
Pa smo preživele. Bila sem namreč v Vrtojbi skupaj z mojo malo zverino. Tako kot je rekla zoe, s sabo sem jo vzela  predvsem zaradi socializacije. Smo pa na samo prizorišče prišle šele proti koncu ocenjevanja, okrog 13, tako da je iblo že kar precej placa in se nismo gužvali, pa še ko smo prišle smo bile večinoma pri vzreditelju in njegovih psih kot smo se že vnaprej dogovorili tako da ni bilo problema. Ko smo na vhodu vprašali če lahko gre z nami so jo kar spustili, brez kakšnega pregledovanja potnega lista oz. vprašanj o cepljenju. Bila je res super izkušnja, kot ste že povedali, res nisem videla kaj prida drugih psov (razen tačas ko sem jo "poštulila" v varstvo za par minutk in tekla okrog malo prečekirat, samo je itak že 3/4 pasem končalo z ocenjevanji) ampak je bilo pa zelo dobro zanjo, tako da mi ni niti najmanj žal  da smo šle ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #8 : 11 November 2007, 21:31:18
Moje mnenje je, da če ni vstop obiskovalcev s psi prepovedan, potem ja, tudi če je razstava v hali. Psi nimajo priložnosti biti v takih prostorih, v množici ljudi in psov vsak dan, zato se mi zdi razstava dobra priložnost za socializacijo. Je pa potrebno opazovati psa in njegovo počutje, mu zagotoviti mir, ko ga rabi ter primerno aktivnost, da mu ni dolgčas.
Je pa res, da če prideš na razstavo s psom, vidiš druge pse bolj malo, saj moraš biti neprestano pozoren na svojega psa.

Nadja, notranje razstave so po pravilu zelo natrpane tudi brez obiskovalcev s psi. Že vse lepo in prav, da se psa socializira tudi na halo, množico ljudi in psov, a ponavadi pri razstavah v hali (vsaj pri nas) dosežeš ravno nasprotno: nepregledna množica živčnih razstavljavcev, posledično tudi psov, ki so natlačeni kot sardine, prepih, ozvočenje ... V najboljšem primeru pes to stoično prenaša, a je pod hudim stresom. Če bi rada psa socializirala na kaki razstavi, ti predlagam kako Hrušico, Trbovlje, Maribor ... Lep in dovolj velik prostor, ponavadi lepo vreme in prijazni ljudje. Lp N.

Los je car.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 11 November 2007, 21:51:19
Saj pes se navaja gužve tudi na kakšnih odprtih razstavah. Take v halah so samo bolj stresne. Če se odločiš, da boš obiskal eno razstavo, da vidiš kako to izgleda itd, res ne razumem zakaj rinit na najbolj natrpano. ??? Socializacija poteka tudi če ni največje gužve. Ok, razumem če pride npr. vzreditelj iz Švedske ali pa kaj podobnega, kar se zgodi 1x na dve leti. Ne razumem ljudi, ki vzamejo pse s seboj v prenatrpane hale samo za hec, da grejo pač zraven.


Ah... postavite se v kožo razstavljalca na kakšni ljubljanski ali celjski razstavi in si zamislite kako se pol ure rinete do ringa, si komaj priborite kvadraten meter "ozemlja", da si postavite stol in dekco ali boks za psa. Zdaj si pa predstavljajte kako veseli ste obiskovalcev, ki prihajajo s svojimi psi. Po ene 5 razstavh boste razumeli.

Los je car!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 11 November 2007, 22:13:10
Saj ne pravim, da je treba rint v največjo gužvo. Danes v Vrtojbi se je meni zdelo prav fino :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"