pes iz Nemčije

gregecc · 9217

gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
: 11 November 2007, 13:48:47
čaw

čez dobra 2 tedna se bom odpravu v nemčijo po svojga psa...
zdj me pa zanima če mi lahko kdo točno pove kaj vse se zahteva..(kateri dokumenti) za prevoz iz nemčije prek avstrije v slovenijo......

vsak mi drugače pove tko da sm zdj res že čist zmedn....prosm za pomoč

hvala za odgovore
grega

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 11 November 2007, 13:55:50
Moraš imeti potrdila o cepljenju in pa exsport rodovnik + pravi rodovnik. No to je morala imeti moja prijateljica, ko je šla čez mejo iskati psa. Najbolje pa bo, če se pozanimaš na kzs!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #2 : 11 November 2007, 14:07:35
aha...torej export pedigre plus navadni rodovnik....??? zanimivo....

hvala za odgovor

A dog is for life, not just for Christmas!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3 : 11 November 2007, 14:23:02
rodovnika za prevoz pa res ne potrebuješ. Kaj pa če je pes mešanec? In eksporta skupaj z navadnim ne moreš imet. Ker navadnega uničijo ko izdajo eksport rodovnik.

Gregecc, glede na to da smo v EU, bi moral zadoščati mikro čip in potni list (aka knjižica o cepljenju), če je pes starejši od treh (ali štirih - ne vem točno) mesecev pa še cepljenje proti steklini.

Med Avstrijo in Nemčijo tako mislim da ni več mej, torej ni problema. Avstrija/Slovenija mejni prehod sicer še je, ampak običajno prebivalce EU spuščajo čez kar brez pregleda ali z bežnim pregledom papirjev. Za zanašat se seveda nato ne moreš ;)

Toliko od mene. Mislim, da je kar nekaj forumašev, ki imajo pse iz nemčije, v tem trenutku imam v glavi Urško (rotweilerašica), pa če se ne motim je nekaj (ali vsaj eden) kavalir iz tam. Ne vem pa, koliko nekateri berejo cel forum, tako da ti svetujem da malo pogledaš pri pasmah in na ZS kontaktiraš tiste ki imajo nemške pse. Jaz osebno bi začela pri Urški ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #4 : 11 November 2007, 14:29:02
čaw neyka...hm...ja sj se mi je zdelo mal čudno ja...:)

am ja vzreditelca je rekla da dobim EU cepilno knjižico, mikročip, export pedigre,....pes bo pa itak str 2 mesca tko da cepljenje proti steklini odpaade in ni potrebno...torej mislim da imam use potrebno kar si naštela...
glede mejnega prehoda nemčija avstrija pa tko al tko kot da ne obstaja se samo mimo zapelješ....no sicr pa nikol ne veš ane..tko kot si napisala..... bom pa kontaktiral urško še...

hvala za podatke...
lp gregor

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 11 November 2007, 14:31:28
Želim ti čim manj težav pri prevozu psa in čim več veselja z njim!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #6 : 11 November 2007, 14:35:10
hehe hvala rapgirl...se bom potrudu da bo use urejeno....

veselja pa bo sigurno ja.....;) haha

lep pozdrav
 gregor

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 11 November 2007, 14:38:29
Pa, da boš kake slikice nam pokazal! Kater pasme pa je?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #8 : 11 November 2007, 14:47:45
ja ja fotke pa tko al tko pridejo,,,,,drgač je gordon setter ga dobim čez dobra 2 tedna...tko da s že na trnih;) hehe
drgač pa fotke pričakuj na gordon setter forumu...(spada pod ptičarje fci7)čeprou to vrjetn že veš hehe...


A dog is for life, not just for Christmas!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #9 : 11 November 2007, 14:52:29
drgač kakšnega psa imaš pa ti doma??

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 11 November 2007, 14:54:12
Zlato prinašalko pa shih tzuja!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #11 : 11 November 2007, 21:39:54
ooo lepo to....

kej razstavnih uspehov al pa kej???
al samo  hišni psi??

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 11 November 2007, 21:59:38
Z zlato prinašalko (3 leta) sem naredila b-bh izpit in na tem področju tudi tekmujem. Tekmujeva tudi v agilityu, RO smo se začele komaj učiti, vendar nama gre super. + razni trikci
Z shih tzujem (star je 1 leto in pol) grem spomladi delati b-bh izpit, pa agility se še učima. Mogoče se opogumima in pridema na razstavo v Lj.
Sicer pa mi razstave niso preveč všče, ker ne maram preveč gužve. Moji psi niso samo hišni psi, čeprav živijo v hiši. So predvsem delavni psi, ker jim je delo v užitek in radi sodelujejo z mano, pa karkoli že. Zato se z njimi ukvarjam čez cel moj prosti čas, zato veliko znajo. Brez zamere, vendar ljudje, ki mislijo, da če ni razstavni pes je potem lahko samo še hišni mi grejo malo na . . . Ne leti pa na tebe osebno. Brez zamere. Psi so bili prvotno ustvarjeni za delo in ne razstave, zato jaz rajši delam z njimi. Me to veliko bolj veseli.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #13 : 11 November 2007, 22:01:44
waw the best vidm da si kr dejavna no.... ;D

fajn to...ti kr zber pogum.....

jst sm drgač še tko čisti začetnik...to bo moj prvi pes...pa tko no...se dost zanimam za te zadeve no....

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 11 November 2007, 22:15:42
Sej ni panike za razstave. Samo nekateri (sem videla na lastne oči), pravim nekateri, ne vsi. Da ne bo kdo posploševal. Po končani razstavi so pse zaprli v bokse in jih dali v avto, medtem, ko so oni proslavljali. Ne vem. Nimam velikega zanimanja za razstave. Vedno bom imela takšne pse, s katerimi bom lahko veliko delala. Tebi pa želim veliko uspehov na razstavi.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #15 : 11 November 2007, 22:25:41
hja...eni so pač taki...nimaš kej to bo vedno tko...

men je pes užitek....in to tko more bit...čene brezveze....hvala upam da bo na razstavah use okej....tut tep želim velik uspehov...pozdrav tvoja dva v mojem imenu....

lp
grega

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 11 November 2007, 22:27:27
Bom, sta ti pomahala z repom nazaj!  ;D Pa veliko užitkov in veselja, ter uspehov na vseh področjih.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #17 : 11 November 2007, 22:34:19
Mi smo uvozili avstralsko ovcarko (2 meseca stara) iz Nemcije dve leti nazaj.  Ce je cipiran in ima EU potni list, sploh ni problema.

Srecno pot zelim in veliko uzitkov v pasji druzbi!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 11 November 2007, 22:54:06
Jaz sem pripeljala 5 mesecev nazaj mlado psičko iz Nemčije, še prej smo jo šli enkrat gledat in imeli sabo še enega psa. Rodovnikov nisem še dobila, tako, da sem imela samo EU potni list, pes je bil čipiran in osnovno cepljen. Ni bilo nobenih problemov. Nem.- Av. meje ni več, naši pa tako ne komplicirajo.Je pa res , da je še naš vzreditelj dal tamalo pregledat veterinarju, je imela v knjižici napisano, da je zdrava.Obakrat sploh nismo kazal knjižic in ni nobenega zanimal, pa čeprav je videl bokse.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #19 : 12 November 2007, 16:55:39
ja sj upam da ne bo nobenih problemov na meji ja...k je zdej itak use že EU tko da....

hvala še enkat za use odgovore

rapgirl...tut tep velik uspehov želim....

lp gregor

A dog is for life, not just for Christmas!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 12 November 2007, 17:58:21
gregecc najprej prosim če se potrudiš pisat čim bolj slovensko ;)

Mi smo za uvoz psice iz Nizomeske preko Nemčije in Avstrije v Slovenijo imeli s sabo samo cepilno knjižico psica je dobila čip in prosila sem vzrediteljico, da je vet. spisal nek obrazec, ki potrujeja da je psica zdrava in ni bila v stiku z steklo živaljo glede na to, da proti steklini še ni bila cepljena. Vsega tega sploh nismo potem potrebovali ampak ziher je ziher. Export rodovnik sem dobila 2 meseca po tem po pošti ko sem psico že imela doma. Tako da ga ziher ne rabiš ;)

Samo cepilna knjižica oz. passport in mikročip bo dovolj.

Lp nina



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #21 : 12 November 2007, 21:38:00
hvala ninci za iformacije

ja no...tako pač človek piše če se mu kam mudi in nima časa...se opravičujem :-\
če smo pa že pri slovenščini...kakšna beseda je potem ziher?? citiram..  Tako da ga ziher ne rabiš


no lep pozdrav vsem
gregor
 

A dog is for life, not just for Christmas!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #22 : 13 November 2007, 11:20:18
Tudi pri nas ni bilo nobenih komplikacij na meji. S prvo psičko smo šli preko Avstrije, Nemčije, Nizozemske v Belgijo po drugo psičko. Na poti tja in nazaj ni bilo nobenih komplikacij. Potnih listov nam nikjer tudi pogledali niso, pa smo imeli v prtljažniku 2 večja boksa. Tamala je bila ob odhodu čipirana, opravljena je imela prva cepljenja, v potnem listu je bilo tudi potrdilo belgijskega veterinaja, da je zdrava in lahko potuje.
Če se ne motim, se sredi decembra ukine tudi meja Slovenija - Avstrija. Tako da ti na meji ne bo potrebno nikjer čakat ;)


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 15 November 2007, 11:36:20
22. dec. če se ne motim, končno pride v veljavo sporazum.

Drugače pa na meji ne trzajo več na nič... prijazni so... dokumente že redko gledajo.

A.



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #24 : 15 November 2007, 17:11:49
hja no to je pa supr....pol se mi zdi da pa res nebo nobenih problemov....
hvala alesh666

lp

A dog is for life, not just for Christmas!


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #25 : 02 December 2007, 14:11:48
hvala ninci za iformacije

ja no...tako pač človek piše če se mu kam mudi in nima časa...se opravičujem :-\
če smo pa že pri slovenščini...kakšna beseda je potem ziher?? citiram..  Tako da ga ziher ne rabiš


no lep pozdrav vsem
gregor
 

Gotovo  :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 02 December 2007, 15:19:10
Že imaš psa? Kako je potekalo? Upam, da je bilo vse vredu!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 02 December 2007, 17:29:01
Gregecc dobrodosel v klubu luzic in kakcev ter zbujanja ob najbolj nemogocih urah ;)

PA hitr ga pripelji pokazat ;D



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #28 : 06 December 2007, 21:58:01
hej čaw vsem...evo back from Nemčija..hehe

z mojim lumpom je vse v redu na meji pa sploh nismo imeli težav... na avstrijski meji so pregledali samo naše osebne, za psa še uprašal niso, na slovenski meji pa sploh ni blo carinikov tko da so ble moje skrbi čist odveč...hehe

drugače pa lulamo notri kakamo zuni, spimo pa celo noč in se ne pokakamo niti ne polulamo ampak to opravi ko vstaneva in greva ven tko da super....drgač mi pa grize vse kar je mogoče hehe >:D

drugače pa ja *sara* slovenska beseda za ziher je zagotovo hehe

lp vsem
grega

A dog is for life, not just for Christmas!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 07 December 2007, 17:02:14
Čestitke!  :o Za glodanje pa mu kupite kakšno kost! Ali pa gumjaste igrače za grizenje!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."