Francoski buldog

BenSon · 173527

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 05 Avgust 2014, 11:44:47
Ja, vse te napake sem predvidela iz fotke. Ostalega se mi niti ne da komentirati. Razen tega, da zdrav pes živi normalno življenje, ne glede na to katera pasma je. Pa fajn bi bilo, da tisti, ki niste ljubitelji kratkogobčnih pasem, ne smetite teme. Jaz tudi ne skačem po temah ostalih pasem in pišem kaj bi na pasmi spremenila in ne lepim slik netipičnih predstavnikov in pišem, kako so lepši kot "ta pravi".
Ustvarite temo: Kaj nas moti pri kratkogobčnih pasmah in kaj bi spremenili, čeprav s pasmo ne živimo.

Bulldogs... And nothing else...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #241 : 05 Avgust 2014, 11:49:21



"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #242 : 05 Avgust 2014, 12:01:34
Ker je tole forum, bom vseeno napisala še kakšno svoje mnenje tudi v teme od pasem, ki jih sama nimam  ::) .

Mene prav nič ne ganejo ljubitelji kratkogobčnih pasem, ker njihova ljubezen do potlačenih gobcev škodi psom. Eno je kratek gobec in drugo je potlačen gobec. Pes, ki komaj diha zaradi oblike svojega gobca zame ni zdrav pes in ne živi kvalitetnega življenja, ki bi ga lahko, če bi imel samo malo daljši gobec. Jaz ne govorim o lepoti psov, ampak o njihovem počutju in funkcionalnosti njihovega telesa. Enako velja za ostale pasme, ki jim take in drugačne interpretacije standarda spremenijo telesa do te mere, da so psom stvari, ki bi morale biti samoumevne, vsakodnevni napor.

Medtem, ko sem tole pisala, je že zoe našla nekaj fotk te "stare pasme", ki se naj je ne bi kvarilo... Enake fotografije najdeš pri skoraj vseh kratkogobčnih pasmah - na starih fotografijah imajo kratke gobce, ne potlačenih...



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #243 : 05 Avgust 2014, 12:55:32
Haha kvarijo pasmo... ;D ::) ::) Nič nimam proti kratkogobčnim psom, ampak to kar se dogaja zadnja leta, ko so psi dejansko brez gobca-to je kvarjenje pasme, ne pa to, da ima mladič normalen gobec. Verjetno pa vse to o pretirano potlačenih gobcih sploh v standardu ni napisano ;) Malo si poglej, kaj vse imajo psi v nosni votlini in kako je vse to stisnjeno pri psih s potlačenimi gobci, pa koliko so kaj nosni prehodi odprti...mogoče boš spremenila mnenje :)

:)


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 05 Avgust 2014, 16:39:21
Ne paše ravno v temo francoski buldog, ker pa ravno debatirate o tem;

se ne strinjam ravno z vsem, ampak je tip kar zadel bistvo
https://www.youtube.com/watch?v=aCv10_WvGxo



rokyle

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 06 December 2014, 23:54:32
zanima me če se prodajajo kaksni mladici v črni barvi  z belo liso na prsih