Aktivni sprehodi

bony · 1185

bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
: 23 November 2007, 20:24:04
Mene pa zanima kaj za vas pomeni aktivni sprehod? Se pravi, kaj vse delate z psom, da bi bil sprehod čim bolj aktivn.

Ker pri nama to zgleda priblizno tkole:
-najprej 10-15 minut brcanja zoge (jaz brcam,on prinasa ;D) ali metanje frizbija
-10min ksne vaje poslusnosti ali da skaceva čez kej, pač odvisno od terena
-poj sprehod 40min-1ura -odvisno od tega kolk mava casa ( pri tem on vec ali manj ne hodi, ampak divja po travnikih),
-na koncu spet pribl. 10 min zoga ali frizbi in konc

Glede na to, da mam zdej vec casa, ker studiram, mava tak sprehod zjutrej in zvecer, vmes pa pač kšn krajsi. Ali s kolesom, ali pes do mesta na kavo, ali kej podobnga. Med vikendom pa ponavadi kaksn izlet v naravo.

Zanima me tudi kolikokrat na dan greste na sprehod, tko na daljsi? Kaj delate vse na sprehodih, ali samo hodite,....

To me zanima predvsem zato, ker jaz mam sicer obcutek, da se on ful zlaufa ( ko sva doma, panavadi vedno lezi, ce se jaz ucim, nikol ni tecen, da bi hodu okol in ne bi vedu kam s sabo), ampak sem nekje prebrala naj bi borderji nardili do 50km dnevno, kar pa midva ne narediva.  :(
Zato me zanimajo vase izkusnje, ker res ne bi hotla, da mi pes pade v depresijo, ker sem prelena, da bi nardila vsak dan 50km. ;)





nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #1 : 29 November 2007, 13:07:53
No mi2 imava takole sprehod....en zelooooo dolg sprehod (po 2 uri ali več...npr. maja greva celo turo okoli Ljubljane po pot spomina-lansko leto sva že dali čez, in sva obe tako uživali, da bo to kar najina stalnica) in 2 krajša.

Na sprehodih je pa tako, odvisno od letnega časa....jeseni nabirava kostanj (Aja ga tudi išče, se usede zraven in laja, dokler ne prideš pobrat "njenega" kostanja), pogledava kje se kaj kakšna goba skriva, potem malo tečeva in se loviva ( se ne ve katera katero lovi :) ), no spomladi si ogledujva rožice in če je kaj novega v gozdu, poleti pijeva na vsakih 20 minut :) pa je bolj na izi sprehod (tam okoli 19,20) in se skrivava (no ja, jaz se skrijem, Aja me pa išče, in je tako živčna če me ne najde v istem momentu :P ), pozimi pa...waaaw...norenje...od kepanja, sankanja (ja Aja se usede z mano na sanke ali pa mi skoči v naročje, če sem na krožniku in tako uživa, da je jojj), valanja po tleh, preskakovanja snega, delanje rova, snežaka, igluja (ampak ga prej podre :) )

Tako, da je čisto odvisno od razmer....ampak vedno je zabava...z drugimi psi se pa ona ne igra (vsaj do sedaj se mi še ni-upam, da se bo kdaj, ker mi res ni jasno kaj se dela fino....kdo bi jo razumel)

S kolesom sem pa poslusila samo enkrat 2x po enem starem kolovozu in sem jo imela spuščeno in je zelo lepo tekla ob meni (nikoli pred mano, ali da bi me ovirala), ko pa je šel fant na kolo, je pa skoz v njega skakala in ga ovirala...je mislila, da mi je kolo ukradel...hehehe....

Vsakič greva pa na sprehod po komisarju Rexu, ker ga tale barabica zelo rada gleda :) pa ko on zabrunda ali zalaja, ona ponovi...hehehe...se pogovarja z njim....saj ji bom en dan povedala, da je to pravzaprav TV :) :P

Ma ni treba 50 km...je čisto v redu, če greš malce dlje do enega travnika in ga tam spustiš, da se nalaufa, mu mečeš žogice (to pri moji ne pali) in da se on zlaufa, ti pa mu malček pomagaš :P al pa če greš s kako prijateljico, ki ima tudi psa....bo zanimivo :), ti boš imela nekoga, ki bo s tabo klepetal, in on nekoga, ki se bo z njim podil

ZgaGa