Cuz

Ribica* · 89192

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #60 : 23 April 2008, 23:06:36
Jooooj, kok so dobri  :o :o :o A se kdo to pri nas prodaja, ali samo Aler? Mi bi to meli (raje kaksnega extra, ne navadnega) :-\


Lilit hvala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 24 April 2008, 13:07:08
Maja 72- ti si pa pravi zbiratelj  :o
A si že razmišljala,da  bi svojo trgovino mela :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja72

  • Gost
Odgovori #62 : 24 April 2008, 13:25:54
Če bi jaz trgovino imela, s svojimi računovodskimi nesposobnostmi propadem še pred uradno otvoritvijo :D. Vsakič pri skupnih naročilih mi uspe tako super vse zračunati, da sem na koncu zihr vsaj par evrov v minusu  ::).

Sem pa ob branju frizbijaške literature in pravih muzejskih zbirkah frizbijev, ki jih imajo nekateri, prišla na idejo o muzeju pasjih stvari  :D. Tako da če bom kdaj preveč časa imela, za kar se sicer ni bati, bi lahko pripravili kako zbirko pripomočkov za šolanje. V enem strašno simpatičnem francoskem mestu imajo recimo muzej rdeče čebule (http://www.roscoff-tourisme.com/index.php/content/view/full/1731/ ), tako da moja ideja o zbirki pasjih rekvizitov ne bi bila najbolj nora  ;D.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #63 : 24 April 2008, 18:37:19
Maja, misliš da bi bil Fish prevelik za Wi (da vem za naslednjič..::))
Bo treba pa še kakšen Cat in Good Cuz kupit...tamala je čisto obsedena ratala.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


maja72

  • Gost
Odgovori #64 : 24 April 2008, 19:29:51
Ja bova naslednji teden preverili, a ne  :D. Ti bom prinesla in bomo videli ;). Fish je res ogrooooomen; ampak nima pa irokeze in tačk tudi ne. Mi je sicer ena plavut malo sumljiva, da bo kmalu plavutica ratala  >:(, sicer pa ni "motečih" izrastkov. Da ti slišiš, kolk šele ta prdiiiiiiiii  :D. Cat je miiicena, Bear je pa krasen prduljasti medo  ;D.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 24 April 2008, 19:48:59
Mene pa zanima, kako je s tem piskanjem in prdenjem... a eni pač samo piskajo, drugi prdijo, tretji pa oboje?  :-[

lp Nina


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 25 April 2008, 10:42:09
večji kot so, bolj jih vetrovi mučijo :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #67 : 25 April 2008, 11:36:50
Ja bova naslednji teden preverili, a ne  :D. Ti bom prinesla in bomo videli ;). Fish je res ogrooooomen; ampak nima pa irokeze in tačk tudi ne. Mi je sicer ena plavut malo sumljiva, da bo kmalu plavutica ratala  >:(, sicer pa ni "motečih" izrastkov. Da ti slišiš, kolk šele ta prdiiiiiiiii  :D. Cat je miiicena, Bear je pa krasen prduljasti medo  ;D.
In ste vse pri alllerju nabavile  :o?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #68 : 25 April 2008, 14:28:48
Joj,mi bi tudi res imeli tega cuza,pa kolikor vem se ga v Mariboru ne da dobiti...
A ga še kdo drug razen ta Aler prodaja ali pa kdo ve za uvoznika?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #69 : 29 April 2008, 17:28:27
hej

No, tudi mi ga imamo!  :o :o

   

Kako se obnese bomo pa se videli, kajti kosmatinec je bil prejle prevec utrujen od voznje, da bi se igral z njim..  :-\

sibila ce kaj pomaga, na etiketi pise tole: distributer Aler d.o.o., dobavitelj: karlie  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 29 April 2008, 18:44:57
Sibila, tale Aler d.o.o. je tudi ekskluzivni distributer za Nutro, mogoče bi se probala pozanimat, če bi ti lahko v kakšni trgovinici, kjer prodajajo to hrano , takrat, ko bodo spet hrano pripeljali še enega cuz-a zraven dali?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #71 : 29 April 2008, 19:47:06
To igračo lahko dejansko pustiš pri psu brez nadzora kot npr. kong (tega smo namreč zgubili ::))? Čudno, ampak zakaj na netu ne najdem nič o tem? Oz. neko konkretno stran proizvajalca o produktu.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #72 : 29 April 2008, 21:03:07
Tale cuz me že čaka, ga je ena dobra dušica kupila zame v LJ,še ga pa nisem videla...Baje pa da ni pravi,ampaj je ponaredek?!Je baje mehkejši in piska namesto prdi.Kaj več lahko povem drug teden,ko ga dobim.
Pa hvala lepa vsem! :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #73 : 29 April 2008, 21:21:47
Baje pa da ni pravi,ampaj je ponaredek?!Je baje mehkejši in piska namesto prdi.

Lahko komentiram tole.. Danes ko sem mojega izbirala sem jih malo "preiskusala". Ti taveliki, takega kot sem nabavila "prdijo", uni cisto mali in srednji so pa piskali..

So pa res neoriginalni.. Tocno taki so. Ampak, ce mene prasas, bolje to kot nic  ;)

Aja, pa se odgovor Sammy. Originalne dela JW Pet Company, recimo tule je ena stran kjer lahko vidis njihove izdelke..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #74 : 30 April 2008, 14:44:50
Ovca, hvala za linke! Še vedno pa me zanima, ali je ta igrača primerljiva s kongom oz. ali jo lahko mirne vesti pustiš samo s psom ali je bolj igrača tipa "prideš-daš-vzameš-greš".

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maja72

  • Gost
Odgovori #75 : 30 April 2008, 15:07:50
Sammy, ta igrača ni primerljiva s Kongom, ker bo tale okrogli Good ali Bad Cuz prav kmalu ostal brez nog recimo, rožički ipd. štrleči deli so pa sploh mamljivi in hitro podležejo žvakanju. Meni je Cuz enkratna motivacijska igrača zaradi prdenja, ker psa to povsem naspidira  :o. Nekaj časa mečemo in prinašamo, potem gre pa Cuz v pasjo škatlo na varno. Če bi ga pustila s psom, Cuza v eni rundi ne bi bilo več, žal  :-\.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #76 : 30 April 2008, 16:32:52
Maja, hvala za odgovor! Drugače pa škoda ... Iščem nekaj dovolj trpežnega, po možnosti večjega, nekaj s čimer se lahko sam zabava. Konga se je čez čas naveličal, zdaj se je pa itak zgubil. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 30 April 2008, 21:11:34
Danes sem tudi jaz kupila tegale famoznega Cuza (od Karlie), čisto slučajno. Sem bila s Terro v trgovini in vidim tega Cuza, probam kakšne zvoke oddaja in Terra je bila čisto nora...seveda sem ga kupila in doma je bila cela žurka :o Je godrnjala na njega in se jezila, ko je "prdel" :D
Bi pa sigurno šel hitro na koščke, če bi ji ga pustila ko je sama.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #78 : 11 Junij 2008, 07:43:13
Kje bi se pa dalo dobit originalne?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 11 Junij 2008, 08:05:37
Aho!

No mi imamo po novem tudi tega Cuza oziroma neoriginalnega Guza, ki prdi. Jaz ga Marshallu pustim da ga ima nonstop, res pa je tudi da on igrač, ki prdijo in cvilijo ne uničuje, ampak jih samo z gobcem stiska da pač spuščajo glasove. In na tem Mr. Prdkotom so še vedno tačke in rožički  8) . No je pa tudi res da ga imava komaj 4 dni.


mu je pa sedaj poleg Flokija to najljubša igrača  ::)

poročam čez en mesec če je Mr. Prdko še cel  :D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 11 Junij 2008, 08:06:54
Zara mu je pa ze usesa odgriznila ::)

Pa dva dni nazaj sem ji kupila enega pliskota in ga je razparala v 1 uri :-\



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #81 : 11 Junij 2008, 08:09:34
Marši ima enga pliškota že 4 mesece pa je še kar cel, je res njegov prijatelj v melem. Dokler stvari piskajo in prdijo mu ni do tega da bi jih uničil  :o Upam da bo Mr. Prdko tud dolgo zdržal


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #82 : 12 Junij 2008, 23:33:54
Za originale vem..kje pa neoriginalne prodajajo?

Bi kupila kaj takega, ce bi mu bilo vsec. Je pa isti, ce nekaj piska bo vedno nezno prijel ali pa samo zacudeno gledal ces, kaj sem ti naredil..a te boli? :) Piskajocega prasicka ima ze zelo dolgo casa in je se vedno kot nov, to je njegova ninica za spat (ga prav k sebi stiska :-[ ) ter vcasih pod nujno mora tudi pujs zraven na sprehod, ter ga potem vsakemu, ki ga ogovori ponosno kaze ::)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #83 : 13 Junij 2008, 08:26:33
Nelly kje se dobi originale?

Neoriginale se dobi v Alerju (BTC).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #84 : 13 Junij 2008, 10:06:22
Za originale vem..kje pa neoriginalne prodajajo?

Bi kupila kaj takega, ce bi mu bilo vsec. Je pa isti, ce nekaj piska bo vedno nezno prijel ali pa samo zacudeno gledal ces, kaj sem ti naredil..a te boli? :)
ja moj stari malinoi s je bil tudi vedno čist zgrožen sam nad sabo , če je igrača zajokala  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #85 : 13 Junij 2008, 10:24:11
sahha? Za Alerja vem, a niso tam originali? ??? Res je, da sem uletela v trgovino malo pred zaprtjem, napokala nahitro tisti zakelj hrane in sprot iz blagajne vidla cuz-e, pa vprasam prodajalca a imate tudi kaksno vecjo velikost? - v skladiscu. Aha..pa so originali? - Jasno  ::) Vec pa takrat nisem sprasevala, ker se mi je mudilo.

Ocitno so me nahecali...ce je temu tako, da tudi v Alerju niso originali potem pa tudi jaz ne vem kje se dobijo. Se opravicujem za napacno informacijo.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 13 Junij 2008, 10:31:00
Nelly poglej par postov vise kjer je Ovcka nalepila link do originalov ;)



maja72

  • Gost
Odgovori #87 : 14 Junij 2008, 18:34:50
Ene par mi je zastavilo vprašanja glede Cuzov na ZS, pa bom odgovorila kar tule, da je za vse hkrati, pa če še koga zanima ;).

- Cuzi od Karlieja v Alerju so zagotovo originali! Tisti, ki jih imate, poglejte nekje spodaj pri nogicah, pa boste našli TM znak od proizvajalca, tj. J. W. Pet Company ter številko patenta, pod katerim je igrača registrirana. Da je nalepka Karliejeva, je pa samo zato, ker je Karlie tako velik trgovec, da za J. W. distribuira Cuze pod svojimi nalepkami. Podobno kot Mercator prodaja Fructalove sokove v Mercatorjevi generični embalaži, ampak notri je pa še vedno Fructaloc sok. Podobno je recimo z nekaterimi igračami Petstages, ki jih v Nemčiji distribuira in v svoji embalaži prodaja Hunter; jaz sem tako v Hunterjevi embalaži kupila original Shell game od Petstages. Cuzi iz Alerja imajo identičen zvok in so iz identičnega materiala kot Cuzi, ki sem jih jaz naročila iz Anglije.

- Tole je stran proizvajalca http://www.jwpet.com/innovations.htm ; videli boste, da so oni patentirali svoje izdelke, ki pa jih distrubuirajo številne firme po vsem svetu, oni sami pa ne. J. W. se torej ukvarjajo s patenti, izumljajo materiale, ne ukvarjajo pa se ne z veleprodajo in ne z maloprodajo. Recimo te žoge z luknjami, ki so tudi na linku, tudi prodaja Karlie in so za moje pojme nekaj najboljšega; vsaj pri nas je to za Amelie v bistvu najbolj priljubljena igrača. Ker ima majhna usta, je to zanjo idealna vlečka, je fajn prinosilo, pa še za tug-o-war je odlična. Jaz imam eno tako žogo že 2 leti in je kot nova, pa jo oba psa precej grizeta.

- Spraševali ste me glede mojih Cuzov. Jaz sem jih kupila tule: http://www.learningaboutdogs.com/acatalog/toystugs.html Manjše oblike so muca in mali dino; srednje velikosti sta medo in piščanec, zelo velika je riba. Manjše oblike visoko piskajo, srednje oblike bolj zamolklo piskajo (v bistvu že kar prdijo), velike oblike pa zelo globoko prdijo. Zelo v redu je obroč, ki ima v sredini piskajočo bunkico, obroč okoli nje pa je odličen za vlečenje in ne piska. Štrleči deli pri Cuzih so hitro podvrženi grizenju, tako je pri nas npr. piščanec hitro ostal brez nog in je dobil irokezo, muca ima odgrizene trikotničke ušes, ostalo je pa ok.

Upam, da sem odgovorila vsem ;).



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 14 Junij 2008, 23:52:05
Evo, slikca cuzove riti :) sicer številke patenta ni, je pa tm znakec... (kupljen je v alerju)

sem se pa jaz rahlo uštela pri velikosti, sem vzela ta velikega cuza, da bi pač sigurno prdel in ne piskal :) pa ga Nero komaj prime, kaj šele, da bi ga uspel toliko stisnit, da bi vsaj kakšen zvok od sebe dal :)

zgleda pa nekako takole, če mu ga že uspe prijeti:



maja72

  • Gost
Odgovori #89 : 21 Junij 2008, 02:38:08
n + n: To je originalni Cuz, brez skrbi ;). Za številko patenta pa še enkrat dobro poglej Cuzovo levo peto ... (Btw, krasnega pesjankota imaš  :o :-*.)

Cuz (in target stick with base): Zaradi velikega zanimanja za Cuze različnih oblik sem pripravljena, da nakup ponovimo. Ponudba je tule: http://www.learningaboutdogs.com/acatalog/New.html Koliko kakšna stvar pride v evrih, ne morem dokončno povedati, dokler ni znano število vseh naročil, saj je od tega odvisna višina poštnine. Meni osebno sta najbolj všeč Cuz chicken in Cuz bear, Cuz fish je pa kot en alien in je samo za najbolj pogumne  :D.

Vsi, ki jih naročilo iz navedene ponudbe zanima, mi to, prosim, sporočite na mail [email protected] Naročila zbiram do srede, 25. 6. Plačati bo treba potem v enem tednu - plačilo je garant za naročilo (brez plačila ni naročila), dobava predvidoma do sredine julija.