Prosim za kakršnekoli uporabne informacije

andi · 31358

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #60 : 23 Februar 2010, 18:15:12
A glukozamin ji kaj dodajate, poleg hondrotina? Nekje sem brala (mislim, da na reševalskem forumu), da so zelo pomagale ene od teh tablet (kot so konsequin in podobno) ... ampak ne vem točno, katere, mi imamo Cortaflex kapsule, ampak jih imamo zaenkrat bolj kot preventivo (trkam na les).



LisaZ

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 23 Februar 2010, 18:43:49
V bistvu ugotavljam, kaj bi lahko bilo krivo za nenadno poslabšanje.

Po nasvetu kolegov, ki imajo nemško ovčarko z bolečimi sklepi, smo tablete Flexadin (ki smo jih do nadavnega uporabljali) zamenjali s praškom Gelita CaniGel (z biotinom in cinkom), ki smo ga nabavili iz Nemčije. Nemški ovčarki zelo pomagajo, zato smo mislili, da bo tudi za našo dobro. Čeprav moram povedati, da s flexadinom nimamo slabih izkušenj.

Ima kdo izkušnje z Gelito? Po sestavi se zelo razlikuje od flexadina, manjka ji hondroitin in glukozamin, ki v flexadinu sta prisotna. Možno da bi bilo to krivo....



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 24 Februar 2010, 10:27:20
Jaz sem nekaj časa nazaj dobila ene info, da so se v bolnišnici za živali Postojna, zanimali da bi uvedli zdravljenje artritisa pri psih preko ene nove metode - zdravljenje z matičnimi celicami ki jih pridobijo iz maščobnega tkiva psa (se pravi tvojemu psu odvzamejo nekaj maščobe, izolirajo matične celice, in jih vstavijo na mesto vnetja/artritisa) Pokliči pa vprašaj kako in kaj je sedaj s tem. Vem da v tujini to delajo in je zadeva uspešna. Če ne drugo ti bodo dali tudi vsaj kakšne info in ali bi bilo kaj takega sploh primerno za tvojega psa.


LisaZ

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 25 Februar 2010, 07:27:02
botticelli hvala za idejo.

Vendar je psička že stara 10 let, zato smo se odločili, da ji bomo prihranili operacije in druge veterinarske metode. Poleg tega so ji odkrili tumor. Žal niso mogli točno določiti vrste, sumijo pa da gre za benignega. Tako da je naš namen lajšati bolečine, dokler bo še trajalo njeno pasjo življenje. Če bi pa bila mlajša pa bi zagotovo poskusili. Hvala bogu, da se tudi na pasjem področju v Slovenij kaj premika!

LP, Larisa



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 25 Februar 2010, 19:23:19
Omega 3 maščobe... so nasploh super pri vseh vnetjih. Sicer pa obstajajo teorije o zdravljenju artritisa z vitaminom c...

http://www.petclassroom.com/arthritis.shtml
http://www.dog-wa.com/columns/vitamin-c-and-your-dog-s-arthritis
http://www.lovemypet.com.au/advice/arthritis/preventingarthdogcat.htm



LisaZ

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 28 Februar 2010, 18:02:35
Kaili hvala za nasvet!

Vitamin C ji dajemo že z vitaminskimi tabletami, za omega 3 maščobe pa do zdaj nisem vedela, da ugodno vplivajo, tako da bomo poskusili  ;)

Hvala še 1x


LP, Larisa



falstaf

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 23 Oktober 2012, 13:23:21
Jaz sem nekaj časa nazaj dobila ene info, da so se v bolnišnici za živali Postojna, zanimali da bi uvedli zdravljenje artritisa pri psih preko ene nove metode - zdravljenje z matičnimi celicami ki jih pridobijo iz maščobnega tkiva psa (se pravi tvojemu psu odvzamejo nekaj maščobe, izolirajo matične celice, in jih vstavijo na mesto vnetja/artritisa) Pokliči pa vprašaj kako in kaj je sedaj s tem. Vem da v tujini to delajo in je zadeva uspešna. Če ne drugo ti bodo dali tudi vsaj kakšne info in ali bi bilo kaj takega sploh primerno za tvojega psa.

V Sloveniji zdaj že nekaj časa zdravljenje z matičnimi celicami v sodelovanju s podjetjem www.animacel.com izvaja več veterinarjev, ki se ukvarjajo z ortopedijo. Z metodo, ki so jo povsem samostojno razvili slovenski raziskovalci na Veterinarski fakulteti, so uspešno zdravili že več kot 70 psov, tako da vsem, ki imate težave s sklepi pri vaših štirinožnih prijateljih, zelo priporočam to metodo.



Marko1973

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 24 Oktober 2012, 13:41:38
Zdravo

Mi smo imeli iste probleme pri naši višavki (obrabljen hrustanec na kolenu). Vozili smo jo na injekcije in tablete, pa ni bilo nič bolje. Lansko leto smo jo v Veterinarski bolnici Šentjur v ambulanti v Ljubljani zdravili z matičnimi celicami. Odvzeli so ji košček maščobe, poslali v laboratorij in čez približno dva tedna v sklep vbrizgali njene matične celice. Že čez tri mesece se je šepanje precej umirilo, po približno pol leta pa je bil pes tak kot smo ga poznali. Brez šepanja (bolečin), živahna in polna življenja. Danes je že več kot leto dni od tega, vmes je bila na slikanju in obrabljenega hrustanca ni bilo videti. Super zadeva, pa še ceneje kot injekcije in tablete. Priporočam te da se obrneš na veterinarje ki to zdravljenje izvajajo (kot sem dejal mi smo se obrnili na Veterinarsko bolnico Šentjur, dr. Matej Zupanc), ima pa ta laboratorij tudi svojo interentno stran in si lahko tam pridobišp več infornmacij: www.animacel.com.

Držim pesti!