Kje naj bo pes spuščen

Alya · 7534

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 02 December 2007, 15:48:03
Danes sem na sprehodu srečala žensko z pritlikavim pinčem. Kuža je bil spuščen, na tejle potki imam Chappija tudi kar pogosto spuščenega.
Malo dalje je cesta, ki ni ravno neprometna. No, tista ženska in psiček se bližata cesti in jaz se čudim, kje ima povodec. S psom je šla na eno prometnih cest kar brez povodca. Pes kakšen meter stran od nje, mimu njiju pa so švigali nepozorni vozniki.
Je zdaj z mano kaj narobe, da psa spuščam samo na travnikih in daljših potkah? ???
Kje vse imate vi pse spuščene?

Lp, Alja



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 02 December 2007, 15:58:18
Nič ni narobe....js sm ista ko ti

LP Anja
Naj album


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 02 December 2007, 16:15:40
Oj!
Jaz, ko sem na sprehodu z sosedinim psom ga nimam spuščenega dokler ne pridemo na ''polja''(niso polja ampak je zraven polj ena trava) kjer ni nobenega psa. So pri nas preveč nori in ''vzgajani'' psi, da bi ga lahko spuščala  :(
Lp,Tjaša



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 02 December 2007, 16:59:31
Hja, odvisno od psa. Če nisi 100% da bo pes na poziv prišel k tebi ga jas ne bi spuščala nikjer (na sprehodu seveda  ;) ). Ko pa v svojega psa dovolj zaupaš oz. dovolj obvlada, da ve kaj je to odpoklic, poleg in mirno (tak ukaz uporabljam jas ko gre mimo kakšen drug pes ali človek in ne želim da ga moja obvoha ali se mu kakorkoli pribljiža) potem je območje, kjer se lahko giba brez povodca takoj večje. Sama jo imam spuščeno po travniških poteh in kakšnih "slepih" lokalnih cestah ob travnikih (kjer je vsakih nekaj minut kakšen avtomobil in ona hodi po travniku), sicer pa je na cesti vedno privezana, pa tudi če vidim v bljižini kakšnega človeka ali psa, ki se mi ne zdi ravno nekaj najboljprijaznega na tem svetu jo privežem (ker zti nekateri začnejo hitro očitati odvezanega psa  ;))

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #4 : 02 December 2007, 17:09:50
Saj se ne gre zato kaj drugi rečejo.(no, ne v tej temi) Gre se za to da psa lahko povozi kakšen avto.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 December 2007, 17:20:21
Jaz sem prej imela manjšega psa, ki ni maral tujcev in je bil zalepljen na nas. Skoraj povsod je bila spuščena,ker se od nas ni upala oddaliti niti 1 m, edino ob prometnih cestah smo jo dali na povodec - in pa v mestu,ker smo se bali,da jo kdo pohodi  :-\ :).
Zdaj ta psica,ki jo imam je čisto druga pesem. Ob cesti, pa če tudi tam peljejo 3 avti na dan, je ne morem met odpete,ker kar skače gor in dol in neve kaj bi prvo pregledala,povohala in nima pojma kaj je to nevarnost. Spuščena je v gozdih,travnikih,poteh kjer ni avtov in včasih ob kolesu al pa ko gre moj fotr znjo tečt,ker takrat nima časa gledat okoli, pa še to samo na določenih poteh, kjer ni dosti ljudi in ostalih dejavnikov.
No,u glavnem ko psa spoznaš veš kdaj in kej jo lahko spustiš. Včasih te preseneti- pozitivno al pa negativno.
Najslabše kar se mi je zgodilo je bilo,da je bila brez povodca in je izza ovinka prišla gospodična s konjem-tega se je tako ustrašla,da sem mislila,da je ne bom nikoli priklicala nazaj.



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #6 : 02 December 2007, 18:16:43
Alya kakšen pes je bil?Barve
Mogoče ga poznam

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 02 December 2007, 18:23:07
Rjav. :P Ime mu je bilo mislim da Bobi, lastnica ga je klicala Bobek. :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 02 December 2007, 18:27:03
So psi, ki so lahko brez nevarnosti spuščeni kjerkoli. Tudi v centru mesta ali ob avtocesti. So sicer zelo redki, a so. Nekoč nekdaj sem celo imela eno takšno.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #9 : 02 December 2007, 18:29:19
Ob koliki uri približno

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 02 December 2007, 18:30:15
Nebi rekla da si jo videla saj se je sprehajala na "Boračevski stezi". Nekje ob 14.00-15.00



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 02 December 2007, 18:50:30
Alya in Urša, dajta se probat držati teme in se osebne stvari zmenita preko zasebnih sporočil ;)

Mene ne moti, če imajo ljudje pse odvezane ob cesti, če le vejo, da njihov pes ne bo skočil na cesto. Kot je napisala Lanabela, so si psi različni in nekateri so lahko spuščeni vedno in povsod.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 02 December 2007, 21:21:43
Jaz imam psa privezanega tam, kjer je ali pričakujem kakšnega psa, veliko ljudi in podobne nepredvidljive scene... Na cesti, prometni ali ne, gre vedno lepo ob robu in če mu rečem "pazi avto" se (običajno  ;)) umakne na bankino ali še bolj s ceste. V začetku sem imel težave, ker je lovil avtomobile, še posebej tovornjake  ???, zdaj pa tega ne počne več. Še nikoli v 4 letih in pol nisem imel na cestah nobenih težav. Privežem pa ga na kakšni dolgi ravni cesti, kjer vozijo zelo hitro pa ne zato, ker mu ne bi zaupal ampak iz obzirnosti do voznikov, ker vem kako izgleda, če pelješ hitro pa se ob cesti sprehaja pes... Pazim pa tudi na križiščih in ovinkih, da jih ne seka, še posebej ker rad hodi daleč pred mano, takrat ga pokličem na poleg.



Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 03 December 2007, 23:40:27
Jaz sem se rečala z enakim problemom. Ima  4 mesece starega ZP. Počasi sem ga začela spuščat, ko sva na prehodu, da se prosto giblje brez da bi bil privezan. In kuža kar lepo teče oz, divja, vandar vedno v moji bližini. Na kar pa me je en dan presenetil, tako da je hodil ob cesti na fleksiju in se je kar naenkrat zašibal na cesto, ker je pred njim zletel nek list. Zadnji čas mi je uspelo ga potegnit, ker še tako nepričakovano to storil, da je bil že na kake 4 mestre vrvice odaljen od mene. To se je zgodilo tako na hitro, da nisem uspela niti reagirat. No ista stvar se je ponovila potem čez nekaj ni, ko mi je stekel iz posnjega nadstropja hiše po stopnicah gor in direkt na ulico. Jaz sem začel za njim kričati, ker se je približeval ravno sosed z avtom, ki vedno divja po ulici. Ne morem niti pomislit na to, kako blizu je bilo do tega, da bi moj kuža zletel po avto. Še sreča, da je bil moj zadnji krik tako histeričen, da se je bogi pes kar ozrl name in pritekel, ker je verjetno mislil, da me bo konec. Od takrat naprej se bojim ga spuščat in ga na žalot ne spuščam več odvezanega niti na sprehodu, kjer so ceste daleč, saj se bojim, da ne bo prišel k meni vedno, kot je običajno pritekel, ko sem ga klicala. Starejši, kot postaja, se zgleda počuti bolj varnega in pogumnega in se me ne drži več tako oprijeto, kot se me je na začetku. Oz ni še imell nobene slabe izkušnje, da bi ga bilo vsaj malo strah. Nevem kaj naj naredim. Ali naj ga spuščam ali ne. Odpoklic je osvojil do neke mere, je pa zelo trmast in pride takrat, ko se mu zazdi. Vem, da to ni prav, a si rečem, da je morda še mlad in glede na to, da ga imam šele 2 meseca, morda še ni toliko navezan name, da bi bi nalepljen name neprestano. Je pa drugače doma vedno za mmano in je zelo navezan name. Pa tudi zeloo ubogljiv, ampak samo dokler smo doma.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 04 December 2007, 00:02:27
Dokler ni odpoklic 99,99% ga ne spuščaj, če ni ograje okrog. Nesreča nikoli ne počiva.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 04 December 2007, 08:41:20
Aron samo en nasvet.. Nikoli ga ne puscaj na plocniku na dolgem flexiju.. Nikoli! Kajti zlatkoti imajo mocan nagon plena, in vse kar bezi pred njimi recimo v vetru (listje, papircki, plasticne flase, vse) oni se bojo brezglavo zagnali za tistim! Spuscaj ga samo na osamljenih travnikih, kjer ni blizu cest, ker res, nesreca nikoli ne pociva. Pa se tam ni nujno, da je varno. Verjemi mi, moj mali je imel pri 6ih mesecih bliznje srecanje z avtomobilom (nekje sredi hribov, kjer ni prometa sploh, in se tisti edini avto ki je mimo pripeljal, ga je trofil). H sreci ni bilo hujsega, kot samo udarec, in kaksen mesec malo straha pred mimovozecimi avti. Sedaj pa spet, brez da bi potuhtal, bi skocil na cesto za vsako stvarjo, ki mu bezi, pa magar pod avto/tovornjak.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 04 December 2007, 09:47:51
Tudi jaz sem imela psico, ki je ni bilo treba nikjer privezati. Ta je bila moja prva in edina. Vse ostale sem in jih privezujem, ker se sicer obnašajo kot teleta  ::)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 04 December 2007, 10:02:51
Moj ima izreden lovski nagon, tako da ga tudi na travnikih in v gozdu ne spuščam. Še ko ga imam na flexiju in ga pokličem, pride do mene po ovinkih, ker mora še nazaj grede vse prevohat >:(.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 04 December 2007, 11:44:08
Aron - psa si začela spusčati prepozno in na napačnih mestih. Če dvorišče ni povsem varno ograjeno, mora biti pes na povodcu (ne na fleksiju) prej preden odpreš vrata. Isto velja za hojo ob poteh, kjer se odvija promet. Zelo lep in zanesljiv odpoklic lahko dobimo pri zelo majhnih  mladičih, ki jih imamo čim več spuščene (na varnih mestih seveda). Pri treh, štirih mesecih so pa malo bolj gajstni mladiči že preveč samostojni in si preveč upajo. In gredo lepo po svoje, če jim odpoklic ni že samo po sebi umeven. V takem primeru ne ostane drugega kot: na nevarnih mestih normalno dolg povodec, na varnih mestih fleksi ali dolg povodec. In pridno, vztrajno šolanje odpoklica s privezanim psom in na ograjenem prostoru. Ko je to zanesljivo narejeno (traja nekaj mesecev) delaš odpoklic pri spuščenem psu, ki vleče za sabo vrvico - kar spet traja vsaj dva meseca. Če ga spotoma nikjer nič ne polomiš, načeloma dobiš toliko zanesljiv odpoklic, da psa lahko spustiš na varnih mestih vsaj takrat, kadar ni kakšnih hudih motenj.

+1


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #19 : 04 December 2007, 17:11:48
Sama imam oba psa vedno privezana,kjerkoli so ljudje zraven(ali psi). Gajo načeloma spustim,ko smo sami,Paxxa pa samo tam,kjer imam pregled nad območjem,kjer se nahajamo. In tudi,ko je on spuščen,mu ponavadi mečem žogice,da se zaposli,ker drugače počne same traparije  ::) Največkrat se ravno takrat  nočeta igrat-Gaja gre po svoje,Paxx pa... ::)



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 04 December 2007, 17:39:09
Jaz imam tudi mojo ob ful prometnih cestah privezano, pa čeprav je ful ubogljiva. Ampak nikoli se ne ve kdaj vidi kako mačko ali ptiča in zleti za njim.  ::) ::) ::) Ker njej se cesta ne zdi nič nevarna. Drugače okoli bloka pa v naravi je pa vedno spuščena, ker tudi takoj pride ko jo pokličem (če nima kakega pasjega frenda zraven).