Novo leto se bliža ...

gulu · 1634

gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
: 02 December 2007, 19:10:25
Živjo.
Bliža se novo leto, ko navadno vsi vsaj malo okrasimo svoje domovanje. Pa me zanima, če ima kdo kakšno zanimivo (ne preveč zakomplicirano  ::)) idejo, kako okrasiti dom? Meni so bolj všeč naravne sestavine (les, vejice ...) in stvari, ki jih narediš sam. Res pa je, da si vsako leto želim narediti kaj posebnega pa mi potem "zmanjka časa" oz. idej in se zatečem kar k preizkušenim rečem (smrečica in različne bunkice, ostalo pa bolj tako tako  :-[). No, ampak letos pa kaže, da bo res šlo in ker bomo najverjetneje silvestrovali doma, bi bilo lahko še malo lepše ...

Za vse ideje se zahvaljujem že vnaprej.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1 : 02 December 2007, 19:14:09
Mi ponavadi obesimo zvezdice s stropa po vsej hiši. Lahko povežeš palčke v obliko zvezdice alpa trikotnika (smrekce) pa kakšne posušene pomaranče tudi lepo zgledajo :)
Uživajte pri ustvarjanju !

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 02 December 2007, 19:22:33
Hej!

Lahko če bi imela smrekco, imela naravno -> na njej pa razno posušeno sadje ->

Pomarančo narežeš na koleške daš na radiator, da se posuši.
Preden daš na radiator lahko noter "zabodeš" nekaj klinčkov - cimet - > celo stanovanje ti zelo lepo diši  8)

Ko se vse skupaj posuši lahko narediš luknjico (na vrhu lupine) in skozi daš slamo in zavežeš.

Lahko daš  tudi po stanovanju....  ;)

Slama naj bo tista kupljena npr. v prometeju  ;)

Ko sem bila še mlajša smo delali razne punčke ali živali slame in obesili na smreko..  :)


Tudi delali smo iz vitraž barv razne novoletne stvari in nato dali na steklo -> okno .


Lp,
M.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 02 December 2007, 20:21:30
Jaz sem 2 leti nazaj iz kartona naredila šablone z motivi snežink, snežaka in jelenčka in sem potem s tistim belim sprejem nasprejala na okna :)
Pa ful dolgo smo imeli srebrne zvezdice, ki so visele iz stropa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 02 December 2007, 20:26:03
Mi smo, ko sem bila jaz majhna, jajčke (te rumene plastične zadevce) iz kinder jajčkov ovili v rdeč svetleč papir - tak kot je drugače alu folija, samo rdeče barve - in napeljali štrikce ter jih obesili po stropu.