pasji frizer

shinegirl · 217953

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #300 : 03 Maj 2010, 09:11:10
Saj tečaj ti ne pomaga, če dejansko nimaš prakse na določeni pasmi.

Je pa res da je fuuul odvisno od kilometrine. Če kdo striže pse že 10 let bo tudi preko knjige postrigel kraljevega pudla - ok mogoče nebo za razstave, bo pa tako kot mora biti. Tako da je tukaj bolj vprašljivo koliko kilometrine ima ta frizerka za sabo.

Pudlja nasploh je zelo zahtevno postričti, no sicer osebno mi je bilo v užitek, sem se pa vedno ubada z glavo, posebno na začetku ko še nimaš dosti izkušenj. Je pa res njihova dlaka čisto nekaj posebnega :)

Koliko časa pa ta frizerka že striže?


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 03 Maj 2010, 22:04:20
 ???Kaj vem salon ma komaj mesec dni ???
Saj glava je bila največji problem oz. -tisto zakaj sem znorela -ker -eh ni imel krone ampak čelado >:(-zadaj ga je čisto do temena z strojem obrila -pol dalje je poskusila z škarjami it in je prav rob oz. črta not ostala in kot da bi ga nekdo zadaj z lopato lopnil je bila ta krona -grozno no res res in ful široka in oči se skoraj niso ven videle da sem še jaz doma nekaj popravljala da je revež ven videl >:( >:(
navajena pa sem bila da je bil vedno v nulo porihtan  :'( :'( :'(



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 03 Maj 2010, 22:06:52
Ja pa tudi to je ona rekla da so ji na vsakem škarje rezale odlično na našem pa niso rezale in stroj je tudi bolj ali ne čudno rezal-da ja imajo pudli čisto posebno dlako-ja pol pa naj ne laže in sprejme pudla -če ne zna >:(



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 03 Maj 2010, 22:10:56
ojoj, bolt, to pa je res slaba izkušnja... :'( :( :(...v tem primeru bi bilo bolje, da bi frizerka povedala po resnici, da kraljevih kodrov še ni kaj dosti strigla...bi imela eno nezadovoljno stranko manj...upam, da se bo iz tega primera kaj naučila in se spravila še malo v kakšen tečaj ali kaj podobnega!

točno tako-zakaj laže -če ve da temu ne bo kos-in še potem sem polno ceno plačala-eh čimprej pozabim boljše bo -sej zdaj v soboto sva že pri naši naročena da mu krono popravi koliko bo šlo in pobrije tačke in gobec-kar ona ni uspela ker sem ga odpeljala



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #304 : 04 Maj 2010, 08:24:39
Ojoj groza. Ne vem mašinca in klince če le niso tope, brijejo pudlja brez težav :) Tudi škarje, edino če niso zanič :) Tako da bi rekla da je to zelooo zanič izgovor.

Se pa strinjam, včasih je treba rečti da ne veš, saj to ni nič slabega.


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 05 Maj 2010, 20:25:52
Točno tako-tudi jaz sem frizerka -ampak psa pač ne znam(oziroma se mi ni v to za poglabljat)postričt in ga raje peljem drugam ;)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 07 Maj 2010, 21:02:00
Točno tako-tudi jaz sem frizerka -ampak psa pač ne znam(oziroma se mi ni v to za poglabljat)postričt in ga raje peljem drugam ;)

hehe,sva že dve :D
Jaz sem sprobala še en MB salon in šok od šokov,ko sem prišla po psa me je skoraj zadela kap,že na daleč se vidi,da nima najmanjšega pojma o yorkijih >:( >:( ,..plačala sem ji 24€ samo za striženje,brez kopanja in krajšanja krempljev,zdaj pa lahko plačam še enkrat tolko,da ga bo druga popravla.Postrigla ga je tako,kot bi nanj dala čelado in spodaj samo ravno porezala,tačke pa je postrigla čisto na kratko in zdaj zgleda kot lubenica na zobotrebcih,kar pa me ja najbolj motlo je to,da ji je njen partner diktiral kje še ga more postričt in kako >:( >:(
Bomo ostali še naprej pri naši stari frizerki,ker povsod doživljamo podobne šoke ;) ;) :'(

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #307 : 08 Maj 2010, 15:25:54
Pasje sanje so odprte cca pol leta. Drugače pa jaz nimam kaj rečt, korekten odnos do psa, dobro delo na dlaki. 1A, midva se bova še šla zrihtat  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kajjazvem

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 09 Maj 2010, 23:16:06
Pozdravljeni!

Mojega havanskega bišona sem dajala striči k Pasjemu stilu v Mb in sem bila vedno zadovoljna. Sedaj sem pa ga iz radovednosti dala striči k Pasjim Sanjam in sem bila razočarana. Postrigla ga je v redu, samo odnos pa je bil obupen.
Ko sem prišla tja, sem kot prvo čakala 15 min, da se je gospa v miru pogovarjala z kolegico (to sklepam iz vsebine pogovora). Potem je tu bil še njen pes.  >:( Non-stop je lajal in cvilil, potem ga je pripela na vrvico, vrvico pa pritrdila na steno in to 1m od mize, na kateri striže.Pes je skakal in vlekel, da bi dosegel mizo. Ne vem, kaj ji je, da ne skapira, da so večinoma vsi kužki, ki pridejo na striženje že tako živčni in da jih on dela še bolj živčne.
Jezilo me je, da ni vprašala, kako je mojemu psu ime. Sem čakala, da bo vprašala pa ni, zato sem ji, preden sem ga tam pustila, to povedala, pa ni kazala zanimanja.
Vrhunec pa je bilo trajanje striženja. Sem jo vprašala, kdaj bo okvirno gotov in mi reče 1-1,5 ure in da me bo ona poklicala, ko bo tako daleč. Jaz grem domov in čakam in čakam. Po 3 urah  >:( >:( mi je dovolj in jo kličem in ona mi flegmatično odgovori: ''Ja, saj vaš je že gotov.'' ??? WTF
S takim odnosem ne bo dolgo obstala, posebej sedaj, ko je v MB že več salonov. Mene več ne vidi.

Sem pa videla reklamo za nek nov salon v MB Salon Sandra. Pozna kdo?



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #309 : 12 Maj 2010, 20:31:56
Evo -točno tako tečen je bil njen pes tečen tudi takrat ko sem jaz bila tam >:(
Me veseli da nisem samo jaz bila nezadovoljna -da ne bi kdo mislil da si zmišljujem >:D
Ja ona striže 100 ur enga psa grozno
Za salon Sandra -pa sem ravno pred dnevi zvedela da je grozno draga-je imela gospa psa že skopanega in razčesanega in ji je računala 80 €-tak da tam me ne vidioi in še moj je dosti lepše postrižen iste pasme ::)
Moja Goga je svetovna in je ne menjam ;)



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 12 Maj 2010, 20:33:28
Pasje sanje so odprte cca pol leta. Drugače pa jaz nimam kaj rečt, korekten odnos do psa, dobro delo na dlaki. 1A, midva se bova še šla zrihtat  :)

Super da si zadovojna-me zanima kakšne pasme psa pa imaš?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #311 : 18 Maj 2010, 12:27:49
novofundlandca

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #312 : 18 Maj 2010, 12:41:10
Samo moj komentar - velika razlika v količini znanja in izkušenj, ki je potrebna za striženje pudlja ali porihtanje novofudlanca. Zato pa običajno ko gre za malo bolj komplicirano frizuro, striženje na lepšo obliko ali kar koli bolj zahtevnega, začetniki odpovejo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #313 : 18 Maj 2010, 15:54:17
Ne vem, kaj ti šteješ pod "porihtanje" novofundlandca, ampak Neona je po preostali negi tudi celega postrigla - na šov frizuro. Verjamem da je razlika (kodrov ne poznam), je bil pa Neon zelo lepo postrižen. Brez kakršnih koli grdih robov, brez pretiranega krajšanja. Točno tako kot sem želela.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #314 : 19 Maj 2010, 09:08:33
saj to je super. Saj poanta je da niso vsi za vse pes, posebno če nimajo izkušenj. Mogoče pa ima izkušnje z tega področja, kako psa malo porihtati da zgleda lep urejen. Pudelj pa zahteva da ne rečem mm natančnost in je res zelo zahteven za lepo postričti. Da o kakšni show pudelj frizurah sploh ne govorim. Se pa strinjam da moraš stranki povedati kaj obvladaš.


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #315 : 19 Maj 2010, 20:27:13
Se strinjam da se pudla in novofurlandca -pač ne da primerjat -ker pudla je treba res obvladat stričt v nulo



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 19 Maj 2010, 21:14:18
Ma, meni se zdi neodgovorno vzet v striženje psa, ki ga ne znaš strižt. Jaz osebno pudlja znam postrižt (govorim o športni frizuri), pa kakšnega čupavega mešanca toliko potrimat ali postrižt, fa je čisto cortkan na pogled, ne bi se pa npr. lotila strižt njufkota, ker bi bil pomoje na koncu kot bi ga podgane obžrle  ;D


muhecece

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 17 Junij 2010, 13:13:22
prosim pomagajte mi. Iščem frizerja za mojo yorkico, prvič, pa ne vem kam.
Nevem kaj naj rečem, kako mi jo naj postrižejo. Najraje bi videla da jo čez poletje postrižejo, kot
je bila pred kakim letom ko je bila še mladiček. Pa še to da ima ušesa povešena. Ima kdo kakšno sliko po striženju.
hvala




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #318 : 17 Junij 2010, 13:44:51
Moja postrižena Tarica :)

http://www.mojalbum.com/botticelli/tara/foto/12852880#14952430

Ona je postrižena poleti po telesu čisto kratko, glava z dolgo dlako. Noge pa na trapez - to pomeni, da je dlaka na nogah do tal dolga.


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 17 Junij 2010, 22:18:42
 :o :o :o :o :o joooooooooooooooooooj je to sladko za popapat :-* :-* :-* :-* :-*



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 17 Junij 2010, 22:19:37
prosim pomagajte mi. Iščem frizerja za mojo yorkico, prvič, pa ne vem kam.
Nevem kaj naj rečem, kako mi jo naj postrižejo. Najraje bi videla da jo čez poletje postrižejo, kot
je bila pred kakim letom ko je bila še mladiček. Pa še to da ima ušesa povešena. Ima kdo kakšno sliko po striženju.
hvala


povej iz kerga kraja si-ti bodo lažje svetovali



muhecece

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 17 Junij 2010, 23:09:03
Sem iz Slov.Bistrice in danes sem zvedela za Kosmatega princa iz Celja. Ima kdo kakšne izkušnje od tam.
Botticelli tvoja Tarica je taka da bi jo kar preko ekrana stisnila.
Ko gledam slike imajo yorkiji večinoma uhice gor moja jih ima dol.
Mogoče bi ji res od malega mogla koničke uhljev strič, ali pa so e malo hecali.
Sicer je vseeno, moja carta je če so uhlji gor ali pa dol.
Takoj ko se naučim še slike naložit še pošljem kako slikico.
Hvala in lep pozdrav



bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 18 Junij 2010, 21:54:45
Ja za kosmatega princa sem slišala pohvale-malo poglej nazaj kaj pišejo ;)



alex1

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 20 Junij 2010, 05:44:49
Jest sem pa danes po dolgem času spet našega "bučmana" opral zunaj. Saj poznate voda pa šampon. En čas je bilo zabavno, sploh pa tisti del , ko mi je 3x ušel in se povaljal malo naokol, hehe..
Bo treba spet nazaj v salon...
Vsake oči imajo svojega malarja. Normalno je ,da se testira več salonov, saj želimo vsi (no vsaj po večini-mislim da) najboljše za svojega kosmatinca.
Jaz sem izbral in zadovoljen. Lahko sem zraven (pa grem ponavad raj po opravkih), pa še vedno pol kar lep čas diši.
Vsi, ki sprašujete kateri salon je dober itd....
Po mojem ravno vse pasme ne ležijo vsem frizerjem. Pač se s časom specializirajo.
Probajte, vsekakor bo dlaka nazaj zrasla in greste naslednjič drugam.


lp

lp
Alex1


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 07 Marec 2011, 08:45:55
Morda bo komu aktualno
http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 07 Marec 2011, 09:24:35
Morda bo komu aktualno
http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana


Tole ponudbo sem ravno videla danes in me zelo zanima. Ima kdo kakšne izkušnje s tem salonom?
Imam višavčka, starega tri mesece in bo moral v naslednjih dveh mesecih prvič obiskati frizerja.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #326 : 07 Marec 2011, 11:24:59
Vzreditelja vprašaj, naj ti koga priporoča. Tvojemu višavcu je treba potrimat dlako, to je bistveno. Da ti ga ne bo kdo popbril slučajno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 07 Marec 2011, 13:20:12
Čao,

ja, saj vem, tole glede trimanja. Trima jih tudi vzrediteljica, ampak je malo daleč, v Mb, pa sem mislila, da bi tole izkoristila, vsaj da ga malo postrižejo po tačkah (med blazinicami), okoli gobčka, ušeska, zadaj.... ker do trimanja je še kar nekaj časa, pa do takrat ne bo šlo, ker mu dlaka zelo hitro raste (po hrbtu, kjer se trima, je okej, ker ima zelo resasto, trdo dlako). Sem mislila, da bom sama nekaj sčarala, pa bo to zelo težko, ker 2znori", ko mu hočeš kaj pogledat, naredit. Pasji frizerji pa imajo gotovo več izkušenj in znanja glede prijemov, zato me zanima, če kdo pozna to Pasje mesto.

Za trimanje gre pa k njej, sigurno, vsaj prvič in že zato, da ga malo vidi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #328 : 07 Marec 2011, 13:32:39
Aham...Jaz sem mislila, da sem podlaka ipd puli ven povsod, ne samo po hrbtu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 07 Marec 2011, 14:50:44
Saj kolikor jaz vem, naj bi se, ampak še celo nekateri profi razstavljalci določene dele brili, ker ni tako pomembno da se trimajo in je hkrati čisto preveč dela in preveč mučenja za psa - no, vsaj pri VŠ je tako in pri VŠ se npr. dlake med blazinicami, okrog šap, brada in frfru - če je potrebno špičke prirezat,.. obvezno striže  ;), rep, glavo, vrat in zadnji del se pa načeloma kar pobrije, čeprav tisti res zagreti, trimajo.  ;)