Sprememba lastništva oz. prepis psa

Nelly · 26357

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 18 December 2007, 17:02:58
Kot ze naslov pove...

Lastnik psa sem jaz. Pes je star 2 leti. Na vseh dokumentih sem kot edini lastnik prikazana jaz. Če bi želela psa na nek nacin dati v solastnistvo oz. pripisati na drugo osebo, zaradi dolocenih osebnih razlogov, da bi bila kot lastnik prikazana jaz + druga oseba.. pes je moj in tudi ostane pri meni.  Se da? Kaj je treba storiti? Kaksne posebne pogodbe, ali je dovolj samo zahtevek na kzs? Kaj pa z rodovnikom?

Upam, da je dovolj razumljivo napisano kaj me zanima... zato odlocitvijo stojijo osebni razlogi (mogoce tega ne bomo izpeljali tudi ce se da, ampak iscem po netu pa nic ne najdem na to temo) , pes se ne prodaja nikamor in ostane kjer je ;) Samo na uradnih dokumentih bi bila prikazana 2 lastnika... ::)


zgornjesavska

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 December 2007, 17:46:14
Se da ...
Pošlji prošnjo, ki jo podpišeta oba solastnika na KZS s pripisom, da je psica/ pes še vedno pri tebi in priloži rodovnik. Je nekaj malega za plačat (okoli 20 eur).


Psarna Zgornjesavska - veliki švicarski planšarski psi http://brina.zdravo.net/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 19 December 2007, 10:09:37
Po možnosti priloži neke vrste pisni dogovor oziroma pogodbo, kjer je opredeljeno vse to kar si napisala v svojem postu. Se pravi predhodni lastnik, nova lastnika, kje bo pes bival, kakšbni so pogoji solastništva, itd.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #3 : 19 December 2007, 21:00:05
Meni so februarja na KZS odgovorili, da je zdaj na uradnih dokumentih lahko naveden le en lastnik, vse ostalo urejamo sami s pogodbo.

A ima kdo, ki je letos pridobil rodovnik (ali poskusil vpisati solastništvo) drugačne izkušnje?






McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 19 December 2007, 23:00:31
Jaz imam ze na rodovniku napisano solastništvo - torej na exportu mislim in sem prejšnji teden vložila za vpis v SLR, nimam pa še odgovora, bom sporočila ko bo kakšna informacija.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 20 December 2007, 11:23:54
Poročam kako bo ko dobim eksport v katerega bova že iz strani tuje kinološke zveze vpisana dva lastnika. S tem, da živiva na različnih naslovih. Me prav zanima kako se bomo še zaradi tega na glavo postavljali.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #6 : 20 December 2007, 11:59:26
Jaz sem jeseni pripeljala psa iz tujine in ga dala v solastništvo. Je že vpisan v SLR in na KZS mi niso delali nobenih problemov. Je pa vpisan na 2 solastnika.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #7 : 20 December 2007, 12:59:23
Jaz sem na KZS vprašala za izdelavo export rodovnika (pes iz Slovenije v tujino).

A je potem možno, da so problemi, če je en lastnik iz Slovenije drugi pa tujec?




McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 20 December 2007, 13:17:56
Ja, to pa bi znal bit razlog, ker pes ne more bit vpisan v dve knjigi hkrati, menda ne, ker z exportom se ga na nek nacin "izbrise" kolkor so meni razlozili.




alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #9 : 20 December 2007, 22:02:03
Ja, to pa bi znal bit razlog, ker pes ne more bit vpisan v dve knjigi hkrati, menda ne, ker z exportom se ga na nek nacin "izbrise" kolkor so meni razlozili.


Hvala McKruster  ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 20 Januar 2008, 10:56:57
Dajte mi nekaj povedat prosim...

Če vpišem za psa dva lastnika, ki živita na različnih naslovih, pa je v rodovniku vpisan samo en naslov, je lastništvo drugega lastnika sploh veljavno?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 20 Januar 2008, 11:05:02
Ne!

Lastnistvo psa je veljavno samo v primeru izjave, ki mora biti evidentirana s strani KZSja. Ali si mislila, da sta v rodovniku vpisana kot Jozica in Jozek Hrastnik, naslov pa imata drugacen? V tem primeru po moje velja. Problem verjetno nastane kasneje kadar je psica breja in se ne ve kdo je vzreditelj mladickov. To pa se ureja z odstopno izjavo enega lastnika drugemu za cas brejosti, kotitve in prodaje mladickov.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 20 Januar 2008, 11:07:11
in če je en lastnik v tujini (ne EU), drugi pa je v SLO, potem je uradno lahko le en lastnik (drugo pa je stvar pogodbe)?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #13 : 20 Januar 2008, 11:24:41
Ja!

Ampak kupoprodajna pogodba nima s tem nic. Na vsaki KZ ti bodo povedali posebaj za doloceno drzavo kaj mora izjava vsebovati. Mislim, da je pri nas celo obvezno overoviti pri notarju, nisem pa sigurna. Lastnik psa ali psice je lahko samo eden, drugi je samo evidentiran kot solastnik. Ko solastnik hoce uveljaviti svoje pravice nad dolocenim psom je potrebno napisati odstopno izjavo s strani pravega lastnika, kjer je tudi casovno doloceno za kako dolgo in v kaksen namen se pes odstopa. Enako velja tudi, ce sta oba lastnika iz iste drzave.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 20 Januar 2008, 11:29:30
hvala za odgovor.  :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 20 Januar 2008, 11:33:45
Miša hvala! btw dobro zgledaš na TVju  ;)

Torej ker mi v tujini nočejo vpisati v eksport dveh naslovov, lahko pa vseeno vpišem dva lastnika, ali je bolje da dam v tujino v rodovnik enega samega lastnika in drugega dodam v Sloveniji? A to je izvedljivo?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #16 : 20 Januar 2008, 11:41:44
Nikjer v normalnih drzavah ti na KZ ne bodo vpisali psa pod dva lastnika. Sploh pa ne v EU. Samo enega vpisejo. Tako bo na rodovniku vpisan en dejanski lastnik, tukaj pa  na KZS z solastnisko izjavo dopisete se drugega  kot solastnika. Kaj tocno mora vsebovati ta izjava ti bodo povedali na KZSju. Poklici gospo Lidijo Oklescen ona bo najboljsi vir informacij.

btw dobro zgledaš na TVju  ;)
Hvala!
Sem prosila Meto, da naj me izrezejo, pa je kamerman zagotovil, da je Saska v prvem planu, potem pa je izpadlo takole. No ja, vse za popularizacijo...koga ze  8)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 21 Januar 2008, 14:39:07
Napise se oba imena in naslov tistega pri katerm pes biva ali tistega, ki je v nekem smislu vodilni solastnik. Drugo v primeru ce si pravzaprav ti lastnik, bos samo ti psa parila, itd, pa pac zivi pri nekomu drugemu. Vse ostalo je stvar pogodbe in se KZS-ja ne tice! Pri psicah se vzrediteljstvo ureja z izjavo in to je to.




chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 Januar 2008, 10:24:26
S sinom sva solastnika psičke N.O. in sva od nakupa dalje povsod tako tudi vpisana.Nikjer ni bilo nikakršnjih vprašanj ali problemov okoli tega.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 22 Januar 2008, 10:58:22
Saj z imeni ni problem, z naslovi je problem, ker ne moreta bit vpisana dva naslova. Verjetno vidva s sinom nista na dveh naslovih ali?



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Februar 2008, 10:23:51
Ne ne sva na istem naslovu.Jao a je vpis dveh naslovov res tak problem.P....... birokracija. >:(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 04 Februar 2008, 10:30:41
Ne ne sva na istem naslovu.Jao a je vpis dveh naslovov res tak problem.P....... birokracija. >:(

Če prav razumem najbrž ni tak problem vpis, ampak bolj nadaljna uporaba dveh naslovov. Razne prijave na razstavo (dva naslova dva potrdila ali kako?)....

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 04 Februar 2008, 10:44:47
Tocno to, kar je Neyka ugotavljala, problem je nadaljna uporaba.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #23 : 06 Oktober 2011, 14:29:01
Dajte mi nekaj povedat prosim...

Če vpišem za psa dva lastnika, ki živita na različnih naslovih, pa je v rodovniku vpisan samo en naslov, je lastništvo drugega lastnika sploh veljavno?
[/quote 
Ne!

Torej, če prav razumem.Tudi, če sta pri KZS registrirana 2 lastnika (ali več), velja samo tisti, ki je vpisan v rodovniku?

Pri nas je vse neki pomešano. Pri KZS smo registrirani 3-je lastniki (na istem naslovu, zaenkrat sem v rodovniku vpisana samo jaz (lahko pa dopišemo še ostala dva)), na čipu pa moja mami, ker zaenkrat ni še nihče star 16 let. Strašujem zato, ker zdaj res več ne vem, kdo je njen uraden lastnik. Mi trije, jaz (ki sem vpisana v rodovniku) ali mami. OK, ko se prijavljamo na razstave, napišem, da sem lastnik jaz, pa nihče ne komplicira. Ampak na kakšnih uradnejših podatkih, pa ne more bit vse na štrc brc. In če bi se odločili, da bi imela psička leglo (seveda po slikanju kolkov, komolcev, ramen in opravljenem vzrejnem pregedu), kdo bi bil vzreditelj? Upam, da ste razumeli :-[ :)    Ampak kako se je to zgodil, da smo vse tako pomešal ne vem (se pa da spremenit, da je na vseh podatkih moja mami uraden lastnik, kajne?)

lp, jazz upam, da nisem bila predolga :D

Dogs are best friends ever!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #24 : 06 Oktober 2011, 14:30:01
Torej, če prav razumem.Tudi, če sta pri KZS registrirana 2 lastnika (ali več), velja samo tisti, ki je vpisan v rodovniku?

Pri nas je vse neki pomešano. Pri KZS smo registrirani 3-je lastniki (na istem naslovu, zaenkrat sem v rodovniku vpisana samo jaz (lahko pa dopišemo še ostala dva)), na čipu pa moja mami, ker zaenkrat ni še nihče star 16 let. Strašujem zato, ker zdaj res več ne vem, kdo je njen uraden lastnik. Mi trije, jaz (ki sem vpisana v rodovniku) ali mami. OK, ko se prijavljamo na razstave, napišem, da sem lastnik jaz, pa nihče ne komplicira. Ampak na kakšnih uradnejših podatkih, pa ne more bit vse na štrc brc. In če bi se odločili, da bi imela psička leglo (seveda po slikanju kolkov, komolcev, ramen in opravljenem vzrejnem pregedu), kdo bi bil vzreditelj? Upam, da ste razumeli :-[ :)    Ampak kako se je to zgodil, da smo vse tako pomešal ne vem (se pa da spremenit, da je na vseh podatkih moja mami uraden lastnik, kajne?)

lp, jazz upam, da nisem bila predolga :D

Dogs are best friends ever!


Aleš

  • Gost
Odgovori #25 : 23 November 2011, 15:43:48
Zdravo!

Mene pa samo nekaj zanima.
Lastništvo psa sem prenesel na družinskega člana. Ko sem klical na KZS so mi rekli, da naj njim pošlem rodovnik in izjavo o spremembi lastništva in da bom dobil domov položnico ko bodo spremenili.
Rekli so mi še, da moram spremeniti tudi zapis v centralnem registru in da to opravim pri veterinarju....sedaj me pa zanima naslednje....a to storitev (sprememba lastništva v centralnem registru) je treba plačati pri veterinarju?


Lp, Aleš



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 23 November 2011, 16:28:02
to sta dva različna prepisa. Plačal boš 2x...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aleš

  • Gost
Odgovori #27 : 24 November 2011, 02:05:04
Zdravo!

Vem da sta...saj sem napisal, da sta....samo zanimalo me je, če prepis pri veterinarju kaj stane....


Lp



wayra

  • Gost
Odgovori #28 : 24 November 2011, 05:58:58
Aleš! Po mojih izkušnjah in po informacijah, mislim, da je bilo celo na forumu nekaj o tem, prepis pri veterinarju stane ali pa je brezplačen
 odvisno od posamične ambulante in/oziroma dobre volje receptorke. Malo prekliči po ambulantah,
mogoče ti pa tudi v ambulanti, kamor redno hodiš, ne bodo zaračunali.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 24 November 2011, 07:14:17
Sprememba lastništva psa pri veterinarju se plačuje po ceniku VURSa in stane 16,32 €ur( 13,60 €ur +20%DDV 2.72€ur).Za spremembo na KZS pa ne poznam cene.
Tjaša