Fotoaparati

rina · 243240

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #90 : 01 Februar 2008, 22:58:59
Emmmm Silver: kolikor sem jaz uspel pogledati to ni fotoaparat ampak program  :-[



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #91 : 01 Februar 2008, 23:03:26
uuuuupppppsss  :-[ :-[ :-[

mislim fotoaparat: OLYMPUS FE 170

upam da je to pravo ime  :-[ :-\ ::)


Lp



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #92 : 01 Februar 2008, 23:17:06
Izkušenj s tem fotoaparatom nimam, smo pa imeli drugega Olympusa, tudi kompakta za družinsko uporabo, ki se je kar dobro odrezal, nažalost pa ga je povozil čas :D

FE-170 je glede na specifikacijo čisto osnovni model, namenjen preprosti družinski uporabi. Za ta denar baje ponuja dovolj.
V oceni piše, da mu hitro zmanjka svetlobe, da je ostrina slike zelo dobra, da so barve dobre in da je počasna (1,62s zamika).

Če imaš možnost, daj nekaj evrčkov več, ker ti bo tale digitalček kmalu ratal premalo ;)

Lp, Črt



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #93 : 01 Februar 2008, 23:27:39
A ti kakšnega priporočaš  :o ???



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #94 : 02 Februar 2008, 12:32:05
silver: povej o kakem denarju govorimo... pa bomo mogoče našli kako optimalno rešitev.

Lp, Črt



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #95 : 02 Februar 2008, 17:57:02
Eno vprašanje....  Predvidevam da bi mogla bit navodila za uporabo priložena, ne?     ???   Namerč danes sem dobila pošiljko, nov fotoaparat.. Odprem, pa nobenih navodil  ???

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 02 Februar 2008, 18:27:55
Hm... čudno... a fotoaparat je bil zapakiran v originalni škatli? Pa zaprt?
Ker je ena možnost, da so navodila kje na spletu, ali pa jih naložiš na rač. skupaj z driverji za fotoaparat :)

in... povej kakšen je 'prestop' iz kompakta na SLR, ko ga sprobaš



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #97 : 02 Februar 2008, 18:39:02
Ja navodila sem si poiskala pa naložla iz neta, slovenska, ampak ni pa jih v fizični obliki zraven  ???

Ja, originalno zapakiran, naročen prek mimovrste.


Am... kolikor sem stvar preizkušala brez baterije    :o  noro
In ja tut brez baterije se da sprobivlat xD    pač gledala sm skoz iskalo pa malo obročke na objektivu sukala pa opažala kaka pesmica je tole.., zj si pa navodila berem pa čakam da se baterija napolni  :D

Ena stvar - nikoli več kompaktnega xD   razen za na maturanca (ker ne bom 8 dni skupaj sposobna 100% pazit na novga srčka..  črne barve), pa za filmčke snemat =3

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #98 : 02 Februar 2008, 18:48:01
noro  :o

ah sem ti kar mal fouš... :) Kater objektive imaš zdaj?


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #99 : 02 Februar 2008, 18:54:48
Ja ful sm čist u luftu  :o

navadn.. 18-55   ni blo več denarja x]   No ja, pa drugič  :)  ko se mi spet malo nabere..

Nism vedla da gre bliskavica od tastarih zrcalno-refleksnih gor   :o   Tkda, če mi ž stari objektivi (sj ne da mamo 4 neuporabne zj doma..) nič več ne koristijo, vsaj bliskavica ne bo šla v nič  :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 02 Februar 2008, 19:05:51
Navodila bi morala biti definitivno prilozena. Obrni telefon in jih zahtevaj! In to slovenska (morajo biti prilozena po zakonu!!!).

Lp
Matic


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 02 Februar 2008, 19:07:44
Glede starih objektivov ... malo se pozanimaj. Če imas doma objektive od nikona in imajo enak bajonet za nataknit bi mogoce celo znali jit (samo AF ne bi delal). Malo povprasaj v kaksni foto trgovini.

Lp
Matic


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #102 : 02 Februar 2008, 19:10:52
Vem ja.. saj sem prebrala da morajo biti po zakonu   :s   saj zato sem pa slabe volje, ker ne vem kaj nrdit..   Klicat?  Mja, do ponedeljka bo pol treba počakat.. ali pač?
Al pošljem mail  ???


aja, objektivi ne grejo gor. Pentacon al ka že, pa tudi mislim da je en nikon zraven. Mehanizem na nastavku u glavnem ni enak  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #103 : 02 Februar 2008, 20:29:16
Mi tudi ob Nikonu D40 nismo dobili navodil ::) Po trgovini so jih iskali pol ure na koncu pa smo dobili navodila za  D40x, ker drugega niso imeli.  ::)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #104 : 02 Februar 2008, 20:33:29
Am jaz ne bom preveč komplicirala, dobila sem navodila za d40 v slovenščini z neta, samo poslala pa bom mail, če jih pa ne dobim pač ne..


Naredla sm finto, vse pustla v dobljenem stanju, še svojo prejšnjo kartico sem not dala, pa naredla ene par fotk za poskus   :o  tako da če ga dol ugasnem in svojo kartico vn vzamem sploh ni vidno da bi že bil uporabljen, ampak mislim da ga ne bom nazaj pošiljala..  Se ne splača. Garancija pa je zraven.


Prvi občutki:  neverjetno čudovito  :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #105 : 03 Februar 2008, 13:43:29
Jaz rabim malo pomoči.
Trenutno se odločam o nakupu fotoaparata in imam v ožjem izboru tele:
- Nikon D40
- Nikon D40X
- Canon EOS 350D

Ima mogoče kdo izkušnje z D40X in EOS 350D?
In kateri objektivi bi bili najboljši za akcijske fotografije in kateri za makro posnetke?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #106 : 03 Februar 2008, 16:44:22
Kakor je bilo meni rečeno, je razlika v Nikon D40 in D40x tako majhna, da sigurno ne odtehta cenovne razlike. Bo pa verjetno matic vedel povedati več.

S Canonom sem pa tudi že slikal in se mi po občutku ne zdi neka razlika z Nikonom ... nisem pa nikoli šel študirat kake ima lastnosti.

Lp, Črt



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #107 : 03 Februar 2008, 17:04:15
Eno vprašanje....  Predvidevam da bi mogla bit navodila za uporabo priložena, ne?     ???   Namerč danes sem dobila pošiljko, nov fotoaparat.. Odprem, pa nobenih navodil  ???
Ne vem od kje si dobila fotič, moj je bil pripeljan iz Nemčije in navodil nimam niti angleških. Te sem dobila že prej preko neta. Slovenska pa kmalu dobim. Je pa res čudno, da ni bilo navodil v angleškem jeziku ???


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #108 : 03 Februar 2008, 18:51:49
Mene namreč zelo mika tole: Klik!
Posebaj bi pa kupila še kakšen malo boljši (najbrž 55-200) objektiv.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #109 : 03 Februar 2008, 18:57:53
Jaz sem nekje brala, da naj bi bil za akcijske fotke boljši Canon, za portrete pa Nikon. Koliko je v tem resnice, nimam pojma. ;D
Se mi zdi bolj pomembno kakšen objektiv izbereš. Pomoje je bolš kupit malo bolj poceni fotoaparat in prišparat za super objektiv.  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 03 Februar 2008, 20:45:07
Jaz sem nekje brala, da naj bi bil za akcijske fotke boljši Canon, za portrete pa Nikon. Koliko je v tem resnice, nimam pojma. ;D
Se mi zdi bolj pomembno kakšen objektiv izbereš. Pomoje je bolš kupit malo bolj poceni fotoaparat in prišparat za super objektiv.  :)

Niti ni važna firma, kot objektiv pa znanje in svetloba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #111 : 06 Februar 2008, 16:24:48
Malo drugačno vprašanje... Kupujem stojalo za fotkiča ampak imam par zahtev ki jih je nekako težko spravit skupaj v eno stojalo.

Namreč - Hočem nekaj kar se zloži na minimum (recimo cca 25cm), lahko pa se tudi raztegne in je pravo, veliko stojalo.

Moj fotkič je precej težak, se pravi rabim nekaj kar je dovolj "težko" ali pa stabilno da mi zdrži fotkič tudi v kakšni ekstravagantni pozi (fotkič stoji po strani...)

Ok našla sem krasno stojalo, celo kovinsko, zdržalo je fotoaparat, ampak zaenkrat mi je problem cena - preprosto preveč mi je dat za stojalo, ki bo v uporabi občasno 80EUR

Se pravi, rabim najmanjše in najboljše za ceno nekje do 30, mejbi 40 EUR. Please help.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 07 Februar 2008, 13:48:34
azu

To so aparati, ki so kar v istem razredu. Samo canona 350d ne vem ce se sploh se dobi. Jaz sem kupil canona, ker je bil cenejsi. Kolikor sem jaz gledal ima canon tudi na razpolago vec objektivov katerih kvaliteta pa je seveda zelo razlicna (in cena seveda). So pa cenejsi kot za nikona.

Neyka

Dobro stojalo stane. Ce zelis dobro stojalo si poglej Manfrotto. Sploh pa ne vem ce bos nasla stojalo, ki se zlozi na 30cm, ko ga raztegnes pa bo veliko 170cm (da lahko normalno slikas v stoje). Jaz imam manfrotto stojalo, ki zdrzi do 8kg in sem zelo zelo zadovoljen. Bil pa je 200E. Mislim, da so Manfrotto stojala od dobrih 100E naprej. Se pa spaca dati malo vec denarja za dobro in uporabno stvar.

Lp
Matic


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #113 : 07 Februar 2008, 14:06:39
Oj!
Mi imamo že kaka dva tedna sony DSC-H3  :)  Zaenkrat smoo zadovoljni fuuul  :-*
Lp,Tjaša



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #114 : 07 Februar 2008, 14:15:39
Ja navodila sem si poiskala pa naložla iz neta, slovenska, ampak ni pa jih v fizični obliki zraven  ???

Ja, originalno zapakiran, naročen prek mimovrste.


Jaz sem navodila dobila na priloženem CD-ju tako za fotoaparat, kot tudi za kamero. Oboje kupljeno v mimovrste.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #115 : 07 Februar 2008, 20:41:56
azu

To so aparati, ki so kar v istem razredu. Samo canona 350d ne vem ce se sploh se dobi. Jaz sem kupil canona, ker je bil cenejsi. Kolikor sem jaz gledal ima canon tudi na razpolago vec objektivov katerih kvaliteta pa je seveda zelo razlicna (in cena seveda). So pa cenejsi kot za nikona.

Neyka

Dobro stojalo stane. Ce zelis dobro stojalo si poglej Manfrotto. Sploh pa ne vem ce bos nasla stojalo, ki se zlozi na 30cm, ko ga raztegnes pa bo veliko 170cm (da lahko normalno slikas v stoje). Jaz imam manfrotto stojalo, ki zdrzi do 8kg in sem zelo zelo zadovoljen. Bil pa je 200E. Mislim, da so Manfrotto stojala od dobrih 100E naprej. Se pa spaca dati malo vec denarja za dobro in uporabno stvar.


Lp
Matic


Matic hvala. Ampak jaz ne rabim nekaj tako profecionalnega, niti da se raztegne do takšne višine okrog 140, lahko tudi malo manj bi bilo zame povsem dovolj. V naravi namreč lahko precej dobro slikam tudi brez stojala. Predvsem bi rada malo stojalo za makro posnetke, občasno za kakšno fotko zunaj (zato rabim tudi nekaj raztega, ne pa 170 - to je itak višje od mene  ;)). Zato bi vsaj za začetek rada nekaj poceni, ampak da mi zdrži fotoaparat. Recimo nekaj kar zdrži do 1kg. Verjetno bo tudi 0,5 dovolj. Vem, da ste bolj kot ne profesionalci in imate profi opremo, ampak če slučajno kdo sreča nekaj, kar bi ustrezalo mojim "merilom" bi bila zelo vesela. Če se bom kdaj resneje ukvarjala s fotografijo, bom za to poskrbela kasneje. Tako s fotoaparatom, objektivi kot z vso pripadajočo opremo  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #116 : 07 Februar 2008, 20:48:35
Neyka mi smo kupili eno stojalo v big bangu, raztegne se od 0,5 -  1,5m visine, kostal je pa par let nazaj 7 jurjev.. Drugace pa ko sem delala se v rac. trgovini smo tudi stojala prodajali, prav za makro posnetke, in niso bili blazno dragi.. Par jurjev, pa pasalo je na vsak fotkic se mi zdi.. Malo poglej  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #117 : 16 Februar 2008, 15:40:09
 :o Meni je pa tale fotič ful dober  8) --> KLIK

6 megapixlov, 12x zomm... 60 posnetkov na sekundo  :o hudo a?
Na ločljivosti 336 x 96 pik pa kar 1200/s  :o Sploh mi ni jasno kako lahko to fizično sploh izvedeš  :D
Snemaš lahko tudi filmčke.

Najbrž ima tudi kakšne slabosti ampak 60 posnetkov/s je še zmeraj hudo  8)

V prodajo naj bi prišel marca z približno 1000 evrov ( :( )


Malo več se da prebrati v novem Vikendu (prilogi Dela).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #118 : 16 Februar 2008, 16:23:46
Če ga maš možnost sprobat kje, pa da ma dosti objektivov da pašejo gr-zakaj pa ne. Čeprav bi se jaz odločla za nekaj bolj preverjenega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #119 : 16 Februar 2008, 16:33:21
Ok, saj jaz si ga itak ne bi kupila ker nimam niti približno toliko denarja  :-[  :D

Ko bo zadeva prišla ven bo mogoče postala malo bolj znana in se bo videla dejanska kvaliteta.

Ena slika