Fotoaparati

rina · 242685

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 21 December 2007, 20:28:10
Zanima me, kakšne fotoaparate imate (za pse slikat :P) in kako ste zadovoljni z njimi. Sem že kakšno leto brez in je že skrajni čas, da si kupim novega. Zanima me, kateri se pri psih dobro obnesejo.

Na kaj moram paziti pri nakupu, da ne bi nasedla kakšnim neumnim marketinškim foram?

Hvala in lp

Los je car!


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #1 : 22 December 2007, 13:54:28
Jaz imam Nikona D40 in sem zelo zadovoljna :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 24 December 2007, 15:59:00
rina odvisno je predvsem od tebe in tvojega znanja, tak aparat si pa kupiš. DSLR-ji so super, če znaš  fotogrofariat, se pravi da sama nastavljaš zaslonko, osvetlitev... kompakti pa so za tiste, ki se na fotografiranjene spoznajo. Če hočeš fotke v gibaju-potem ti svetujem da kupiš DSLR daš starih 200 tisoč in se vpišeš v kak tečaj, delavnico, da se naučiš fotkat, nastavjat aparat, potem pa vselo na delo. pri agilityu, coursing...tam rabiš pa še posebej dokupit objektiv za športno fotografijo, stane pa skoraj toiko kot aparat sam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #3 : 25 December 2007, 15:46:14
Jaz imam Nikona D40 in sem zelo zadovoljna :)

Ja, o tem sem slišala že veliko pohval :)

Čara, vem vem. Mislim, da imam dovoj znanja da bi bila kos DSLRju, vendar se vseeno bolj nagibam k kompaktom. Zaradi cene, pa manjši so in bolj priročni. Vem pa, da na račun tega pada kvaliteta fotke.

Los je car!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #5 : 26 December 2007, 11:32:31
Trenutno uporabljam Canon PowerShot G5. Sem zadovolna samo slike v gibanju niso to kar bi jas želela.
Drugače pa upam, da dobim Canon PowerShot S5 IS.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 26 December 2007, 16:29:01
še nekaj o g5..rumene barve ne izostri vredu! Lhko se na trepalnice mečeš, pa ne bo to kar mora bit-kakšni cvetovi, detajli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #7 : 26 December 2007, 19:21:18
Če boš na avtomatiki, je večina kompaktnih fotoaparatov zadovoljiva. Canoni so baje hitri, Fujije vsi hvalijo še posebaj ISO, manjka jim pa stabilizator, kar je pa pomembno, če imaš velik zoom, Olympus pa je baje najbolj počasen od vseh ima pa velik zoom in široki kot. Če hočeš velik zoom, so zdaj najboljši ta novi Sony, Canon in Olympus, spet eni so dobri v eni stvari, drugi v drugi, odločitev je na koncu tvoja. Če hočeš velik zoom in zraven še majhen fotoaparat, ki ti gre v žep, je tukaj Panasonic TZ3. Noben kompakt pa se ne more primerjati z DSLR-jem, ampak tega moraš obvladati, če hočeš dobre in predvsem hitre fotke. Za psa v gibanju moraš biti hitra in če ne obvladaš zaslonk in časa, boš marsikatero priložnost zamudila. Večina kompaktov pa ni samo avtomatik, ampak imajo tudi ročne nastavitve, kar je dovolj, če ti avtomatika ni vse.

Tukaj imaš foto review Canon Powershot S5 IS, predhodnik Canon Powershot S3 IS, primerjalni test Canon S3 IS - Sony H5 - Panasonic FZ7, Olympus SP-550 US. Pa še bi se našlo.

Na koncu, če svoj fotoaparat naštudiraš in kar se da obvladaš, boš delala super fotke s katerimkoli od teh fotičev.

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 26 December 2007, 19:24:20
Če boš na avtomatiki, je večina kompaktnih fotoaparatov zadovoljiva. Canoni so baje hitri, Fujije vsi hvalijo še posebaj ISO, manjka jim pa stabilizator, kar je pa pomembno, če imaš velik zoom, Olympus pa je baje najbolj počasen od vseh ima pa velik zoom in široki kot. Če hočeš velik zoom, so zdaj najboljši ta novi Sony, Canon in Olympus, spet eni so dobri v eni stvari, drugi v drugi, odločitev je na koncu tvoja. Če hočeš velik zoom in zraven še majhen fotoaparat, ki ti gre v žep, je tukaj Panasonic TZ3. Noben kompakt pa se ne more primerjati z DSLR-jem, ampak tega moraš obvladati, če hočeš dobre in predvsem hitre fotke. Za psa v gibanju moraš biti hitra in če ne obvladaš zaslonk in časa, boš marsikatero priložnost zamudila. Večina kompaktov pa ni samo avtomatik, ampak imajo tudi ročne nastavitve, kar je dovolj, če ti avtomatika ni vse.

Tukaj imaš foto review Canon Powershot S5 IS, predhodnik Canon Powershot S3 IS, primerjalni test Canon S3 IS - Sony H5 - Panasonic FZ7, Olympus SP-550 US. Pa še bi se našlo.

Na koncu, če svoj fotoaparat naštudiraš in kar se da obvladaš, boš delala super fotke s katerimkoli od teh fotičev.

Lp

jaz bi samo še dodala nikon, ker majo res mojstrske fotiče, še posebej ta nova 'D' edicija. ;)

pa jaz mam zdaj malo na žalost, malo na srečo sonyja pa mi je sicer res super zoom in detajli brez objektivov.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 26 December 2007, 20:11:39
Hvala vsem za mnenja :)

Prej sem imela nekega Olympusa, pa mi je delal lepe fotke (no, jaz sem bila popolnoma zadovoljna), je bil pa obupno počasen. Zdaj bi zato rada malo hitejši fotič, torej bo vrjetno Canon - sem že večkrat slišala da so kar hitri :)

Glede tega novega Olympusa, z 18x zoomom... Če hočeš izkoristit ta 18x zoom, že skoraj obvezno rabiš stojalo, ali pač?

Drugače pa zadnje dni razmišljam o Canon PS S5 IS. Ga kdo ima? Izkušnje? Ali pa S3 IS, ki se razlikuje samo v velikosti slike.

bolha, hvala za tele linke, tega še nisem prebrala ;)

Los je car!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #10 : 26 December 2007, 20:27:28
Canon so vsaj meni najljubši in najboljši fotoaparati. Glede Canona PS S3is ti lahko jaz dam same pozitivne pohvale. :D
Njegov naslednik S5 pa sploh še boljši (večji display, nekatere dodatne opcije (višja ISO vrednost, več megapixlov, boljši makro, itd.).

Npr.če si pogledaš razliko v lastnostih:

PowerShot S3...
- 12x optical zoom lens with USM and UD lens element
- Optical Image Stabilizer
- 6.0 Megapixel CCD
- Larger size 2.0” Vari-angle LCD
- 30fps VGA movies with stereo sound and Photo in Movie feature
- DIGIC II, iSAPS and Flexizone AF/AE for fast, precise results and 2.3 fps continuous shooting performance
- 20 shooting modes and My Colors photo effects
- High ISO Auto and ISO 800 for low light flexibility
- Widescreen (16:9) recording

---
S5IS...

- 12x optical zoom lens with Ultrasonic Motor (USM) and UD lens
- Optical Image Stabilizer
- 8.0 Megapixel CCD
- DIGIC III with advanced Noise Reduction technology and Face Detection for stills and movies
- Red-Eye Correction in playback
- 2.5” high-resolution vari-angle LCD
- Long-play VGA movies with stereo sound and Photo in Movie
- 22 shooting modes including full manual control and 0cm Super Macro
- High ISO 1600 and Auto ISO Shift
- Compatible with Wide/Tele/Close-up converter lenses and Canon EX Speedlite flashes

Jaz bi ti skoraj bolj svetovala S5is. Sama imam še S5, ima pa sošolka in sorodnik S5 pa sem ga imela en dan v uporabi in sem več kot navdušena. :)

Za fotkanje z 18x zoomom še ne rabiš stojala. Moraš pa imeti vsaj malo mirno roko.
Npr.fotka slikana s 48x zoomom in brez stojala. :D



Pa tudi za fotke v gibanju je zeloooo super! Npr.če si pogledaš mojo fotko, ki je fotkana s S3is v oblačnem vremenu...


Pa dober nakup (ki bo s Canonom zagotovo :P). :) :) :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #11 : 27 December 2007, 01:09:48
Canon je zakon! In "dela" najboljše barve.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 27 December 2007, 10:20:29
Hiter pa cannon ni. res ne. sploh tile kompakti tako počasi ostrijo in dolgo trja pote ko tisneš sprožilec...uf joj. Je pa fajn za kake umetniške fot. Za šport izberi rajši nikona. Glede ostritve je pa sicer bolj pomemben objektiv.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #13 : 27 December 2007, 10:34:55
jaz imam olympusa fe-210 je zelo v redu. ma nastavitve za gibanje slabšo svetlobo...7.1 megapixlov 3x optical zoom meni je všeč,ker je enostaven za uporabo manjši in bolj kompakten.  ;) je pa res,da je kar počasen,ma pa čiste slike.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #14 : 27 December 2007, 10:39:08
Jaz sem sem pred nekaj meseci odločala med Canon S3 in S5, pa sem izbrala S3. Na tujih spletnih straneh sem brala teste in primerjave, pa kake velike razlike ni bilo (razen cene). Tudi razlike v primerjavi kvalitete slik S3 in S5 so bile minimalne. Menda (tako je pisalo) bi bilo potrebno pri S5 zamenjati tudi leče, da bi bil izkoristek 8.0 MP maximalen.
Če bi se začela ukvarjat s fotografijo bolj resno, bi izbrala katerega izmed EOS aparatov (EOS 40D).

Za filmčke sem pa nabavila kvalitetnejšo video kamero.


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #15 : 27 December 2007, 10:45:49
katero kamero pa to?  ???


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #16 : 27 December 2007, 11:03:38
Kupila sem Mini DV kamero Sony DCR-HC47.


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #17 : 27 December 2007, 11:12:02
kje si jo pa kupila?  ??? ker sem videla eno res v redu v big bangu,ampak najbrž to ni ta.  :(  a se dobro obnese?


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #18 : 27 December 2007, 11:15:28
Več ali manj izdelke kupujem preko spleta trgovine mimovrste, ker poznam zaposlene (sem živela na Jesenicah  ;D).


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #19 : 27 December 2007, 17:44:02
sem pogledala,kaj pa bolha.com se tam kupi take rabljene?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 28 December 2007, 09:15:52
Potem raje kupi rabljenega, dobro ohranjenega na kakšnem fotografskem portalu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #21 : 28 December 2007, 09:59:20
a poznaš kakšnega?  ;)  ???


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 28 December 2007, 14:46:44
Oj!
Jaz sem se pa odločila, da si bom drug konec januarja ali začetek februarja kupila svoj fotoaparatek. Rada bi takega, ki bi bil primeren za recimo agi tekme, da ne bi bila slika čiisto zamegljena, po možnosti hiter odzivni čas.
Pripravljena sem dati od 250-300 €
Katerega mi priporočate?  ;D
Lp,Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 28 December 2007, 16:40:07
Ne bo šlo. Za tak denar ne. Za agi tekme rabiš DSLR in športni objektiv. DSLR-ji so čez 400€, objektiv pa prav tako. Lahko pa pogledaš kak fotografski portal, recimo totoifoto.net... če kdo proda kaj rabljenega.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 28 December 2007, 17:23:30
Oj!
Uhh, DSLR-ja ravno ne bi, so mi teli ''navadni''  preveč priročni... Kaj pa kakšen ''tamal'' za isti denar, po možnosti, da nemegli, če se stvar malo hitreje premakne oz se premakne...
Lp,Tjaša



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 28 December 2007, 18:39:32
Hmm ... ja tudi z navadni kompaktnim aparatom se, da slikati objekte, ki se premikajo -  v tem primeru agility. Treba je samo ze vnaprej izostriti sliko na predmet mimo katerega bo pes pritekel (npr. na oviro, ki jo bo pes prekocil) in pocakati, da pes skoci potem pa samo se sprozis. S kompaktnim aparatom seveda malenkost prej, ker ima malo zamika preden slika. In to je vse. Megli pa ne noben aparat, ce imas pravilno nastavljene nastavitve. Torej pri premikajocih se objektih moras imeti nastavljen krajsi cas zaslonke (npr. vsaj 1/250s ali se krajsi, ce je le mozno) in slika bo ostra.

Drugace pa so DSLR aparati od 550E naprej. Taka je cena (priblizno) za nikon D40 z nekim objektivom, ki pa ni ne vem kaj. Potem pa stane dodaten zoom objektiv se vsaj 300 do nekaj tisocev Eurov. So pa v vseh pogledih vsi kompaktni aparati precej pocasnejsi od DSLR.

Lp
Matic


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 30 December 2007, 15:44:07
Jz  mam pa olympusa FE-210,pa sem z njim zeelo zadovoljna. Je pa res da sem ga šele letos za božička dubla. Prejšnj je bil pa olympus c-310-zoom

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #27 : 30 December 2007, 22:48:04



kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #28 : 05 Januar 2008, 09:16:22
Jz  mam pa olympusa FE-210,pa sem z njim zeelo zadovoljna. Je pa res da sem ga šele letos za božička dubla. Prejšnj je bil pa olympus c-310-zoom
sej teli olympusi sploh niso slabi! vsi fotoaparati dozdej so bili pri nas olympusi sam tale fe-210 tale mi je pa najbolj všeč.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #29 : 10 Januar 2008, 20:55:44
Jaz kupujem fotoaparat že ohohoho časa  ::) pa še nisem našla nič primernega(cena in kakovost),danes pa je prišel po pošti katalog od Spara,kjer ponujajo tale fototaparat za 199€(znižan za 30%).
Zanima me,če se ga splača kupit oz. če je dober  :-[
Kodak ZD 710
7.1. mio pixel
10x optični zoom
5x digitalni zoom
2'' LCD zaslon
32 MB notranjega spomina
optični stabilizator slike
baterija: Li-lon
vgrajena bliskavica
http://www.fotoradce.cz/obrazky1/kodak-zd710b.jpg
Hvala  :-[