Zakaj kletka?

repek · 5522

repek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 28 December 2007, 09:21:53
Mene pa zanima, zakaj je kletka dobra in zakaj ne ?  ??? Rada bi kupila kletko, še rajši pa bi kaj konkretnega zvedela o njej. Hvala!  ;D

LP
 Repek



Kateeq

  • Gost
Odgovori #1 : 28 December 2007, 09:28:41
Zelo je priročna za razstave, če je kakršna koli sila lahko kužka zapreš notri, pa ima dosti prostora...
Več pa še kdo ki jo ima. :P



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #2 : 28 December 2007, 09:43:24
 Haj!
Po moje je kletka zelo priročna stvar.
Glej: ko je pes v kletki se verjetno oz. zagotovo ne bo podelal. Zakaj? Saj tudi pes noče spati med iztrebki!(To ga je naučila že njegova mati, ki je pojedla njegove iztebke!) .                                                       :'(
Potem pa mu preostaneta samo še dve možnosti : ali je zaprt v kletki, ali pa je zunaj kletke in te uboga.
Mogoče se ti bo zdelo 'zaprt v kletki' kruto. Saj se tudi meni je, dokler nisem začela razmišljati o tem s pasjega vidika.

Ko so bili psi še volkovi so spali v jamah, brlogih. To je bilo njihovo zatočišče, njihov DOM. In ta instinkt se je ohranil še danes. Pes bo kletko smatral kot svoj brlog in bo rad v njej, tam se bo počutil varnega in zaščitenega (tako kot v tvoji bližini).

Ampak vedi nekaj. PES MORA BITI V KLETKI PROSTOVOLJNO!
Če ga boš poskušala prisiliti, da bi bil v kletki ti verjetno ne bo uspelo. Pes bo kletko samo zasovražil, če ga boš na silo vlekla vanjo. V takem primeru kletko raje prodaj!

Pa še nekaj: NIKOLI NE ZAPIRAJ PSA V KLETKO ZA KAZEN!  >:(
S tem boš psu njegov dom spremenila v njegovo nočno moro in pojavljati se bodo začele resne vedenjske težave!

Če boš  psa s kletko seznanila na prijazen način lahko pričakuje samo  zadovoljnega psa, ki bo rad doma.

Upam, da sem ti kaj pomagala.
                                         Mia
+1

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 28 December 2007, 10:07:00
Mia je večinoma vse napisala; jaz dodajam še to:

Če veš, da je pes na varnem v kletki medtem ko si odsoten, je dosti lažje...
Tako te ne skrbi, ali bo kaj uničil, pregriznil....



repek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 December 2007, 10:09:02
Hvala vsem, še posebaj Mii. Nisem pričakovala tako hitrega odziva.  :)



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 28 December 2007, 12:20:40
Pa še to če si napr. na (rastavi,agi tekmi) se bo pes v svoji kletki počutil varnega pred drugimi psmi in si bo tudi odpočil.

LP Anja
Naj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 28 December 2007, 13:37:59
Odkar imamo mi box v avtu se Ajka dosti rajši vozi z avtom, saj je ne premetava in se počutio udobno! Mamo isti box tudi za agility tekme (notranje) in se počuti noter veliko bolj varno, saj je v dvoranah velika gužva!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #7 : 28 December 2007, 14:54:48
Meni je box tudi ful dobra zadeva. Starejši pes, se v njem vozi v avtu in sem res vesela, da sem se odločila za nakup le-tega. Sedaj pa imam doma mladička in ga zaenkrat še ne morem pustiti samega v sobi, ko me ni doma in ga dam v box od starejšega psa. V njem ima dovolj prostora, da se v njem lahko gilblje. Ponoči tudi spi v njem. Za vožnjo v avti pa ima tudi on box, le da je majhen, v njem lahko stoji in se obrne. Drugače pa bi bil ta box za avto premajhen, da bi ga pustila 6 ur notri.
Oba moja psa sta box sprejela, kot nekaj normalnega. Mlajši gre vedno notri spat, ko ima dovolj norenja. V kratkem pa bom dobila kletko z v sobo, ki bo fiksno montirana pod mojo pisalno mizo in bo prav tako v velikosti boxa. In bo večji box vedno v avtu, kot je bil prej pred prihodom mlajšega psa. Starejši pes je pa zdavnaj mimo faze uničevanja in ga v hiši ni potrebno zapirati v kletko.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 29 December 2007, 11:13:10
Pa še nekaj: NIKOLI NE ZAPIRAJ PSA V KLETKO ZA KAZEN!  >:(

S tem se pa nebi ravno strinjala. Saj tudi otroku, ko je naredil nekaj narobe recemo, da naj gre za kazen v svojo sobo in razmisli o svojih dejanjih. Tudi za psa je bolje, da ga za kazen zapremo v kletko, kot pa, da ga fizicno kaznujemo. Ce upostevamo, da so psi druzabna bitja navezana na svojega gospodarja, potem vemo, da je osamitev za njih veliko vecja kazen, kot fizicna kazen.

Osebno sem proti kletkam. Ne zato, ker bi to bilo mucenje zivali ampak zato, ker jih velikokrat izrabljamo za zadovoljitev svojih potreb.
Drugace pa so kletke nujno potrebno zlo ne samo na razstavah ampak tudi doma in v prevoznih sredstvih.

Kletka psu predstavlja njegov brlog v dobrem in zlu. Lahko je dober pripomocek za odvajanje slabih pasjih navad kot je nezazeljeno opravljanje potrebe, grizenje in unicevanje njemu prepovedanih stvari, navajanje na disciplino in seveda odlicen pripomocek za kaznovanje.

Pri nas ima vsak pes svojo kletko. Najpogostejsa uporaba kletke je v casu pocitkov, ko psi potrebujejo svoj mir in pa takrat, ko je na vidiku vsesplosni prepir, pa jih zapremo da si ohladijo svoje mastino bucke. Vsi nasi psi sprejemajo kletko kot svoj brlog in so najbolj veseli, ce jo pokrijemo, da je v njej prijetno  temno,toplo in mirno.

Kletke, boxi in potovalne torbice so ob pravilni uporabi nujno in predvsem drago zlo, ki pa so lahko v veliko pomoc ne samo lastniku ampak tudi samemu psu, ki jo ob dobri socializaciji tudi z velikim veseljem uporablja.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 29 December 2007, 13:01:12
Jaz pa bi komentirala tole: Nikoli ne zairaj psa v kletko za kazen!

Jaz tudi potrjujem to izjavo. Saj če boš psa za kazen zapiral v kletko ne bo rad bil noter, bo praskal, lajal, tulil in tako naprej! Psa vedno kaznuješ tako, da ga daš nekam na prostor ali podobno.  >:( Nikoli pa v kletko, ki jo uporabljaš za v avto, tekme in tako dalje! Jaz imam dva odrasla psa pa mi nikoli nista nič uničila. In tudi nimam kletke, da bi ju noter zapirala ko me ni! Ker če si za psa vzameš čas in pa ko te ne mu daš za glodat kosti (kupiš jih lahko v vsaki pasji trgovini) ali pa ga kako drugače zaposliš! In pes enostavno NE rabi biti v kletki! Kako bi se pa vam zdelo, če bi bili ne vem, recimo 5 ur sami doma zaprti v kletki?  >:( In pa psi imajo svoj mir tudi, če nimajo kletke. Jaz nimam kletke - potem moja dva psa nimata mira? Jasno da ga imata!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #10 : 29 December 2007, 13:36:20
Meni se ne zdi nič hudega, ker v kletki ves čas spi. Če bi ga pustila v sobi, bi ves čas premišljevala, če je možnost, da bi se kaj poškodoval, lahko bi se kam zataknil in zadušil... Tako pa vem, da je na varnem. Ko bo malo starejši, skoraj eno leto, bom počasi opuščala kletko in je ne bo več potreboval. Zanimivo je tudi, da ful joka in laja, če ga pustim samega v sobi, če ga dam pa v kletko, se pa vleže in zaspi.
Starejši pes ne uničuje in notri nima kletke. Tudi on ves čas leži v svoji postelji, ko je sam. Če kdo pride k hiši vstane in laja, potem pa zopet nazaj spat.


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #11 : 29 December 2007, 13:45:11
lejca_, se strinjam s tabo.
Pomoje je kletka dobra tudi zato, da je pes, ko je sam doma, zaprt v njej. Jaz si ne predstavljam kakšno stanovanje bi imela, če ne bi imela kletke, ko je bila Chica majhna. Ne glede na koliko sprehodov sva šle, koliko sva delali na poligonu in doma, še vedno je imela dovolj energije, da se je spravila na kakšen podboj ali polico... Ko sem bila doma, sem ji lahko rekla 'ne' ali pa preusmerila pozornost. Ko me pa ni bilo, je bilo pa vseeno bolj varno za njo in stanovanje, da je bila tistih nekaj ur v kletki. Potem sem jo pa postopoma puščala tudi izven nje. Vsakič, ko je naredila kakšno škodo (1x na mesec), je spet sledil kakšen teden v kletki... Se je pa lepo navadila biti sama doma. Tudi zdaj, ko sta z mačkom sama, lepo poskrbi, da on ne počne neumnosti  :)
Itak pa večino časa prespi, ko me ni... Kletka je pa v kleti in jo imam bolj kot ne na voljo za izposojo prijateljem ali pa za v avto, kadar si sposodim karavana.